Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

a wing commander űrszimulátor, mind a 4 része. amire gondolsz, az talán az armada alcímű spin-off.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) matyiGo


matyiGo
aktív tag

a forrásoldalon lévő rövidebb videó valami iszonyatosan király :DDD
"I am a PC game"

mod: itt még infó

[ Szerkesztve ]

(#3) Vistaboy válasza velizare (#1) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igazad van, összekevertem. Kijavítottam. Köszi a helyreigazítást. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4) Wasp_HUN


Wasp_HUN
tag

A cikkből kimaradt, hogy a programnak lesz egy különálló, egyedül játszható része is, ez a Squadron 42 és ez után jön a Star Citizen, ami tulajdonképpen egy B2P MMO lesz.
Sajnos azt nem igazán lehet nyomon követni, eddig mennyit pénzt gyűjtöttek össze, mivel a gyűjtés kezdetét követő 3. órában össze is omlott a honlapjuk. Bár előtte már 110ezer $-nál állt a számláló.
Amennyiben jól vettem ki a végső cél az 5+ millió zöldhasú a közösségtől amihezz még Roberts saját pénze, illetve befektetőt támogatása párosul, így végül mintegy 15 millió $ lesz a 2 projekt.
Lehet nekik szurkolni, hogy összejöjjön, mert szükség van egy jó űrszimre, mint egy falat kenyérre.

[ Szerkesztve ]

Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

(#5) Manbal


Manbal
senior tag

Én annak örülnék ha egy új Elite, vagy Frontier jönne ki ilyen graffal! :) nah az lenne az igazi kánaán... :C ;]

(#6) velizare válasza Manbal (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

x3?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) Vistaboy válasza Wasp_HUN (#4) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi ezt is, kiegészítettem. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#8) Huma


Huma
addikt

Jól láttam, hogy a vadászgép kondenzcsíkot húz az űrben? Meg amikor elmegy a kamera mellett beremeg a kép mintha a léglökés érte volna.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) Wasp_HUN válasza velizare (#6) üzenetére


Wasp_HUN
tag

Inkább az X: Rebirth, bár arról meg mostanában semmi hír. Az X3 inkább menedzsment/stratégiai játék. Mondjuk pont emiatt is jó szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

(#10) LordX válasza Manbal (#5) üzenetére


LordX
veterán

X3..

(#11) matyiGo válasza Huma (#8) üzenetére


matyiGo
aktív tag

szerintem ezek a dolgok a dinamika miatt fontosak, meg aztán én nem tudok sokat a fizikáról de a hajtshoz kell valami amivel kölcsönhatásba lép hogy tolóerő jöhessen létre, nyilván ez az energia hat a kamerára is :)

mod: egyébként is hogy kerül oda kamera!? ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) velizare válasza Huma (#8) üzenetére


velizare
nagyúr

ja, az légkör nélkül "érdekes"... de ez úgyis egy sci-fi játék. =]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) Szőrös 


Szőrös 
veterán

akarom...kell..most..... aaaarghhh :DDD

EVE-n kívül már nincs normális scifi mmo de az se fps lövölde.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#15) velizare válasza Szőrös  (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

a mechwarrior online 16.-án lép át a nyílt bétába. küldtem be róla hírt, de valamiért nem rakták ki.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#16) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nekem rögtön az szúrt szemet a videóban, hogy a nagy anyaűrhajónál nyitva van a zsilip, miközben ott bent a hangárban emberek vígan, gond nélkül mászkálnak, gond nélkül lélegeznek és nem szippantja ki őket semmit. Az rendben van, hogy sci-fi, na de ekkora baromsággal nem kéne lerontani a hitelességet!

#9: Az X: Rebirth kapcsán csak annyi van a hivatalos weboldalon, hogy erre az évre van tervezve a megjelenés. Én azonban úgy gondolom,hogy mivel még szinte semmi anyagot nem láthatott belőle a nagyközönség, valószínűleg a fejlesztés jóval tovább fog húzódni, szerintem még túl korai fázisban vannak és ezért nem adtak ki még semmit róla.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Mindenki jön az X3, Elite, Frontier utódokkal, csak nekem hiányzik egy Freespace utód? :F

:DDD

Végülis amúgy teljesen mindegy, csak jönne végre egy jó kis űrszimulátor, mert a legutóbbi Darkstar One az nem volt egy nagy durranás. Jó volt egy darabig, de a közepére meguntam...

