Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bunfi


bunfi
őstag

Meg a trailer mellett megszületett az eddigi reddit történelem leglehúzottabb kommentje is (255 ezer negatív szavazatnál tart jelen pillanatban). Természetesen az EA közönségkapcsolatok tollából, amelyben próbálnak reagálni a kérdésre, hogy $80 dollárt fizettem és nem játszhatok egyből Vader nagyúrral. A jelenleg játszható (EA Access) verzió alapján végzett számítás szerint mindehhez nem kell több, mint 40 óra játék. És akkor ez még csak egy hős, nincs fegyver, nem fejlesztettél a kártyáidon, stb..

További érdekességek:
- a reddit moderátorcsapata nem fogja mérsékelni a szarvihart
- a Forbes szerint az ingyenes DLC hősök feloldása is eonokig fog tartani
- CNBC szerint az EA részvényárfolyama a felhördülés hatására zuhant egy kicsit
- Origin előrendelés visszamondása

Röviden: fizetős DLC helyett darabonként kell mindent kínkeservesen feloldani, biztos nagyon szórakoztató lehet majd úgy, hogy olyanok ellen kell majd játszani, akik a 60-80-100 dollár mellett nem sajnálnak még kétszer ennyit beleönteni a játékba...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#2) oriic válasza bunfi (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A Reddit topikot linkeltem a hírben amúgy. :)

Live-Die-Respawn

(#3) bunfi válasza oriic (#2) üzenetére


bunfi
őstag

A vörös ködben nem vettem észre, totál ki vagyok akadva. Vajon a felméréseiknek, tesztjeiknek és fókuszcsoportos vizsgálatoknak lesz igaza, amit az EA végzett vagy a linchmobnak? Ha az előbbi, akkor megéltük a mobilos játékokat PC-n. Szomorú. :( :(

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#4) szupermacs válasza bunfi (#1) üzenetére


szupermacs
veterán

A reddites posztok jók. :C

(#5) [CsuCsu] válasza bunfi (#3) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A fejlesztoket nagyon sajnalom, mert alapvetoen fasza jatekot tettek le az asztalra, amivel nagyon szivesen jatszanek. A monetizalashoz semmi kozuk, az a penzugyi/piackutatoi reszleg muve. Megis rengeteg fikat kapnak twitteren, redditen, facebookon es egyeb csatornakon mindenfele alap nelkul. Foleg, hogy igy megalazzak az alkotasukat a penzemberek, szerintem ok jarnak a legrosszabbul, nem is a jatekosok. Ha emiatt sikertelen lesz a jatek, meg el is bocsathatnak jo parat onhibajukon kivul.

[ Szerkesztve ]

(#6) atike


atike
nagyúr

Jajj... Nekem meg tetszik így videók alapján... :)

(#7) bunfi válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére


bunfi
őstag

Én tényleg sajnálom őket, a desingereket, a kódereket, a komplett csapatot. De aminek a létrehozásában segítesz, az meghatároz. Tudnod kell elviselni a következményeit. Senki sem tart fegyvert a egyik fejlesztő, kóder, designer fejéhez sem, hogy itt vagy ott dolgozzanak. Ők megkötik ezeket a megállapodásokat, eladják a tudásukat, viseljék hát méltósággal. Ne úgy, mint a Battlefront Community Manager, akinek voltak érdekes reakciói twitteren, sőt a végén már eltűnt a biojából, hogy a Battlefront 2 is az ő szárnyai alá tartozik közösségügyileg.

(#4) szupermacs
Találtam egy nagyon durva animgifet. Obi-Van tudta! És nem szólt!
https://gfycat.com/SophisticatedThatGemsbok

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#8) szupermacs válasza bunfi (#7) üzenetére


szupermacs
veterán

:C

(#9) Gery9112 válasza bunfi (#7) üzenetére


Gery9112
őstag

Ez a nap videója. :DDD És külön örülök, hogy a kiadót vonja felelősségre és nem a fejlesztőket.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#10) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Nagyon nehéz megállnom az előrendelést,tudván hogy jövő ilyenkor benne lesz ea acsessben! :)

(#11) [CsuCsu] válasza bunfi (#7) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A penzugyi modellt csak a fejlesztes vegso fazisaban ismerik meg a fejlesztok, igy nem mondanam, hogy igazad van. Tokeletes munkahely pedig nincs, amit te leirsz, az kozonseges aldozathibaztatas. Nem ok hoztak meg a dontest, a munkajukat elvegeztek.

