Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

A Totalcaron a tavalyi évi átlagbérrel számoltak, azaz 140k.

(#2) Geri Bátyó válasza aero. (#1) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem tudom, hogy jön ki nekik az a 140K. Talán van egy viszonylag szűk réteg, aki becstelenül sokat keres?

Másrészt: 10l benzin ára lenne 1 kg kolbász? Ki vett utoljára 3700Ft-ért kolbászt? Annyiért pármai sonkát kapok, nem kolbászt.

Sántít ez az egész.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#3) #51736960


#51736960
törölt tag

sajna egy régebbi, nagy köbcentis kocsim van, úgy eszi a benzint hogy csak na.
idén lehet olcsóbban kijön a nyaralás, ha nem kocsival, hanem fapados repcsivel megyünk.

amúgy ilyen horror benzinár mellett elgondolkodik az ember, hogy ne tankoljon, hanem értelmesebb dolgokat vegyen inkább...
(nekem kereken 30k egy teli tank, ebből már egy ZTE blade-et veszek bazz :) )

(#4) föccer válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha jül gondolom, akkor itt bruttó fizetésről van szó. És az átlagban benne van a budapesten dolgozók nagyobb, és a vidéken dolgozók alacsonyabb fizetése, és a semmittevők pofátlanul magas fizetése :)

Egyébként meg tényleg húzós, hogy a benzin (gázolaj) ára ilyen mértékben megugrott az utóbbi pár évben. 3 évvel ezelőtt 13k-ért raktam tele gázolajjal a technikát, ma nem jövök ki 20k-ból :( És ugye mindez a cégeknek a legrosszabb. Mert menni kell, a saját áraidat meg nem tudod emelni, ha életben akarsz maradni. Sőt még az ország túloldalán is elvállalod a munkát, csakhogy legyen bevételed. A kilométerek meg csak pörögnek :(

üdv, föccer

mod: lovless: Range Rover? ;]

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Jövedéki adó, pfff... Anélkül egész tűrhető árban lenne az üzemanyag.

Harrrr!!!!

(#6) Воланд válasza Ndruu (#5) üzenetére


Воланд
titán

Na igen, csak hát mit mondtak? Na inkább nem írok semmit, mert bann lesz a vége.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) maláj válasza #51736960 (#3) üzenetére


maláj
őstag

"nekem kereken 30k egy teli tank, ebből már egy ZTE blade-et veszek bazz :)"

erről van szó :C

(#8) Geri Bátyó válasza föccer (#4) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem figyeltem, hogy bruttó. Így már stimmel (minden esetre siralmas).

Az egészben az a "legszebb", hogy az üzemanyag ára magával húz gyakorlatilag mindent.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) föccer válasza Ndruu (#5) üzenetére


föccer
nagyúr

És a szépsége a dolognak, hogy a jövedéki adót még megadóztatják ÁFA formájában.... :D

De legalább a fuvarozók örülhetnek. Kemény 6,5 forintot visszaigényelhetnek, ha legalább az igénylés előtt 1 hónappal regisztrálják magukat, mint erre jogosult. Arra azért kíváncsi lennék, hogy ezért a regisztrációért mennyit akasztanak le... :(

És az egészben ugye a trükk az, hogy nem azért lehet visszaigényelni ezt a 6,5 forintot literenként, hogy szegény fuvarosnak jobb legyen, hanem azért, mert így már (ha minimálisan is) megéri itthon tankolni, ahelyett, hogy külhonból vennék a gázolajat. Becslések szerint ezzel a húzással megközelítőleg 11 milliárd forinttal több fog befolyni az államkasszába :C

Bocsi, ha egy kicsit rossz irányba tereltem a beszélgetést. Nem szándékom, de erre mindenképpen fel szerettem volna hívni a figyelmet. :B

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kolbászt, mert benzin nem kell :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) Dany007


Dany007
veterán

Na igen. Ezért nem veszek én autót... =/

Vajon mennyibe kerülhet kb egy autó fenntartási költsége havonta?

Benzin, adók, biztosítás, amortizáció, ez mind hónapra leosztva. Valaki tud mondani egy átlag árat?

Havi benzin úgy tevődne össze, hogy napi 2x10km munkába, + hétvégén egy olyan 30km, vagyis havi ~520km-rel számolva.
Ja és akkor hitelt még nem is számolnék. Mert max összegyűjtök egy átlagos ~ 10 év körülire... Idősebb autóknál meg szerintem jóval többet és jóval gyakrabban kell szervizre költeni.

