Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csizo13


csizo13
tag

A pontszámok alapján a kritikák így szólhatnak:
közepes játék, újat nem tud felmutatni, hasonlít erre-arra, de mivel sw, ezért megköszönjük egy közepes feletti pontozással.

(#2) GodGamer5 válasza csizo13 (#1) üzenetére


GodGamer5
addikt

Mondjuk én speciel nem is vártam többet tőle. Annyira nem is volt hype-olva.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) RudY


RudY
addikt

Ilyen árazással teljesen korrekt.
#259695

(#4) Medocsabi válasza csizo13 (#1) üzenetére


Medocsabi
addikt

Az fel sem merül benned, hogy jó játék is lehet? :U

(#5) Dɨngodilɇ válasza Medocsabi (#4) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Ez egy EA játék, ilyesmi meg sem fordult a fejemben. :DD

(#6) xeon forever válasza RudY (#3) üzenetére


xeon forever
addikt

Ez igy kb ugy hanzik, mintha be kene co**zni es istenmodban 200 centis teven visual orgazmusozni amig tart a szer. :))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7) floatr válasza Dɨngodilɇ (#5) üzenetére


floatr
veterán

Ennek a huhogásnak semmi értelme, a fallen order is teljesen jól sikerült. Sajnálom, hogy nincsen VR set-em, de emiatt vszeg nem fogok venni.

(#8) RudY válasza xeon forever (#6) üzenetére


RudY
addikt

Érdekes és találó hasonlat, de tényleg ilyen. Akkor egy kicsit túltoltam, de már hiányzik a flottázás beszippantó hangulata, úgyhogy kelleni fog a szer. :DDD :K

(#9) L3zl13 válasza Dɨngodilɇ (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nincs benne microtranzakció. Ez már szinte olyan, mintha nem is EA játék lenne.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) nubreed


nubreed
veterán

A kampány kb. 8 óra alatt végigtolható. Ebben van multi?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11) DummyBoy válasza nubreed (#10) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Igen, Dogfight (TDM) és Fleet Battles (Objective based).

Life is shor...

(#12) GalaHU


GalaHU
őstag

Akkor itt egy másik értékelés: b@sszanak lovat az EA-nál! :(

Hogy képtelenek egy a startra a legfontosabb fícsörét működőképessé tenni! A nyomorult VR egyáltalán nem működik, amikor kiválasztom hibaüzenet nélkül visszadob az asztalra. Egyetlen más játék sem csinálja...

A másik gyönyörűség a kontrollerek kezelése. Mindenhol azt szajkózták, hogy ekkora királyság HOTAS-al játszani. Ez így is lenne, de a nyomorult valami miatt csak 4 eszközt lát, és nem ám te választod ki hogy melyik négy eszköz legyen, hanem amit ő gondol!

Nekem a gépre van kötve egy Fanatec kormány, ami az Eszközkezelőben mióta világ a világ 2x jelenik meg, de ugyanarról a kormányról van szó. Ebbe van bedugva a pedálom, amit vJoy-al sikerült Ruddernek konfigurálni. A kormányzás egy Thrustmaster Stick-el és Warthog Throttle-al lenne megoldva.

Nos, ez a zseni, ugye csak 4 eszközt kezel egyszerre, de képes a 3-as és a 4-es helyre is berakni ugyanazt a Fana kormányt! Így viszont a Stick mellett vagy a Rudder megy, vagy a Throttle. Tehát vagy tudok szépen manőverezni, vagy tudok analóg módon "gázt adni" a kettő együtt nem megy. (ha nem kapcsolom be a kormányt, akkor a yJoy sem működik nyilvánvalóan). Az meg külön gyönyörű, hogyha nem Throttle van használva, akkor a tolóerő alpból 50%-on áll, amikor gombbal gázt adsz, akkor az csak addig növeli a sebességet amíg a gombot nyomod, különben visszalassul 50%-ra. Így meg nem lehet valakit üldözni, harcolni meg pláne nem!!!!!

A Flight Simulator-nak ez nem gond, ott simán kiválaszthatod az eszözöket.

A legszebb hogy egyszer (!) ismeretlen okból a kisorsolt szerencsé 4-es jól alakult, és ment minden ahogy kell, de a következő boot-nál megint eltűnt...