(#12) bunfi válasza [CsuCsu] (#11) üzenetére


bunfi
őstag

Divat lett mostanában ez a szó, de leginkább a félreinterpretálása. A helyzet a következő: egy olyan cégnél dolgoznak, amely minden jól menő fejlesztőstúdiót felvásárol, majd amikor rákos nyomorultságokkal mérgezik meg az eredeti, sikeres játék (sokadik) folytatását bezárják őket a francba. Idevágó videóanyag, listával, évszámokkal.

Ehhez a listához csatlakozik hamarosan a Respawn, akik cseberből-vederbe estek, és saját hibájukon kívül, hiszen a Titalfall 2-t szándékosan ítélte halálra az EA a kiadás időpontjával, mert a Gears of War 4, a Battlefield 1 után és néhány nappal a Call of Duty: Infinite Warfare megjelenése előtt kiadni egy fps játékot szerintem egyenértékű annak szándékos kivégzésével.

Ennél a cégnél dolgoznak. Nagyon kétlem, hogy ennyire ostobák lennének, hogy ennek nincsenek tudatában. Így nem tartom őket áldozatnak. Akkor válnának azzá, ha emiatt mondanának fel, ha nem mennének bele ebbe a játékba. Akkor talán változna a dolog, hiszen játék hiányában nincs mibe beépíteni a mikrotranzakciót vagy éppen egy a jelenlegihez hasonló otromba paraszt mechanikát.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13) [CsuCsu] válasza bunfi (#12) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azt felejted el, hogy a legtobb ember nem valaszthat szimplan erzelmek alapjan munkahelyet. Nem fognak beleugrani a letbizonytalansagba, csak mert a ceg marketingesei szararcuak. Konnyu a fotelbol osztani az eszt, de nem igy mukodik a vilag. Aki komoly jatekfejlesztest szeretne vegezni, tobbnyire csak nagy cegeknel teheti meg, mert nekik all rendelkezesre eleg eroforras.

(#14) bunfi válasza [CsuCsu] (#13) üzenetére


bunfi
őstag

Azt felejted el, hogy a legtobb ember nem valaszthat szimplan erzelmek alapjan munkahelyet.
Sajnos nem, de nem látom a bunkó vásárló által ledorongolt bolti eladók megmentésére született hashtaget...

Nem fognak beleugrani a letbizonytalansagba, csak mert a ceg marketingesei szararcuak.
Létbizonytalanság. Tényleg az elől menekülnek egy olyan cégnél, amely folyamatosan átszervezi, összevonja, megszünteti a játékfejlesztő stúdiókat? Nem túl okos választás. Margetingesei? Nekik ehhez nincs sok közük. A lead economy és gameplay designernek annál inkább, nomeg amikor kiadják a designereknek és a kódereknek mit kell megvalósítani, nem hiszem, hogy ne lennének tisztában vele, hogy mit hoznak létre és az mihez kell.

Konnyu a fotelbol osztani az eszt, de nem igy mukodik a vilag.
Nem osztom az észt, csupán megvilágítom, hogy más szempontból meg lehet közelíteni a problémát, amely más végeredményt hoz.

Aki komoly jatekfejlesztest szeretne vegezni, tobbnyire csak nagy cegeknel teheti meg, mert nekik all rendelkezesre eleg eroforras.
Aham. Wasteland 2. Star Citizen. Van más út, csak könnyebb a nagy cégeket választani, nekik keresni a nagy lóvét, utána meg szétteni a kezüket, hogy én áldozat vagyok. Aham, áldozat.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#15) Yany válasza bunfi (#3) üzenetére


Yany
addikt

A hasonló elvű free to play mobilos játékokért nem fizetsz egy kanyit sem az elején. Itt egy vagyont költesz rá + még öntheted be a pénzed, ha jól veszem ki.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#16) bunfi válasza Yany (#15) üzenetére


bunfi
őstag

Igen, ezzel kísérleteznek jelenleg, hogy megeszi-e a piac.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17) ProEvoFan válasza bunfi (#1) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Remélem bukni fog a játék és akkor talán észbe kap az EA és így csírájában fojtjuk el ezt faszságot. Vedd meg a teljes árú játékot 40-60 euróért, ami pay to winre alapszik. :W Így a multi is komolytalan lesz.vicc ez az egész.
Ez miatt már vesztettek is egy vevőt.