(#12) dabadab


dabadab
titán

A hivatalos átlagfizetéshez annyit, hogy egyrészt az a valósnál biztosan alacsonyabb, mert a zsebbe fizetés nálunk elég elterjedt gyakorlat, másrészt meg a grafikon szempontjából igazán nem is számít, hogy mennyi a konkrét értéke.
A 3700 Ft meg jobbfajta szárazkolbásznál (téliszalámi, pl) teljesen normális ár.

(#4) föccer: nem, ez a 140k nettó bér, a 2009-es bruttó átlagbér 202000 Ft volt (az mondjuk érdekes kérdes lenne, hogy ez a 140 a tényleges átlagnettó, vagy az átlagbruttó nettója)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) föccer válasza dabadab (#12) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha a munkanélkülieket, és a nem dolgozókat is belevesszük a számításba, akkor lehet, hogy bruttóra is kijön a 140k. Sajnos még egyszer sem sikerült kiigazodnom a ksh adatbázisán, hogy meg tudjam nézni. A képen legalábbis olyasmi szerepel, hogy bruttó fizu x%-áért lehet teletankolni a technikát. Innen gondolom, hogy inkább, hogy az átlagos bruttó van feltüntetve

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14) pilóta válasza föccer (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tényleg röhely, hogy az adóra is áfát kell fizetni.
Én inkább nem vásárolnám meg akkor a jövedéki adót :D

Mint az agresszív kismalacos viccben, amikor áthajt a piroson:
Rendőr: Kismalac, ez a piros lámpa 30000 Ft lesz.
Kismalac: Akkor nem kell!

Aki él és nem boldog, az téved!

(#15) kételkedem


kételkedem
addikt

Rosszul esik a magasabb ár, ez nem vitás!

De!
2000- ben 234 Ft/l volt az ára. 10 év alatt drágult ~100 Ft-ot. Ez így már nem is tűnik olyan soknak.

Érdemes megnézni, hogy hogyan is állunk Az EU-n belül!

Magyarország a középmezőny felső részén van, nem kirívóan drága az üzemanyag. A görögök 1,58-as ára nagyon komoly.

A lista elején Ciprus, Lettország, Románia, Bulgária áll ~1,15-el. Ez kb 315 Ft. Ami számomra feltűnő az Luxemburg, Spanyolország és Ausztria 1,24-es árral. Ezekben az országokban az átlag keresethez, életszínvonalhoz képest igen kedvező a benzin ára!

Egyébként az 1,13 és az 1,58 között 0,45 Euro a különbség, ami csak ~130 Ft.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16) dabadab válasza föccer (#13) üzenetére


dabadab
titán

"Ha a munkanélkülieket, és a nem dolgozókat is belevesszük a számításba"

Oket nem szokas. A 202k a teljes munkaidoben foglalkoztatottakra vonatkozik, az osszes foglalkoztatottra vonatkozo atlagkereset 199837 Ft. (Agazatokra lebontva ill. ugyanez nettoban)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17) spirit007 válasza dabadab (#12) üzenetére


spirit007
senior tag

Szóval 3700Ft/ Kg ár jobb fajta szárazkolbi esetén normális (egyébként k****ra nem normális)
Ez viszont a prémium kategória ára, ergo a prémium benzinhez kéne viszonyítani nem 95-öshöz.

Mellesleg:
Szárazkolbász != téliszalámi
Vagy akkor tényleg igaz, hogy patkány = mókus (csak jobb marketinggel) :)

(#18) föccer válasza dabadab (#16) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, az hogy nem szokás, és egyes újságírók mit tesznek a nagyobb hírást az nem biztos, hogy ugyan az :)

Bár nem tudom, hogy jelen esetben ki írta (készítette) a cikket (képet), csak mint ötlet merült fel benne a számok magyarázatára.

A táblázatba gondolom csak a bejelentett fizuk számítanak bele. Az meg megint eltér a valóságtól... :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19) dabadab válasza föccer (#18) üzenetére


dabadab
titán

Nagyon ugy nez ki, hogy ez az 140k "atlagber" ugy jott ki, hogy valami nagyokos beirta egy berkalkulatorba a 202k brutto atlagbert, aztan az igy kijott nettot hasznalta.

spirit007: annyira nem vagyok otthon a husiparban, akkor most a szarazkolbasz micsoda es a szalami miert nem az?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) Tálydi


Tálydi
senior tag

Olvassátok el a cikk mellé ezt, itt meg is magyarázzák, hogy miért is "olcsóbb" a benzin.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#21) stangli válasza Tálydi (#20) üzenetére


stangli
senior tag

Én nem olvastam indoklást.

