Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

No, kezd meleg lenni a pite?

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Bajban leszünk így ... intel nélkül, meddig húzza asztalon a 14nmert? ... Bár ha igazak a pletykák és alacsonyabb csíkszélességen fokozottan gond van az órajelekkel... vagy teljesen új architektúra kell, vagy maradunk sokáig "gyors" tempóra képes nanométeren..

de a hír alapján is... lehet 23 előtt nem jön asztalra 7nm? :U (nagy tételben) .. kell egy kis "bemelegítés" előtte a technikának.. TSMC-nél vannak mások AMD-n kívül akik "betesztelik" majd az 5nm/3nm-ert..
ezen már csak "röhögni" lehet :DDD ... amíg meg nem látjuk az AMD árait :(
nagyon érződik, hogy az intel a 3 év technikai előnyéből összeszedett legalább 1 év lemaradást (ha nem 2 lesz a végére)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) core i7 válasza DraXoN (#2) üzenetére


core i7
addikt

Igen

Nehalem már nagyon a végét fújja

Ice Lake Tiger Lake és vége a dalnak jön a teljesen uj uarch

(#4) arn


arn
félisten

A piac meg fogja halalni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) westlake


westlake
félisten

Az Intel eltemeti saját magát. Waiting for Gen3 Threadripper. :U

Play nice!

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

[link]

(#7) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Az AMD hamarosan kb. i5 áron adja majd az i9-9900k teljesítményét, és ha így maradnak az árak az Intel max. gyűjtőknek fog eladni évente 124 db processzort, vagy azoknak akik 3 évig kómában voltak és rögtön az ébredés után vesznek egy Intel procit utánaolvasás nélkül.. ;]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#8) #82819712


#82819712
törölt tag

Érdekes hogy senkit nem érdekelt a cikkből az a kérdés hogy akkor mi van az Intel videókártyájával.
Mert a dolog arról szól hogy Intel nem várja meg az EUV-t ezután az adott csíkszélességeken hanem azonnal tesztelés szempontok miatt ráugrik a drágább waferre. Hogy lesz akkor itt olcsó Intel videókártya ?

(#9) Atocha válasza #82819712 (#8) üzenetére


Atocha
senior tag

Az intel partiakat kiveve senkit nem erdekel az intel vga...
Csak tippelek...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#10) Fücsök007 válasza #82819712 (#8) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem kötelező haszonnal eladni ha a tesztelés a fő cél. Egyrészt kezdő termék, másrészt két ellenféllel szemben csak az árával lehet versenyképes, mivel kizárt az eddigiek alapján, hogy egy Xe GPU elég legyen a Radeon VII vagy RTX 2080Ti ellen.

(#11) FeketePok válasza Atocha (#9) üzenetére


FeketePok
tag

Mi az hogy INTEL?

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#12) ivarg válasza #82819712 (#8) üzenetére


ivarg
tag

Érdekes megközelítés már szinte scifibe illő szópárbaj egy igazi oximoron intel és olcsó hmm.
.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#13) LBandi


LBandi
aktív tag

Végre elkezdik az érdemi fejlesztést a rókabőrnyúzás helyett? :U

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#14) Hellwhatever válasza Ragnar_ (#7) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Kíváncsi leszek arra a i9 9900K teljesítményre i5 árban. :U

(#15) opr


opr
veterán

Nem ertem a fujjogast a forumban, nekem ez egy teljesen logikus es jo lepesnek tunik. Felteve persze, hogy most tenyleg letre is fog jonni az a vga.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) Ragnar_ válasza #82819712 (#8) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az 'olcsó' és az 'Intel' egy mondatban meglehetősen szokatlan. És igazából fogalmam nincs mivel fogja eladni az Intel a VGA-it, ha jönnek a gaming szegmensbe. Nem nagyon akarom elhinni, hogy az Intelnek mindegyik szegmensben lesz majd ütőképes megoldása az Nvidia és az AMD VGA-k mellett, de lehet, hogy tévedek. És a kövi VGA-m Intel lesz ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#17) GeryFlash válasza Ragnar_ (#16) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem gamingbe jönnek hanem professzionális felhasználásba. Mondjuk tök mind1, ha ugyanazon a csíkszélességen is jönne mint az Nvidia/AMD megoldásai akkor is jó eséllyel kikapnának, hát még így. Szerintem mire kijönnek ezek a szutykok 10 nanométeren addigra már VGA piacra is elérehtő áron lesz az TSMC/Samsung 5 nm.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) Ragnar_ válasza Hellwhatever (#14) üzenetére


