Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hackeeeee válasza Malibutomi (#39) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért szerintem nem annyira vész. Ahogy néztem ingame videókat, nekem tetszett. :R

Véleményem szubjektív...

(#52) denx1992 válasza #54625216 (#50) üzenetére


denx1992
tag

Na ez durva sosem volt ilyen problémám. Kipróbálom a gémet aztán megmondom mit vettem észre valónűleg csak 1 hét mulva lesz meg mert nem vagyok otthon

Nber tragédiája

(#53) v2 válasza denx1992 (#52) üzenetére


v2
senior tag

Van olyan oldal ahol a gomb kiosztás magyarul van? A hajók kezelésére lenne szükségem. Cél ki jelölés, fegyverzet . Létezik, hogy rakéta is van a gépeken?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#54) vrob


vrob
tag

Megjött a cucc. Origines telepítés lemezről, majd frissített vagy 4 Gigát (mobilnet)
gtx1660+Rift-S+kontrollerrel próbáltam. Nálam semmi probléma nem lépett fel. Eddig gyönyörűen megy, nem szaggat, irányítás rendben.
Az első pályán vagyok túl :) a játék hangulata fenomenális. Ahogy előttem írták, pontosan erre vártunk 20 évet.
Egyetlen csalódás, hogy a "cinematic" a VR-ban csak 2D vászon, pedig úgy tűnik a játék motorjával megy. Vagyis lehetett volna az is olyan mintha ott lennénk .. ez persze túl nagy újítás lett volna, nyilván megoldandó problémákat vet fel .. nem merték bevállalni.

[ Szerkesztve ]

(#55) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Beszereztem a dobozos változat, este kipróbálom. :) Tuti, hogy xbox controllerrel fogom játszani.

Már nagyon várom. :)

Véleményem szubjektív...

(#56) denx1992 válasza v2 (#53) üzenetére


denx1992
tag

Nah ez egy jó kérdés majd utánna járok.

Nber tragédiája

(#57) v2


v2
senior tag

Az lehetséges, hogy a birodalmi gépek fegyverei picit gyengék? Vagy a köztársaságiak hatékonyak. Olyan ez a játék mint az il2 1946 volt. Mindig a vörösök voltak az erősebbek. Online.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#58) denx1992 válasza v2 (#57) üzenetére


denx1992
tag

Szerintem nem is lehet összehasonlítani!

Nber tragédiája

(#59) denx1992 válasza denx1992 (#58) üzenetére


denx1992
tag

És egy szinten vannak a fegyverek nem hinném hgy bármelyik is erősebb lenne a másiknál

Nber tragédiája

(#60) kiskuplung válasza denx1992 (#59) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerintem csak nem tűnt fel neki, hogy a lázadó gépeken pajzs is van, ezért tovább tart :D

(#61) denx1992 válasza kiskuplung (#60) üzenetére


denx1992
tag

Ja igen ez is lehetséges tényező :D

Nber tragédiája

(#62) #54625216 válasza v2 (#57) üzenetére


#54625216
törölt tag

Általában probléma minden olyan játékban, ahol csak két frakció van, hogy lehetetlen 100%-ban balanszolni a két oldalt, ha csak nem uniformizálod őket teljesen. Több szereplős vagy szabad frakcióalapítós játékoknál már maguk a játékosok megoldják a balanszt, mert ha az egyik frakció OP, akkor automatikusan összefognak ellene a többiek.
Star Warsban szerintem max. úgy lehetne balanszolni, hogy a lázadók per darab erősebbek, de a birodalmiak többen vannak, de ilyen esetekben mindig menne a sírás, mert miazmár, hogy az ellenségék többen vannak, meg miazmár, hogy az ő hajója gyengébb. ;]

(#63) v2 válasza #54625216 (#62) üzenetére


v2
senior tag

Tehát akkor igazam volt :K

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#64) kiskuplung válasza v2 (#63) üzenetére


kiskuplung
őstag

Eszméletlen logikád van. Nem azért tűnnek gyengébbnek a fegyverek, mert azok, hanem mert a lázadó gépeken van pajzs. Én pl. egy X-winggel meg tudom már csinálni, hogy kb szét se tudnak lőni, 1-az-1ben, mert egyszerűen hamarabb visszatölt a pajzs + még a hull-t is tudja javítani a kis asztrodroid. Akkor szoktam beszopni, ha 2-en jönnek, és az egyik ion-nal kiiktatja a pajzsot. Na, akkor meszeltek.

