Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A képen egy Seagate SSD látható, avagy illusztráció?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) student


student
őstag

én is a strapabirás hiánya miatt skippelem még 1-2évig
+ ugy tippeltem a 256osok becsusznak xmas-ra 25-30alá ;] na majd jövőre

(#3) Zotya84 válasza Graphics (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Bizony, az egy Pulsar.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) Graphics válasza Zotya84 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm, na utánaolvasok :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Nálunk a cégnél mindenkinek Lenovo x230-asa van, benne SSD-vel (valami Intel holmi, asszem 530-as, Lenovonak gyártva).
Előnyök:
- Sebesség
- Az az "érzés" hogy nincs winchester a gépben
- Kattintasz és minden azonnal történik. Nincsenek idegörlő várakozások.
- 0 zaj
- Nem melegszik
- Sokkal hosszabb akksiidő
- Súlycsökkenés

Hátrányként ugye az elhasználódást lehet felhozni, de ennyi idő alatt nem jelentkezik. Persze megfelelően bekonfigurált OS esetén (trim képes driver, alignálás, defrag off stb).

Másik fontos hátrány, amire sokan nem gondolnak, mégpedig az adatok biztonsága az adatmentés szempontjából. Ha egy SSD elhalálozik (és nem úgy hogy szimplán írhatatlan lesz), akkor nagyon nehéz, közel lehetetlen az adatmentés. Ki van ez találva, a gyártók pedig nem adják ki azokat az infókat az adatmentő cégek részére, amivel könnyebbé tennék ezt. Mivel az SSD gyakorlatilag egy halom flashmemória egybegyúrva, a reverse engineering sem olyan könnyű mint a HDD esetében. Ott bár gyártónként és eszközönként eltérő dolgok vannak, de végülis mind ugyanúgy működik, ismert a technológia minden rejtett zuga.

Cégünk esetében még nehezebb lenne az adatmentés, mert az adatbiztonság érdekében minden drive bitlockolt. Természetesen a kulcsok megvannak, de akkor is.

Viszont míg winyón a teljes bitlock 4-6 óra, addig SSD-n 20-40 perc(!!!) alatt fut végig.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#6) bocsika


bocsika
aktív tag

Nem tudom mit vártak. A sima polgári felhasználásút megveszik és csodálkoznak hogy nem tart addig amíg ők elgondolták. A 10* es sebességet meg kell fizetni valahol.
Múltkor volt egy teszt hogy sokkal tovább bírják az ssd-k mint ahogy pár éve tervezték. Egy átlagos felhasználónál 5-10 évet simán ki kell bírniuk. Több 100TB adatot írtak ki rájuk.

(#7) DeFranco válasza student (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csak aztán nehogy meglepődj :D

SLC bírt 100.000 ciklust, az MLC bír 3.000-et, a TLC kb. 1.000-et, mire megbízhatónak ítéled, és veszel egyet, eljutunk az eldobható SSD-ig ;]

Ezek strapabíróbbak nem lesznek, csak gyengébbek, a vállalatok szempontjából még most is túl tartósak. Átlagos felhasználással egy MLC-t nem nyírsz ki 50 év alatt. Ezért jött a TLC NAND a lakosságnak, az MLC-s SSD-k árát meg felvitték az egekbe. Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#8) IIIIIIIIIIII


IIIIIIIIIIII
csendes tag

Eddig az volt a gond hogy drága, most az a gond hogy sz*r.

Okos gyártói húzás, így eltelik még 2-3 év mire elérjük az optimumpontot, addig meg dől a lé nekik.

(#9) Mumukuki


Mumukuki
aktív tag

Arra lennék kíváncsi, hogy a válaszadók hány százalékának van tényleges tapasztalata a használni kívánt környezetben az elhasználódásról, és hány százaléka csak sejti, hogy neki nem lenne jó.
Egyáltalán hányan számolták ki, az ő mostani írási mennyiségükkel meddig bírnák.

(#10) Jester01 válasza InfiniteReality (#5) üzenetére


Jester01
veterán

Nem nevezném fontos hátránynak. Rendesen üzemeltetett vállalati környezetben milyen gyakran kell adatot menteni halott eszközről?

Jester

(#11) jerry311


jerry311
nagyúr

Atlagos hasznalat mellett siman kibirnak annyit, mint amennyi idonkent csereli egy ceg a laptopokat.
Mellesleg a vinyok elettartama sem vegtelen, csak altalaban nem az adathordozo reteg hal meg bennuk. :U

(#12) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Nálam az ár a döntő, de mire becsúszik a sávomba egy ssd, már nem az lesz, mint a mostaniak...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) Valdez válasza DeFranco (#7) üzenetére


Valdez
őstag

Az slc nem 10.000? Amúgy van valami eMLC is, ami 5000-et bír elvileg.

