Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Malachi


Malachi
addikt

hát, ettől nem jött meg hozzá a kedvem. minden MMORPG ilyen? kötelező a minimál grafika? pedig annyira el voltak szállva, hogy milyen egyedi és kidolgozott világokat alkotnak majd.

(#2) Xaels


Xaels
félisten

Hát nem esett le az állam. Rendben van, hogy egy MMO-nak nem szabad túl nagy gépigénnyel rendelkeznie, hogy eljusson a tömegekhez, de itt semmi egyedit nem láttam. Totál ugyanolyan mint a többi, csak itt SW-s skinek vannak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) velizare válasza Malachi (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

az egyik dev gameplay alatt elhangzik, hogy butított grafikai beállításokat használnak, a játék már most jobban néz ki.
mindamellett ez a játék nem véletlenül nem crysis 3 névre hallgat, mert nem a grafika fogja eladni.

ja és ha lehet egy személyes kérésem ne trollkodjunk már szét minden egyes sw:tor hírt a grafikával. felfogtuk az elsőnél is, hogy nem annak gyártják ezt a játékot, aki erre veri. köszi,

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) Malachi válasza velizare (#3) üzenetére


Malachi
addikt

höhö, hát ez félrement, kb. 1 éve követem a játékot mint SW fan (hírlevél, mittudomén) és nálam aztán senki nem tesz magasabbról a grafikára, ha jó a játék. csak ezek a videók olyan üresek, semmilyenek, valahogy mást, többet vártam ennél. egy élőbb, színesebb világot. a karakteranimáció is elég érdekes - de nem gond, ha ilyenek az MMO-k akkor oké, legfeljebb nem az én műfajom. de jó, várjuk ki a a végét, ha azt mondod ennél jobb lesz, (nem csak a kinézete, hanem teljes egészében) akkor még nem teszek le róla.

(#5) kayee


kayee
csendes tag

ha ez a butított grafika akkor azzal sok problémám nem lesz, egész tűrhető. viszont a játékmenet, karakteranimációk valami iszonyatosak, ha ezt idén kiadják nagy bukás lesz, fejlesztegessék még kicsit mert a wowhoz képest nagyon el van maradva sajnos

(#6) Flash86


Flash86
tag

Hehe, mintha régi wow-ot néznék..

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#7) velizare válasza Malachi (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

zárt béta időszakban vagyunk, elég minimális számú tesztelővel. open betánál ehhez képest nagyságrendekkel több játékos fog játszani, és még az is el fog törpülni a megnyitás után várható nyüzsihez képest.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) ng0ofy válasza Malachi (#4) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Egy cipőben járunk...

Volt kb. egy hónapja egy játékmenet video, amin egy küldetést csináltak végig csapatban, a grafika is jobb volt és a játék is pörgősnek, élvezetesnek tűnt... és valahogy nem volt ennyi gomb amit egérrel kellene nyomkodni...

Ha lesz belső nézet vagy legalább kézi célzás és gyorsgombok eltűnő HUD-dal előfizetek rá, de ha nem jönnek rá addig, hogy így csak az MMO játékosok és függönyök fognak játszani ezzel is, mint a többi MMO-val hosszú távon, akkor én is kihagyom...

(#9) Malachi válasza ng0ofy (#8) üzenetére


Malachi
addikt

ez lenne az első MMO amit kipróbálnék, de csak a SW univerzum miatt. tényleg sokat várok tőle, de most még talán tényleg korai pálcát törni felette. irtó régóta készül, meg hát Bioware...csak nem lehet rossz. :)

(#10) Raysen623 válasza velizare (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

Nálad van a pont!:D

Ami a játékot illeti már most lehagyta nálam a wow-ot mindenben. Lehetne e mégjobb? Hát persze hogy lehetne, ugyanezt ellehetne mondani a Crysis 2-ről is! De szerintem bármelyik játékról. Tessék már abbahagyni a Magasságos Blizzard Seggének a nyalizását! Hányok némelyik hsz-től!