Amúgy sajnos ez lesz ennek a játéknak veszte. Most már pár napja nyomom, és sajnos az jött le, ha birodalmiakkal voltunk, akkor ilyen 30-5 arányban kaptunk ki, MINDIG.

Még azok a pályák jobbak, ahol van fedezék és ki lehet használni, hogy a TIE-ok mozgékonyabbak. De volt most valami Yavin-os pálya, hát az csak üres háttér, kb. fél percenként szedtek szét. Pedig annyira azért nem vagyok béna, volt hogy 5 volt a K/D ratiom, ez azért tisztes középmezőnynek tűnik.

De pl. VR-ban teljesen használhatatlanok a TIE-ok szerintem, emiatt a lehetetlen kabin miatt :D

(#65) #54625216 válasza kiskuplung (#64) üzenetére


#54625216
törölt tag

Multiban amúgy random osztja szét a játékosokat a két csapatba, vagy neked kell bejelentkezned lázadónak vagy birodalminak?

(#66) v2 válasza kiskuplung (#64) üzenetére


v2
senior tag

Krumpli burgonya

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#67) mindfreak


mindfreak
őstag

Másnak nincs olyan érzése, mintha akadna/laggolna a játék 150-200 körüli fps-nél is? Pl a menüben teljesen simán mozog az egér, de amikor a hangárban állok borzasztóan érződik.

(#68) Hopkins95 válasza mindfreak (#67) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem redditen írták, hogy PC-n bugos a 60+ FPS-es V-sync offos mód, s akkor lesz folytonos a játék, ha V-Syncet bekapcsolod 60-ra? Valami olyat olvastam, hogy elsődlegesen konzolra tervezték a játékot és azért van ez. Tessék, rátaláltam amúgy az EA hivatalos fórumon is: Refresh rate bug
Videó: Star Wars: Squadrons - High Frame Rate Stutter Workaround / Fix

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#69) kiskuplung válasza #54625216 (#65) üzenetére


kiskuplung
őstag

Lehet választani, hogy lázadó, birodalmi vagy random akarsz lenni.

(#70) #54625216 válasza kiskuplung (#69) üzenetére


#54625216
törölt tag

Jah, akkor lehet, hogy tényleg ez lesz a veszte, mert a kétpólusú játékoknál a legkisebb unbalance hatására elkezdenek átszivárogni az egyik oldalra az emberek, ami öngerjesztő folyamatot indít el: minél többen egyirányba húznak, annál nehezebb lesz a dolga a vesztes oldalon maradóknak, amíg fel nem adják és át nem állnak ők is, ami tovább súlyosbítja a helyzetet, aminek a hatására még többen állnak át, és így tovább, amíg a vesztes oldal ki nem hal.
Ilyenkor persze már senki se tud játszani, így a devek pánikban próbálnak balanszolni, de ha csak kiegyenlítik az esélyeket, attól még nem áll helyre az arány, mert ha nem nyer vele, akkor minek váltson vissza, így túl kell tolni a vesztes oldalt, ami meg a másik oldal kihalásához vezet, csak sokkal gyorsabban, mert az emberek már megtanulták a leckét, hogy nem szabad utolsónak maradni. És így megy a libikóka oda-vissza, miközben a playerek folyamatosan elégedetlenek.

Pedig ez még csak nem is feltétlenül fejlesztői kérdés, hanem koncepcionális, a kétpólusú játékok sajátja.
Ráadásul rájön erre még a pszichológia, hogy ha valaki zsinórban csak veszít, akkor el is hiszi, hogy ezen az oldalon lehetetlen nyerni, így kevésbé próbálkozik, ami még az esélyek 100%-os kibalanszolása esetén is rosszabb nyerési arányt eredményez, amivel igazolva látja az előítéletét és a rossz arány már nem is az objektív hátrányok, hanem a hozzáállás miatt állandósul.

(#71) kiskuplung válasza #54625216 (#70) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ez már most is igy van, hogy bejön a lobby, srác meglátja, hogy birodalmi lett, és már lép is ki 😁
Ez a része elég rossz sajnos, főleg hogy azt se bünteti a játék ha valaki menet közben kilép a játékból, és úgy máris 5v4-gyé válik a játék...

De mondom, van olyan pálya ami egész jól balance-olt, meg úgy látom, hogy rankezéssel lehet új fegyvereket, jobb hajtóműveket, stb venni a TIE-okra is, és egy ion cannon nem csak a pajzsot szedi le, hanem a teljes hajót lebénítja (ez vrban nagyon hangulatos, szikrázik minden és kézzel kell püfölni a műszerfalat, mint egy lerobbant traktort :))

(#72) hackeeeee válasza Hopkins95 (#68) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem vsync off, és 60 fps limittel vajsima..