(#14) DeFranco válasza Valdez (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

100.000

MLC bír 5000-et is, 25nm csaíkszélesség felett, az alatt kb. 3000, de a valóságban egy 3000-es MLC is bír 6000 ciklust bizonyos típusok esetén, a stressz tesztek ezt bizonyítják. Viszont a 3000 az, amit elfogadunk, nevezzük óvatos becslésnek.

[ Szerkesztve ]

(#15) TESCO-Zsömle válasza bocsika (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A 10* es sebességet meg kell fizetni valahol.

Az egyszeri user abban a hitben él, hogy azt megtette akkor, mikor 10-edakkora tárhelyért kicsengette a 2* akkora árat...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Amúgy létezik olyan progi amivel le lehet ellenőrizni a cellák elhasználódását?

(#17) Jester01 válasza RyanGiggs (#16) üzenetére


Jester01
veterán

Nem. Csak annyit lehet tudni amennyit az SSD elárul magáról a SMART információkban.

Jester

(#18) DeFranco válasza TESCO-Zsömle (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az ugye megvan, hogy a torrentszexualitáson túl is van élet. Egy átlagfelhasználónak pont elég egy 128-as vagy 256-os példány, feltéve, hogy nem akarja magáénak tudni az ncore összes termését.

És az SSD mellé még mindig betehet egy HDD-t adattárolónak.

Az SSD nem adattárolásra való, hanem hogy piszkosul gyorsan meg lehessen tenni mindent a gépen.

(#19) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Vagy legyen nagyon olcsó pl egy 128 gigás 6-8 ezer és akkor belefér hogy 3 évente cserélem és akkor nem kell sajnálni ,vagy bírjon ki több hardver generációt .Mert így hogy folyamatosan azt figyelgetni hogy csak a legszükségesebb írásokra használom nem buli.Legyen fix 3 év olcsón és akkor nem kímélem arról mehetne a aktuális 2-3 kedvenc játék meg alapjában minden ami napi használat.

(#20) TESCO-Zsömle válasza DeFranco (#18) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Őőőő....

Azt hiszem elsiklottál a 10-ed akkora tárhely felett... De jó. Akkor legyen simán csak 5*-ös ár...

Noch dazu az adatTÁROLÁS nem terheli az SSD-t, mivel csak az írásra érzékeny, olvasásra nem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) DeFranco válasza Kisbocs06 (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egy MLC-s SSD átlagos írással kibír 30-40 évet. Mi a probléma?

Sok a tévhit az SSD-vel kapcsolatban.

#20: ezek szerint a te ideális személygépjárműved a platós barkas. Többtízszer annyi krumpli fér bele, mint egy 6-os mazdába.

Ugyanez az analógia. Noch dazu nem azért nem való adat tárolásra (ne kiabálj, érti mindenki kisbetűvel is) mert károsítja, hanem mert arra tényleg drága, mint ferrarival krumpilt szállítani. Arra van a platós barkas. Közlekedni meg a ferrari.

[ Szerkesztve ]

(#22) Angel1981 válasza bocsika (#6) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, ez kicsit nekem is ellentmondásos! :)
Vegyék az SLC-t, ha annyira hajtják!

(#23) proci985 válasza DeFranco (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

tehát kell mellé egy HDD, akkor csak kb dupla/tripla költségről beszélünk, ha van hely a második vinyónak is.

torrent? khm, nálam a steam mappa 100g fölött van.

egyébként meg ha dögik, tényleg nem biztos, hogy látszik, nálam az OCZ Petrol egyik nap még 100%os volt, másik nap a bioson se jutott vele túl a gép.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) DeFranco válasza proci985 (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A petrol az SSD-k döglött állatorvosi lova, hibás az egész széria.

HDD nem kell mellé, csak a a kedves felhasználó szükségeli. Nekem is 80 gigás a steam mappám, mégis jól elvan az SSD-men. Mellette van egy 160-as PATA HDD, aztán be van fejezve a tárterületesdi.

(#25) djculture válasza DeFranco (#21) üzenetére


djculture
félisten

Ja szokásos hülye szöveg de a szakikat nem lehet megetetni ilyenekkel, egy cégnél nem kímélik a háttértárakat. Én látom hogy mennyi megy tönkre mostanában kiadott új típusokból, a régebbi az lassabb volt de bírta is.

