Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V!ck


V!ck
aktív tag

Ó a régi szép idők, amikor még a Terminátort (akarom mondani a "Végrehajtó" :D ) is alámondással néztem, szénné nézett kazin...
egyébként nagyon ötletes és retro, tetszik :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#2) Mice_007


Mice_007
tag

Íme, ahogy mi néztük annó :D

[link]

Azért a "szinkron" rádob még pár lapáttal :D

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#3) do3om


do3om
addikt

Nemrég beraktam a videóba egy eredeti műsoros kazit (van egy pár dobozzal :B ), gondoltam biztos jó a minőség, a másoltakat kidobtam (sok-sok száz darab volt)
Uhhh meglepődtem rendesen, most 106cm-es a tv, lehet hogy a rég 72 ami akkor igen nagynak számított jó volt az amit láttam, de most el nem tudom képzelni hogy néztük ezt. Eredeti kazi, amin még régen pislogtunk milyen tiszta rajta a kép. :D

Mice_007
:R
Csak két mondat és már emlékszem is erre a fasza "szinkronra"

Van egy rakás VICO kazim, az már lehet hogy lassan érték lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#4) ceia


ceia
őstag

Tényleg jól sikerült, még ma is izgalmasabbnak tűnik így a film, ezzel a képpel és hanggal. A végét sajnos lerontja a Lord Vader teaser reklám normális minőségben.

        it's more fun to compute

(#5) adise válasza do3om (#3) üzenetére


adise
őstag

egy régi tévével próbáld ki akkor nem volt ekkora a felbontása a tévének.

(#6) [CsuCsu] válasza ceia (#4) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem csak azert hat izgalmasabbnak, mert az elso filmjeid, amiket az ujdonsag hatasa miatt izgalmasnak eltel meg, ilyen kepi vilaggal rendelkeznek. Asszociacio.

Nekem is jopar felvett musoros kazim volt. Csak az a rohadek lejatszo ne doglott volna be minden masodik hetvegen. Hu de utaltam.

Mondjuk en valami rossz csillag alatt szulettem, mert az elso ket szamitogepem is gyari hibas volt, a helyi IT szaki pedig rendre arra jutott, hogy en ganyoltam szet. Szuleim persze a szakemberre hallgatnak, nem a taknyos gyerekre. Vegul tobbszoros windows ujratelepites utan anyam bevitte a nagyobb varosba ahol dolgozik, azonnal megmondtak, hogy hibas alaplap. Na, en azzal a geppel szivtam egy evig ami felorankent fagyott.

[ Szerkesztve ]

(#7) CSorBA válasza Mice_007 (#2) üzenetére


CSorBA
őstag

Ez akkor lenne még jobb, ha német szinkronon lenne a magyar hangalámondás :D

(#8) Solten


Solten
addikt

Szuper, nagyon adja a retrot... :C

Saor Alba

(#9) Angel1981 válasza V!ck (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Nálunk a Conan 2 volt a "csúcs" - német szinkron, magyar alámondás, görög(!) felirat, és cirka háromszorosan volt másolva! :D
És mégis hogy szerettük! :O :R :R

A másik ilyen "csoda" a Predator volt; annyiszor volt már átvéve, hogy csak a régebbi (asszem 82-es gyártású) Blaupunkt videónk volt képes lejátszani, a csúcsszuper 86-os JVC-n már folyamatosan "rohangált" a kép, nézhetetlen volt. :)

(#10) Cs1csó válasza Angel1981 (#9) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nosztalgiának jó, de szerintem jó hogy már nincs ilyen és helyette - technikai értelemben - minőséget kapunk. Lehet váltani a nyelvek között, 5.1 stb. FHD, nincs szalagbekapás megnyúlás elmegy a kép hang stb.

[ Szerkesztve ]

(#11) Balu77 válasza Cs1csó (#10) üzenetére


Balu77
őstag

82-ben a Balcsin kertmoziban láttam a Star wars-t először, az is micsoda feeling volt!! No én meg 5 éves. :D

izé

(#12) Cs1csó válasza Balu77 (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kertmozi, tehát vásznon, ha elég nagy egy 5 évesnek mindenképp nagyobb mint egy tévé, az természetesen nagy élmény lehetett.

(#13) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Kár hogy a hang köszönőviszonyban nincs a VHS minőséggel.