(#18) matyiGo válasza huskydog17 (#16) üzenetére


matyiGo
aktív tag

maszkban és védőöltözetben vannak ha az folyamatosan légüres akkor sztem semmi gond vele, inkább a gravitáció miatt aggódom :)

... sőt, elég spéci cipő van rajtuk, azok intelligens elektromágnesességgel utánozzák a gravitációt. minden magyarázható. teljesen rendben van

[ Szerkesztve ]

(#19) LordX válasza Nordic (#17) üzenetére


LordX
veterán

Freelancer volt a legutolsó, ami iszonyatosan le tudott kötni. X Superboxot megvettem, azok a játékok is jók, de valahogy kevésbé köt le. Ettől függetlenül az X3 szép és jó (csak volt jobb).

(#20) Cifu válasza matyiGo (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Érdekes, hogy a gravitáció miatt aggódsz, miközben a leszálló űrvadász meg a hajtómű erejére támaszkodik, és "huppan" a fedélzetre, holott ha nincs gravitáció, akkor éppen fordított irányú erőhatásra lenne szüksége (vagy kampókra, amik a fedélzetre húzzák).

Ez egy arcade játék, nulla realitása van, kár is ilyesmit keresni benne, nézd meg a mozgást, a fizikát, a járművek desingját. Ostobaság egytől egyig. Ha realitást keresel az űrjátékban, ott van az Orbital, vagy a Kerbal Space Program. Ha reális(abb) űrharci játékot, akkor I-War (no az se mostanság volt).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) huskydog17 válasza matyiGo (#18) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Több helyen is úgy tűnik, hogy a hangárban több ember maszk nélkül van ott, például 3:18-nál is.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#22) matyiGo válasza Cifu (#20) üzenetére


matyiGo
aktív tag

szén is azt gondolom hogy ezeket a dolgokat igazából kár tárgyalni, az elején írtam is hogy a játék dinamika miatt fontos. ha a kreált űrbéli viszonyok hasonlítanak kicsit a földi feltételekhez akkor jobban bele tudjuk magunkat élni a játékban, de valamennyi realitás kell.

nem mellesleg ha olyan fontos akkor a hajtómű helyzetét azzal lehet magyarázni hogy induláshoz ez az állapot szükséges. s az automatika együttműködik az intelligens elektromágneses rendszerrel. ;)
+a hajtóerő minimális de szükséges a sérülésmentes landoláshoz +ha támadás éri a hajót a landolás pillanataiban azonnal tud reagálni az űrvadász

(#23) velizare válasza huskydog17 (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

ez a klisé valamiféle mágneses térleválasztás, vagy micsoda az. talán a star warsban láttam először, vagy 25 éve.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#24) huskydog17 válasza velizare (#23) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Remélem majd nem ilyen ostoba magyarázat lesz rá, hanem értelmesebben fogják megcsinálni! ;)

#25: Én ott a bal szélen álló emberen még csak véletlen sem látok semmiféle tükröződést, pedig a lejátszóban az élesítést is bekapcsoltam az 1080p videónál. Bárhogy is, nem lehet egyértelműen látni, pontosabban szerintem sehogy.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#25) matyiGo válasza huskydog17 (#21) üzenetére


matyiGo
aktív tag

csak egy kicsit látszódik hogy tükröződik a plexi a fején ;)

...hogy küzdök már itt a realitásért :P :DDD nagyon tetszik a játék

(#26) matyiGo válasza velizare (#23) üzenetére


matyiGo
aktív tag

nem kell mágneses térleválasztó, mindenkin van védő őltözet még 03:18 - nál is. fHD-ban látszódik

(#27) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Hardwired hírben én is kifejtettem, hogy mennyi hülyeség van a bemutatóban az itt említetteken túl. A Gamespot-on van egy óra hosszú videó amiben bemutatják részletesen a koncepciót. Egész végig azt hangoztatja benne Chris Roberts, hogy ez mennyire PC játék lesz, miközben egy abszolút konzolos irányításrendszert és játékmenetet látunk.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#28) matyiGo válasza M@trixfan (#27) üzenetére


matyiGo
aktív tag

M@trixfan, az itt említett "hülyeségeket" eddig minden alkalommal megcáfoltam drága kenyér.
azt gondolom hogy a grafika miatt fontos a PC-s környezet

szerk: mitől lesz valami PC-s játékmenetű? :N

[ Szerkesztve ]

(#29) huskydog17 válasza matyiGo (#25) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Lejárt a szerk. időm.

