Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Érdekes lépés, én azt gondoltam volna, hogy éppen a tuningos memória az, ami lassan már csak az elvetemültek fantáziáját mozgatja meg. Az SSD-ket viszont nyomják csak, azok hasznos jószágok! :K

"de a termékek ára igen drága lehet"

Nem, a termék ára nem lehet drága, maga a termék már inkább.

(#2) bigga


bigga
aktív tag

Hát akkor a jövőben se gyakran veszek majd OCZ modulokat - sajnos :(((

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#3) truba


truba
tag

Hát majd kiderül mennyire jön ez be nekik.Személy szerint én nem értem a döntésüket, miért arról a piacról távoznak ahol a legtöbb a vevő? :(

(#4) Ősember


Ősember
őstag

az már eddig is nyilvánvaló volt, hogy az ssd-kre nagyon rámennek, már-már feleslegesen is nyomulnak. ugye vannak a vertex2-k, amikhez jár a 3,5" beépithető keret. erre piacra dobnak egy gyárilag 3,5" keretbe szerelt darabot is :F nincs mögötte semmi logika...

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#5) weiss válasza truba (#3) üzenetére


weiss
addikt

A bevételeik fele már most is az SSD-kből származik, az olcsó RAMokat meg 3%-os haszonnal árulták. Bocs a rengeteg hsz.-ért, raplizik a netem. :W

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11) Dassler


Dassler
őstag

Hát, hogy SSD területen nyomulnak, az eddig is nyilvánvaló volt számomra, tekintve a termékpalettájukat.
RAM-ok terén sem feltéttlenül a referencia készletek jutotnak az eszembe, ha végig nézem a cég termékeiről szóló híreket.
Minden esetre biztos kiszámolták, hogy mi-merre-hány méter. Kérdés, hogy mit fed majd le a tuning RAM kifejezés a már 1 hertz-cel többel pörög, mint a referenciától a min. dupla sebességgel fele időzítésekkel futó RAM-okig terjedő skálán
Tápok maradnak?

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#12) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Én továbbra is a tuning ramjukat választanám az SSDjükkel szemben :)

Most is 3 DDR3-1866 Platina modul van a gépemben, aminek az ára még emelkedett is amióta megvettem ;]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#13) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Ezek hülyék. Ram mindig kell a gépbe. Ssd nélkül meg csak elvan az ember. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#14) Gabboo válasza truba (#3) üzenetére


Gabboo
tag

Én sem értem, de lehet arra számítanak, hogy az SSD piacon nagyobbat kaszálnak majd.
Gyuri27: Teljesen igaz.

[ Szerkesztve ]

(#15) Ősember válasza Gyuri27 (#13) üzenetére


Ősember
őstag

ezért szoktak mesterséges igényeket teremteni :DD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#16) Gyuri27 válasza Ősember (#15) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nálam próbálkozhatnak akár Jedi elmetrükkel is, vagy jöhet józsibarát is. Nem szoktam bedölni.
Pont az ocz az a márka amit itthon is kapni a kingmax, kingston, geil, corsair melett.
A többi márka hol van, hol nincs (lásd exeleram, goodram, csx vagy akár a mushkinok).

Amd - Radeon - Ryzen

(#17) lgb válasza Gyuri27 (#13) üzenetére


lgb
tag

Mostmag. De ellentetben a magyar "ellavirozunk valahogy majd, Belam" filozofiaval itt tavlatokban kell gondolkodni, az SSD stb olyasmi, hogy most talan meg nincs olyan nagy kereslet ra, de most kell megfeleloen helyezkedni, mert mire "igazi tomegtermek" kategoria lesz, addigra mar kvazi kialakult poziciok lesznek a piacan, amibe eleg nehez betorni. Btw, sok nagy ceg pont azert is halt ki (lasd csak a Commodore pl) mert azt gondoltak, hogy eleg a jelenre koncentralni es nem fontos igazan tavlatokban gondolkodni. Na persze, a masik eset se feltetlen jo, hat valahogy egyensulyi megoldas kell. Vagy lehet kockaztatni :) Eleg szerencsejatek neha a cegvezetes nevu foglalatossag, mar amennyit en latok es felfogok belole nyilvan ...

