Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tökéletesen egyetértek. Vegyünk 20k-ért egy rossz Ladát és hajtsunk bele az első volán járatba! :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2) adalbert1


adalbert1
veterán

Gondolom egyszerűen költségtakarékossági okokból nem reklámozták jobban, de akkor is a honlapjukon feltüntetni nem került volna semmibe...
Szerencsére van választási lehetőségem, ezért inkább vonattal szoktam menni (az út nagyobb részén szerencsére IC-vel), de azért a mávval is tele van már a tököm.

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ez tényleg röhej! Azért én hálás vagyok, hogy legalább tőled megtudtam ezt a változást. És ajánlom, hogy a szotridat mindenképpen küldd el a Homárnak!

***

(#4) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hát pedig nem uj dolog ez, hogy a végállomáson lehet csak jegyet venni, az etelén már több mint 2.5 éve van ugyan ez a rendszer, de pl érden is ez van már egy ideje.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#5) stangli válasza ollie (#3) üzenetére


stangli
senior tag

a tegnapi nap folyamán oda is elküldtem :)

(#6) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Érdekes, hogy ebben az országban már lassan mindent meg lehet csinálni. :(((

Az érdekes még, hogy erre még rájátszanak sok helyen az ottani alkalmazottak. Meg téged néznek hülyének, hogy miért nem tudod... ,,I,,

(#7) stangli válasza Jégkokó (#4) üzenetére


stangli
senior tag

A Népligetben nem így volt. Idáig. A buszon adtak jegyet, mert a Pénztártól elhajtottak, hogy CSAK indulás előtt fél órával lehet jegyet váltani, 10percel indulás előtt NEM lehet... és ehhez KŐkeményen tartották is magukat ez idáig :((

(#8) EQMontoya válasza adalbert1 (#2) üzenetére


EQMontoya
veterán

máv se sokkal jobb, utóbbi 3 alkalomból 3x késett az ic-m 15 percnél többet... vicces.

Same rules apply!

(#9) Nimrod


Nimrod
addikt

Fene se érti ezt a Volánt, de én is utálom már őket. A helyi jegypénztárban úgy kezelnek mint egy kalap sz@rt. Egyedül vagyok, picit sietős, pénztáros kényelmesen pöffeszkedik, látja, hogy állok és várok de inkább a tévé felé néz, illedelmesen kopogok az ablakon erre még ő van felháborodva. Azóta inkább a másik végállomáson veszem a jegyem még akkor is, ha kis kitérő. Van ez még tovább is. Reggeli várakozás a megszokott buszra, ami nem jön. Egy másik ''ügyfél'' (végsősoron az) mobilt ragad, hívja a Volánt, hol a busz, kimaradt? Hogy kivették? És erről miért nem értesítettek senkit? Magában morgolódva átfut a hévhez, hátha azt még eléri.
Másik öröm az ''új'' csodás német buszok. Ablakot nyitni nem lehet, vagy ha igen akkor semmit sem ér, az űlés nemegyszer a kezedben marad, az egész busz egy mozgó üvegház, télen vetkőzöl, nyáron meg fürdesz a saját levedben, ha a klíma működik akkor talán túléled az utat is.
A csatlakozásról már végképp nem kéne beszélni. Mindenki szídja a bkv-t. Kényelmesen és gyorsan tudok vele közlekedni még hétvégén is, de nekik is van egy körzetük, amin túl már nem visz. Marad a Volán, vagy a taxi. Ezen öröm úgy mutatkozik meg, hogy amikor a bkv-járatok menetrend szerint, pontosan odaérnek, addigra már integethetsz is a távozó busznak, következő fél óra, óra múlva. Lehet, hogy a taxi jobb lenne... :W

(#10) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Árpádhídon asszem 2001 óta van ez a rendszer...

Még talán 2003 vagy 2004 környékén simán megcsinálta a volán, hogy néhány Budapest-Piliscsaba járat útvonalát megváltoztatta. Sehol semmi kiírás. Még a buszon is a régi tábla szerepelt, viszont Pilisvörösvár helyett Solymár - Szentiván útvonalon ment. Uh szép nagy szetnségelések közepette gyalogoltam (többed magammal) egy órát haza a szomszéd faluból.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#11) adalbert1 válasza EQMontoya (#8) üzenetére


adalbert1
veterán

Mávnál egyedül az IC színvonala ami még tűrhető, de a sima másodosztály hogyismondjam már elég igénytelen, egyszerűen a régebbi kocsikat hiába takarítják már úgy beitta magát a kosz, hogy ugyanúgy néz ki az egész...
Hozzájön még az elmaradt infrastruktúra, a szokásos késések, stb...
Na meg az elmúlt fél-1 évben bekövetkezett áremelés is... :(
2-3 embernek már sokkal jobban megéri autóval menni, ha távolsági tömegközlekedésről van szó, sőt szerintem el fog jutni nem is sokára egy olyan szintre, mikor már egynek is jobban meg fogja érni.

