Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adrian360


adrian360
őstag

az hogy a hazai szolgáltató külföldi címre mutatson semmi problémát nem okoz, mivel arra az ip címre irányítod a domaint amire akarod, nincs országhatár.
Mennyire bonyolult forumot akarsz ? nem elég egy wordpress alapu portál ( wordpress hez is van plusz forum motor) ? Gondolok itt arra hogy mint blog üzemelne az oldal, és az adott új hír alá mennének a kommentek.
Beállíthatod a láthatóságot, hogy mennyire legyen publikus és kész.

alternatívának még felhoznám hogy facebookon létrehoztok egy zárt csoportot, és azon belül beszélitek meg a problémákat.

(#2) MineFox54


MineFox54
őstag

Phpbb? És egy godaddy domain. A bb-hez elég sok plugin van ,sztem nem kéne annyit moderálni, bár azért egyedül ne vágj neki sztem.

[ Szerkesztve ]

(#3) Stanlee


Stanlee
őstag

Köszönöm az eddigi válaszokat. A Wordpress azért nem tetszik, mert nem akarok "cikket" írni, hanem ténylegesen fórum formátum kellene, ahol a lakók tudnak témákat felvetni, írni.

A Facebook biztos jó dolog, de nekem nincs facebook account-om, és nem is lesz sose, amíg a világ világ.

A phpBB-t majd megnézem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#4) MineFox54 válasza Stanlee (#3) üzenetére


MineFox54
őstag

phpBB tök jó, sztem te ezt keresed.

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

és akkor felfedezi a modern kor gyermeke, hogy létezik olyan, hogy email, ahhoz levelezőlista szerver és minden gondja meg van oldva anélkül, hogy könnyen törhető, szétbarmolható fórumokat használna...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) adrian360 válasza bambano (#5) üzenetére


adrian360
őstag

első ötlet nekem is az volt, de 160 lakásnál, és sok témánál a levelezőlista szerintem már átláthatatlan lesz egy idő után, a mire mit válaszolunk dolog követhetetlen egy idő után.
Egy társasházi fórum meg nem hiszem hogy nagyon high prior lenne a támadások listáján.

(#7) bambano válasza adrian360 (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a botok nem válogatnak, törnek mindent, ami az útjukba akad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Stanlee válasza bambano (#7) üzenetére


Stanlee
őstag

Ezzel en is tisztaban vagyok, hogy feltorhetik es telespammalhetik a forumot. De a masik, hogy semmi hely nincs, ami osszefogna a dolgokat, az sem megoldas. Eddig csak 1 pertarsasag indulasarol tudtam, a legutobbi lakogyules utan mar hat kulonbozo tarsasag lenne. Ha valahol legalabb osszefoglalva lenne az, hogy melyik mit akar, mar pozitivum lenne. Erre meg szerintem egy forum a legjobb.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#9) zither


zither
csendes tag

Ha tényleg csak egy fórum motor kell, akkor esetleg nézz rá az SMFre. Egyszerűen beindítható és könnyen kezelhető. Cserébe elég egy kaptafa, nehéz rajta változtatni (az összes smfes fórumról messziről ordít, hogy az).
Domain bárhová mutathat, illetve domaint is regisztrálhatsz bárhol. Csak egyszerűen beállítod a domain kezelőben, hogy milyen IP(k)-re mutasson és készen vagy. Ha nincs hol futnod, esetleg nézz rá a digitaloceanre. Szerintem a legkisebb méretű vps is elég lehet neked. (Belföldön nem tudom hol lehet olcsó, magán vagy kísérleti használatra is alkalmas erőforrás bérletet kötni.)

Zavard össze a világot: mosolyogj Hétfőn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.