Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Vagyonadó? WTF?

(#2) FRENK1988 válasza D1Rect (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

Azért súlyos hogy az első az Omega :((( és nincs benne A8, Q7, Pajero, stb

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Bameg tulaj jobban jár, ha baltával felaprítja és viszi a roncstelepre. Opel omega, 2 év alatt elviszi az árát az adó. Benzinnel fél év? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4) tibi666


tibi666
senior tag

én még ki sem számoltam, hogy a lagunára mennyi lesz.
szerencsére nem vág földhöz a dolog, csak annyi a problémám, hogyha nem lenne pénzem, én akkor is erős autót vennék, de régebbit. 170-180 lóerő alatt öregurasak az autók (nem a corsa méretűek persze), el nem tudnám képzelni, hogy olyannal járjak. és így is fizetni kéne az adót.

(#5) Kickass válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


Kickass
őstag

A8 Q7 Pajero nem ez az arkategoria
ezek regi nagykobcentis sok kw-s joszagok amikre sajnos ervenyes a 'luxus' ado, de cserebe ertekuk legalabb mar nincs :D

a te altalad emlitett autokat megvasarolni se olyan olyan egyszeru egy atlagkeresetu magyar szamara, igy aki megveszi nagy valoszinuseggel fent is tudja tartani, meg az itteni top10 autok arai beka segge alatt vannak, de benzin es egyeb koltsegekre rajon a 'luxus' ado igy ellehetetlenitve ezeknek a regi monstumoknak a tulajait (akik egyebkent lehet csak olcson akartak egy nagy kenyelmes autot)

[ Szerkesztve ]

(#6) #53246592


#53246592
törölt tag

Igazából nem is olyan rosszak ezek, legalábbis amelyiknek van müszakija vagy egy évig és tényleg használható állapotban van. Egy új autónak az amortizációja sokkal nagyobb lehet mint ezeknek a vételára + "vagyonadója".

(#7) D1Rect válasza #53246592 (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez szép, de akkor már egy ilyen idős, de vagyonadó mentes jobb választás.

(#8) #53246592 válasza D1Rect (#7) üzenetére


#53246592
törölt tag

Luxuskategóriás autót nem igazán azért szokás venni mert húde megéri. Pl. egy BMW rajongónak, akinek van fizetése de nincs autója még, szerintem az az 528-as kimondottan jó vétel lehet - feltéve hogy nincs nagy baja az autónak.

[ Szerkesztve ]

(#9) D1Rect válasza #53246592 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyilván, de mindenképp csak második autónak. ;)
Mindennapi használatra én biztos nem vennék.
Túl sok idő-energia-pénz igényes egy 25 éves luxusautó.

(#10) <NewL>


<NewL>
addikt

háhá mind benzines? ;] :DD

berci : persze:D az egy örök autó. annyit eszik ,hogy a váltásra való pénzt elviszi

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#11) Metalfan


Metalfan
senior tag

Kellene a vagyonadónál egy másik kitétel is, pl 10 évnél fiatalabb autókra szabják ki, vagy valami hasonló jó lenne, mert ez így tényleg igazságtalan egy pöttyet.

Bár ami a - többé-kevésbé reálisnak mondható - álmaim autóját illeti, az már bőven vagyonadós kategória a teljesítménye alapján :) Ford Mustang GT, vagy az ebből épített Saleen S281...

(#12) sbazsi válasza Metalfan (#11) üzenetére


sbazsi
veterán

ha az volt a cél, hogy csökkenjen az ilyen autók száma, akkor jó ez így. a 15 éves autók között nem luxus egy 2-3 literes változat? ebben a korosztályban is vannak 1-2 literes motorral szerelt változatok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.