Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vandit.


Vandit.
addikt

Jó is lenne, ha csak a felét betartanák... :U
Nevetséges, hogy mit meg nem engednek maguknak. Azt hiszik rájuk nem vonatkozik a kresz. :F

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#2) Taknyoshal válasza Vandit. (#1) üzenetére


Taknyoshal
tag

Ezért olyan gyors a bringa ;)

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Hát, legalább a szándék megvan... :K :U

(#4) Vandit. válasza Taknyoshal (#2) üzenetére


Vandit.
addikt

Hm? :F

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#5) stangli


stangli
senior tag

Én a bringásokat is kötelezném KRESZ vizsgára, minimum ezt tanulják meg. Nem egyébért csak sok a kifogás, hogy nem ismerik, tehát így kiküszöbölhető. Kapnának egy plasztik kártyát, ha meg megszegik a KRESZ szabályt, akkor kemény pénzbírságot nekik is...

(#6) Dany007 válasza stangli (#5) üzenetére


Dany007
veterán

hja, és halkan jegyzem meg, hogy a biciklisekre vonatkozó Kreszbe, beépíteném azt a hiánypótló részt is, hogy városon kívül csak kiépített bicikliutakon közlekedhetnek... :U

(#7) Taknyoshal válasza Vandit. (#4) üzenetére


Taknyoshal
tag

Azért is jutnak el bringával olyan gyorsan A-ból B-be, mert átmennek a piroson...

(#8) dew28 válasza Dany007 (#6) üzenetére


dew28
aktív tag

jah, mert annyi helyen ki van epitve, hogy meg is lenne oldhato ugye?

[ Szerkesztve ]

(#9) Vandit. válasza Taknyoshal (#7) üzenetére


Vandit.
addikt

Többek között igen. De, ha épp piros a lámpa, akkor felmegy a járdára és hirtelen "gyalogos" lesz és emelett még le is csenget a járdáról a parasztja miközben száguldozik... :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#10) stangli válasza Taknyoshal (#7) üzenetére


stangli
senior tag

Arról ne is beszéljünk, hogy egyirányú utcában forgalommal szembe mennek, nem a biciklisávban de nem is a járdán, hanem az úton… ha meg elüti egy autó, akkor tépi a száját, hogy az autósok így, meg úgy… pffff :W

(#11) Dany007 válasza dew28 (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, természetesen nem azért. :U Teljesen más okból kifolyólag.

(#12) ABE válasza stangli (#10) üzenetére


ABE
őstag

Ha jól emlékszem, talán 2001-ben változtatták meg a KRESZ-t, hogy kerékpáros bemehet egyirányú utcába menetiránnyal szemben. Azóta ezt eltörölték? :F

(#13) Vandit. válasza ABE (#12) üzenetére


Vandit.
addikt

Remélem ez nem komoly... :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#14) stangli válasza ABE (#12) üzenetére


stangli
senior tag

Ajánlom információ frissítés céljából áttanulmányozni eme pdf-et. Az általam felvetett problémára a válasz megtalálható a harmadik oldalon a Behajtani tilos cím alatt.
Magyarországon csak akkor szabad behajtani, ha a kiegészítő tábla ezt megengedi! Nem láttam kiegészítő táblát, jah bocs tudom, tudom azok a csúnya, csúnya fém tolvajok lelopták...

(#15) ABE válasza Vandit. (#13) üzenetére


ABE
őstag

Lehet, hogy rosszul emlékszem, sosem kerékpározom. :)

stangli

Egy régi KRESZ módosítás rémlett be, ami aztán lehet, hogy csak tervezet volt. Amúgy meg nem értek (értenék) egyet ilyen szabállyal. A linkelt pdf-et átolvasom, bár mint írtam, nem kerékpározom, tehát különösebben nincs szükségem rá. Ha autózom, akkor meg toleráns vagyok a kerékpárosokkal, és figyelek rájuk. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#16) Vandit. válasza ABE (#15) üzenetére


Vandit.
addikt

Én azzal vagyok toleráns, aki velem is az. Azt kapja, amit ad.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#17) Hasek válasza Dany007 (#3) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Építsed(mellesleg teljesen jogosan :R ), de akkor a kerékpárutakat is.