(#18) [CsuCsu] válasza Yany (#15) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ott is megy most a hiszti, a Hearthstone egyre dragabb, hiaba F2P. Amivel magukat lovik tokon, mert a nem vagy keveset fizeto jatekosok nelkul a fizetos is otthagyja, nem eri meg tolni bele a penzt jatekosbazis nelkul. A sok debil nem ismeri fel, hogy kell osztani az ingyen contentet bosegesen, kulonben lejtmenetbe valt a jatek.

Az egyik pozitiv csalodasom a Marvel Future Fight volt. Teli van mikrotranzakcioval, de alig vagy semmi szukseg rajuk. Amit erdemes megvenni az pedig havi par font. Na, ez a jatek azert sikeres, mert ket kezzel osztja a tartalmat, karaktereket es fizetoszkozt az ingyenes jatekosoknak. A ranglistak elere nem fognak felkerulni, de folyamatosan tudnak elorehaladni ami boven eleg az elvezetes jatekhoz. A Hearthstone itt bukik el, mert a napi egy quest-ert is neha orakat kell jatszani, ami atlagosan csak fel csomag kartya. Mikozben egy MFF eseten le van tudva par perc alatt a napi.

[ Szerkesztve ]

(#19) csizo13 válasza bunfi (#14) üzenetére


csizo13
tag

Jó neked, hogy ennyire egyszerű számodra a világ, hogy ki sem látsz a saját elképzeléseid mögül.
Nagyon nagy a vélt igazság tudatod, csak a valóságot hagyod figyelmen kívül.
Az, hogy különböző bevételi források után kutatnak a nagy cégek is, teljesen normális. Most kitalálták ezt, ami nem tetszik az emberek egy részének.
Akik azért háborognak, mert egy jó játékkal kell többet játszaniuk, hogy elérjenek valamit, mint annak, aki kevesebbet játszik, de többet fizet.
Vagyis a több szórakozást, a szabadidő kellemes eltöltését róják fel, mint óriási bajt.
Egyébként senkit nem kényszerítenek a játék megvásárlására (fognak a fejéhez fegyvert), sem arra, hogy utána még pénzt fordítson rá, ez mindenkinek az egyéni döntése.
Ahogyan a mérgelődés, vagy a rinyálás is.
Nem csak az határoz meg, amiben részt veszel, hanem az is, amiben nem veszel részt.
Megítélni valakit, aki a munkáját végzi egy olyan szűrőn keresztül, amit te felvetettél csak simán ostobaság.

(#20) #52588800 válasza bunfi (#16) üzenetére


#52588800
törölt tag

A piac megeszi. Évek óta ez megy a F2P MMO -kal is. Mindig lesz egy szűk réteg, aki túl sok pénzzel bír és életben tartja ezeket a kezdeményezéseket. A kiadónak még jobb is, ha 1000 ember termeli ki a milliókat és nem 100ezer, mert kevesebb supportost kell fizetniük.

[ Szerkesztve ]

(#21) warcat


warcat
veterán

STAR WARS™ Battlefront™ II Starter Pack ;] 14.99€

"Boost your hero's abilities and take on the enemy
The Star Wars™ Battlefront™ II Starter Pack gives you the upper hand in a war spanning the galaxy. Gain instant access to three rare Star Cards that improve your defensive abilities on the battlefront. Plus, get 1,500 Crystals to purchase Crates to unlock upgrades and exclusive abilities."

@csizo13: no comment inkább.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#22) bunfi válasza csizo13 (#19) üzenetére


bunfi
őstag

Kilátok az elképzeléseim mögül, viszont az teljesen nyilvánvaló a kommentedből, hogy a leghaloványabb fogalmad sincs arról, hogy milyen mély ez a játékiparnak nevezett (vagy inkább azzá vált?) pöcegödör.

(#21) warcat
Szóval akkor még 15 euró egy 60 eurós játékhoz, ha nem csak bálnaeledel akarsz lenni? SZTAKRVA!

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#23) Renok válasza warcat (#21) üzenetére


Renok
senior tag

Atya ég, erről nem is tudtam.
Legalja, komolyan. :(((

[ Szerkesztve ]

(#24) BoB válasza bunfi (#3) üzenetére


BoB
veterán

" megéltük a mobilos játékokat PC-n"

A címével ellentétben ez a cikk pont erről szól, érdemes elolvasni:
[link] :(

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#25) Raysen623


Raysen623
addikt

Most mondjam hogy en elore figyelmeztettem?! Szomoru vagyok elvtarsak...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#26) bunfi válasza BoB (#24) üzenetére


bunfi
őstag

Az ESRB azért szigorúbb kategóriába sorol játékokat, mert látszik benne egy női mell vagy elhangzik a nőági felmenőket dicsérő félmondat. Az persze nem zavarja, hogy konkrétan direkt addikcióra kitalált metodikák építenek ki káros szokásokat, okoznak neadjisten függőséget, az teljesen rendben van. [link]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#27) pengwin válasza Medocsabi (#10) üzenetére


pengwin
addikt

Aki ezért fizet, az ugyanúgy oka a problémának, mint a kapzsi cégek. ;)

Üdv, pengwin

(#28) Kakaduku válasza pengwin (#27) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Nem támadás,de tényleg érdekel a dolog, hogy milyen alternatívát tudtok mondani?