Ragnar_
addikt

Leakek alapján, és egy 8/16-os enginering sample prezi video alapján cinebenchben a 9900k szintjét hozta, és a 8/16-osok az Ryzen 3xxx-nél az R5 árkategória:

Ryzen 9 3850X—16C/32T, 4.3GHz to 5.1GHz, 135W TDP, $499
Ryzen 9 3800X—16C/32T, 3.9GHz to 4.7GHz, 125W TDP, $449
Ryzen 7 3700X—12C/24T, 4.2GHz to 5.0GHz, 105W TDP, $329
Ryzen 5 3600X—8C/16T, 4.0GHz to 4.8GHz, 95W TDP, $229
Ryzen 5 3600—8C/16T, 3.6GHz to 4.4GHz, 65W TDP, $178
Ryzen 3 3300X—6C/12T, 3.5GHz to 4.3GHz, 65W TDP, $129
Ryzen 3 3300—6C/12T, 3.2GHz to 4.0GHz, 50W TDP, $99

Ha igazak a pletykák és az árak akkor ez a helyzet, de hamarosan kiderül. Szerintem van némi valószínűsége.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#19) Ragnar_ válasza GeryFlash (#17) üzenetére


Ragnar_
addikt

Valami rémlett, hogy sima asztali felhasználásra nem is jön az Intel VGA. És ugye ha piacot akar szerezni akkor azt elvileg kedvező ár/érték aránnyal tudná megtenni, de az Intel mostanság nem arról híres. Esetleg packageben olcsóbban adja a proci+VGA kombót. Nem tudom, a professzionális felhasználás nem az én világom, de az látszik, hogy a jelenlegi technológiai szinten a procik sem lesznek túlzottan versenyképesek a jelenlegi árukon a 7nm-es Ryzenek mellett.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20) Hellwhatever válasza Ragnar_ (#18) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Igen ezekkel nagyjából képben vagyok, csak a pletykákat szoktam fenntartásokkal kezelni.

Úgy a Ryzennel csak annyi a bajom hogy kicsit hektikus a teljesítménye a különböző workloadok alatt. Amennyivel jobb bizonyos dolgokban legalább annyival lemarad másokban.

Jó lenne ha igaz lenne és minden területen verné az intelt ilyen ár mellett. Záros határidőn belül repülne is a 9600k a gépből.

[ Szerkesztve ]

(#21) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ez így eléggé fura. Gyakorlatilag 2022 elejénél előbb nem lesz olyan desktop proci, ami 14nm-nél modernebb lenne. Persze azt még megtehetik, mint a Broadwellnél, hogy csinálnak valami kis szériás ritkaságot, csak most 10nm-en.
Kicsit reménykedem, hogy az OEM-ek is észbe kapnak és elkezdenek a modernebb, alacsonyabb fogyasztású és olcsóbb AMD procikra gépeket építeni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) Kvg válasza Fred23 (#6) üzenetére


Kvg
senior tag

Ő már azon mosolyog hogy 2021 már a második csapat 7nm Zen 3 proci val terítve a piac. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) DraXoN válasza Kvg (#22) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

21ben már az 5nm zen4 jön :D (a mostani tervek alapján)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#24) hombre[EU] válasza GeryFlash (#17) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem gamingbe jönnek hanem professzionális felhasználásba Nem egészen így van : Scheduled for 2020, the new Intel Xᵉ is a family of discrete GPUs targeting client-segment (consumer graphics) as well as enterprise (pro-graphics and compute).

