Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 14adam


14adam
addikt

Nah,meg nyugodtam.Azt hittem már,hogy lehúzzák a rólót,de szerencsére nem.Reménykedjünk benne,hogy ez a nagy tuning lap gyártó még megmarad sokáig.

Ezért se olvasok ipon-os híreket... :U

(#2) Chaser


Chaser
titán

A DFI maradjon csak és minél több nagyker vegye nálunk is, ne csak elvétve lehessen találni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) Gyuri27 válasza Chaser (#2) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majd veszik a nagykerek, ha a drága dfi nem szarik bele a garanciába. Nem egy kereskedőt láttam aki panaszkodott, hogy elég nehéz a garis ügyintézés náluk. Ami meg elvárható lenne mert a legolcsóbb lapjuk is 40k körül van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Ne csak ilyen stratégiát váltson.

Inkább gondoskodjon megfelelő piacról. Nállunk, és még sok országban egyszerűen beszerezhetetlen.

Most ne az itteni forumozókból induljunk ki, hanem nézzünk meg jópár boltot, és online áruházat. Szinte sehol sincs. És én se szívesen rendelek külföldről, külön kifizetve a szállítást, és 3 hetet várva egy alkatrészre, amikor a többi cucc már a polcon porosodik.

Így nem lehet eladni valamit, hogy nincs is. Az abitnál is sírtak egyfolytában, mégsem lehetett egy normális amd-s deszkát kapni. Nállam ők voltak az első számú lapgyártók, sokáig vártam is, hátha kiadnak valami használhatót amd vonalon, de an9 fatálnál megált a dolog, és csak a "gagyit" ontották. Az eredményt pedig ismerjük.

DFI hiába kezd gyártani mindenfélét, ha csak 3 (légbőlkapott szám) országban lehet beszerezni normálisan. Pedig kéne az asus mellé mégegy igazán jó tuning gyártó, mert nekem a giga és az msi nem számít annak.

(#3) Gyuri27

Átszámítva 25K-ért láttam 790FX+SB750 CF-es lapot. Ez nállunk lehet, hogy drágább lenne. Garit nem tudom mostanában, mert Ultra-D az utolsó dfi-m, az meg még mindíg jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#5) Gyuri27 válasza antikomcsi (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ja kint kapni zafirt is. Az meg szvsz jobb is és egyedibb is. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#6) MaSzKa válasza antikomcsi (#4) üzenetére


MaSzKa
senior tag

Abit IP35 széria szerintem egyáltalán nem volt gagyi

én Biostar-ra tértem át, eddig 90%-ban meg vagyok elégedve
jövőre Biostar AMD890-re kellene váltani :)

(#7) audi100td válasza MaSzKa (#6) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az nem volt gagyi, de az nem is AMD-s lap volt. :)

(#8) LordX


LordX
veterán

Gondolom ez megint úgy lett rémhír, hogy valaki leírta (egyébként helyesen), hogy az DFI nem fog gyártani több ATX-es alaplapot. Azt valaki elhagyta az ATX-es kitételt, és tadaa, így lett a csokapik.

Egyébként teljesen fölösleges is a teljes méretű alaplap, kb. a videokártya az egyetlen kártya amit az emberek használnak manapság (néhány kivétellel). A microATX-be is belefér simán két duplahűtős kártya is, ha jól vannak elhelyezve a slotok.

(#9) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Az abit is így kezdte.. jöt egy "pletyka" amit az Abit vezetői egyből cáfoltak..
Aztán még egy pletyka.. arra azt mondták hogy hááát tényleg lesznek változások a cég életében... áttérnek digitális képkeretre.. oszt még egy pletyka hogy bezár végleg, arra is azt mondták hogy maradnak, majd 2 hónapra rá tényleg befejezték a gyártást :U

(#10) v.tom válasza Gyuri27 (#5) üzenetére


v.tom
őstag

A sapphire lapok nem egyedibbek a dfi-nél. Annyira nem egyediek, hogy a teljesen megegyeznek. :D
sapphire
dfi

Ha jobban megnézed a sapphire lapot, akkor láthatod rajta a lanparty feliratot is. :D

Egyébként nekem is dfi lapom van. És nem is az első. A gond tényleg azzal van, hogy nehéz beszerezni, és a garancia ezáltal még bonyolultabb. Sajnos....