(#22) Geri Bátyó válasza dabadab (#19) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kolbász ügyben tudok neked felvilágosítással szolgálni. A vékony bélbe (műbélbe) töltött főszerezett darált hús az a kolbász. Ugyan ez, csak vastag bélbe töltve, vastagkolbász (ez valamivel drágább, mert tovább kell érlelni) és a Pick által előállított vastagkolbászt hívják szaláminak (ugyanis a szalámi, nemzetközileg védett név és csak a Pick használhatja), na, ez bazi drága. Ugyebár meg kell fizetni a nevet.

Az ábrán viszont kolbászról van szó, nem vastagkolbászról, vagy szalámiról. A vastagkolbász esetleg belefér, de az sem kerül 3700 Ft-ba.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#23) Móci válasza Geri Bátyó (#22) üzenetére


Móci
addikt

A szaláminak kicsit más a fűszerezése is. Legalábbis a házi változatnál.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#24) Tálydi válasza stangli (#21) üzenetére


Tálydi
senior tag

Jaj! Bocsi, rossz linket nyomtam be, ezt akartam!

Eeeeh, what’s up, doc?

(#25) Geri Bátyó válasza Móci (#23) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem feltétlenül. Amiatt, hogy 2-3 hónapig hagyják érni, egész más íze lesz, mint a kolbásznak, de mégsem szárad ki, mert vastagabb. Legalábbis mifelénk nincs más fűszerezés, de én is ettem már házi készítésű "téliszalámit". Igazság szerint, még jobb is volt, mint a bolti, mert kevesebb volt benne a zsír és több a hús.

Ez is mindig szokás és ízlés kérdése. Én akkor szeretem a kolbászt, ha jó fokhagymás, enyhén csípős és még nincs kiszáradva. Ilyen boltban nincs, de házilag sem igazán jellemző. Kevesen csinálják csípősre és fokhagymásra a kolbászt sajnos.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#27) Geri Bátyó válasza Kalandor (#26) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Pár éve pont ebből volt valami zűrzavar. Azon ment a vita, hogy a szalámi szó is az övék, nem csak a "szalámis" szóösszetételek. Lehet, hogy csak ez csak Mo-n érvényes? :F
Minden esetre nálunk azóta csak a Pick termékeket hívják szaláminak, a többi vastagkolbász.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#29) Móci válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


Móci
addikt

Felénk ha jól emlékszem fokhagyma nem kerül a szalámiba, maximum a ledarált cucc levéből egy nagyon kevés.
Más nagy különbségre nem emlékszem.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#30) puttputt


puttputt
őstag

Erről eszembe jut az a Vakond-mese (tudjátok, a kisvakondos...), aminek az a slusszpoénja, hogy Kisvakond és társai virslivel és kolbásszal dugdosták be a nagyváros összes autójának kipufogóját (a légszennyezettség... és minden bizonnyal a benzinárak miatt) és erre az összes kocsi motorja lerobbant.
Nem is folytatom tovább. ;]

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#32) Geri Bátyó válasza Kalandor (#28) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem fogom megnézni, elhiszem neked! :K
Arra viszont emlékszem, hogy nagyon harcoltak érte, de ezek szerint nem jött össze nekik! :DDD

(A lényeg úgyis az, hogy a kolbász és a szalámi két különböző dolog)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) Lenry


Lenry
félisten

mi értelme van bruttóhoz hasonlítani? szép összeg, de vásárolni úgyse tudok belőle.

épp tegnap kaptam meg az adóbevalláshoz szükséges papírokat a cégtől és azon rajta van az éves bruttó meg szuperbruttó keresetem. gusztustalan dolog, hogy az utóbbi összeg laza kétszerese annak, amit ténylegesen megkapok.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) puttputt válasza Lenry (#33) üzenetére


puttputt
őstag

A szuperbruttót még nem kerestem a kimutatáson... :DDD
Megnyugtatásul közlöm, hogy nálam a "sima" bruttó is másfélszerese a nettónak.
S nem, nem a helyi gonosznak ("Resident Evil") köszönhetem, hanem minden más,
"tömörített adónak".
(Gondolkodom, hogy a bérszámfejtővel megfej(t)etem a papírost - bővített kivonat, mint a telefonszámláknál... -, de egyelőre még nem volt időm kiváltani (jóelőre) a szívgyógyszereket - mert dolgoztam - ;] , így elnapoltam.)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#35) Csemike válasza puttputt (#30) üzenetére


Csemike
csendes tag

Kiskoromban a kedvenc mesekönyvem volt, Kisvakond a városban. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.