Véleményem szubjektív...

(#73) mindfreak válasza Hopkins95 (#68) üzenetére


mindfreak
őstag

Köszi az infót, jobbnak tűnik. Már amennyire jó 60 hz-en tolni :D

(#74) v2


v2
senior tag

Üdv. Segítségre van szükségem. Story mód lázadó oldal 4. vagy 5. küldetésnél mikor a csillag romboló szétlövi a 3 hajót ami a hyper térből kilép nekem lefagy a játék. Csak tölt és várakozik, nem reagál semmire. A feladat kezelő nem ír hibát. Ez ilyen? Így van vége vagy nálam nem jó valami?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#75) GalaHU válasza v2 (#74) üzenetére


GalaHU
őstag

Nem írja hogy valami funkcióra/fegyverre kellene váltanod? Nekem többször volt már ilyen, amíg nem csinálom amit mond, addig olyan mintha lefagyna... :D

Remek küldetésdesing, gratula EA!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#76) v2 válasza GalaHU (#75) üzenetére


v2
senior tag

Nem. Csak az a sisakos fej van a 3 függőleges vonallal. A jobb alsó sarokban a töltő kép nem változik

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#77) arty válasza Malibutomi (#39) üzenetére


arty
veterán

minden évben van valami világszabvány az aktuális grafikai színvonalra? vagy mi alapján írsz ilyeneket?
vagy volt 2 éve is egy sw squadrons játék, amihez mérted, amihez képest nem javult? vagy a 2 évvel ezelőtti elite dangerous a mérce?

baromi jól néz ki a játék és jól is fut - minden platformon

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78) floatr


floatr
veterán

Amúgy elég mókás ez az egész. Ha azt mondod valakinek, hogy egy SW vadászgépes játékkal meg a Doommal játszol, azt hiszi, hogy a '90-es évekbe csöppent :D

(#79) barcalaci84 válasza v2 (#74) üzenetére


barcalaci84
őstag

nálam is volt ilyen talán pont ennél a küldetésnél....
mielőtt jönne a töltőképernyő (egy átvezető videó jönne) válts vissza monitor módba vr-ról...nekem így betöltötte a videót aztán a következő küldetésnél visszaválttottam vr-ra

(#80) v2 válasza barcalaci84 (#79) üzenetére


v2
senior tag

És valóban, köszi.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#81) kiskuplung válasza v2 (#80) üzenetére


kiskuplung
őstag

Amúgy tele van ilyen hibákkal, pl. [link]

A VR implementáció sajnos nálam megint elromlott, de tegnap fél óra alatt sikerült újra működőképessé tenné, force-olt ASW-vel, meg egy kis éjféli kakasáldozattal.

Én már csak egyetlen patch-ben reménykedek, ami javítja ezeket a performancia problémákat (VR laggol / 60hz-en megy csak rendesen / indítás után percekig 100%-on tekeri a CPU-t, stb..) , aztán nagyon elégedett leszek :)

(#82) v2 válasza kiskuplung (#81) üzenetére


v2
senior tag

Tegnap délután volt nekem valami frissítés, nem vettem észre semmit.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#83) GalaHU válasza kiskuplung (#81) üzenetére


GalaHU
őstag

A VR-t tényleg faraghatnák, mert néha tényleg akad, tök mindegy hogy Low vagy Ultra beállítással tolod... :((

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#84) arty válasza GalaHU (#83) üzenetére


arty
veterán

finomsági bajok PSVR-en is vannak, számomra ezzel együtt is abszolut élvezhető a játék, a grafikával nem voltam teljesen kibékülve, de az általam választott platform tudvalevőleg kompromisszumos :) meglátjuk lesz-e rá (még) pecs... (már volt, ami a grafikán javított, egyelőre nem néztem, mert várok még egyet, biztos ami biztos :D )

pécén a sokféleség miatt érthető, hogy több a baj / nagyobbak a bajok...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#85) hackeeeee válasza mindfreak (#73) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem kell 60hz, ha nvidia van, akkor azzal állítasz be X hz-re fps limitet, és minden facca. Én 240hz 60 fps-sel játszok, vsync nélkül, és vajsima minden.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#86) sh4d0w válasza #54625216 (#49) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az X-winggel volt, az A-wingnek nem lett volna hozzá elég fegyverzete. Egyébként nem fregattot kellett megvédeni, az a támadó volt. A védendő hajó a Korolev nevű koréliai korvett volt, amit még X-winggel is ki lehetett végezni.