Ettől függetlenül nem fogok ezért pénzt kiadni. Fizessek, hogy utána fizethessek. Köszönöm, én ennél idősebb korosztályba tartozom, aki nem ebben nőtt fel. Nekem ez a dolog már ilyen szinteken idegen és nem vagyok hajlandó támogatni.

[ Szerkesztve ]

(#30) Renok válasza oriic (#29) üzenetére


Renok
senior tag

Első lépés.
Remélem lesz több is.

(#31) pengwin válasza Kakaduku (#28) üzenetére


pengwin
addikt

Miért kéne alternatívát mondani?
Itt nem arról van szó, hogy a pék DLC-zi a kenyeret, és nem tud senki enni ha nem veszi meg a terméket.

Meg egyébként is vannak bőven játékok amikkel lehet játszani: Star Wars-os lövölde is van jelenleg, van I. és II.vh-s is, van Tom Clancy játék, stb.... Na meg a többségnél halomban vannak a ki nem játszott vagy elő sem vett címek, és végső esetben el lehetne lenni ugyanazzal a 10-20 játékkal még egy évig. Sőt, szerintem akár tovább is.

Ennyi lenne a megoldás: nem kéne minden évben rohanni a boltba a legújabb játéknak álcázott fejőstehénért. Ha ilyeneket adnak ki, akkor abban az évben nem kell játékot venni, hanem játszani tovább a már meglévőkkel. Esetleg támogatni a megjelenő normális játékokat, mert azért idén bőven voltak lenyűgöző alkotások.

Ha az emberek nem vásárolnának ilyen birka módon akkor azt pár hónap alatt megéreznék a kiadók. De addig miért változtassank a stratégián a kiadók, amíg nem változik a vásárlói magatartás a folyamatos áremelések és lehúzós DLC-k, mikrotranzakciók ellenére sem?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#32) Kakaduku válasza pengwin (#31) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Teljesen egyetértek veled, viszont nekem jelenleg nincsen semmilyen elfekvőben lévő címem, mert elég kevés játékot vásárolok. Csak megfontoltan. Viszont most szeretnék valami jó fps-el játszani, de mint írtam erre nem vagyok hajlandó így pénzt áldozni és támogatni ezt az irányt. Szóval azért kérdeztem. A Call of Duty WWII-n gondolkoztam, de már régen nem játszottam és vettem meg a szériát, pont a fejőstehén miatt.

(#33) bunfi válasza Kakaduku (#32) üzenetére


bunfi
őstag

Én kipróbáltam a bétát, de annak ellenére, hogy mérhetetlenül CoD gyűlölő vagyok nem mondtam volna rá azt, hogy kifejezetten rossz. Egészen addig, ameddig nem sorsolt össze a szerencse a VAC DONT WORKS nevű játékossal. De a közösségi ládanyitás fogalma sem nyűgözött le a későbbiekben, viszont mindenki annyira ki volt éhezve, hogy azért csak bezsebelte az első hétvégén a maga félmilliárdját, dollárban.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#34) .LnB válasza oriic (#29) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A játék árát is megvághatnák már most 75%-kal. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#35) tuki2200


tuki2200
senior tag

Ha marad ez az eleg nagy nemzetkozi felhaborodas, hátha nem epitik be ezt a rendszer a jovo evi battlefieldbe..

(#36) Snike


Snike
aktív tag

Nem tudom emlékeztek-e még azokra a "régi" játékokra, ahol valamilyen feladat/esemény hatására nyilt meg egy újabb karakter/autó.
Ez a stilus nekem jobban tetszik! betesz plusz célokat a játék=kihuzza a játékidőt.
Az, hogy most valaki türelmelen és azonnal megveszi a karaktert/egyéb felszerelést az ő baja.
Én nem fogok beruházni. Mások beruházása után cserébe ingyen pályákat és tartalmkat kapunk, ennek csak örülni tudok.