Tegyük fel, hogy valóban mindenkin van maszk/sisak, amivel tud lélegezni (csak több helyen nem látszik egyértelműen). Ezen felül még mindig nagyon súlyos hibák vannak, kezdve a gravitációtól, aminek nem kéne lennie, de mégis van, egészen a hőmérsékletig. Itt az utóbbinál arra gondolok, hogy az egyik hangárban lévő dolgozón rövid ujjú ruha van, a karja szabadon van, de mégse fázik, nincs semmi baja, pedig a hangárban piszok hidegnek kell lennie.
Akárhogy is, a realitás ebben a videóban több nagy sebből vérzik, reméljük az elkövetkezendő bő két évben orvosolják majd ezeket.

Csak a félreértések elkerülése végett: biztos ,hogy ugyanarról a bővített videóról beszélünk, ami a hírben van? Tehát erről itt.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#30) errorcode06 válasza huskydog17 (#29) üzenetére


errorcode06
őstag

Star wars ban láttunk már ilyet, lehet hogy valamiféle erőtérrel tartják a levegőt bent,
pl volt ilyen a republic commando-ban is...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#31) Cifu válasza matyiGo (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Milyen realitásokról beszélsz, ha megkérdezhetem? Nincs Newtoni/Kepleri fizika, párakicsapódás effektjét látjuk az "szárnyak" végén, sőt, az egyik támadó hajón még mozgó vezérsíkokat is.

Ez egy arcade játék, akár a Wind Commander sorozat, a Freelancer és a Starlancer volt, vagyis a korábbi Chris Roberst játékok. Attól még lehet jó arcade játék, csak ne a realitását méltassuk, mert az úgy nem nagyon van neki...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) matyiGo


matyiGo
aktív tag

azt gondolom hogy a betegséget amiben szenvedsz funkcionális analfa bétizmusnak hívják

[ Szerkesztve ]

(#33) Cifu válasza matyiGo (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Úgy gondolom, hogy ha már olyasmiket írsz, hogy "valamennyi realitás kell", akkor sorolhatnád már, mégis miféle realitásokra gondolsz, vagy akkor ne írj csacskaságokat...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) matyiGo válasza huskydog17 (#29) üzenetére


matyiGo
aktív tag

egyébként a rövid ujjas manus tényleg elég gyanús. ha azt a karaktert kicserélik akkor a fent említett hibák magyarázhatókká vállnak. (egy korábbi jelenetben látszódik ennek a karakternek a sisakja és ott sem egyértelmű de azért valószínű hogy a rövid ujj mellett maszk sincs rajta

ezen a rövid ujjas fickón kívül nem gondolom hogy túlságosan orvosolni kéne a dolgokat a gravitációt már megmagyaráztam.

szerk.: engem egyébként az idegesített fel egyedül a videó láttán hogy amellet hogy szép és dinamikus és nagyon izgalmas ezek a célzórendszerek egy anyahajón ilyen technológia mellet nem lehetnek ennyire ócskák.

[ Szerkesztve ]

(#35) Fáraó válasza matyiGo (#32) üzenetére


Fáraó
őstag

Na ezt most majdnem eltettem aláírásba. "azt gondolom hogy a betegséget amiben szenvedsz funkcionális analfa bétizmusnak hívják" - nagyon ott van! :D

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#36) huskydog17 válasza matyiGo (#34) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"... sőt, elég spéci cipő van rajtuk, azok intelligens elektromágnesességgel utánozzák a gravitációt. minden magyarázható. teljesen rendben van"

Ezzel magyarázod a mesterséges gravitációt? LOL! Akkor gondolom minden, a hangárban lévő tárgyakra is ilyeneket szereltek fel. Ha igen, akkor hogyan mozgatják őket?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#37) M@trixfan válasza matyiGo (#28) üzenetére


M@trixfan
addikt

A PC-s környezet azért fontos, hogy kicsit összetettebb játékmenetet, irányítást lehessen implementálni és a 12 évnél idősebb korosztálynak is lenne végre valami jó űrszim. Immerzióromboló dolgok vannak benne ami minden pillanatban kiragad a játék világából. Olyan dolgok ezek amik átlag IQ és középiskolai fizika szintjén mozgó kérdéseket feszegetnek. Olyan büszkén hurrogtak le a HW topikban is, öröm volt olvasni ;]

Bemásolom ide is az észrevételeimet:

"Nagyon örülök, hogy lesz ilyen és nagyon várom. Végig is néztem az órás videót. Ezt leszögezve van egy pár hülyeség a koncepcióban.