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#11) tessoka


tessoka
csendes tag

szerintem jó lesz a game. attól h ez a tag nemtudott vele játszani, mert semmit sem csinált kb attól még a hangulatát nemkéne leírni...

(#12) csenger41


csenger41
tag

Hát nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem nagyon is rendben van a grafika, igaz egy legalább 720p-s gameplayt azért még megnéznék...
Viszont azt nem értem hogy miért kell még egy Star Wars-os MMO, hiszon ott van a Galaxies, egyszerűbb lenne abba életet lehelni...

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#13) ng0ofy válasza csenger41 (#12) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

úgy emlékszem, arról volt szó az elején, hogy ötvözik az akciójátékot (kardozás), tps/fps-t (lövölde) az MMORPG-vel és az űrcsata (arcade, rail shooter, tps?) játékokat. Erre látom, hogy szépen maradt MMO RPG. Ráadásul ez a kettő is külön választva vagy mi a szösz, merthogy ha akarsz, nem kell RPG-zni...

Megjegyzem én a helyükben starwarsos masszív online mass effect szerűt készítettem volna, az me2 irányításával és kinézetével, helyi, kis látszámú (32-128) szerverekkel, karakter felhőbementéssel (szerverek közti átjárhatóság).

[ Szerkesztve ]

(#14) buzus


buzus
aktív tag

Sitheből nem csak egy mester van és egy tanítvány? Vagy csak én vagyok túl konzervatív? :U No offense, elkötelezett sw fan vagyok, de ez a videó teljes egészében egy wow instance re hasonlított. Ugyan olyan sekélyes, öld a disznókat stílus kapsz XP meg lila epic tárgyakat(mint ha lila tárgy lett volna az inventoryba, mikor megnézte a karakter lapot). Valahogy nem ilyenre vágytam na. Ezek az sw játékok nálam sosem ütötték meg azt a szintet hogy sokáig lekössenek. A grafikával nem lenne gondom de ez a játékmenet, összevetve a az előre renderelt trailerekkel amiket nyomattak róla, köszönő viszonyban sincs egymással.

(#15) velizare válasza ng0ofy (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

erről sosem volt szó. az űrlövölde az egy feature, ami nem befolyásolja a játékmenetet, és ami teljesen arcade, mint a 80as évek játéktermi játékai. teljesen opcionális.
de ez a játék sosem volt sem mmofpsnek sem mmotpsnek, sem mmo-arcadenak szánva.
tévesek az infóid.

@csenger41: [link] tatuin gameplay. kissé vontatott, mert a játékost alakító devet közben beszéltetik/kérdezik is. de az egyik régebbi sw-s hírhez linkeltem egy 90perces gameplayt a januári/februári bétából.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#16) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Ha "elkötelezett SW fan" vagy, nem kérdezel ilyeneket. A játék kb. 2500 évvel játszódik Bane "rule of two"-ja előtt.

A tegnapi feed tényleg elég felemás volt. A grafika le volt véve (nem voltak árnyékok, particle effectek, és valószinűleg a mapok/modellek is visszavéve), a live miatt. Plusz DE az elején bevallotta, hogy kb. fogalma sincs micsinál, hónapok óta nem játszott bounty hunterrel.
Azt elismerem hogy így nem biztos hogy jó ötlet volt neki bemutatnia a játékot. A harc nekem is elég fura volt, nem tudom hogy szándékos vagy a játékos bénázott. Korábbis videókban ennél jóval gördülékenyebb és dinamikusabb volt.

A grafikáról tényleg le lehetne szállni, ott a Teral V gameplay videó nem olyan régről, vagy az újabb class és progresiion videók. A játék egyátalán nem low-poly, design szinten olyan, mint egy animált képregény. Kezdetek óta mondják, hogy nem akarnak "realista" grafikát. Ezt lehet nem szeretni, de hülyeségeket ("korai wow") ne beszéljünk már.
Az pedig a feedben is előjött, hogy "mintha üres lenne a terep". A válasz az volt hogy ez z Tatuin. Egy bazi sivatag. Télleg üres :) Egy korábbi buildben kipróbálták, hogy teleszórták lényekkel, de nem vált be "úgy már egyátalán nem volt Taooine hangulata". Azért a korábbi gameplay videókban (pl. a kiszivárgott 3 órás) lehetett látni, hogy más bolygók sűrűbbek, pláne hogy van erdő, jégmező, puszta, város, mocsár stbstb...