(#12) (Kolombusz) válasza adalbert1 (#11) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Igen, mi is ezt beszéltük, hogy 3 emberrel már megéri autóval menni.

(#13) Dalai Láma válasza adalbert1 (#11) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hét elején a balaton körül áramszünet volt a Mávnál. Villanyvonatkat ez kellemetlenül érinti. Basszus kicsivel korábban poénkodtam, hogy a kis lehűlés és eső biztos betesz majd a mávnak. Erre tessék, áramszünet. Bizonytalan ideig késnek a vonatok, amik amúgy is másfélszer annyi idő alatt visznek haza, mint a busz. És még drágábbak is. Ez már olyan alacsony szint, hogy nekem fáj. Balaton déli part, rossz idő, sokan indulnának haza, de nincs mivel. _ultra szánalmas.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#14) adalbert1 válasza (Kolombusz) (#12) üzenetére


adalbert1
veterán

Az a baj, hogy ezt ők is tudják (legalábbis biztos ki tudják számolni), de mégse változik a szolgáltatás, ráadásul egyre drágább. Előbb-utóbb viszont még kevesebb utasuk lesz, tehát még inkább a minél nagyobb vesztesség fele haladnak szerintem... Vagy egy normális korrekt szolgáltatást kell majd nyújtaniuk, vagy árat csökkenteni. Ha lenne perpillanat elég pénzem, szerintem már rohannék is saját autót venni, és az életben nem venném többet igénybe egyik cég szolgáltatását se.

(#15) shev7 válasza (Kolombusz) (#12) üzenetére


shev7
veterán

Ha nincs diakkedvezmeny akkor sok esetben mar ket embernek is. Pl. egy Veszprem-Budapest tav megvan 3000 forintbol. Egy Veszprem-Budapest Volan jegy 1800-2000 forint... Igy akarnak osztonozni arra, hogy tomegkozlekedest hasznaljak?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#16) adalbert1 válasza Dalai Láma (#13) üzenetére


adalbert1
veterán

Én sem a mávot védem elhiheted... Én sokszor azt nem értettem, hogy egy viszonylag forgalmas, nagy kihasználtságú (ezt utasra értem) szakaszon miért nem tudtak még volna pár kocsit hozzácsapni a szerelvényhez, előfordult olyan is, hogy kabinos szerelvényeknél a folyosón 2 sorban álltunk. :(
A felsővezeték szakadást meg én is beszoptam már jópárszor... De ha már amúgy is vesztességesek, miből állna egy megelőző karbantartást beiktatni (szvsz nem azon fog múlni az év végi eredmény).

A volánnál meg nagyon idegesítő tud lenni a klíma hiánya (ill. ha van, és a sofőr nem kapcsolja be, hogy spóroljon a benzinnel az még inkább), a túlzsúfoltság, pár régebbi busz alapállapota, az hogy végig egy helyben kell ülni...

(#17) Jégkokó válasza adalbert1 (#11) üzenetére


Jégkokó
veterán

Eddig felénk is 100% ban marhaszállító kocsik voltak, amig nem jött a flirt, na ezt már európai szinvonalnak nevezem.Kényelmes,gyors,van légkondi, jó az utastájékoztatás.
Ezért szívesen fizetek 300 ft ot

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#18) jasszer


jasszer
senior tag

Valóban idegesítő ha kaján vigyorral figyelik h szerencsétlenkedned kell, de azzal nem lendül előrébb a szekér ha belemondod a pofájukba amit gondolsz. Másnap el kell indulni 10 perccel korábban, írni a panaszkönyvbe, vagy akár minden egyes nap, különböző ismerősök/családtagok nevében. Felső- / középvezetői szinten találják ki az ilyen baromságokat, a buszsofőr és a jegypénztáros is csak szív vele...