(#18) Ősember válasza Gyuri27 (#16) üzenetére


Ősember
őstag

szerintem te alábecsülöd a jedik hatalmát :U viccet félretéve az nem a gyártókon múlik, hogy itthon mit árulnak :)) szerintem itthon az ocz-t pont a változatos termékpaletta miatt kapták fel, meg létrehoztak egy globális hirnevet. honnan tudni, hogy melyik ramok a világon a legkelendőbbek? nézd meg az alaplapok kompatibilitási listáját :) mushkint csak elvétve találsz, ocz mindenhol szerepel.
exceleramnak már honlapja sincs, csak egy német disztribucióhoz irányitanak át, ahol jóformán 0 info van

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#19) arn


arn
félisten

hat a "tuningos" ddr2es value ramjaik rem szarok voltak...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) truba válasza Gabboo (#14) üzenetére


truba
tag

Hát én abban sem vagyok teljesen biztos, hogy az SSD piacon nagyobbat lehet kaszálni. Jelenleg még az SSD nincs annyira elterjedve, hogy megérjen feladni egy kialakult pozíciót a memóriák piacán. Főleg igaz ez annak a fényében, hogy a többi memória gyártó is készít SSD-t tehát ott is van konkurencia, na meg a nagy merevlemez gyártók akik a elméletben piacot alakítják nem is igen szálltak még be az SSD.k piacára.

(#21) Abu85 válasza Dassler (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az SSD-k és a memóriákon kívül az OCZ többi terméke arányaiban nem hoz sokat a konyhára. Persze ettől maradnak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Gyuri27 válasza Ősember (#18) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nézd nekik ugye már van istmertségük, respektjük így nagyon az olcsóbb ramokat nem kell reklámozni. Ha azt nézed sok gyártó el éldegél az olcsóbb ramjaik eladásából. Gondolom a samu se véletlen készit ramot (azon túl, hogy csak be kell menni a raktárba és hegyekben álnak ott a chipek).
Arrol nem is beszélve, hogy nem egyszer okozott meglepetést egy egy gold vagy platinum (amik ugye az alsó szegmensbe voltak pozicionálva).

A kérdés igaziból az, hogy mely ramokat nem gyártják majd. Vagy mi az az árkategória ami alatt nem lesz ocz kapható?

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) wardred


wardred
tag

Nem értem ezt a lelkes ellentábort az SSDkkel szemben. :(

A mai hardverkombinációk döntő többségét a merevlemezek gyatra sebessége korlátozza a leginkább. Lehet kicsit túlzás, de egy mai szemmel nézett közép-kateg. PC tutira nem tud mit kezdeni még a dual magos procijával sem, mert a merevlemez ami benne "dübörög" visszafog minden nemű olvasás/írással kapcsolatos műveletet.

Nektek nem ismerős az a jelenet, hogy 35 percig nem csináltok mást, csak telepítetek pl. játékokat? Esetleg az, hogy Dual Layer contentet ki/be csomagolni mennyi időt vesz igénybe, és mennyire terheli ez meg a procit?

Szívem szerint minden gyártótól azt várnám, hogy ezt a logikát kövessék, mint az OCZ. Kellenek a gyorsabb adattárolók.

Felhozhatnám mondjuk az optikai meghajtókat is de minek, ott fele ennyi fejlődés sem tapasztalható, mint az SSD/HDD piacon...

(#24) Gyuri27 válasza wardred (#23) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért telepited addig a játékokat mert akkorák mint annó egy bika hdd volt. Manapság minden középkategóriás stuff majd 10 gigát pakol.

Meg attól maradhatnának az olcsóbb ocz ramok mert az ssd-re koncentrálnak. Ugyanis a chipeket ők is csak rendelik.

Amd - Radeon - Ryzen

(#25) #56573440 válasza wardred (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez igaz. de az átal mai gépekkel rendelkező felhasználó nem fog idegsokkot kapni hogy nem 10 perc alatt van fent a játék, és a többi terhelésorientált program is kifut a böngésző, office, mail szentháromságban. nekik inkább az olcsó, de nagy kapacitás kell, a fogyasztás, sebesség, stb már csak sokadrangú kérdés. nah ez a piac 99%-a.

tudom hogy vannak sokan akik a fél karjukat adnák érte hogy videokódolás, renderelés, stb gyorsabb legyen egy fél hajszállal, de valljuk be, a piacon ők vannak kevesebben. rájuk építeni nehezen lehet egyelőre. fejlődjön csak az ssd, essenek az árak, aztán a laikus felhasználó is a zsebébe nyúl majd egyszer. de ez se ma lesz.

nem lehet ebben valami olyasmi, hogy túl jól mentek ezek az alap ramok is? ami szett nekem volt anno, az simán hozta a drábább verziók sebességét. így kb rákényszerítik a vásárlót a drágább modulokra.