https://www.coreinfinity.tech

(#87) GalaHU válasza arty (#84) üzenetére


GalaHU
őstag

Én is imádom, minden hibájával együtt. Ez az X-generáció valóra vált álma... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#88) arty válasza GalaHU (#87) üzenetére


arty
veterán

kijött az 1.02, így én most újrakezdtem nehezebb fokozaton, hogy tovább tartson :D (no nem a legnehezebben)

ésmég multiztam is, pedig soseszoktam

amióta a battlefront vr democskát anno próbáltam, erről álmodok... szorítok, hogy jól fogyjon és esetleg a következő már teljes áras cím legyen :D (egyelőre erre sincs panaszom, csak félek nem lesz hosszú...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#89) kiskuplung válasza arty (#88) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ezt te hol látod?

Nálam csak 1.1 patch van, október 9-én jött meg. Azóta meg rosszabb a VR, legalábbis Oculus CV1 - en.

(#90) GalaHU válasza kiskuplung (#89) üzenetére


GalaHU
őstag

Arty PS4-en tolja...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#91) floatr


floatr
veterán

Másnak is feltűnt már, hogy a gép ellen játszva az általa irányított vadászgépek elakadnak a nagyobb roncsokban?

(#92) kiskuplung válasza floatr (#91) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nekem azt tűnt fel, hogy feltűntek olyanok akik 27 kill-el fejeznek be egy meccset, és a killcam-ből az látszik, hogy épp csak feltűnök a képernyője bal alsó sarkában, már nyomja is a tűz gombot, és minden sugár eltrafál engem Ez elég feltűnő :D .

(#93) floatr válasza kiskuplung (#92) üzenetére


floatr
veterán

Ebben mit élveznek emberek...?

(#94) arty válasza kiskuplung (#92) üzenetére


arty
veterán

tök jó, hogy a cross-multival már konzolon is bele lehet ezekbe futni :( eddig megúsztam mondjuk....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#95) kiskuplung válasza floatr (#93) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem tudom, de én most azt fogom csinálni, hogy felveszem OBS-szel videóra, és elküldöm majd az EA-nak, hátha banolják az ilyeneket. :D

Kár lenne, ha itt is elharapóznának a cheaterek, mert amúgy szerintem parádés a játék.

Ez az egyetlen multiplayer game, amivel játszok.

(#96) #54625216 válasza kiskuplung (#92) üzenetére


#54625216
törölt tag

Üdvözlünk a multiplayerek világában.
Elképesztő, hogy az emberek mit meg nem tesznek a legminimálisabb unfair előnyért is. Pl. Echo Arenában úgy kerülik ki a matchmakinget, hogy ha túl magasra sorolja az eredményei alapján, akkor regisztrál egy új usert, csak azért, hogy ismét a noob csoportba kerülhessen és alázhassa a mezőnyt.
És akkor a "ruszki fertőzésről" még nem is beszéltünk.
Ha azok beteszik a lábukat bármilyen multiba, akkor nyugodtan le lehet húzni a rolót. :DD

(#97) floatr válasza kiskuplung (#95) üzenetére


floatr
veterán

Néha elfelejtem, hogy miért utálom a multit

(#98) Hopkins95 válasza kiskuplung (#95) üzenetére


Hopkins95
addikt

Attól tartok rossz ajtón kopogtatsz. :( Mi Battlefieldben folyton jelentgetjük ezeket a gyökereket, de semmit sem tesznek. Régebben csináltunk, hogy Google Drivera feltöltött videót is csatoltunk hozzá, de már leszoktunk róla, mert le sem szarják és látod a trackeren, hogy ugyanaz a játékos vígan játszik tovább. Mondjum itt nagyobb a tét, mert a Battlefield még nem crossplay cím, szóval kíváncsi vagyok azért, itt hogy fogják kezelni.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#99) kiskuplung válasza Hopkins95 (#98) üzenetére


kiskuplung
őstag

Gondolom úgy, hogy tesznek bele egy CROSSPLAY = OFF opciót :)

De úgy látom másnak is vannak problémái :D

(#100) Sontir Fel válasza sh4d0w (#86) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Az a Redemption küldetés ha jól emlékszem. Még a Zsiványkommandóban is repülik tesztként annyira nehéz küldetés. :C

Végre tudtam egy normális kört menni, előtte inkább 0/8 volt a statom. Feltettem a piros csíkokat a gépre és magára talált az egész ;]

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.