Nagyon tetszik a belső nézet megléte, de sok kijelző olyan mintha régi CRT lenne mögötte és nem valami finom holografikus 3D kijelző, vagy hasonló. Az egész kabin tele van velük és semmi értelmes információ nincs a legtöbbön, de azért befordul még ráadásul egy-két újabb kijelző beszálláskor. A hordozó irányítótermében is elég anakronisztikus az a radar. OK, nincs implementálva még a célzás funkció sem, ez még alakulhat.

Ha már célzás, akkor itt vannak a lézerek is amik még mindig nem fénysebességgel mennek. Jó, valamilyen energiacsomósodás amit mondjuk elektromágneses erőtér gyorsít, de akkor ez nem lézer.

A harci jelenetben senki nem talál el semmit, pedig azért elég high-tech célzórendszerek lehetnek. Aztán amikor az egyik agresszor megsemmisül, ha jól emlékszem gázrobbanással végzi. Mondjuk ez filmekben is borzalmas általában, a robbanások legnagyobb része mechanikai dolog, a világűrben elég érdekes a lánggal égés.

Maga a harci űrhajó is érdekes. Egy vadászgépen nincsenek leárnyékolva az irányváltó fúvókák, amik ráadásul az alap stabilizációért és haladási irányért felelnek. A fegyverrendszer energiaellátása szabadon fut a szárny alatt lógó kábelezés formájában. Maga a szárny is felesleges, de ezt meg lehet magyarázni azzal, hogy légkörben repülni lehet vele.

Összességében nagyon jó hírnek tartom a játék érkezését, de ha hardcore PC-s játékosoknak szánják akkor ilyen részletekre oda kell figyelni."

Újranézve a trailert újabb gyöngyszem a Pitot-cső a hordozón és az agresszor gépek egyhajtóműves mozgása az űrben kormányfelületekkel. Egy másik fórumtárs felhívta figyelmet a a vadászgép elején levő két ventilátorra, az sem semmi :DDD A csatajelenetben több muníciót ellőnek a semmire mint egy WW1-gyes hajóágyúnál. Már maga a felszállás is isteni: zárt térben, az emberektől pár méterre sugárhajtóművel történik, ráadásul lebegéssel. Az már tényleg kisebb részlet, hogy ha nincs gravitáció odabenn akkor egy ekkora löket belegyorsítaná a plafonba, ha meg van akkor felemelkedés után miért kapcsol ki a fő emelő hajtómű, hiszen egyensúlyt kell tartani.

Azért írom le ilyen részletesen, mert szeretném érzékeltetni a problémát. Az a baj, hogy itt már 1080p-ben és 3D-ben létezik a játéktér, nagyon fontosak a részletek. Főleg úgy, hogy kifejezetten PC-s játékként hangoztatja, tehát valamilyen szinten vállalja a rétegjáték kategóriát.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#38) wednesday


wednesday
őstag

Az a "kondenzcsík" csak azért van, hogy az ellenség könnyebben észrevegye (messzebbről is), könnyebben követhesse a manővereket és végül könnyebben kilőhesse a másik vadászt. :D

(#39) vg


vg
addikt

Hatalmasat fog bukni az egész. Mellesleg Chis Roberts úgy nézett ki azon az egy órás beszédén mint egy csöves alkoholista. Ha lenne legyintő smile most pont ide illene.

(#40) Cifu válasza M@trixfan (#37) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mindent meg lehet magyarázni technoblabla szintjén, de csak ismételni tudom magam: Chris Roberts eddig sem a realitásokat kereste alkotásaiban. Nézd meg a Wing Commander filmet. :)

Attól még lehet jó játék, hogy árkád (a Wing Commander és X-Wing/Tie Fighter szériával is elvoltunk elvégre is), attól pedig, hogy PC-re jön, nem kell egyből szimulátornak lennie (bár szimnek propagálják). Csak ne keressen senki realitást a játékkal kapcsolatban.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41) Huma válasza #95757568 (#14) üzenetére


Huma
addikt

Számomra egy sci-fi-nél alap dolog, hogy ne legyenek benne ilyen bakik.
Azt "szeretem" amúgy még ezekben az űrszimulátorokban, hogy 10-20...100m-ről lövik egymást az űrhajók. Mint kb 70 évvel ezelőtt a vadászgépek. Nagyon életszerű...