[ Szerkesztve ]

(#26) Duree


Duree
veterán

Hát szomorú vagyok,hogy kiszállnak ebböl a szegmensböl,de így nagyobb teret kaphat a konkurencia

duree54

(#27) wardred válasza #56573440 (#25) üzenetére


wardred
tag

"az átal mai gépekkel rendelkező felhasználó nem fog idegsokkot kapni hogy nem 10 perc alatt van fent a játék"

Így van, amit említettem az csak egy példa volt. Konpenzálás képpen lehet venni még a win bootot, program loadingot stb.. Ettől független a mezei felhasználót ez sem fogja érdekelni az is biztos.

Számomra az ideális PC most akkor is valami 2x - 32GB-os SSD rendszer winyónak és egy normálisabb SATAII/III minden másra kombóval :)

(#28) Gyuri27 válasza Duree (#26) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mint pl? Azért lássuk be amiket itthon is kapni nem egy kategória az ocz-l.

Amd - Radeon - Ryzen

(#29) Archer válasza Gyuri27 (#28) üzenetére


Archer
őstag

G.Skill? Azért az akad.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#30) lujó55


lujó55
őstag

"Fontos megjegyezni, hogy a cég nem távozik a memóriák piacáról..." - most még! Ez volt az első lépés :K
Nyúzzatok meg, ti hatalmas OCZ istenek, de nekem nem jött be a nagy sebességű memóriamodul (DDR-I 500MHz) Szép lassan kinyiffantak, szervíz sem tudta mitől. Nem a proci, nem az alaplap, hanem a memó. Mindegy volt rá gari, így a pénzt visszakaptam és telepakoltam DDR400-as Kingmaxal. Nem lettem lassabb... :N

(#31) Gyuri27 válasza Archer (#29) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem folyamatosan, ugyanúgy mint a mushkin. Lentebb erről beszéltem.

lujó55: alattad abu írta náluk ramból van a pénz, a többi kiegészités. Nyilván ma már egy ekkora, jónevű vállalatnak több lábon kell álni. De a fő profil a ram volt eddig. Úgy látszik ez most változik.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#32) Alchemist


Alchemist
addikt

Amilyen ingatag a RAM piac, így legalább nem fizetnek rá az ócsítottra a lefelé menő ágban...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#33) Ősember válasza Gyuri27 (#22) üzenetére


Ősember
őstag

valószinű ezeket a csupasz value ramokat szüntetik meg, bár a gold is value szinten van, de az gondolom megmarad, mert egymagukban a platinum ramok hülyén festenének :) esetleg ha visszhoznák a titanium szériát...

arn: olyan nincs, hogy tuningos value ram :P

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#34) Malachi


Malachi
addikt

sajnálnám, de ki tudja, hol lesz a határ - magyarán pontosan melyik termékeket szüntetik majd meg? egy időben volt OCZ-m, többet is próbáltam, kicsit kereskedtem is velük - egyetlennel sem volt gond, sőt. ha újra pénzemnél leszek mindenképp OCZ ram lesz a gépemben - persze, ha valóban marad még normális ár/érték arányú cuccuk.

annyira nem vagyok nagy fan, hogy 30+ ezerért vegyek 4GB-t, csak mert "tuning".

(#35) Srodney


Srodney
senior tag

minden ramból lehet rosszat is venni,ezért van az élettartam garancia...stb.
az hogy meg az ocz most kiprobálja magát az ssd piacon csak jót jelent,eggyel több gyártó nagyobb verseny,nagyobb terjedés...és remélhetőleg nagyobb kapacitás és minőség...

(#36) papaya96


papaya96
csendes tag

Hát, gondolom a színvonal is emelkedni fog, nem is kicsit! :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.