Igazából arra leszek kiváncsi mennyi pluszt ad a hős/extra dolog?
Ha úgy mint a BF1-ben, hogy a lázadok majd minden karaktere halhatatlan volt - az elég undorító.
A béta alapján nekem nem úgy tünt(Han Solot pikk-pakk leszedték)!

És még valami mennyit kell játszanom/mit kell tennem azért hogy unlockoljam a bonuszokat?
30 óra után nyitom ki valamelyik spécit, vagy valamilyen szinte lehetetlen feladatot kell megcsinálnom (mint a BF1-es contactokban) nem mindegy.

Összegezve: kiváncsi vagyok mennyit kell dolgozni azokért a dolgokért amiket máskülönben meg lehet venni. Illetve lehet-e párhuzamosan farmolni, vagy mindent előről kell kezdeni?

Náalm előrendelve a játék, a béta meggyözött.

PS5, mert az jó! :)

(#37) AxBattler


AxBattler
félisten

FRISSÍTVE!

Ma azonban a DICE bejelentette, hogy azonnali hatállyal megvágják a hősök árait a kirobbant botrány után. Ezután Darth Vader és Luke Skywalker az eredeti 60 ezer kredit helyett 15 ezerbe, Palpatine, Chewbacca és Leai az eredeti 40 ezer helyett 10 ezerbe, Iden pedig 20 ezer helyett 5 ezerbe kerül majd.
...
A változtatásokat követően többen észrevették, hogy nem csak a hősök árai csökkentek, de ezzel együtt kevesebb kredit jár a kampány befejezéséért. Míg korábban ez 20 ezer kredit volt, most már csak 5000, az Arcade módban pedig limitálják a megszerezhető kreditek mennyiséget: az alábbi képen például látható, hogy a játékos csak 14 óra múlva tud majd újra krediteket gyűjteni.
...
A játékosok arról számolnak be, hogy az Electronic Arts eltávolította a pénz-visszafizetés gombot a vásárlói portálról. Így egyetlen módja a rendelés visszavonásának, ha élőben, chaten keresztül beszél a felhasználó a vevőszolgálattal, erre azonban akár órákat is kell várni.

:(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#38) .LnB válasza AxBattler (#37) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az durva. :D omg

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#39) szupermacs válasza AxBattler (#37) üzenetére


szupermacs
veterán

LOL :C

(#40) oriic válasza AxBattler (#37) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A refund gomb eltüntetése az mennyire pofátlan dolog már? :D

Live-Die-Respawn

(#41) #52588800 válasza AxBattler (#37) üzenetére


#52588800
törölt tag

Egyre ügyesebbek :C

(#42) bunfi válasza AxBattler (#37) üzenetére


bunfi
őstag

Az igen. Ezt azért még én sem vártam, hogy szinte percekkel később vissza is lépnek. A refund gomb pedig tényleg a legalja. Mondjuk megjósolták előre: [link] Nagyon remélem ez is akkora botrány lesz, mint az eredeti, 80 dolláros topic. De ha megússzák ezt is, akkor nem marad más, nem kell játszani.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#43) NandorHUN válasza oriic (#40) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nehogy valaki meggondolja már magát :C

Egyébként effektíve mennyibe kerül egy ilyen hős magyar forintban?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#44) warcat válasza NandorHUN (#43) üzenetére


warcat
veterán

Ha csak a duplicate (már meglévő) cuccokért kapott 200 creditekből akarod megvenni,akkor nyesés előtt 260 dollárt számoltak rá,most már kijön 17000Ftból/hős

EA: It's in the crate!

(#45) NandorHUN válasza warcat (#44) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mi? 17000 Ft/ hős a játék árán felül vagy hogy?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#46) callmeakos válasza AxBattler (#37) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Ami e körül megy, az már tényleg agybaj :D
Ez lesz a veszte ennek a játéknak.

All→M8

(#47) oriic válasza NandorHUN (#45) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azon felül igen. Vagy fizetsz, vagy farmolsz mint atom, és 10-15 óra alatt megnyitsz 1 karaktert.

Live-Die-Respawn

(#48) szupermacs válasza oriic (#47) üzenetére


szupermacs
veterán

10-15 óra nem olyan vészes.

(#49) #52588800 válasza szupermacs (#48) üzenetére


#52588800
törölt tag

Miért van egyeltalán lezárva?

(#50) szupermacs válasza #52588800 (#49) üzenetére


szupermacs
veterán

WoW-ban miért nem lehet 1-es szinten használni a Shadowmourne-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.