(#11) Gyuri27 válasza v.tom (#10) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ja linkelhetnél pcpartner, meg jet lapot is. Ettől és a biostól egyedi. Meg attól, hogy nem döglenek halomra mint a dfi lapok. Erre is láttam már példát.
Tehát a dfi jön vagy marad nem különösebben izgat. Zafir power. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#12) ftc


ftc
nagyúr

Venni nem lehet, ára a csillagos egekben azt se tudom eddig kiből éltek :U

(#13) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hát, akkor DFI-m sem lesz. Hangkártya, tuner, amikre mindig szükség van, plusz 1-2 nagyobbacska VGA...
Marhára nem mindenki akar méregerős HTPC-ket építgetni.
Gondolom nem micro lapokhoz veszik az állatnagy LianLi meg CM meg mittodomén házakat..

(#14) CsendesMark válasza Gyuri27 (#3) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

A DFI garancia politikája valóban hagy kívánnivalót maga után!

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#15) aram01


aram01
nagyúr

én még nem is láttam élőben :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) #72042496 válasza LordX (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

+1

Azt azért sajnálom, hogy AMD alá gyakorlatilag nincs "értelmes" mATX alaplap. Nálam ez olyan lapot jelent, ami egy top chipsettel rendelkezik, viszont az integrált VGA lemaradt róla. Remélem idén már ilyenek is érkeznek, akár a DFI-től, akár más gyártótól.

(#17) exx


exx
tag

Szinte sehol nem lehet már kapni, és az áruk. :U

(#18) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hát hülyén is nézett ki, hogy alig valamivel az MI és Hybrid család elindítása után kapitulálnak...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) Gyuri27 válasza TESCO-Zsömle (#18) üzenetére


Gyuri27
félisten

Fene tudja. Az abit és az epox is így kezdte. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#20) TESCO-Zsömle válasza Gyuri27 (#19) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én már az iBase MI900* óta szeretnék egy igazán erős mITX Power Board-ot. A DFI megoldása jó úton jár bár még kicsit gyúrni kell rá. Kíváncsi leszek i7-hez, AM3-hoz illetve 775-höz lesz-e nekik.

* Mikor kijött, ez a lap 380-400€ volt.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) Chaser válasza Gyuri27 (#3) üzenetére


Chaser
titán

Garis ügyintézést nem tudom, ár viszont nincs így elszállva...sőt, pár hónapja nézegettem x48-as lapot, 27k bruttó körül volt kiskerben..és milyen szép volt:D :B Csak sajnos nem olyan kiskerben ahol vásárolok is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) Chaser válasza ftc (#12) üzenetére


Chaser
titán

Mo. nem olyan nagy célcsoport sztem egyik gyártónak se. Triplexről hallottál már? Olyan vga-kat csinál amiről a legtöbben csak álmodozunk...de olyat itt venni? :(

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Puma K


Puma K
veterán

Most vagy benyomták a hattyúk halálát belső körökben és az terjedt el vagy tényleg valaki elkezdett mesélni aztán az terjedt el. Szerintem :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24) Gyuri27 válasza Chaser (#21) üzenetére


Gyuri27
félisten

Garis ügyintézést felejsd el. Német nagykerek valamire azt mondják szar, akkor hidd el hogy szar. Húzák az időt. Szerintem azért volt annyi, hogy megszabaduljanak az utolsó pár darabtól.