[ Szerkesztve ]

(#26) Zotya84 válasza Graphics (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

De az árára nem vagy kíváncsi. Én megnéztem egy disztibútornál... 400G SAS 6G/s SLC: igencsk 7 számjegyű az ára... :Y

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#27) jerry311 válasza proci985 (#23) üzenetére


jerry311
nagyúr

A laptopomban nincs HDD, tehát nem kell mellé.
Választhattam, hogy 240 GB SSD vagy 250 GB vinyó.

Az OCZ Petrol-nál, meg talán csak valamelyik ezer éves Kingston lehetett volna rosszabb választás, de az is csak a sebessége, nem a tartóssága miatt.

(#28) proci985 válasza DeFranco (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

és ezt újkorában márciusban honnan kellett volna tudnom? azért reménykedtem, hogy a sandforces szerencsétlenkedést a sleeppel (van egy sleepBSODs ForceF40 is itthon, amit az EEEmhez kaptam anno) már nem lehet alulmúlni.

mondjuk ez megindokolhatja, hogy miért nem válaszol az OCZ már másfél napja a cégnek akiknél a garit intézem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) DeFranco válasza proci985 (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sehonnan, sajnos nem volt szerencséd. Sajnálom, nagyon rossz az ilyen. De ebből nem lehet általánosítani, a Petrol tényleg az SSD-k legalja. Így alakult, hibás széria. Szerencsére a gariztatásával éppen ezért nem nagyon szórakoznak.

(#30) proci985 válasza DeFranco (#29) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

egyébként az volt a vicces, hogy olyan májusig néztem a véleményeket, addig szerették, bár picit tényleg lehetett volna gyorsabb is. ehhez képest most amazonon 1.5 csillagon áll, amivel olyan zseniális szériákat is leköröz, mint a Corsair Force vagy az Ocz Vertex 2-3.

ja, remélem gyors lesz. igazából 6 hetet úgyis állt a polcon, nem volt időm beindítani a garis ügyintézést, meg "nincs egy hetem replacementre várni" felkiáltással vettem egy 830at (intel kb akkoriban hozott ki két új szériát követhetetlenül pozicionálás szempontjából, szóval maradt a samsung). aztán nagyon úgy néz ki kifutott a Petrol, szóval remélem választhatok másik modellt, még egy Samsung/Intel jó lenne, az árcsökkenés miatt valszeg már rá se kéne fizetnem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) schawo válasza proci985 (#28) üzenetére


schawo
titán

De nálad sem az elhasználódás nyírta ki, hanem a vezérlő gyári hibás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) DeFranco válasza proci985 (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A samuval nem lesz ilyen gondod (a statisztika szerint). A kategoriaja egyik legtartosabb ssd-je.

(#33) TESCO-Zsömle válasza DeFranco (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Még mindig nem sok értelme van annak, amit mondasz. Hol írtam én, hogy nem elég a 128-256GB? Sehol... Olvass vissza mire reagáltam és annak tükrében értelmezd.

A problémánk nem az volt hogy kicsi. Hanem az, hogy a sebességért méretben, árban és még tartósságban is nagy árat kell fizetni. Utóbbi ráadásul a sebesség következménye is, mivel a nagyobb sebesség miatt gyorsabban használódik el.

Mellesleg nem kiabálok. Egy hang nem jött ki a torkomon, miközben leírtam nagybetűvel, hogy jobban lásd szemüveg nélkül is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#34) proci985 válasza schawo (#31) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

fura, elvileg egy vezérlője van a Vertex4el, azzal meg nem látom amazon alapján, hogy tömegesen baj lenne.

DeFranco: remélem is. régi intel teljesen kifutóban horror áron ment már, az új meg sandforce, amit intel logoval sem mertem venni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) RyanGiggs válasza Jester01 (#17) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Az nem sok! :(

(#36) Mumukuki válasza Kisbocs06 (#19) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Nem kell folyamatosan figyelni, használd.
Túl van lihegve ez a "jaj csak ne írjunk rá semmit feleslegesen"
Nekem pár 10 gigányi temporary mappa is van rajta rengeteg kis fájllal, rendes használattal, és több, mint egy év alatt alig használódott. (9% smart szerint, Crucial M4)

[ Szerkesztve ]

(#37) aAron_


aAron_
őstag

Most komolyan van itt ph-en olyan akinek elhasználódott az ssd-je? Én még nem találkoztam senkivel sem

What is your ikigai?