Gyerekként én így néztem a Csillagok háborúját és egyéb filmeket :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#14) Redneck


Redneck
veterán

Ez nagyon jól sikerült! :D

Nekem az első SW élményem a 97-es felújított trilógia volt VHS-en. Azóta is azt a szinkront szeretem.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#15) Tian66 válasza Mice_007 (#2) üzenetére


Tian66
senior tag

Na most keményen visszajött a múlt élménye. Hihetettlen. És ezt nem csak néztük, de élveztük is. :)

(#16) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Na igen, amikor még nem a médialejátszó chipje volt a fontos, amikor nem az volt a lényeg, hogy mennyire szemcsés a kép, amikor nem a celluloid vs. digitális kép különbségén ment a vita, amikor az embereknek nem az éppen aktuális mkv-kodek és annak bitrátája mondta meg a film minőségét. Amikor még a FILM volt a lényeg, és az élmény, amit ad... Elszomorító, hogy sok film fórumának 90%-a a kép/hangminőségről szól és nem arról, hogy milyen maga a film...

(#17) Cs1csó válasza Redneck (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jaja azt a verziót én is megvettem mindhármat.

(#18) Aventador91 válasza Mice_007 (#2) üzenetére


Aventador91
őstag

semmi extra. olyan mint most a mozis felvételek :D

(#19) LLKobe válasza Redneck (#14) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem sikerült beszereznem blu-ray minőségben az eredeti nem felújított trilógiát a 97-es szinkronnal. Sehol sem fellelhető ez a kombó.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20) klepto válasza Mice_007 (#2) üzenetére


klepto
addikt

Ezek a hangalámondások...
Komolyan mondom hiányoznak azok az idők, amikor még én is így néztem egy barátomnál a filmeket, mert az apukája nyugatról hozott be egy videót, és egy Nintendot.
Persze a videó jobban kopott, mint a NES :D
Nekem már csak jóval a rendszerváltás után lett videom, méghozzá egy AKAI.
Már az a videóm nincs meg, most egy Panasonic van helyette, méghozzá Sztereó, de azt a korszakot soha nem fogom elfelejteni; már csak azért sem, mert ott bimbózott az amatőr szerelgetési lelkesedésem, miután egy fejtisztitás után sikeresen eltörtem a fejeket; és sikerült olcsón szerezni új fejet és otthon kicserélni , és talán azért sem, mert akkor voltam fiatal :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#21) b. válasza V!ck (#1) üzenetére


b.
félisten

Bezony. A végrehajtó legjobb német szinkronnal, alámondással :D [link]
" gyorsan, gyorsan " ( és elaludt.)
Terminátor: " visszajövök [link] " :DDD :DDD

6 fejes super Hi-Fi Akai videón :)( Ami mellesleg leszedte a másolásvédelmet a kölcsönzős kazikról :DDD )

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) dabadab válasza CoroStar86 (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Na igen, amikor még nem a médialejátszó chipje volt a fontos"

Hanem az, hogy hány fejes a videó :)

A képminőség akkoriban is fontos volt, ne csináljuk már ezt a tök fals nosztalgiát.

DRM is theft

(#23) Redneck válasza dabadab (#22) üzenetére


Redneck
veterán

Volt egy 2 fejes Samsung videónk, na az kb csak a szervizben működött. A 6 fejes Sony megváltás volt utána.
Azon néztem a rendes minőségű filmeket, előtte a két fejesen csak a szutykokat.

b.
A Samun a tracking sem segített

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24) b. válasza dabadab (#22) üzenetére


b.
félisten

Alkoholos vattával tisztítottuk a fejeket, meg csavarhúzóval állítottuk némely típusnál a fejet. :)
Volt 4 fejes Goldstarunk,meg 2 fejes ITT amin Potival lehetett a fejeket állítani. :) Az menő volt már.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nekem inkább túlerőltetetnek tűnik. Nem volt ott ezért ennyi képhiba annak idején.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#26) Redneck válasza 7Heads Drago (#25) üzenetére


Redneck
veterán

Szétnyúzott gagyi kazi és rossz videómagnó kombója volt ilyen kb. A 90-es években már csak nagyon minőségi kazettákat néztem, jó lejátszóval. Azzal tényleg nem voltak ilyenek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27) Rodi 4.80 válasza do3om (#3) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Az élmény nem a felbontástól függ és nem is a képminőségtől! Ezek a paraméterek/jellemzők csak ott "kerülnek képbe", ahol karcsú a tartalom és a fíling :)

A Kincs ami nincs-et vagy a Michael Jackson romániai Dangerous koncertet 100-szor megnéztem ugyanarról a kaziról, leszartam hogy tv-s felvétel, nem az volt a lényeg...

Elment a világ (meg az igények) abba az irányba, hogy a Meki egy étterem...

(#28) tecsu válasza Angel1981 (#9) üzenetére


tecsu
addikt

Mi inkább néhány év múlva kikölcsönöztük szinkronosan. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29) Rodi 4.80 válasza CoroStar86 (#16) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Közös élmény volt egy filmet megnézni, mert voltak közösségek. Ma nincsenek. A közösségi háló egy szimpla hazugság lájkra éhes idiótáknak, illetve mindenkinek. Kis mókusok kenyérre is kenhetik, nagy mókusok süteménybe is tölthetik.