Amíg rendszeresen nem pakolják tele a panaszkönyveket esetekkel 1000% h nem fog történni semmi. Talán a sokadik bejegyzés elér egyel magasabb szintre, ahol már foglalkozni is próbálnak vele, nem csak eltussolni.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#19) Nimrod válasza jasszer (#18) üzenetére


Nimrod
addikt

Panaszkönyv... ugyan hol élsz te? Egyszerűbb megoldás soha többé arra sem menni. A közlekedésnél meg az a baj, hogy nem járhat mindenki autóval sem mert utak meg nincsenek, errefelé is már korán hajnalban áll az M0-ás. :W

(#20) EQMontoya válasza adalbert1 (#14) üzenetére


EQMontoya
veterán

ismerősöm kinnvan németországban. késett az 1ik IC 5 percet, az állomáson sürü elnézés közepette osztogatták a kávét és a gyümölcslevet. amikor az ICE 2 percett késett a 3h20m-es úton, a németek már megjegyezték, h késett, ejnye... valamint a hely fölött digitális kijelzőn van kiirva, h az adott ülés kinek a nevére, melyik állomástól melyikig foglalt. Igaz, h aza 350km-es szakasz (tehát oda-vissa 700) oda-vissza 30k lett volna az illetőnek, de mivel hétvégén ment, és kevés volt az utas, kedvezményes volt, és feláron megúszta. Ez valahol durva.

Same rules apply!

(#21) jasszer válasza Nimrod (#19) üzenetére


jasszer
senior tag

Mo / Budapest. Legjobb tudomásom szerint a Volán az egyetlen ezen a piacon, a panaszkönyv sem ér sokat, de jobbat nem találtak még fel.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#22) adalbert1 válasza EQMontoya (#20) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ez az a szint amit a Máv sose fog elérni sajnos... És az ottani bérekhez képest szerintem nem is lehet olyan sok az a 30k... Na meg ilyen kedvezményrendszer se lesz soha itt. :(

(#24) kraftxld válasza Kalandor (#23) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hello id6115!

:DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25) tope


tope
addikt

Panaszkönyv helyett, esetleg egy olvasott napilapba írni egy cikket, 1-2 alkalom után szerintem kitörne a botrány.
MÁV: Érdekes, hogy kb 6. éve újjítják a Pest(Nyugati)-Szolnok szakaszt, 160km/h-s sebességre, kb 3 éve nem járok vele, szóval azóta nem tudom konkrétan gyorsultak-e a vonatok, de szerintem 60 perc környékén most se lehet feljutni pl. egy gyorsvonattal.
Szóval amíg nem lesz gyorsabb egy vonat, mint egy autó, addig ne csodálkozzanak, hogy mindenki autóval megy.

[Szerkesztve]

(#26) #72042496


#72042496
törölt tag

Érdekes, most pénteken busszal mentem haza, s a sofőrnél vettem meg a jegyet, úgy, ahogy eddig. Visszafelé szintúgy.
Hogy' is van ez a cikkben tárgyalt változás? Ezek szerint nem érinti az összes járatot / volántársaságot? (A Kisalföld Volán járatán utaztam.)

Egyik barátom most vett egy új autót, mert úgy, hogy ketten naponta bejárnak Budapestről Győrbe jobban megéri fenntartani a verdát és fizetni a törlesztőrészt, mintha váltanának a vonatra két diákbérletet. Elgondolkodtató...

[Szerkesztve]

(#27) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Már nem azért, de ez az írás egy az egybe copypaste a homárról.
[link]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#28) Lortech válasza Jégkokó (#27) üzenetére


Lortech
addikt

Nem azért, de épp a topikban beszélték meg, hogy küldje el a homárra, és meg is tette, valamint ha megnézed a homáros dátumot (07.09.), akkor rájösz, hogy nem a homárról lett copypastelve ide, hanem pont fordítva.

Thank you to god for making me an atheist

(#29) (Kolombusz) válasza Jégkokó (#27) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Már nem azért, de ha egyszer gondolkoznál és nem kapásból támadnál, akkor megnézhetnéd a dátumokat és teljesen mellesleg a hozzászólásokat is, ahol javastolták neki, hogy küldje be a homárra.

Te, öntudatos homár-olvasó.

(#30) Nimrod válasza #72042496 (#26) üzenetére


Nimrod
addikt

Az eltérő Volán társaságoknak szerintem nem egy a vezetése, legalábbis én semmiféle hasonlóságot nem tapasztaltam és az újabb buszok sem ugyanazok.