Amd - Radeon - Ryzen

(#25) Chaser válasza Gyuri27 (#24) üzenetére


Chaser
titán

Itteni bazárja is van a boltnak, talán compuweb. Mivel az általam ismert boltokban nincs, így nem veszek az biztos. Inkább jól bevált GB:) Isteni lapok lennének, ha a színvilágot végre normálizálnák a lego world helyett és egy chipsetre jóval kevesebb modeltt adnának ki, lásd g31 pl, mert felesleges. Talán a bios írásra is több idejük maradna. De legalább a lowend lapjaik is korrektek és gari terén sincs gond ha odakerül a sor.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) audi100td válasza Chaser (#25) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bizony, Giga lenne a tökéletes gyártó, ha tudnának BIOS-t írni. A színvilág egyébként szerintem egyre inkább alakul, ez a kék-fehér dizájn jobban bejön mint a korábbi sokszínű. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Gyuri27 válasza Chaser (#25) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én konkrétan a szint leszaharom. Igaz egy fehér lap az álom. :DDD
A többiben igazad van.
A compu pécsi bolt. Gondolom osztrák és német nagykerekkel áll kapcsolatban. Így a gari mit sem javul. Max annyit, hogy 15 nap után verheted az asztalt (náluk). Ők meg szopnak mert 1-2 hó mire tajvanba lerendezik a garit. Ha a külhoni nagykerrel jó a kapcsolatuk vagy rendesek akkor küldenek lapot. De szerintem 2-3-ik pipás gari után ők sem árulnak dfi-t.

Amd - Radeon - Ryzen

(#28) Chaser válasza audi100td (#26) üzenetére


Chaser
titán

Igazából túlzott bajom nincs a bios-szal, de még jobbá tehetnék. A g31 lapomba aztán járt minden, cserekor egyik cpu ki, másik be, cmos reset nem kell. Akkor se ha 65nm-es 1 magost cserélek 45 nanos 2 magosra, még ha tuningolva is volt az előd proci, ha jók a beállítások a másiknak akkor megy azon, ha nem akkor csinál egy rebootot és megy alapon. Ez a kék-fehér design nagyon jó intel cpu mellé, na de amd-hez? :F :D

Gyuri27 : Nekem kell a színek harmoniája az összhanghoz /hú de szépet mondtam:D/. Elvétve 1-2 helyen láttam dfi-t, nyilván akkor ez a garis mizéria az oka. Kár értük. az abit is így kezdte, pedig milyen fasza lapokat csinált, aztán már alig volt 1-2 helyen mert 4-ből 3-at visszavittek. A történet végét meg tudjuk..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Overlocker


Overlocker
veterán

Nem szűnik meg a DFI...

Levél tőlük:

"Dear all

We are surprised to hear the rumor, although it’s not the first time to see the news. We never heard such decision and were told to do so. Besides, RD still keeps developing new products and releasing new BIOS. Our recent product plans are as follows:

1. Releasing BIOS for X58 to support Intel 6-core 32 nm processor, code-named Gulftown.
2. Promoting and developing Hybrid system and technology.
3. After launching MI P55-T36, we are planning and developing more MI products.

4. For high end market, our product design of AMD 890 was just rendered to AMD for review.

From these plans, it is clear to tell that DFI LANParty is still developing and preparing more innovative products in the market. Such rumors should be just ignored.

Best Regards,
Patricia Chiang
LANParty (DFI) "

(#30) Chaser válasza Overlocker (#29) üzenetére


Chaser
titán

Nagy az esélye hogy így van, de ha ellenkezője lenne akkor is hasonló levelet küldtek volna nem? :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Overlocker válasza Chaser (#30) üzenetére


Overlocker
veterán

Lehetséges..de annyi minden új dologba kezdtek bele, hogy egy darabig még biztosan a piacon lesznek.

(#32) audi100td válasza Chaser (#28) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem AMD alá is bejön a kék-fehér kombó :D , zöld színű nyák elég bénán nézne ki. :B

P35-DS3-al nekem sem volt BIOS gondom, bár ott is voltak fura dolgok, pl. valami bug miatt szerette gyilkolni az 1TB-os vinyókat. Az első AMD-s Giga lapommal (770-UD3 rev.1) már nagyobbat szívtam, lista szerint támogatott cpu-val csak fekete képernyő fogadott bekapcsoláskor, írtam a support-nak levelet, hogy nem lehetséges-e, hogy valami BIOS bug okozza, 2 nap után visszaírtak, hogy nem tudnak ilyen problémáról és küldjem gariba a lapot, voltam olyan hülye hogy hallgattam rájuk, persze hiába küldtem vissza, nem volt semmi baja, a következő BIOS frissítéssel ment rendesen. Most egy 770T-UD3P-t használok, ezzel szerencsére eddig egy apróságon kívül (vacakolt az usb-s billentyűzettel) nem volt gondom, azt meg már javították.

