Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csendes


csendes
őstag

Azért az már milyen durva, hogy a gyerekek okostelefonja gyorsabb, többet tud, fejlettebb az operációs rendszere és sokkal több alkalmazás érhető el rá, mint az iskolai Chromebookra. Jó, tudom, hogy rendes szülő 14 éves kor előtt nem ad okostelefont gyerek kezébe :DDD. De lassan érdemes elgondolkodni az iskoláknak, hogy okostelefonra a piac 99%-át lefedő két operációs rendszerre fejlesztenek oktatási munkafolyamatot, alkalmazásokat és akkor csak kijelző, egér és billentyűzet kell, ami azért olcsóbb, és kényelmesebb Mondjuk eddig a Chromebook-okra viszonylag egyszerűen lehetett Linux disztribúciókat telepíteni, de gondolom, hogy itt nem ez a cél, és a CPU ehhez sem túl erős.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#2) hardline


hardline
senior tag

(#3) KFORboy


KFORboy
senior tag

Tökre jó kis gép és az árazás is rendben van.
Kell kategóriás ! :K

Kár hogy csak az USA-ba postáznak : /

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#4) pengwin válasza csendes (#1) üzenetére


pengwin
addikt

A ChromeOS tudtommal már futtat androidos alklamazásokat is, de majd valaki kijavít, ha tévedek.

Üdv, pengwin

(#5) csendes válasza pengwin (#4) üzenetére


csendes
őstag

Természetesen, de egyrészt az Intel CPU-t nem minden alkalmazás szereti, másrészt kérdéses, hogy engedik-e a Google Play Store telepítését az iskolai gépekre, harmadrészt pedig kérdés, hogy az okostelefonos érintőkijelzős felhasználói felületre optimalizált alkalmazások mennyire lesznek élvezhetőek egy chromebook-on, aminek a olcsóbb típusai nem érintőképernyősek.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6) Hg3X


Hg3X
tag

Tetszetős darab :K

Jeff who??

(#7) Solten válasza csendes (#5) üzenetére


Solten
addikt

Igen, szvsz a juzer akkor jar a legjobban ha erintokepernyos Chromebookot valaszt ARM CPU-val. Vannak ilyen gepek kifejezetten oktatasi celra (is) "strapabiro" kivitelben.

Saor Alba

(#8) erer1000 válasza KFORboy (#3) üzenetére


erer1000
őstag

idehaza is van 60-70k közt már FHD 14" IPS+4GB RAM 64GB SSD, és az intel x5-8350 lehet még erősebb is mint az N-es celeron. és még kevesebbet is fogyaszt..

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#9) pomorski


pomorski
őstag

Kösz az írást! Tetszetős darab!

(#10) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Kakaóbiztos is? (Bocsiiii)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#11) Fred23 válasza Solten (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

+1

Már csak azért is, mert azok a Celeronok annyira gagyik, hogy arra szó sincs! Vagy egy nagyon erős ARM-es SoC, vagy valami normálisabb Intel / AMD proci; de ezeket a szarokat már nagyon el kellene felejteni! Saját használatra totálisan alkalmatlan lenne, nem bírnám idegileg, még sok RAM és SSD mellett sem. Ha én nem akarok szopni vele, miért akarna egy gyerek?

(#12) Konyika válasza erer1000 (#8) üzenetére


Konyika
senior tag

Dobnál róla egy linket, pont olyat keresek :)

(#13) erer1000 válasza Konyika (#12) üzenetére


erer1000
őstag

Alcor snugbook :)
Vettem is egyet, 7 óra akkuidő teljesen reális.

Egyedül a gyári hangszóró egy kalap fos benne, de amúgy nincs problémám vele :)

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#14) pengwin válasza erer1000 (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Egyedül a gyári hangszóró egy kalap fos benne

Na jó, de... 2,5"-es bévítőhely? Kihajtható Ethernet csatlakozó? :Y
Én pl. nem számítottam ilyen jó felszereltségre, amikor rákerestem a típusra. Azt hittem valami forrasztott eMMC-s borzadály lesz ennyi pénzért.

Üdv, pengwin

(#15) Konyika válasza erer1000 (#13) üzenetére


Konyika
senior tag

:F A 4/64 Gb-os az már inkább 70-80 ezer, és elég barkács megoldásnak tünik az összerakás.

De azért köszönöm a tippet :)

(#16) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem Chromebookra lehet-e Win 10-et telepîteni? Mert videókat ugyan láttam róla,de nem vagyok egészen biztos benne,hogy működne. Felismerné így egyáltalán az egeret ,touchpadot egyéb eszközöket?
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#17) pengwin válasza tomaszka88 (#16) üzenetére


pengwin
addikt

A kérdés igazából az, hogy az adott x86-os alapú Chromebook BIOS-a támogatja-e a Win10-hez szükséges felesleges hülyeségeket (pl. Secure boot).
Ha igen, akkor utána legfeljebb meghajtókat kell vadászni, hogy menjen minden (pl. WiFi, Bluetooth).
Pl. a fentebb is említett Alcor Snugbookról van egy logoutos cikk, van benne link a meghajtócsomaghoz.,

ARM processzoros Chromebookra meg szerintem nem fogsz tudni Win 10-et telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) tomaszka88 válasza pengwin (#17) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Asus chromebook cm300 típus egyébként.

(#19) pengwin válasza tomaszka88 (#18) üzenetére


pengwin
addikt

Azon mennie kéne, de mielőtt bármit telepítesz nézz utána, hogy melyik drivereket kell(het) utólag feltelepítened, és hogy elérhetőek-e egyáltalán.

Mondjuk én a helyedben kétszer is meggondolnám, hogy 2 magos Bay Trail Celeronon akarok-e Windows 10-et futtatni. ;)

Üdv, pengwin

(#20) tomaszka88 válasza pengwin (#19) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Helló!

Köszi van némi remény akkor ,és talán a Win 7-es ? :D Hol tudnék a drivereknek utána nézni ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.