Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crafter32


Crafter32
őstag

Szép épület, volt rá pénz. ☺️

(#2) Wesder válasza Crafter32 (#1) üzenetére


Wesder
félisten

A haszonkulcs csodàkra képes.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) twollah1976


twollah1976
őstag

Összeadta rá a sok fan a pénzt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) Syl


Syl
nagyúr

De ugye még az idén fel is repül? ;] :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) twollah1976 válasza Syl (#4) üzenetére


twollah1976
őstag

Ha kellően sok babos étel lesz a menzán akkor van rá esély.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) totron


totron
addikt

Felizgultam. A létrehozás is full energiatakarékos lehetett. Van az a jelenség, hogy az ember megmarad gyereknek. Na, ez az elrettentő verziója, nekik épült.

[ Szerkesztve ]

(#7) kakuk.tamas válasza Crafter32 (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Lemerem fogadni, hogy nagyrésze hitelből, és olyan szerződésekkel lett megcsinálva, hogy csak pislognánk...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Jól néz ki, és kifejezetten hangulatosnak tűnik!

(#9) jerry311 válasza kakuk.tamas (#7) üzenetére


jerry311
nagyúr

Esélyes.
Kb. 16 Mrd $ kp van náluk USA-ban, emellett nagyjából 70-80 Mrd $ a különböző hiteleik összege, szintén az USA-ban. A legendás, közel 200 Mrd $ vagyon különböző papírokban van lekötve USA-n kívül, hogy kamatokkal termeljen pénzt. Eszük ágában sincs bevinni az USA-ba, hogy 35-40%-át elbukják adó formájában.

(#10) G112


G112
csendes tag

Még építenek köré egy kerítést, és készen is lesz Steve Jobs utópiája, ahol az ő tudata egy nagy központi számítógépbe lesz beleprogramozva :D

(#11) Aprósólyom válasza jerry311 (#9) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha én apple felhasználó lennék, akkor az ilyen mértékű anyagi növekedése a cégnek, azt sugallná nekem, hogy jól lehúznak a termék árát illetően és én egy rossz biszniszt kötöttem. A következő lépésem pedig az lenne, hogy egy korrekt üzletfelet (termék gyártót, szolgáltatót) keresek. Érdekes, hogy sok ember nem így gondolkozik...

Jevons paradox

(#12) Syl válasza G112 (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez az épület Jobs "valóságtorzító mezőjének" a fizikai megtestesülése ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) UnA válasza Aprósólyom (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

Miért kötöttél volna rossz üzletet, ha elégedett vagy a termékkel és volt is rá pénzed?

(#14) jerry311 válasza Aprósólyom (#11) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha Apple felhasználó lennél... De nem vagy, ha jól tippelem. (én sem, de meló miatt néha használnom kell iPhone-t is)
Összehoztak egy jól menő márkát és egy működő ökoszisztémát, amiért az emberek hajlandók fizetni. nem kell ezt túlbonyolítani.
Windows is próbálkozott telefonokat gyártani, még a Nokiát is megvették hozzá. Voltak prémium készülékeik. Hol is van most a részesedésük? És mi volt a maximum amit elértek?
Androidból meg csak azért van sok, mert olcsó. Ehhez mérhető a gyártóktól érkező támogatás is. Olcsóbb készülékekre nemhogy szoftverfrissítés nincs, de még csak biztonsági hibákat sem javítanak. Sokszor még a prémium Android készülékeknél is akadozik vagy hiányzik az ilyen jellegű támogatás. Az átlagembernek pedig egyáltalán nem hiányzik, hogy 3rd party androiddal szórakozzon a telefonján.

(#15) fi:zi'k válasza jerry311 (#14) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"Androidból meg csak azért van sok, mert olcsó."
Ez annyira leegyszerűsíti a dolgot, hogy valójában már nem is lesz igaz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16) jerry311 válasza fi:zi'k (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Majd ha bővebben kifejted, talán komolyan foglalkozok az állításoddal.

(#17) Syl válasza jerry311 (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

És így lesz egy épületből Android vs iOS flame :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) 7s26c


7s26c
senior tag

9 hónap fűtés nélkül...innovatív..

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#19) fordfairlane válasza Aprósólyom (#11) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én inkább zenét hallgatok, mintsem ilyen hülyeségeken filózzak.

x gon' give it to ya

(#20) fi:zi'k válasza jerry311 (#16) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem kell vele foglalkoznod, csupán rávilágítottam, hogy nem igaz az állítás. Ahogyan például az sem, hogy azért nincs mindenkinek szifonja, mert drága. ;)

(#17) Syl
Semmi ilyesmi. Nem védem vagy támadom egyiket sem. :N
Csak egyszerűen bonyolultabb ettől, hogy ha sok, akkor olcsó. Legalábbis szvsz.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#21) kakuk.tamas válasza jerry311 (#14) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Androidból meg csak azért van sok, mert olcsó

Ez így dettó baromság. Az Android rendszer ingyenes, és nyílt. Ha megfelel az általad készített készülék a Google specifikációjának, akkor nyugodt szívvel használhatod a rendszerüket.