A játékmenetben nem tudom hol hallottad az fps/tps dolgot, sosem volt róla szó. Eleve megmondták, nem feltalálni akarják a kereket és megújítani a műfajt, hanem a bevált dolgokból kihozni amit lehet, és "biowaresíteni".

(#17) kapeti07


kapeti07
senior tag

Nekem is kicsit csalódás ez a gameplay. Még a Lego Star Wars játékoknak is jobb a hangulata, de ez ugyebár még nem a végleges játék. Remélem javítanak még sokat a játékon, mert ez így nem lesz életképes szerintem.

A cinematic trailereket bezzeg nagyon jól meg tudták csinálni.

Van még remény... :)

Xbox: kapeti

(#18) velizare válasza kapeti07 (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

a cinematic trailereket a blur studio készíti.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) buzus válasza Meglivorn (#16) üzenetére


buzus
aktív tag

Attól még hogy szeretem az univerzumot nem azt jelenti hogy mindent tudok :) De köszönöm hogy kijavítottál, így már sokkal okosabbnak érzem magam.

A lényeg ugyanaz viszont, ebben a formában nekem ez a gameplay egy szutyok.

(#20) velizare válasza buzus (#14) üzenetére


velizare
nagyúr

tény és való, yoda ezt mondta a filmben. de az sw-játékok túlnyomó többsége (köztük az sw:tor) is nem az eredeti, hanem az ún. expanded universeben játszódik.

a rule of two-t darth bane intézményesítette. ő 980 bby (bby - before battle at yavin)-ben halt meg. az episode 1-3 (nem emlékszem, melyikben mondta yoda) pedig legfeljebb olyan 50 bbyben játszódik. az sw-tor pedig időben bőven (pár ezer év?) darth bane előtt.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21) buzus válasza velizare (#20) üzenetére


buzus
aktív tag

:R Köszönöm a kimerítő felvilágosítást.

(#22) Meglivorn válasza buzus (#19) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Én sem tudok mindent, meg nem is szeretem az un. Extrended Universe-t, nagyon megválogatom mit fogadok/olvasok el. Pl. Zahn írásait :).
Viszont szeretem az SWt, és a KotOR anno igen nagyon tetszett - tulképp sok év után amiatt kezdtem újra játszani - szóval amikor kiderült, hogy a Bioware Old Republic mmo-t csinál, odafigyeltem.
Viszont nem is nevezném magam elkötelezett SW fannak, pont emiatt. És erre csaptam le. Bocs :D

(#23) velizare válasza buzus (#21) üzenetére


velizare
nagyúr

nem gond. egyébként sithéknél a szabályok olyanok, mint a kalózoknál az eskük. inkább afféle iránymutatók, mintsem valódi törvény. igény és érzés szerint megszeghetők, átírhatók. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#24) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Mondjuk, hogy üres a sivatag gyenge érv, mert a Bioware mert csinált nem üres tatooini sivatagot.

A grafika meg valóban ízlés, de ez nem képregény grafika. A DC Universe képregény grafika szerintem, ez egy (rossz) animációs film jellegét idézi.