Egyébként a Giga BIOS-ok felépítése tényleg jó, egyszerű, könnyen átlátható, cmos reset szinte soha nem kell, csak jó lenne ha mellőznék a bugokat. :)

(#33) Archer válasza Chaser (#22) üzenetére


Archer
őstag

Triplex: nem ismertem a márkát, megnéztem a honlapjukat de én nem találom a kártyáikat olyan hű de egyedinek. Ati részt néztem, a legtöbb hűtés Zalman beütésű (vagy halk, vagy hatékony de porszívó hanghatás) a hozzájuk adott kellékek a szokásos kábelek/átalakítók, semmi extra. Egyáltalán nem kötekedésként csak kérdem miért mondtad, hogy a legtöbben csak álmodoznak róluk (én mondjuk szebb dolgokról szoktam álmodni, nem VGA-ról :DDD )?

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#34) v.tom válasza Archer (#33) üzenetére


v.tom
őstag

A mostani kártyáik nem tűnnek olyan nagyon különlegesnek, de régebben a triplex letett igen egyedi dolgokat az asztalra.

(#35) audi100td válasza v.tom (#34) üzenetére


audi100td
nagyúr

Durva ez a kártya, jól mutatott volna egy fehér Zafír lapban. :)

(#36) v.tom válasza audi100td (#35) üzenetére


v.tom
őstag

Jaja, anno nagy kedvencem volt a pure cf 3200.
Ugyanebből a chipset-ből volt egy DFI lanparty ut lapom. Az nagyon istenkirály volt. :D Hasított benne a két radeon x1650 pro crossfire-ben.:P Akkor még jobban elismert volt a dfi név. Régebben a komolyabb lanparty lapokhoz adtak még számítógéptartó táskát is...Ma már semmi extra..
Régebben voltak azért még ezeken kívül is speckó lapok. Pl a soyo dragon, aopen alaplap vákuumcsöves előerősítővel...(ebből kihozhatnának újat...), és még sorolhatnám. Valahogy mostanában kevés igazán érdekes dolgot látni a piacon, és ezt sajnálom. Persze azért vannak érdekességek, mint pl az Asus MARS, de ez csak egy. :O

[ Szerkesztve ]

(#37) audi100td válasza v.tom (#36) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát igen, ma már nem igen találni különlegességeket és a DFI sem a régi, persze az áraik ennek ellenére épp olyan húzósak. :(

(#38) v.tom válasza audi100td (#37) üzenetére


v.tom
őstag

Teljesen igazad van. :D Mégis egyre több embernek van ilyen lapja. Az lehet a baj, hogy túl populáris lett a dfi. Kezd "felhígulni". :D

(#39) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Gyerekek a DFI tutkó nem szűnik meg. Az egész pletyka onnan ered, hogy az útitervükben nagyon kevés csúcstuningos normál ATX-es alaplap szerepel. Konkrétan a LanParty Brand fog visszaszorulni. Ebből gondolta valaki, hogy nagy a baj, pedig csak stratégiát váltanak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) mh197


mh197
senior tag

Én sem szeretném, ha megszűnne a DFI! Annó abit lapom volt, sajnos az megszűnt, de azóta volt asus, giga lapom is több féle, de egyik sem nyújtott akkora élményt, és lehetőségeket, mint a mostani DFI lapom. Giga lapok biosa rakás szar, az asus -ok meg tuningban nem tudtak annyit, mint a DFI, a beállítási lehetőségekről ne is beszéljünk.. Ilyen apróságok, mint a digitális PWM, GTL állítás miatt a jelenlegi 8400-es procimat brutálisan lehet húzni benne. Sztem a legkirályabb tuninglapok, és aki fikázza, sztem csak a nyálcsorgatását folytja inkább a lehúzós dumába.
Kevés ember akinek ilyen lapja van, mivel tényleg nem kapni sehol, én is használtan vettem, de nagyon jól tartja az árát, jobban mint akár egy asus vagy giga lap.
Szóval DFI power mindenképp! Remélem még sokáig gyártanak azért lapot! :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.