Szerk.: ja bocs, a késések és a jegyárak ugyanazok. :W

[Szerkesztve]

(#31) luciferc válasza tope (#25) üzenetére


luciferc
őstag

akármit cikkezgethet akárki, nem lesz botrány. Nem lesz, mert ha ennyitől lenne, akkor az elmúlt évek miatt már régen felszámolták volna az egész bandát, a vezetők meg követ törnének valahol.

plusz röhejes, hogy a tömegközlekedés amellett, hogy lassabb, kényelmetlenebb, még drágább is, mint az autózás már 2 embernél is. Mit várnak ezek? Ja persze, a vízfejet fenn kell tartani valamiből. Vagy mégsem?

[Szerkesztve]

(#32) EQMontoya válasza Kalandor (#23) üzenetére


EQMontoya
veterán

Te is emgragadtad a leglényegtelenebb részét a mondanivalómnak :R

Same rules apply!

(#33) dabadab válasza EQMontoya (#20) üzenetére


dabadab
titán

''késett az 1ik IC 5 percet, az állomáson sürü elnézés közepette osztogatták a kávét és a gyümölcslevet.''

Hat, azert egy kicsit ketelkedek ebben. Lehet, hogy azert, mert en csak itt az osztrak vasut mukodeset latom kozelrol, de soha az eletben nem lattam, hogy barmit is osztogattak volna a vasutasok, akkor se, amikor az egyik IC orakat kesett. A par perces kesesek (~100 km-es utvonalon) meg eleg gyakoriak.

Kalandor: nyilvan nem irnak ki nevet, ott is a mienkhez hasonlo szigorusagu adatvedelmi torveny van, ill az adminisztracio sem lehet egyszeru (ha mar probaltal kulfoldieknek magyar nevet lebetuzni, akkor erted, hogy mire gondolok :) (es a nemeteknel eleg sok auslander van))

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#35) #72042496 válasza Nimrod (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy látszik, akkor szerencsém van a KV-al.

Jegyárakat ne is említsd, a gatyámat elfizetem egy hazaútra. Mondjuk azok a járatok, amelyeken utazni szoktam pontosak, nekem a vonattal vannak negatív tapasztalataim.

(#36) Coyot válasza Nimrod (#30) üzenetére


Coyot
őstag

meg nem engedik egymás bérletét használni, barátnőm két átszállásal járt haza , elég sokszor jegyet kellett venni, mert egyik volán nem kompátibilis a másikkal, normálisak ezek:F

[Szerkesztve]

Má' nem

(#37) stangli válasza Jégkokó (#27) üzenetére


stangli
senior tag

Én Küldtem el egy időben :D
szal Kikérem magamnak ezt a copypaste a homárról címszócskát ;]
kápíshíííí :P

(#38) EQMontoya válasza dabadab (#33) üzenetére


EQMontoya
veterán

azért ausztria és németország között erős különbség van.

Same rules apply!

(#39) Jégkokó válasza stangli (#37) üzenetére


Jégkokó
veterán

Elnézést a gyanusítgatásért, de volt már itt nem egy olyan írás ,ami egy az egybe át lett más oldalról másolva.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#40) stangli


stangli
senior tag

Hoppácska? és még egyszer HOOOOOPPPÁCSKA????
Ahogy látom az irományomnak volt hatása :D
a lényeg a dátum :) kár, hogy nincs ott az időpont, hogy hány órakor lett feltéve :((( de gondolom, hogy a homárra felkerülés után... és ez felfoghatatlan számomra, ahhoz, hogy tegyenek is valamit 9napnak és egy látogatott portálra való felkerülés az ára... Nem érzitek ti is úgy magatokban, hogy ennek nagyon is nem így kellene működnie?


[link]

(#41) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a tájékoztatás elmaradása eléggé gáz, de érdemes megvizsgálni, miért alakították ki ezt a rendszert; a buszsofőrök egy része nem ad jegyet, csak elteszi a - menetjegynél kevesebb - pénzt. Persze, ha jön ellenőr, megetted. Most már nem árulnak jegyet a sofőrök, tehát nincs mit elrakni.

https://www.coreinfinity.tech

(#42) V.Stryker válasza sh4d0w (#41) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És mucsaröcsögén a helyközi megállóknál, ahol még fényképen sem volt soha jegypénztár???? Bakker a megoldás,hogy mindenkit rendesen meg kell fizetni ahhoz,hogy ne lopjon....Én nem itélem el...300 a jegy ....odaom a buszsoförnek...visszaad 150-et....mindenkinek megy a zsebébe, nekem is, neki is....mindenki boldog.... :R Viszlát!Jó utat!

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.