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#25) DraXoN válasza hombre[EU] (#24) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a korábbi változatokkal is így volt tervezve ... végül először a gémingről marad le (meg se jelent) végül a professzionális felhasználás is vagy lemaradt vagy csak "lightosan" kvázi demó szinten volt jelen egy pár tucat gépben...

sokszor próbálkozott az intel betörni a videó kártyák piacára ... de 20 év alatt nem sikerült neki... meglepődnék ha ezen raja könnyen változtatna (pár év alatt)..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#26) hombre[EU] válasza DraXoN (#25) üzenetére


hombre[EU]
veterán

arra reflektáltam,hogy a céljuk 2020-ra nem csak pro, hanem pro is

Life, Uh, Finds A Way

(#27) pengwin válasza #82819712 (#8) üzenetére


pengwin
addikt

VGA-t sokkal jobb hatékonysággal tudnak "megvágni", és úgy eladni, vagyis kevesebb belőle az eladhatatlan selejt. Lehet jobban megéri így minimalizálni a kezdeti veszteségeket ahelyett, hogy az eladható CPU-k felét adnák el magas áron.

(#9) Atocha
Én leginkább AMD párti vagyok, de engem pl. nagyon is érdekel...

Üdv, pengwin

(#28) Geri Bátyó válasza DraXoN (#25) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Raja Koduri nem egy rossz szakember. A probléma nem ő, hanem az, hogy a mindenféle technológiák licenszelését hogyan tudják megoldani.
Persze kitalálhatnak valami teljesen újat is (erre kicsi az esély), de akkor meg a szoftvereket kellene optimalizálni, ami nem annyira működik (Szerintem a szoftverfejlesztők a fejlődés legnagyobb kerékkötői.).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#29) GeryFlash válasza hombre[EU] (#26) üzenetére


GeryFlash
veterán

Egyrészt 2020-ra szerintem semmibe nem jön, másrészt nem azt mondtam hogy később nem akarnak konzumerbe jönni, de az első 2021-bn jövő Intel VGA-k nem konzumer piacra jönnek, talán 2022-2023-ra.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) Carlos Padre válasza FeketePok (#11) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hírszerzési információ :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#31) Kvg válasza DraXoN (#23) üzenetére


Kvg
senior tag

Az AMD nem igazán támogatja a rövid termék ciklust, de ha úgy lesz ahogy mondod, azt azt jelenti hogy technológiai fölényét kihasználva teljesen ki akarja ütni a az Intel t a nyeregből.

Ami VGA terveiket illeti, először pcocit kellene újra megtanulni gyártani. :U a gondok már 2014 Ben voltak . Atom drágán vett 5775C kemény 3,7Ghz ét tud

[ Szerkesztve ]

(#33) janeszgol válasza Kvg (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Kiutni biztosan nem fogja, mert egyedul ki se tudna szolgalni a piacot. Akkor o lenne ott, ahol az Intel most.

(#34) wsanyi válasza janeszgol (#33) üzenetére


wsanyi
aktív tag

A 7 nm miatt pont, hogy ki tudná szolgálni a chiplet designnal.Sokkal kevesebb a selejt, mint az intelnél, és 1 waferen az alacsonyabb csíkszél miatt sokkal több processzort tud gyártani, ráadásul az I/O die külön kerül gyártásra, jelenleg GLO-FO 14 nm-en, amiből későb még 12 is lehet akár, és már felreppentek a hírek, hogy aZEN3 I/O die-a a mostani TSMC 7 nm-es node-ján készül, esetleg a GLO-FO átállítja 1-2 gártósorát 7 nm-re, ezt még nem tudni, de új gyárat biztosan nem fognak építeni emiatt, viszont az további érdekességeket fog eredményezni, amikor még gyártáj a 32, 28, 14, 12 és 7 nm-es chipeket is a 7nm + mellett (valószínűleg 7nm EUV), majd ez után jön, valószínűleg még mindig párhuzamosan a TSMC féle 5 nm. Ha most a7 nm-re sikerült áttörniük, akkor a mobil és szerverszemgensben is sokkal nagyobb lehet arészesedésük, és így a profitjuk is. (a chiplet design miatt eleve az intelhez hasonló mértékű lehet a profit a kevés selejt miatt). Szóval a tlejes piacot tekintve CPU fronton nem elképzelhetetlen a fifty-fifty (50%-50%), amiből valószínűleg a PC-kben lesz a legnagyobb az arány, a notebook-okban 30-40%, és a szerverkeben is inkább 30-40%, bár ezt nem lehet előre tudni, mert ott akkor tudnak piacot szerezni, ha mindig az intel előtt járnak 1 lépéssel, és a bizalom most már megvan irántuk. ;) A többi csak rajtuk műlik.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.