Ha az Apple féle iOS is ingyenes, és nyílt lenne, akkor azt is tolnák ezerrel.

Itt ez a játszma a haszonkulcsról szól, a brandről, és az optimalizálásról. Itt jelenleg mindenben az Apple nyert. Pont.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#22) 7s26c válasza fordfairlane (#19) üzenetére


7s26c
senior tag

:DDD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#23) Wesder válasza kakuk.tamas (#21) üzenetére


Wesder
félisten

A Google Certification-nek kell megfelelni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25) Dare2Live válasza kakuk.tamas (#21) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ha az Apple féle iOS is ingyenes..."

VS

"Androidból meg csak azért van sok, mert olcsó."

Alátámasztani akartad vagy cáfolni? :)

Amúgy én se értek vele egyet, az csak az egyik oka igaz, fő oka, hogy ~ingyenes és ~nyilt. Eze felül még elég jó is pl.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) #40553216 válasza jerry311 (#9) üzenetére


#40553216
törölt tag

Őőőő, az csak a készpénzvagyon.

„Windows is próbálkozott telefonokat gyártani”
Mármint az MS? :DDD
Nagyon későn múlt el Ballmer erőltetett nevetésének visszhangja, addigra meg már esélye sem volt az MS-nek. Pedig még az asztali és szerver rendszerükre is ráerőltették a csempéket, mert az olyan haladár.

Cikkhez:
Amúgy a 9 hónap fűtés és légkondi nélkül nem egy nagy etwas, nálunk sem sokkal hosszabb a fűtési id/gény, pedig semmi különleges nincs a lakásunkban 30 N+F 5 cm Dryvittel. Légkondi is csak pár nap, egy-két hét kellene a 40 °C közeli napokon. Náluk nyilván fűtésre jóval kevesebbet kell költeni, inkább a légkondi viszi az energiát. Amennyi pénzük van és amennyit erre költöttek, szánalmas, hogy nem nullás az épület. Náluk a december-februári átlaghőmérséklet 10 °C, nálunk (Mo) 0 °C, a június-augusztusi náluk 20 °C, nálunk 23 °C. A mi lakásunkban 10 °C-os külső hőmérséklet esetén már nem kel fűteni.Így utólag átgondolva, láthatóan még légkondira is kevesebbet kell költeniük, mint itt Magyarországon.

(#27) UnA válasza #40553216 (#26) üzenetére


UnA
Korrektor

"Amúgy a 9 hónap fűtés és légkondi nélkül nem egy nagy etwas..."

De az, mert ez Kaliforniában van, ahol a helyiek folyamatosan szokták zúgatni a légkondit. Szóval hiába számolsz, hogy neked hogyan kényelmes itthon, az nem sokat számít... ;)

(#28) #40553216 válasza UnA (#27) üzenetére


#40553216
törölt tag

Értem, hogy hülyék és hozzászoktak, ezzel együtt is az átlaghőmérsékletek alapján nem nagy szám. Olyan rettenetesen messze nincs a tengerparttól, itt még bőven működik a víztömeg kiegyenlítő hatása. Ezt mutatja a leghidegebb és legmelegebb időszakok átlagai közötti mindössze 10 °C különbség. Ez nálunk 20 °C fölött van. Tehát már önmagában emiatt sem nagy szám, hogy csak kilenc hónapig bírják ezt fenntartani, de hogy a 2017-ben nem csináltak nullás épületet, de még csak a passzív ház szintjét sem éri el, az (építészeti szempontból) nemhogy nem „az innováció otthona” meg „a világ legenergiatakarékosabb épületei”, hanem egyszerűen szánalmas, ostobaság a fanboy-ok hülyítésére.

(#29) Aprósólyom válasza #20749568 (#24) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ne érts félre, én gyors anyagi növekedésről beszéltem. Engem nem zavar mire költi.

(#14) jerry311: Használtam már iPhone-t, és néha gondolkozom is sajáton, de az ára és az amit nyújt és amit abból fel tudok használni, az alapján általában más, konkurens típus nyeri meg a párharcot. A termék minőségét én nem kérdőjelezem meg. Bár ez tudom, szubjektív, szóval ne is érezze senki, hogy most mást akarok róla lebeszélni.

(#19) fordfairlane: Jogos. Csak egy gyors szösszenetet írtam. Nem agyalok én ezen sokat. Amit 1 percig tartott leírni, az valójában csak egy 1/2s-nyi röpke gondolatból származik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.