Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Sajnos nem ezek a világ legjobb könyvei.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Én mondjam meg, hogy hol van ebben a bődületes átverés, vagy mindenki rájön magától?

(#3) Ringman válasza DeFranco (#2) üzenetére


Ringman
nagyúr

arra gondolsz, hogy based on sold, sok helyen meg kötelező a biblia vagy mao?

(#4) Z86


Z86
őstag

A Bibliát nem olvassák, csak egy csomó embernek megvan. Meg nincs is ennyi keresztény összesen a világon :) Szerintem a Korán valós használat szempontjából jobban áll. Van valami kínai vörös könyvecske, ami arrafelé kötelező olvasmány... vagy csak volt?.

[ Szerkesztve ]

(#5) DeFranco válasza Ringman (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1. A biblia az egyértelmű, az még nem is olyan vészes.
2. Mao könyvét gondolom állami megrendelésben vették meg 80%-ban és minden buksisimogatáshoz járt egy, illetve azzal verték a politikai foglyokat is.
3. Harry Potter - na ez már durva: ez nem egy könyv, hanem 7, elegánsan összeadták
4. Gyűrűkúra - három kötet, gondolom itt is összeadva
7. Twilight - ez is több kötetes, gondolom megint csak összeadva

Na ezek után kérdem én, miért nem a "névjegykártya" című könyv vezet, szerintem több példányban és több nyelven "adták ki" mint a bibliát...

(#6) Mr X


Mr X
veterán

Egy könyves bejegyzésben "legolvasotab"?

(#7) danih


danih
addikt

Nem beszélve olyan dolgokról, hogy az USÁ-ban, meg gondolom még jónéhány országban az összes hotelszobában kötelező kellékként az éjjeliszekrény felső fiókjában ott van a Biblia. Ezek is eladott példányok :)

(#8) Ringman válasza DeFranco (#5) üzenetére


Ringman
nagyúr

jah, abba már bele sem gondoltam :)

a gyűrűk urát meg lehet, hogy sokan megvették a filmek megnézése után (mint most a game of throne esetében) aztán rájöttek, hogy piszkosul unalmas (nekem a film sem lopta be magát a szívembe), és félretették.

szerk:
(#6) Mr X

ő legalább kétbével írta :)

(#7) danih

a hotelből meg biztosan lopják is, szóval több kell.

[ Szerkesztve ]

(#9) Mr X válasza Ringman (#8) üzenetére


Mr X
veterán

"rájöttek, hogy piszkosul unalmas"

Már akinek ugye. Én anno alig bírtam letenni.

(#10) DeFranco válasza Mr X (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Dögunalom. Van benne 44 betű, és azt ismételgetik össze-vissza.

;]

[ Szerkesztve ]

(#11) Zolaash válasza danih (#7) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Amúgy annak mi értelme? Sosem értettem; mielőtt lefeküdnék "hűbaszkidobokegymiatyánkat" de elfelejtettem, nosza itt van a fiókban... Aki rá van gyógyulva az viszi úgyis magával, aki meg nem, azt valószínűleg a fiókban lévő sem izgatja fel. Vagy ha éjjel hirtelen ördögűzést kell tartani a szomszéd szobában, akkor legyen egy kéznél? :DDD

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#12) Mr X válasza DeFranco (#10) üzenetére


Mr X
veterán

Az ismételgetés módja nekem nagyon bejött. :D

(#11) Zolaash:

Nem azért kell nekik, mert nem jut eszükbe az ima. :D A könyv amolyan ereklye.

[ Szerkesztve ]

(#13) Ringman válasza Mr X (#9) üzenetére


Ringman
nagyúr

bizony így, már akinek.

szeretem a fantasy könyveket, darálom is őket, ha elkezdek egyet, de ez valahogy nem ment.

(#14) Mr X válasza Ringman (#13) üzenetére


Mr X
veterán

Nekem 5 napba telt elolvasni a 3 kötetet, nagyon elkapott.

Mondjuk most a Darren Shan-féle Démonvilág sorozatot olvasom, ez könnyedebb, pörgősebb.

(#15) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nagyobb összeget mernék rá tenni, hogy az emberek 95%-a még csak nagyjából se olvasta végig a Bibliát, ez inkább amolyan kötelező háztartási kellék, mint a WC kefe.

(#16) Crystalheart válasza Ringman (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Túl kell jutni a Megyén, onnan már jobb. : Az elején én is nagyon szenvedtem vele, de mondjuk Émile Zola regényeit lassabban olvasom, pedig nagyon tetszenek, talán jobban is.

(#17) V.Stryker válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Persze, hogy nem, unalmas, mint a franc. Az ótestamentumot anno elolvastam, az még valahogy elment, de a vége felé már az is nagyon elrugaszkodott. :DDD

Egyébként ez a lista tényleg csak idegesíteni jó. Olvasta már valaki Ken Follett-től A Katedrális-t és Az idők végezetéig-et? Na, az itt nagyrészt veri nálam az összeset.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#18) Valty válasza DeFranco (#5) üzenetére


Valty
aktív tag

Gyűrkl ura van egy kötetes is, viszont a HP és a Twilight tényleg nem tudm mit keres itt

(#19) Mr X válasza Valty (#18) üzenetére


Mr X
veterán

Ne kötetként nézd, hanem összefüggő történetként. Ha lenne Biblia 2, gondolom azt is belevették volna.

(#20) Crystalheart válasza Mr X (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ami azt illeti, egy 7 kötetes sorozatnál illőbb volna mondjuk eladási átlagot venni alapul. Megvesznek valamit 7×60 millió példányban, az máris 400. Vagy ha így csinálják, akkor nem legolvasottabb könyveket kellett volna címül adni, hanem a legnagyobb bizniszt jelentő könyveket...

(#21) Mr X válasza Crystalheart (#20) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor már az sem igazságos, hogy 50 évet vesznek alapul a számoláshoz. A HP sorozat például közel sincs ennyi idős.

[ Szerkesztve ]

(#22) DeFranco válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Khm... a bibliát nem kell "elolvasni". Abba bele is bolondulnál. Minden napra van egy szakasz (pár vers) és az a napi szent evangélium. Elmélkedjél rajta, holnap meg majd más lesz a menü. Így kell "olvasni" a bibliát, nem mint egy regényt.

(#23) Jhonny06 válasza DeFranco (#22) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem ez volt a mondandóm lényege.

(#24) Dluinet válasza V.Stryker (#17) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az idők végezetéig mintha Katedrális 2.0 lenne, ráadásul csupa sablon meg,,,
Na mindegy, azért a Katedrális élvezhető volt, elég sok helyen ötletes és tetszett az akkori élet leírása.
Mondjuk pulykát nehezen süthettek Angliában, amikor még nem fedezték fel Amerikát, de ilyen hibák minden könyvben vannak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.