Gyulán voltam a nyáron, és gondoltam tekerek egyet. Kibéreltem egy jó kis bringát, és vettem egy turista térképet. Sárga, szaggatott vonal jelezte a kerékpár útvonalakat a közelben, vagyis azt, amerre ajánlott menni. Aznap tekertem 60km-t (Gyula-Doboz-Békéscsaba-Szabadkígyós-Gyula). Ebből a 60km-ből, csak bő 10km volt kerékpárút. Pedig mint írtam, ajánlott útvonalon mentem!

Tudom én nagyon jól, hogy megvannak az állatok a kerékpárosok között éppúgy, ahogy mindenhol máshol is. Nap, mint nap tekerek le 6km-t vidéken, amíg oda meg vissza megyek az állomásra, és láttam már olyan esetet is, hogy a 60 éves mamika jobbra int, és balra kanyarodik... Másik eset (ekkor kocsival voltam), csávóka az út széli kis boltból jött ki a bicajjal, és kivágódik elém. Meg sem áll, körül sem néz, csak mint a terminátor, megy és kész... Simán KRESZ-hez kötném én is a dolgot, minden zokszó nélkül. A kis elektromos-kerékpárt meg még inkább. Azt simán betenném a mopedek mellé.

Viszont ezzel szemben, olyan dologért ne szidjuk a másikat (jelenesetben a bicajosokat), aminek betartásához külső feltételeknek is teljesülniük kellene, de nem teljesülnek. Én, mint kerékpáros, nem tehettem arról, hogy nem volt kiépítve kerékpárút a kerékpárosoknak ajánlott útvonalon. Bele is lökném a rendőrt az árokba, ha ilyen helyzetben elkezdene kötekedni. Előbb építeni kellene kerékpárutat, s csak aztán odaterelni az odavaló közlekedőket. :U

Üdv. H

(#18) Dany007 válasza Hasek (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, ezt szépen összefoglaltad bizony :)
Amit én írtam az inkább irónikus, szatírikus franc tudja milyenikus akart lenni, de nem 100%-ig komoly, inkább csak kifejezendő a véleményemet. Amit majd alá is támogatok, amennyiben igény merülne fel rá. :D

"Előbb építeni kellene kerékpárutat, s csak aztán odaterelni az odavaló közlekedőket. :U"

Ehhe, ez az amire a legkevesebb pénz fog jutni manapság... És igen, én is tudom, hogy alig-alig vannak kerékpárutak. Hmmm ergo Mi a következtetés tudván ezeket a tényeket és az általam javasolt kresz módósítást? ;)

:K

(#19) Cthulhu Dawn válasza stangli (#10) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Tudod a bicikli még emberrel együtt is keskenyebb, mint egy autó, így azon a kis helyen az egyirányúba ahol még van hely egy autó mellett a biciklis lazán elfér önmaga elüttetése nélkül is....

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#20) Hasek válasza Dany007 (#18) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Így már kerek, de akkor legközelebb kérnék a mondat végére egy ilyet is:" ;] "

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#21) Vandit. válasza Cthulhu Dawn (#19) üzenetére


Vandit.
addikt

Ajj, hagyjuk már a hülyeségeket... :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#22) stangli válasza Cthulhu Dawn (#19) üzenetére


stangli
senior tag

:DDD
egy autónál sajna a keskenysége nem erősebb... :U

(#23) Kickass válasza stangli (#5) üzenetére


Kickass
őstag

nem kell felteni a bicikliseket eleg sok vilagtalan van kozottuk, a kresz otlet mashol is felmerult mar, jo otletnek tartom bar pl akinek van jogsija de biciklivel is kozlekedik annak foloslegesnek erzem