Idióták... :W

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#13) Hopkins95 válasza GalaHU (#12) üzenetére


Hopkins95
addikt

lol wtf ez a játék?? :DDD
Star Wars Squadrons HOTAS is not fit for purpose!

50%-os deadzone a Hotas kontrolleren, normális?? :Y Pedig már akartam mondani, hogy végre egy normálisnak tűnő EA játék, de sikerült megint valamit elbaltázni! GG EA, így kell ezt csinálni! :DD

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#14) GalaHU válasza Hopkins95 (#13) üzenetére


GalaHU
őstag

Én leszek az utolsó aki megvédi az EA-t mert most rohadtul be vagyok rájuk rágva, de lehet állítani a deadzone-t a játékon belül, mitöbb az érzékenységet is. Nekem Warthog HOTAS-al 0 deadzone és 100 sens mellett tűpontos...

Ami vicces, hogy előszedtem a dedikált Thrustmaster Rudderem, és csak az egyik irányát érzékeli a beállításoknál. :) Eszközkezelőben (és más játékokban) persze tökéletes... :C

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#15) laposonly11 válasza Hopkins95 (#13) üzenetére


laposonly11
senior tag

Na most akkor ez azt jelenti, hogy bármilyen "stick" joyt használok, a játék nem fogja megfelelően kezelni?

Ordo est anima rerum.

(#16) Hopkins95 válasza GalaHU (#14) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pedig nagyon úgy néz ki, hogy valós a probléma:
EA Forum: Large, unchangeable deadzone when using HOTAS, in-game options do NOT change it.
Reddit: Anyone else having issues with massive deadzone on HOTAS sticks?
Steam: **Update: There's a workaround!** Bug report: Large deadzones for flight sticks, even with 0% deadzone selected

EA Tom 2 hours ago
Hey, pilots!

Thanks for flagging some of the HOTAS issues to us. We have a few fixes in the works thanks to your reports, including for the deadzones, and we'll share more details as soon as we can.

--Tom [link]

De jó látni, hogy már reagáltak és foglalkoznak a dologgal.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#17) GalaHU válasza Hopkins95 (#16) üzenetére


GalaHU
őstag

Akkor biztos HOTAS függő, nálam ilyen nincs, van helyette más... :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#18) Dɨngodilɇ válasza floatr (#7) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Azért, mert a Fallen Order megütött egy alapszintet nem kéne rögtön elájulni. Remélem végig is játszottad nem csak a népszerű kritikákat mondod vissza. Nem akarok nagyon belemenni hátha vki kijátszaná miközben vétlen idetéved, de a Dathomir boss után számomra hulladék szintre süllyedt a story vezetése ami addig teljesen okés volt, attól függetlenül mekkora viccet csinált a Disney ebből az érából a Solo filmmel és a Rebels-szel. Azután a rész után kap a kis csapat egy sidekaraktert aki tudna is vmit csinálni, de onnantól kezdve, hogy csatlakozik csak a kispadon van. Az utolsó bolygón jönnek a kötelező klisék, de legjobban az zavart, hogy baromira rosszul skálázták be a nehézséget, a Dathomiron volt egy jó boss fight, szépen meg is izzasztott (egyel a legnehezebb fokozat alatt játszottam). A fináléban meg 2. próbálkozásra sikerült teljesíteni amit nagyon szánalmasnak éreztem, pedig nem vagyok egy Dark Souls player... :F
Majd jött egy másik úriember, azután összetettem a kezemet, hogy na végre lesz vmi kibaszott durva párbaj az előbbi bemelegítés után.. - jah, gondoltam én marha :W egy ócska scriptelt menekülés és THE END. Végül még a sztorit is "kukázták" úgy ahogy, mert zsákutca történetet kell írni, hogy passzoljon a Disney kánonhoz. Nemtom, de nálam nagyon crunch szaga volt a végének és eszembe juttatta a Mass Effect 3-mat.

Squadronsból egyelőre steamen vegyesek az értékelések, ami sajnos az én elővigyázatosságomat igazolja, egyszerűen nem tudok 3 olyan EA játékot felsorolni az elmúlt pár évből ami érdekelt és azt mondanám, hogy na igen, ezek most odatették magukat.

