Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Piszok érdekes technológia, öregkoromra szívesen csinálnék én is egy hasonlót.

when the sun shines, we'll shine together

(#2) lapa


lapa
veterán

érdemes felismerni a bazsalikomot a képen. szóval fűszernek.

érdekes, csak elég drága tech egy egész melegházat építeni a halaknak. plusz egy használt ibc ~25e, lehet számolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#3) mexicanraven válasza lapa (#2) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

megtérül, és nem is olyan sokára.

when the sun shines, we'll shine together

(#4) FatalEror válasza lapa (#2) üzenetére


FatalEror
addikt

És azt mondják,hogy a vadvízi pisztráng nyomába semmilyen fogságban nevelkedett pisztráng nem érhet.
De az 5let jó,és működő képes,előbb utóbb biztos terjedni fog,és olcsóbb is lesz!

HardCore is my LifeStyle

(#5) stangli válasza lapa (#2) üzenetére


stangli
senior tag

felismertem a fűszert, de anyagilag mikor termelsz ki annyi bazsalikomot, hogy azt tudd mondani megérte a közel 20e ft-os befektetés...

dísznek, meg egy kicsit drága...

[ Szerkesztve ]

(#6) lapa válasza stangli (#5) üzenetére


lapa
veterán

ez az írásban még kicsit máshogy fogalmazódott meg, ugye. ott még a méret volt a baj, nem az ár.

@mexicanraven: nyilván bele lehetne kötni a nem túl ekzakt megtérülési prognózisodba, mégis inkább azt mondom mindenki azt csinál ekkora területtel az udvarán, amit akar. vettem már ibc-t is, osb-t is, polikarbonátot is (az főleg olcsó), meg úgy általában mindenféle cuccot, ami ehhez kell. szóval érzésre tudom mennyibe kerül egy ilyen melegház. én ennyi helyen ennyi pénzből inkább építenék sima üveg + fém szerkezetet, ha már nagyon akarok valamit.

nem 1-200.000 forintról beszélünk, sokkal többről. nem néztem most meg a vidit, de asszem 8 ibc volt vagy mennyi. az maga 200 ezer. ekkora polikarbonát is nagyságrendileg 100 körül van. és akkor se csövek, se házikó, se szigetelés, se ajtó, se építés. szóval ha ez hasamra ütve fél milla, akkor nekem elég bátornak tűnik.

ha meg ennyi tiszta ibc-m van elfekvőben, akkor abba vizet gyűjtenék, hogy a kiskertet locsoljam és abban sokkal több nő, mint ebben ugyanakkora területen.

ettől függetlenül tetszik az integrált megoldás, de átlagos kertméretnél szerintem jobban termelő dolgokat is meg lehet valósítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.