(#30) kromatika


kromatika
veterán

Jó volt ez régen.Érdekes.

(#31) Lenry válasza Rodi 4.80 (#27) üzenetére


Lenry
félisten

Ezek a paraméterek/jellemzők csak ott "kerülnek képbe", ahol karcsú a tartalom és a fíling

vagy mondjuk ott, ahol az ember nem színes pacákat meg képhibákat akar látni, hanem a filmet.
szép dolog a nosztalgia, de ne essünk túlzásokba.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) Dilikutya válasza Redneck (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a szinkron pocsék. Nem abban van a C3PO ember-kiborg PR manager?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) Dilikutya válasza Lenry (#31) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én mai napig szoktam ilyen minőségben filmeket nézni. Igaz csak olyat, ami nem hozzáférhető jobb minőségben. Esetleg néha kedvtelésből régi narrátorost a hozzá tartozó képpel. De vannak, akik életvitelszerűen gyűjtik nem csak ezt, de régi Szív TV-s felvételeket is, és nem mindegy, hogy valamiből az első RTL Klubos vetítés van-e meg, vagy a sokadik, mert az elsőben volt Axe/Abdul reklám. Na ez tényleg agybaj. De néha jó móka. Olyat is nézek, ahol a kép már rendben, de a szinkron csak narrátor.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Gusztusos mint az Erdész szelet (gombás karaj) :C

huhh

(#35) Redneck válasza Dilikutya (#32) üzenetére


Redneck
veterán

"C3PO ember-kiborg kommunikáció". Nem foglalkoztam vele, gyerek fejjel nem zavar, egyébként is utálom azt a droidot.

Ez az, szerintem jó kis szinkron, elég karakteresen szólt.

Nekem a régebbiek nem tetszettek, a mellékszereplők hangjai szerintem kifejezetten botrányosak, de pár főszereplő hangja is elég halovány.

Hála az égnek, a régi klasszikusokat mint az Alien 1-2, Terminator 1-2 és társaik az eredeti (néhol hibás) szinkronokkal voltak meg.

Az ilyen Viasat meg Retekklub féle szinkronok pedig igazi szutykok szerintem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#36) Balu77 válasza Rodi 4.80 (#29) üzenetére


Balu77
őstag

Bizony az élmény milyen sokat számított! Akkor még a ma már gagyinak titulált Jackie Chan filmeken is mekkorát szórakoztunk!

De azért már akkor is volt technikai oldala a dolognak! Anno a 90-es évek elején jöttek be a tékákba a védelemmel ellátott filmek, amiket nem lehetett másolni! A trükk az volt, hogy az kép/hang anyagba egy olyan amplitudó változást rejtettek, amitől a modern videók auto tracking funkciója állandóan beindult, így aztán a felvétel a vevő videó folyamatos fejállításai miatt borzalmas lett. Erre volt jó egy őskövület Orion Dalia tv, amin volt elöl egy video kimenet, ugyanis a tv rejtélyes módon leszűrte azt a jelet olyan "buta" volt az elektronikája. A hátulütő az volt, hogy a vevő video azt vette, ami a tv-n megjelent, így a teljes másolás ideje alatt mennie kellett a filmnek. :) Ja és ehhez még társult egy ősrégi Toshiba video magnó, aminél ez az auto tracking még kevéssé működött. :DD

izé

(#37) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Ennyire nem volt ótvar a VHS. Persze ha valaki a másolat másolatának másolatát nézte, vagy valami elhasznált "tékás" rettenetet, akkor valóban ilyen volt az "élmény".

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#38) myckey


myckey
veterán

A dzsedi VISSZAGYÜN -HANGALÁMONDÁSOS CSILLAGOK HÁBORÚJA

Lehet végignézni. :)) :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#39) enterlaci


enterlaci
senior tag

Az van, hogy én simán vennék egy ilyen kazit ha valaki piacra dobná! :K Nem kívánom ezt a művi vhs effektezést, de mosolyogva emlékeztem mennyi sz*r minőségű film keringett annó, a másolat másolatának másolataként - amiket azért igyekeztünk kerülni. :D
Amerikai nindzsa, Robotzsaru, Véres sport, Bosszú a jövőből...