viszont mint minden eremnek ennek is ket oldala van (ha az autosokat is belevesszuk akkor harom), egyreszrol az emlitett bicikliutak hianya egyszeruen neha ra vagyunk kenyszeritve a jardara akar tetszik ez a gyalogos elvtarsaknak akar nem, persze zsufolt jardan a normalis biciklis nem szaguldozik nem slalomozik

masreszrol, ha mar kresz akkor az ugyanugy a gyalogosra is vonatkozik, szinten felvetodott h piros lampan athajtas, hany gyalogos/autos megy at piroson? na ugye...hany nem tartja be az alap veto kresz szabalyokat (elsobbseg ismerete, kijelolt gyalogatkelo hasznalata, elvalasztott bicikli uton andalgas es meg sorolhatnam)

eleg biciklis ellenesek a megnyilvanulasaid legalabbis nekem ez jott le pedig lehetne ugyanilyen vagy meg cifrabb topikot autos (ilyen talan van is) es gyalogos temaban is, persze tisztelet a kivetelnek (eleg keves van)

penzbirsag pedig igy is van, pontosan azon elvbol h a szabalyok nem ismerete nem mentesit a felelosseg/kotelesseg alol

[ Szerkesztve ]

(#24) Dany007 válasza stangli (#22) üzenetére


Dany007
veterán

A gond az, hogy egy biciklis biztonságos kikerüléséhez az adott sáv kb 1/3-ában kell kikerülni. Nagyjából akkora területet fed le. Főleg akkor ha - szokás szerint - mikor közeledek, észreveszi, és esze-veszett módon elkezd tekerni, kalimpálni - mintha lenne bármi esélye is - és ilyenkor az erős tekerés miatt kileng jobbra-balra, ergo mégnagyobb területet foglal le.

(#25) stangli


stangli
senior tag

(#26) Vandit. válasza Kickass (#23) üzenetére


Vandit.
addikt

masreszrol, ha mar kresz akkor az ugyanugy a gyalogosra is vonatkozik, szinten felvetodott h piros lampan athajtas, hany gyalogos/autos megy at piroson? na ugye...hany nem tartja be az alap veto kresz szabalyokat (elsobbseg ismerete, kijelolt gyalogatkelo hasznalata, elvalasztott bicikli uton andalgas es meg sorolhatnam)

A gyalogos nem fog önszántából az úttest közepén gyalogolni, az autós meg nem fog a járdán közlekedni az autójával. Ellenben a sok paraszt biciklis hol gyalogosnak képzeli magát, hol autósnak éppen amelyikkel előnyt szerez a közlekedésben, teszem hozzá szabálytalanul. :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#27) stangli


stangli
senior tag

a sok hajtástól elfáradt oszt megpihent

(#28) Kickass válasza Vandit. (#26) üzenetére


Kickass
őstag

A gyalogos nem fog önszántából az úttest közepén gyalogolni

erre azért mérget ne vegyél ;) autósként nem egyszer sikerült majdnem elütni ilyen vicces/idióta egyéneket csak 'mer' a járda keskeny'

és mint emlitettem biciklisek közt is vannak idióták, az általánosítással van problémám :K
mellesleg ha kicsit sarkitva akarnám mondani a biciklisnek van a legkevesebb 'hivatalos' közlekedési útvonala a.k.a biciklisút ahol senkit nem zavarnának kivéve azokat a paraszt gyalogosokat és kismamákat akik azt hisztik kétsávos járda vagy külön babakocsi sáv van felfestve (ha ez fizikailag különálló rész és nem a járdából festékvonallal leválasztott szakasz az csak tetőzi a dolgot)

(#29) stangli


stangli
senior tag

kerékpárral közlekedőknek egy külön sáv :F :D ;]

[link]

(#30) Dany007 válasza stangli (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Na ugye, hogy meg lehet ezt oldani! ;]
Ráadásul occsó is!

(#31) Vandit. válasza Kickass (#28) üzenetére


Vandit.
addikt

Én nem általánosítok. Általában minden biciklis kőbunkó. :DD

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.