(#9) L3zl13: Nem kell félteni az EA-t, majd csak kitalálnak még valamit. Mint azt, hogy hozzáadták az UFC 4-hez 1 héttel a megjelenés után csendben a játék közben teljes képernyős felugró reklámokat (igen, itt már fizettél érte 60 eurót, ez nem free to play + reklámok). Vagy a most éppen gyerekmagazinokban reklámozzák a FIFA 21 mikrotranzakciókat ügy is ott van.

(#19) TeeBee73


TeeBee73
addikt

A kommenteket olvasva, örülök, hogy nem rendeltem előre, pedig a HOTAS és az IR HeadTracking támogatás miatt nagyon bizsergett a pénztárcám.
(Igaz, időm sincs mostanában játszogatni, de erre szántam volna pár órát. Na, majd ha orvosolják a problémát, kapnak tőlem is némi aprót. :) )

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#20) GalaHU


GalaHU
őstag

Aki esetleg PC még szenvedne a VR-al mert kilép az asztalra amikor indítani próbálja:

Az egész játékok Windowed módba kell rakni, és ha ekkor indítod a VR módot, akkor elnidul rendesen.

Persze Oculus Rift esetében nem alkalmazható másik fejhallgató, csak a saját vacka, különben csak az űr hideg csendjében folyhat a játék... :)

Az összes tesztert azonnal falhozállítani, ezek semmit sem csináltak az elmúlt fél évben!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#21) v2


v2
senior tag

Az egeret valahogy láthatóvá tehetem vr-ban? Hotasom van de az egér nem látszik. Amúgy ez a cucc zseniális, az összes hibája ellenére. Ha kijavítják a hibákat nagyot fog menni. Mint az első il2

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#22) GalaHU válasza v2 (#21) üzenetére


GalaHU
őstag

Ha megtalálod, írd meg, mert engem is idegesít hogy nem megy az egér...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#23) v2


v2
senior tag

Nektek is random kezeli a klaviaturát? Hol működnek a gombok hol nem, de csak ebben. Van erre meg oldás?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#24) Medocsabi válasza TeeBee73 (#19) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát, én a helyedben nem vetném el a játékot ~ 10 negatív vélemény miatt... :U
Az itt negatívan kommentelők a Fallen Ordert is lehúzták, de nekem minden perce élmény volt. Nem azt mondom, hogy tuti jó lesz,nyilván benne van a pakliban hogy rakás foschra sikerül, de ami másnak kuka. neked attól még tetszhet, hisz nem vagyunk egyformák.Mondhatnám, hogy hagyd, hogy az Erő vezessen :DDD

(#25) v2 válasza Medocsabi (#24) üzenetére


v2
senior tag

Azért bőven van mit kalapálni. Az első HUHA után már látszik

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#26) GalaHU válasza v2 (#23) üzenetére


GalaHU
őstag

Amikor hotast használsz, nem érzékeli a klaviatúrát. De ha megmozdítod az egeret akkor már igen! :) Ez a menüben látszik a legjobban, rögtön megváltoznak a kijelzett gombok.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#27) v2 válasza GalaHU (#26) üzenetére


v2
senior tag

Nekem érzékeli, csak össze kuszálja a betűket és nem mindig működik. Remélem rendbe rakják gyorsan, kár lenne érte

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#28) denx1992


denx1992
tag

Azért egy rendes Battlefront 3 nak jobban örültem volna :D

Nber tragédiája

(#29) GalaHU válasza denx1992 (#28) üzenetére


GalaHU
őstag

Hát, bocs hogy mi örülünk, kb 20 éve várunk egy újabb SW űrhajószimulátorra... ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#30) denx1992 válasza denx1992 (#28) üzenetére


denx1992
tag

Ne értsetek félre még ha maradinak is tűnök, végig játszottam az új Battlefront ot imádtam de valahogy nem fogott meg, anno a BF2 szerintem jobban sikerült. Viszont az előzetes alapján látva a Squadron nem tűnik rossznak.