Alapvetően a SWt elvitték 6 évesek szintjére. Ez van.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#25) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Jobban megnézve a 2 linkelt videót, aki a trooperrel játszott, és "kamerázott" valami nagyon béna. Kilométerekkel lohol a csapata után, akkor se csinál semmit amikor ott van, csak néz ahogya többiek dolgoznak...
A smuggler vagy valamelyik jedi szemszögéből kellene nézni, az sokkal mozgalmasabb lenne :)

Van egy olyan érzésem, hogy ezzel a mostani bemutatóval a Bioware kicsit mellélőtt. Már volt dev. nyilatkozat is ahol szóba került, hogy egy gameplay video nem igazán adja vissza ugyanazt amikor te játszol. Én pl. nagyon kevés gameplay videót vagyok képes nézni, nem köt le. Az se, ha a haver játszik, én meg ülök mellette és nézem. Pl Mass Effectet játszani fun, nézni elég unalmas :) Ahhoz, hogy egy.egy manővert, vagy mozdulatot értékenli tudjon az ember, tudni kell azt is mi történik. Ami egy éppen készülő játéknál alapjaiban hiányzik.

Szóval elismerem, ez a pár gameplay video csalódás volt. Szerencsére láttam jobbakat, és kb 6-7 év mmo tapasztalattal még mindig tetszik a dolog. De elfogadom, ha valaki csak úgy belebotlik, erősen kevés.
:R

[ Szerkesztve ]

(#26) Findzs


Findzs
addikt

nem tetszik és nem a grafika miatt
a játékmenet elég buta és az animáció is gyenge

szegények ezzel be fognak fürdeni :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#27) buzus válasza Meglivorn (#22) üzenetére


buzus
aktív tag

np :) Ajánlom hogy a biowarenek hogy ne csesszék el mert morci leszek.

(#28) buzus válasza velizare (#23) üzenetére


buzus
aktív tag

:)) ok

(#29) Spancho


Spancho
őstag

Szerintem ez már igy is jól néz ki ,elég jók a robbanások stb... mondjuk az fura hogy a lecsempézett föld alól felszippant 1 fogat motort és 5 mp alatt visszajavul aztán megint felszippant (2. videó). + remélem nem minden küldi groupos lesz ,jó egyedül is nyomulni néha :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#30) buzus válasza Spancho (#29) üzenetére


buzus
aktív tag

Azon én is néztem egyet! :) Ennyi erővel egy műholdat rádobhatott volna nem kis túlzással :D

(#31) Wolverine válasza Malachi (#9) üzenetére


Wolverine
félisten

Én azt javaslom, hogy mielőtt beleugranál, tapasztald meg az MMO-k jellemző játékmenetét egy kisebb, ingyenes játékkal - mint pl. a Runes of Magic, a Lord of the Rings Online vagy a Champions Online. Ha kiderül, hogy neked nem is jön be az ilyen stílus, akkor később megkíméled magad némi csalódástól :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#32) Gabor343


Gabor343
tag

Én már akkor nagyot csalódtam a bioware-ben, amikor kiderült hogy kotor 3 helyett egy sw mmo-t fejlesztenek.
De akkor legalább csinálhatnák igényesen...
Számomra ezek a gameplayvideók nagyon nem meggyőzőek. Béna a karakterek mozgása és grafikától is többet várnék 2011ben. Arról nem is beszélve, hogy csomó mindent 1 az 1ben átvettek a wowból.. Alul a képességek ikonjai, amikor kiirja hogy mekkorát sebeztél meg hogy mennyi xpt adott a leölt mob meg amikor megnyitja az a karakterlapot ugyanolyan lila meg zöld cuccok vannak mint a wowban.
Szerintem nem lesz más ez a játék mint egy wow szerű mmorpg sw köntösben, egy-két beszélgetős jelentettel.
Nem várok sokat ettől így talán nem lesz akkora csalódás. :(

Szóval én még mindig egy Kotor 3-at szeretnék, amit szerintem megcsinálhatnának ettől a játéktól függetlenül is :U

(#33) velizare válasza Gabor343 (#32) üzenetére


velizare
nagyúr

amiket felsoroltál, azok szinte minden mmo-ban megtalálhatók.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#34) Gabor343 válasza velizare (#33) üzenetére


