Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Ez már sajnos nem rajtunk, kisembereken múlik.

Ahogy írtad, az emberség kellene végre valamit tegyen ellene. Bár szerintem, ahogy minden más, ez is csak egy nagy üzlet...

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) Lenry válasza szablya (#1) üzenetére


Lenry
félisten

nem kifejezetten látom az üzleti lehetőséget a kipusztulásban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) <NewL>


<NewL>
addikt

erről az árvizes képről jutott eszembe. (meg jópár hónapja megy a vita,egyezkedés a faluban Szamosszeg/Kocsord és a környező településeken egy vésztározóról. nekünk is ki akarnak sajátítani egy elég nagy darab földterületet - potom pénzért (tényleg az!) )

szval Szeged és a Tisza környékén lévő városok felhúzhatják a bajuszt,Ukrajna megcsinálta a gátait tavasszal úszni fognak a városok. :U

Kraszna-Szamos közti Vésztározó
nem tudom,hallott valaki erről valamit a tv-ben? a regionális híradóban elég sokat volt már róla szó. egyébként már 6 éve készen kellene lennie,de még sehol sem tartanak. szerintem már késő is lesz....

There's an app for that

(#4) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Pont azok a nagyhatalmak sírnak a legjobban és nyomatják a látványos csúcstalálkozókat, akit érdemben tehetnének is ellene. Amúgy meg volt valami okoskodás róla, hogy a felmelegedés természetes körforgás eredménye, és még mindig kevés az emberi pusztítás ahhoz, hogy komolyabban befolyásoljuk egy bolygó ökoszisztémáját :F
Egyébként egy mezei árvíznek mi a rák köze van a globális felmelegedéshez? Ha legalább a jeges macik meg a pingvinek anyáznának azt még megérteném... :o

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#5) fekeandras


fekeandras
őstag

,,Szvsz. jó volna ha az emberiség elgondolkodna, hogy mivel is tudna a felmelegedés ellene tenni..."

Jó lenne ha az olajlobbi hagyná az embereket gondolkodni, és hagyna választási lehetőséget. De amíg erősebb kutya b@xik... :U

[ Szerkesztve ]

(#6) Armahun


Armahun
addikt

Például azzal, ha eljutna a tudatáig, hogy a klímaváltozás természetes folyamat.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#7) Eagle16 válasza Armahun (#6) üzenetére


Eagle16
addikt

Ott a pont.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#8) lorenzen válasza Armahun (#6) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Például azzal, ha eljutna a tudatáig, hogy a klímaváltozás természetes folyamat.

De az már nagy kérdés, az emberiség mennyiben gyorsítja vagy lassítja a természetes folyamatot. Nekem nem megnyugtató lehetőség, hogy "csak egy természetes folyamat" következtében halunk ki.
Magyarországnak üzlet a globális felmelegedés. Jelentős széndioxidkvóta exportőrnek számítunk.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#9) D1Rect válasza Lenry (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert nem temetkezési vállalkozó vagy.

(#10) Psychonaut válasza Armahun (#6) üzenetére


Psychonaut
addikt

+1

(#11) Armahun válasza lorenzen (#8) üzenetére


Armahun
addikt

A mészkő bomlása során 100X annyi széndioxidot köt meg, mint az embőr kibocsájt.
a co kvóta nem a kibocsájtásról vagy a felmelegedésről szól, hanem a szénhidrogén felhasználásról.
Vagyis ne te használd el, hanem maradjon meg ámerikának.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12) tkazmer


tkazmer
addikt

az őseim szerint az 1947-es tél pont ilyen volt, mint a mostani. a tavalyit meg valamelyik az '50-es évekből hasonlították valamelyikhez, és ugyanígy folyamatosan hoznak hasonlatokat a viharos, száraz, stb nyarakra is.
nekem ebből az jön le, hogy a T. tudósok csak nem tudnak mit kezdeni azzal az eszméletlen nagy mennyiségű információval, ami beáramlik hozzájuk. számítgatnak, pánikba esnek, önigazolnak, és máris kész a globális felmelegedés.

szerintem a környezettudatos életvitelt bármilyen ilyen marhaságtól függetlenül kellene mindenkinek művelnie.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13) Dany007 válasza tkazmer (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Melyik évben volt ~ cirka 36 óra alatt 43 fokos hőingás a kárpátmedencében? :U
Én inkább a #8assal értek egyet.

(#14) tkazmer válasza Dany007 (#13) üzenetére


tkazmer
addikt

a kérdés teljesen jogos. azonban én meg azt kérdezném: mióta is mérnek ilyen sok helyen pontosan hőmérsékletet?
könyörgöm, 300 éve találták ki a hőmérőt! hogy akarunk egy max. 300 évre visszanyúló (a gyakorlatban ez jó, ha fél évszázad lehet, hiszen az első meteorológiai műholdakat is csak a '60-as években lőtték fel) tudományág hiányos mérési eredményei alapján komoly tendenciákat felállítani? az első időjárás-állomásokat a 20-as években állították szolgálatba, nálunk jóval fejlettebb országokban is. elnézve az általában jellemző lemaradásunkat, ez annyit jelent, hogy az utóbbi 50-60 év az, amely megbízható adatokkal szolgálhat a kérdésedre.
vajon az időjárás egy olyan dolog, ami 50 évente ismétli önmagát? ne vicceljünk már...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) ]Phobos[ válasza tkazmer (#14) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Mondjuk az is hozzá tartozik, hogy a megfigyelésekre alapozó hagyományok, ha nem is fokra pontosan, de durván közelítőleg vissza adhatják régebbről is az időjárás "ciklusait". Merthogy azért ahhoz nem kell atomfizikusi diploma, hogy észrevegyük például az évszakok eltolódását. Persze még itt is kérdéses az időintervallum, mert még az emberi civilizáció is viszonylag fiatal és a különböző érák fejlettségi fokairól ne is beszéljünk.
Én megmondom őszintén az egészből csak az antarktiszi élővilágot sajnálom. :( :O