Nber tragédiája

(#31) denx1992 válasza GalaHU (#29) üzenetére


denx1992
tag

Igen igazad van várok énis egy jó kis sw simulatorra mar nagyon. De számomra ami a legjobb volt azt nehezen übereli: SW episode I racer, na itt kezdődött minden :)

Nber tragédiája

(#32) GalaHU válasza denx1992 (#31) üzenetére


GalaHU
őstag

1993-ban kezdődött minden az XWing-el! Ráadásul 286-oson SBPro kártyával... ;]
Persze akkor téged még nemigen kötött le...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#33) denx1992 válasza GalaHU (#32) üzenetére


denx1992
tag

Nem akartam írni :DD Faterék már tudták mivel tolom majd :)

Nber tragédiája

(#34) GalaHU válasza denx1992 (#33) üzenetére


GalaHU
őstag

:D

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#35) #54625216 válasza GalaHU (#32) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nekünk csak adlib kártyánk volt, így a digitalizált hangokat nem hallottuk, csak a szinti zenét.
Az xwing volt az a játék, amiért összedobtunk a tesómmal egy joystickra, mert az egérrel rollerezve üldözni az ellenséget nem volt ideális játékélmény.
Jah és kellett a játékhoz saját autoexec.bat, meg config. sys mert az XMS memóriát át kellett állítani EMS-re. :DDD

Igazából az lenne a királyság, ha az EA kiadná az xwinget meg a tie fightert remasterelve rendes grafikával és VR támogatással.

[ Szerkesztve ]

(#36) hackeeeee válasza RudY (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én gondolkodom rajta, hogy meg kéne venni.. :)

Véleményem szubjektív...

(#37) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Nem tudom srácok, én szerencsésnek érzem magam. Nekem semmilyen hiba nem jön elő, működik a VR rendesen, reagáli a HOTAS X is rendesen, bejelentkezik az EA fiókba rendesen :D

Bár tudom, ez másokat nem vígasztal.

A játék amúgy fantasztikus.

Én is még az 1994-es X-winggel kezdtem, a TIE fighterhez nyári munkát vállaltam hogy tudjak hozzá analóg joy-t venni (akkoriban még a mikrokapcsolós volt az inkább elterjedt ... )
És igen, nekem is külön autoexec-em volt az EMS memória miatt :) (a másik az Aladdin volt :D)

Nekem érzésre pontosan hozza a régi részeket. Én erre 20 évet vártam, és pontosan olyan jól szórakozom mint annak idején.

(#38) denx1992 válasza #54625216 (#35) üzenetére


denx1992
tag

Hát arra befizetnék szerintem best seller lenne :)

Nber tragédiája

(#39) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Neztem gameplay-t most...hat a grafika par evvel ezelotti szintet ut csak meg azok alapjan.
Akinek megvan, tenyleg olyan?

(#40) vrob válasza GalaHU (#32) üzenetére


vrob
tag

Emlékszem, 286-os gépen az első 5 vagy 6 pálya után jött egy küldetés ahol egy nebulonB fregatt mellett történtek az események, na azt már nem bírta, lehetetlen volt megcsinálni a küldetést annyira szaggatott. Ez volt amikor nem lehetett tovább halasztani a 386 upgradet :)

Holnap érkezik a Squadronsom. XW Aliance színvonalra legalább számítok. Kíváncsi vagyok rá :)

(#41) denx1992


denx1992
tag

A Fallen Ordert ps en vagy pc n próbáljam?

Nber tragédiája

(#42) Dɨngodilɇ válasza denx1992 (#41) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Amelyiken akarod, miért lenne más az élmény csak ennél az adott címnél? Kontrollerrel persze jobb, de nem az volt a kérdés.

(#43) GalaHU válasza vrob (#40) üzenetére


GalaHU
őstag

Én valahogy végigvergődtem rajta, de akkoriban ugye nem is álmodoztunk 60fps-ről.
Az dereng még hogy volt valamilyen üldözéses küldetés ahol ha az első mp-ben nem raktál minden energiát a hajtóművekre és nem fordultál rögtön irányba esélyed sem volt.