Gabor343
tag

Igaz, de nekem konkrétan azzal van bajom, hogy teljesen ugyanolyan stílusban oldották meg mint a wowban. Egy kicsit egyedibbre kellett volna ezt megoldani, legalább annyit, hogy más betűstílust és színt használnak a szövegeknél.
Meg hát én annak is örülnék ha nem mindegyik mmorpg-ben ugyanazt a targetelési, skillezési rendszert látnám... De lehet hogy ez csak engem zavar :U

Mindenesetre nekem az a véleményem, hogy ezt a játékot a jelenlegi állapotában még nem kéne kiadni. (tudom, hogy még van sok idő a megjelenésig de szerintem sokat már nem fog változni.) Sokkal egyedibbé kéne tenni, hogy ne csak 1 legyen a sok közül...

Mondjuk azt elismerem hogy a Cinematic videók nagyon állatok, azokból jöhetne még egypár. :C

(#35) velizare válasza Gabor343 (#34) üzenetére


velizare
nagyúr

tehát az ui az, ami nem tetszik. amennyiben támogatják a custom ui-kat, akkor mint égen a csillag annyiféle változat lesz majd belőle. a targetelési és skillezési rendszeren nem igazán értem, mire gondolsz.
a kaidásig ugyan még van kb. fél év, amibe belefér egy új default ui (pár nap összeütni, ha nem akarsz új funkciókat leprogramozni), de az is lehet, hogy ezt meghagyják majd a játékosoknak.
mivel a bioware az ami, ez a játék inkább a contenttel fog kitűnni az induló mmo-k közül.

páran hiányoltátok a pörgősebb gameplayt, itt van egy, amin egy olyan ürge játszik, aki legalábbis messziről már látott mmo-t. [link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36) Gabor343 válasza velizare (#35) üzenetére


Gabor343
tag

A custom ui-kal az a problémám, hogy nem hivatalosak és nem garantált a folyamatos fejlesztésük és frissítésük. Pl wowhoz készült rengeteg ui meg addon, de sok olyan volt köztük aminek leállt a fejlesztésük, nem frissítették, bugokat okozott a játékban stb.
Szerintem az lenne a legjobb ha többfajta hivatalos ui lenne, sokféle beállítással, az ikonok, ablakok mozgathatóságával. Az ilyen utólag készített, nem hivatalos ui-kkal, addonokkal nekem sok negatív tapasztalatom volt más mmokban :(

A skillezési meg targetelési rendszert meg hülyén fogalmaztam meg. Arra gondoltam, hogy lehetne másfaja irányítással is próbálkozni mmorpgkben.
Írok is egy konkrét példát:
Anno nekem a Jedi Knight sorozat nagy kedvencem volt és az abban lévő akció szerű irányítás is tetszett. Szerintem Megpróbálhattak volna egy olyan mmot, amiben a Jedi knighthoz hasonló irányítás van rpgs fejlődőrendszerrel és a Kotorhoz hasonló történetvezetéssel. Mondjuk ez legjobban Kotor 3 néven tetszett volna :D de ez a recept szerintem még egy mmohoz is használható lenne. :)

(#37) velizare válasza Gabor343 (#36) üzenetére


velizare
nagyúr

ezt már megpróbálták. konkrétan a sony próbálta meg a star wars galaxiest "more star warsy"-vá tenni. szerintem már hallottál róla, mert az nge azóta is a játékipar egyik epic fail-e lett. ilyen mondások születtek róla, hogy "death star destroyed a planet, soe destroyed galaxies". szóval megvan mindennek az oka.
a custom uikkal nekem meg kifejezetten jó tapasztalataim voltak eq2ben, kifejezetten funkciógazdagok voltak a fetish/nightfall és pl. a thorui. eveben nem volt szükség custom uire.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#38) forol


forol
csendes tag

Most itt tényleg mindenkinek az a baja, hogy egy évekkel ezelőtt MMORPG-nek bejelentett játék tényleg MMORPG lett? Akik itt sírnak játszottak már MMORPG-vel tört wow serveren kívül? Nyilván nem mert ha játszottak volna akkor nem itt tartani most ez a beszélgetés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.