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#40) arty válasza Rodi 4.80 (#27) üzenetére


arty
veterán

hamis nosztalgia :)

a szar régen is szar volt... t2 illegál kópiáját apám visszavitette velünk a tékába, amikor meglátta milyan ótvar minőséget adott a "hivatalos kölcsönző", mondván ez átverés. mivel órán belül visszavittük, elhozhattunk valami mást (nyilván régebbi filmet, amiből volt rendes változat addigra... persze a címére se emlékszem, én a t2-t akartam volna nézni :( :D )

örülök neki, hogy ma a minőség legalább adott, ha a film nem is mindig jó (ez persze szubjektív.... és talán régen minden film az "etalon kategóriába" esett? ;) most legalább könnyebb informálódni, hogy mi a "tuti"...)

van amit visszasírok régről, a vhs minőség és a hangalámondás biztosan nem tartozik ezek közé!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41) troviko


troviko
senior tag

Hát ez nagyon sz*r... és nagyon jó is. Zseniális. Régi szép idők, 1990 Die Hard, BMX banditák, Tom és Jerry. :)
Jah, meg valami Star Wars izé is volt... :)

https://www.oldtech.hu/

(#42) troviko válasza myckey (#38) üzenetére


troviko
senior tag

Pont ez a verzió volt meg nekem VHS-en, ezt néztem egy héten 2-szer, 1990-1995-6ig. :)

https://www.oldtech.hu/

(#43) Mice_007 válasza CSorBA (#7) üzenetére


Mice_007
tag

Volt olyan is, emlékszem... Akkor még nem beszéltem angolul, szóval sokat nem rontott a helyzeten, leszámítva hogy a német szinkron hangokat a mai napig szörnyűnek tartom :P

AIDA64.com

(#44) Mice_007 válasza klepto (#20) üzenetére


Mice_007
tag

Haha megvolt a feelingje bizony. Mi egy Panasonic videóvak kezdtük, persze pár év után ezt is kellett hackelni, valami műanyag pöcök eltört benne és nem adta ki a kazettát, meg lett szerelve, házi barkácsban. Nagyon más dimenzió volt az az időszak, jóég. Valakinek a valakije hozott egy ilyen nagyobb filmet mint Star Wars meg Terminator, egyből körbe ment a fél környkéken, mindenki másolta magának, mire körbe ért rongyos volt a szalag :P

AIDA64.com

(#45) Angel1981 válasza tecsu (#28) üzenetére


Angel1981
veterán

Azt mi a Bruce Lee filmekkel csináltuk - Arnolddal nem tudtunk volna addig várni. :) :)

(#46) CoroStar86 válasza dabadab (#22) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Igen ám, csak anno a videón ordított a különbség (kb mint egy VHSRip meg egy DVDRip között), ma meg azon kattognak az okosok, hogy a 4400 kilobites filmnek mennyivel gányabb a képe, mint a 4650-esnek... A filmekről meg nem beszél senki. Terminátor, Tango & Cash, Az utolsó cserkész... Mennyi egysorost idézgetünk a mai napig... Ma meg a képminőség az elsődleges, hogy Vérpistike az apuci 2 millás rendszerével tudjon villogni a haverok előtt...

ethernith: ott a pont!

(#47) Tian66 válasza CoroStar86 (#46) üzenetére


Tian66
senior tag

Lett ezekből jó pár szállóige az tuti! :)
Jó emlékek. A minőséget azért akkor is kerestük
csak nem ilyen elszántsággal mint ma 1esek.

(#48) CoroStar86 válasza Tian66 (#47) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Igen, nem is a minőség ellen szólok, szeretem bömböltetni a Gladiátor DTS-ét, vagy a Sólyom végveszélyben TrueHD-jét (Édesanyám örömére... :) ), de pl. a Spencer/Hill DVD-imet tuti nem cserélem le 1080p rilízekre, mert egyszerűen nincs értelme. Amúgy nézzétek meg YouTube-on a Pattogatott kukorica c. csodás alkotást. Na most képzeljétek el 4K-ban, lossless hanggal... Már nem is ugyanaz az érzés... :D

(#49) Dilikutya válasza CoroStar86 (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

A hazai Bud Spencer/Terenc Hill DVD kiadások zöme kukába való VHS minőség. Van filmjük, ami kiadóról kiadóra jár 4:3-as képaránnyal, 1-2 éve is így adták ki újra. A Kincs ami nincs meg csak BD-n teljes, DVD-n hiányzik az a rész, ahol megtalálják a két katona sírját (TV a 90-es években még így adta, a Retek már nem).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) MZperX75


MZperX75
addikt

Király a hatás VHS :C

1982-ben a szomszéd nyugat németből hozott egy NEC-et.Hállózatra kötve napi 5-órát ment a Tom és Jerry vagy MTV ről felvett zenekazetta,kopogással jelezte he új film van.
Chuch Norris magányos farkas,piszkos harry,stb...
7-éves voltam 82'-ben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.