[ Módosította: 7 ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42) wednesday válasza Cifu (#40) üzenetére


wednesday
őstag

Nem kell persze 100% realitás, pláne azért, mert még pontos elképzeléseink nincsenek egy ilyen űrharc lefolyásáról. :)

Nem kell mindent az utolsó csavarig megmagyarázni, de azért tényleg van pár furcsaság. Azt megértem, hogy reálisan kidolgozni nagyobb munka, több idő, és talán a játékélmény rovására is mehet. De azt már nem értem meg, ha olyan bakikat raknak bele, amivel még munkájuk is volt.... csűrőlapok mozgása. :U Erre még direkt időt és energiát szántak, hogy ilyen legyen, amikor egyszerűen csak nem kellett volna ilyet beletenni.

(#43) Cifu válasza Huma (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lássuk be, hogy realitásra építkező űrcsatás játékot nehéz lenne akciódúsra megcsinálni, ahogy több ezer, vagy akár több százezer km-ről lövik egymást a hajók, és a lőelemeket számítógépek számítják ki, vagyis az emberi beavatkozás kb. kimerül abban, hogy beütöd a célpont azonosítóját, és megnyomod az ENGAGE gombot. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) Cifu válasza wednesday (#42) üzenetére


Cifu
nagyúr

Még ha nem is látjuk előre az űrcsaták lehetőségeit, azért bizonyos dolgokat tudunk már most is, és ezt egyetlen tudományos vagy műszaki felfedezés sem negálhatja. Úgy mint az, hogy a hang nem terjed a vákumban (a rövid verzióban hallható, hogy van hangja az elhaladó űrvadászoknak), a Newtoni/Kepleri fizika, vagy a fény sebessége.

Ezekből már lehet építkezni, és meghatározni, hogy milyen nem lehet az űrcsata. Na olyan, mint amit a fenti videóban látható például. :)

Az aerodinamikai felületek, a párakicsapódás, önmagában az űrvadász értelme egyáltalán, és a többi dolog pusztán a látványvilág miatt kell. Ahogy (jobb esetben) tudjuk, hogy a valóságban nem úgy néz ki egy tűzharc, ahogy a legtöbb látványos Hollywoodi filmekben látjuk, ahogy tisztában vagyunk vele, hogy az NFS szintű autós játékokban nem az történik a járművel, mint a valóságban, még nem rontja el kötelezően az élvezeti mértéket.

Persze onnan is meg lehet közelíteni, hogy vannak reális(abb) tűzharcot prezentáló filmek, és reális autószimulátorok is. Reális űrharc szimulátorról viszont nem nagyon tudok... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45) haxiboy válasza Wasp_HUN (#4) üzenetére


haxiboy
veterán

Eve online esetleg?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46) mpierre válasza Huma (#8) üzenetére


mpierre
veterán

Nem nehéz észrevenni... ölég feltűnő, de mondjuk gázfelhőben mozognak... :DDD

Ettől függetlenül tetszik az ötlet. 2014? Addigra... inkább nem....

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#47) Huma válasza Cifu (#43) üzenetére


Huma
addikt

Ez van. A repülőgép szimulátorok is ezért dögunalmasak. Nem látsz semmit, csak a gép jelzi az ellenséget, beméri a célt, kilövöd a nyomkövető (hőkövető) rakettát és kész.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#48) wednesday válasza Cifu (#44) üzenetére


wednesday
őstag

Igen, felületesen fogalmaztam, azt lehet tudni, hogy milyen nem lehet. :)

De, hogy milyen lehet(ne), ami a valóságban is lejátszódhat a jövőben, azt lehet nehezebb megsaccolni. Egyáltalán lesz ilyen, hogy "űrvadász" vagy "anyahajók"?.

Vagy lehet maga az űrvadász egy pilóta nélküli kocka lenne, minden lapján meghajtással és egy fegyverrel?
Bármilyen irányba, ki tudna térni és minden irányba lőhetne, így forgolódni is felesleges. Igen kicsit talán unalmas lenne játékélmény szempontjából ez a 3D "tetris" :D

(#47) Huma: Van I. VH-s rep. szim. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Cifu válasza wednesday (#48) üzenetére


Cifu
nagyúr

Vannak oldalak, amik ezzel foglalkoznak, akad pár elég jó is, én leginkább az Atomic Rocket oldalt preferálom.

Anno az SG.hu-n nyitottam egy ilyen topikot, és próbáltunk vitázni a témában, de eléggé egyoldalú volt a dolog (azért érdemes elolvasni szvsz).

Egy ideje tervezgetem, hogy nekiállok összegyűjteni az anyagokat, és egy komplett írást, cikket összehozni belőle, de ki tudja, mikor lesz rá elég időm és energiám...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.