(#38) Alchemist válasza InfiniteReality (#5) üzenetére


Alchemist
addikt

Adatmentést inkább rendszeresen, az elhalálozás előtt célszerű csinálni. :)
Bitlocker... inkább AES capable SSD, Samu 840 Pro... az SSD nem igazán jön jól össze a szoftveres titkosítással.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#39) jerry311 válasza aAron_ (#37) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nézz be az SSD topikba... :U

Alchemist
A használt titkosítás 99.99%-ban companz policy. A maradék 0.01% felhasználó meg azt választja, ami neki a legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#40) shteer válasza aAron_ (#37) üzenetére


shteer
titán

2db :) meg egy hirtelen halálos samu amit felélesztett egy szaki

..szerintem jónak tűnik

(#41) UnSkilleD válasza proci985 (#34) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

az egy dolog hogy a vezérlő azonos de a firmware legalább anyit számít mint a nand vagy a vezérlő, és a firmware bizony saját

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#42) djculture válasza aAron_ (#37) üzenetére


djculture
félisten

Nem sok csak 14db, mondjuk rengeteget írtam rá, de ha normális cucc lenne akkor ezt bírnia kellene.
Viszont mi a válasz a gyártóknál behoztak egy mázsa tlc-s ssd-t aminél már a gariztatás írási mennyiséghez is van kötve. Egyre gagyibb ssd-ket csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#43) forbence


forbence
csendes tag

Sikerült rátapintaniük a lényegre. Már csak a gyártók lépésére várunk....

[ Szerkesztve ]

(#44) Osi222 válasza shteer (#40) üzenetére


Osi222
tag

Lehet hogy szerencsés vagyok, de nekem lassan két és fél éve egy Kingston SNV425S2 csücsül a gépemben. Az első perctől kezdve problémamentes volt, pedig nem volt kímélve. Mint rendszervinyóként, különféle virtuális gépek futtatásánál és számos játéknál is tökéletesen helytállt.
Persze mindig léteznek hibás szériák és bakik, de épp ezért érdemes utánaolvasni, mit ajánlanak, és mit nem.
Laptopba is a sok pozitív vélemény alapján választottam egy 830-as Samut. Nem mindig a friss és ropogós az ésszerű döntés.
Vállalati környezetben pedig érdemes figyelembe venni GB-ra eső fajlagos árat. Ez nagyban befolyásolja, miért nem tértek át még mindig az ssd-re a legtöbb helyen. Nem beszélve a tényleges megbízhatóságról: Hiába készítenek incremental és full backupot is az adatokról, ha a sok igénybevételt még mindig nem tudják az ssd-k olyan megbízhatóan garantálni, mint a hdd-k...
Ennek ellenére, aki standard user szinten még mindig kételkedik az ssd-ben, és ezért nem vált, nem tudja, mit hagy ki:)

(#45) Integra


Integra
titán

3 éve már csak intel ssd-ket használok, négyet is. soha egyetlen gondom sem volt velük, hasítanak mint a zállat, nem is értem ezt az egész mizériát, bármikor bátran veszek ssd-t, nem kell fosni tőle...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46) Akula válasza Integra (#45) üzenetére


Akula
őstag

+1

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#47) #65675776


#65675776
törölt tag

Kérdés milyen cégről van szó. Ahol egy erősen használt intraneten van tárolva minden sem szerveroldalon, sem kliensoldalon nem a háttértár a szűk keresztmetszet. Hiába indul el villámgyorsan az Excel vagy hasonló, ha a hálózatól 1-2 perc mire beolvassa a szükséges adatokat. Szóval a felhasználói élményt semmilyen szinten sem javítja az SSD.

(#48) kraftxld válasza bocsika (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A HP pl nem vállal garanciát az enterprise kategóriájú SSD-re ha az elhasználódás miatt nyiffan be, pedig 10x áron nyomják ugyanazt az SSD-t. Igy hülye lenne bárki is megvenni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49) Jester01 válasza proci985 (#34) üzenetére


Jester01
veterán

A vezérlő ugyanúgy Marvell, de nem ugyanaz a típus. A vertex 4-ben már Everest 2 (88SS9187) van.

Jester

(#50) buherton válasza jerry311 (#11) üzenetére


buherton
őstag

Azért az ipari környezetben nem biztos, hogy elég az SSD élettartama. Nálunk majd szerveren fogunk fordítani, ahol a szoftver 2 GB, objectek 1 GB, 3 GB a build tool és plusz a fordítás során keletkező sok-sok temp fájl. A szotfver és objectek mindig törlődnek, a build tool pedig havonta párszor. Napi 10-20 fordítás, plusz éjszaka is lefut egy-két fordítás. Ez így elég nagy adatmennyiség. Tudod mi a legnagyobb vicc? Hogy teljesen felesleges az SSD, mert a fordítás során a HDD bőven kiszolgálja a CPU-t :) .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.