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#16) Dany007 válasza tkazmer (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Igen ebben igazad van. Ez egy jó támadási felület, meglátjuk mit tudok vele kezdeni. :)
Ha jól tudom ~ 160 éve mérik és regisztrálják rendszeresen hiteles formában a meteorológiai adatokat itthon.
Ez persze még mindig kevés, legalább a legutolsó jégkorszak visszahúzódásától kezdve kéne ismerni azokat a bizonyos adatokat, hogy egyértelmű következtetéseket lehessen levonni.
A feljebb említett megfigyelésekből adódó hagyományok 'jóslatok' sem a véletlen művei. Ezek már évszázadokra tekintenek vissza, igaz messze nem lehet ezeket hitelesnek venni, de azért elgondolkodtató, hogy ezek a hiedelmek mégis fennmaradt évszázadokig.

Szóval mint mondtam, nem tudok hiteles adatokkal / bizonyítékokkal előállni, így másik oldalról próbálom megközelíteni a dolgot, és tudományos téren nem szállnék vitába :), ahogy azzal sem vitázok, hogy konkrétan mi okozza ezt a változást.
Ami mellett viszont kitartok az a változás ténye. Azé a változásé, ami az elmúlt ~ 160 évhez viszonyítva (ugye a hiteles mért adatok) az elmúlt ~ 20 évben történt. Aztán, hogy ez természetes-e vagy nem, nem tudom és nem is tudnám eldönteni.
A változást viszont a saját bőrömön érzem és tapasztalom évről évre. Plusz a mért adatok is bizonyítják. Tehát én csak a változás ténye és megléte mellett szeretnék érvelni valami módon.

Az elmúlt 10 év pl. a legmelegebb volt az elmúlt ~ 2 évszázad alatt, mégpedig úgy, hogy a tavalyi 2009-es (vagy 2008-as?) év volt a "leghidegebb" abból a 10 évből.
Az elmúlt pár évben szinte 2 havonta dőltek meg az adott napra vonatkozó hideg és meleg rekordok. Ha jól tudom az abszolút meleg rekord is megdőlt. Sőt volt olyan, hogy egyetlen hét alatt megdőlt a meleg aztán a hideg rekord is (nem az abszolút)!
A feljebb említett 43fokos hőingás se volt egy 7köznapi jelenség. Gondoljunk csak bele, kb 36 óra alatt a mínuszból a pluszba... Az azt jelenti, hogy átlagban 1,2 fokot kellett növekednie a hőmérsékletnek óránként! Ha ebből levonjuk a nem napsütéses órák számát - mert v.színű, hogy éjszaka csak nem növekedettet még a nappalihoz képest a hőmérséklet - (az adott napon du. 5 kor már nem sütött a nap és kb reggel 7-ig fel se kelt) akkor azt kapjuk, hogy az a 43 fokos hőingás mindössze ~ 22 óra alatt jött össze. Vagyis ~ 2 fokos növekedés óránként folyamatosan. Az évi átlagos hőingás 20-25 fok. Na most ez nem csak nagyobb volt, mint az átlag hanem durván a duplája. Hja, és mindez 'télen'.

Aztán ottvan még az uv sugárzás erőssége, ami az elmúlt 10-12 évben évről évre emelkedett. Ennek a területi eloszlását is műszerekkel mérik tehát hitelesnek mondható. (legalábbis az elmúlt 10-20 évre biztos) Szóval, amíg 98'-99'-ben még déli 12 és 14 óra között nem volt ajánlatos tartósan a tűző napon tartózkodni, addig tavaly (2009-ben) ez az intervallum már de. 10 és du. 4 óra között volt!

Azonkívül ami számomra a legjobban szemet szúró dolog, az a tél eltűnése az elmúlt 6-7 évben.
Persze ez csak saját tapasztalat, de tisztán emlékszem, hogy a 90-es években heteken át folyamatos hó volt télen. Itt a környéken az 50-60 centis hó sem volt ritka. A havazás novemberben kezdődött és kisebb nagyobb szünetekkel de januárig biztos volt hó, majd februárban jött még egy ráadás lezárásképp. 1-2x márciusban is nagy hó esett. Rengeteget szánkóztunk, és ha épp nem esett a hó, akkor is hetekig megmaradt, mivel nem volt akkora hirtelen felmelegedés. Emlékszek méteres jégcsapokra a tetők oldalán, és a hóemberre, ami 1,5 hétig megmarad a házunk előtt.
Születésemkor (84'-ben) anyámnak szó szerint ki kellett ásnia magát a lépcsőházból, hogy eltudjon jutni a boltig. De ha jólemlékszem te jóval idősebb vagy mint én, biztos emlékszel ezekre.
Na most ezekhez képest az elmúlt ~ 10 évben jó ha 5-10 centi hó esett egy évben, és az is max 1 hét után nyomtalanul eltűnt (persze nem a Kékesre vagy a magasabb hegyekre gondolok, hanem az átlagra)!

Persze ez nagyrészt saját tapasztalat, és 'rövidtávú' adatok. Pusztán az elmúlt 20 év változása ami tény, és amit szerintem elég nehéz lenne megcáfolni, hiszen mindenki a saját bőrén érzi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.