Persze pár hét múlva jött egy cheat-er program, tök igényes kivitelben, mintha egy mérnök fejlesztené a hajódat, szabadon állíthattad a paramétereit. Csinálhattál egy Y-wing fegyverzetű, de A-wing sebességű/fordulékonságú X-winget is! ;)

Nekem a másik csoda az Alliance volt, ahhoz már volt rendes gépem...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#44) GalaHU válasza Malibutomi (#39) üzenetére


GalaHU
őstag

Én nem látok semmi gondot a grafikában. Szépen felhúzva mindent maxra 4k-ban, tök jó, ráadásul 60fps felett is tud, nem rossz az az engine.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#45) v2 válasza GalaHU (#44) üzenetére


v2
senior tag

Miért hülyíti meg a klaviaturát? Nem működik a v betű, az a betű csak az altgr-al együtt van. Nem tudom az email címem meg a jelszavam le írni. A hotaszt meg a kormányt pedált már ki húztam. Másnak nem ilyen?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#46) denx1992 válasza Dɨngodilɇ (#42) üzenetére


denx1992
tag

Nah pontosan ez miatt kérdezem. Teljesen más kontrollerrel mint klavival meg egérrel. Szerintem nagyobb élmény a pc grafikailag is. De javítsatok ki ha tévedek

Nber tragédiája

(#47) barcalaci84 válasza v2 (#45) üzenetére


barcalaci84
őstag

állitsd át addig US billenytűzetre és akkor menni fog elvileg

(#48) floatr válasza Dɨngodilɇ (#18) üzenetére


floatr
veterán

Szerintem kifejezetten kellemes játék volt. Nem egy Jedi Knight, de látványos, stílusos és egyben szórakoztató is. Nekem hozta a hangulatot is, és várom az esetleges folytatásokat, vagy plusz tartalmakat. Nem hiszem, hogy egy játéknak izzasztóan nehéznek kell lennie ahhoz, hogy az ember jól érezze magát. Ezért is utálják annyian a Sekirot.
Az meg kifejezetten tetszett, ahogy a visszacsatolásokat fogadták a fejlesztők az előzetes bemutatók után.
Amúgy nekem tetszett a Solo is, de még a Rebels is emészthető, annak ellenére, hogy inkább gyerekeknek készült.

Azt várom a Squadrons-tól, hogy hozzon vissza valamit az X-Wing/Tie Fighter hangulatból, és ahogy elnézem nagyjából sikerül is. Már csak egy megfelelő stick kéne hozzá, ami nincsen aranyárban.

(#46) denx1992
Billentyűzettel kezdtem, de hamar váltottam gamepad-ra.

[ Szerkesztve ]

(#49) #54625216 válasza GalaHU (#43) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az a küldetés nekem is örökre beégett. A-wingel kellett védeni egy medical fregattot, és két ellentétes irányból támadtak bomberek. Előbb teljes sebességgel az egyik támadó raj elé kellett vágni, kilőni őket mielőtt elengedik a torpedóikat, majd 180 fok irányváltás és húzás a másik irányba, hogy időben elitézhesd a második rajt is. Közben meg tie fighterek a nyomodban, de nem vadászhattad le őket, mert nem volt rá időd és a pajzsokra se rakhattál energiát, mert ahhoz a sebességből kellett visszavenni, így jobb híján cikáztál a lövedékek elől, amíg lőtávolon kívülre nem értél.

(#50) #54625216 válasza denx1992 (#41) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nekem nagyon tetszik a Fallen Order, mind látványra, mind hangulatra. Kicsit talán gagyi a platformer megoldás a Jedi Knight fps stílusához képest, de jó a sztori és hozza a Star Wars feelinget.
Ugyanakkor az első pár óra után fel kellett adnom, mert nagyon durva motion-sicknesst okoz. Fél óra után már hányingerem volt tőle, további fél óra játékot meg egész estés fejfájás követte. Utánanéztem és elég sokan voltak így vele, sajna az arra érzékenyeknek konkrétan játszhatatlan.
A hányingert két dolog okozza: a túl nagy fov és főleg a kamera animáció. Ha megmozdítod a karaktert, akkor a kamera nem vele szinkronban fordul, hanem kis késleltetéssel, mert van egy gyorsuló-lassuló felfutás-leállás a kamera animációban. Ez szép filmes jelleget ad a látványnak, de sajna rosszullétet okoz.
Ami számomra totál érthetetlen, hogy egy ekkora projektnél miért nem építenek be opciókat a motion sickness ellen: fov állítás és smooth kamera animáció kikapcsolása, ennyi kellene és megszűnne a rosszullét.
Amúgy más unreal engines játéknál is tapasztaltam ugyanezt, ezért érthetetlen hogy a sok negatív visszajelzés után sem foglalkoznak a fejlesztők a problémával, pedig halál egyszerűen orvosolható lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.