Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

Ígéretes. Már csak kéne hozzá egy olyan eszköz, ami jóval nagyobb képet csinál, mint ami a végleges anyag felbontása, és akkor majdnem láthatatlanná lehetne tenni a dolgot. (Bár én megelégednék egy 1080p helyett 720p anyaggal, ha a rázkódást le lehetne szedni vele.)

Ez nekem pont jól jönne a sisakkamerámhoz, mert terepen néha elég durva a rázkódás vele még így is.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) Gomez86 válasza Zotya84 (#1) üzenetére


Gomez86
őstag

Szerintem ha 1080p felett rögzítesz (ami már nem akkora dolog) akkor ami marad az 1080-nak jó. Annál tovább meg csak kevés esetben érdemes, mert a nagytömegek még mindíg ezen, vagy ez a felbontás alatt vannak megjelenítőben.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#3) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hogyan oldják meg a brutális szórást? Mikor ilyen szenzorokkal dolgoztam, két lehetőség körül választhattam: vagy hatalmas zaj, vagy pontatlanság. Az én projektemnél nem volt zavaró, de nem tudom, hogy ennél az alkalmazásnál melyik elfogadott. Mondjuk az lehet, hogy vannak nagyon jó szenzorok is, de nekem esélyem nem volt olyanhoz hozzáférni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) PistiSan válasza Zotya84 (#1) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem is az jutott eszembe, hogy jelen videóból a kivágott kép mérete nagyon kicsi lehet, főleg amikor nagyobb mozgásokat csinált.
A látószöggel van itt baj, mert hiába rögzítené ugyan ezt a képet 10x ekkora felbontáson, a végén ugyan úgy csak egy nagyon pici rész maradna amit a végén meg lehetne nézni.

(#5) SchumiBácsi

Akkor most már csak azt kell kitalálni hogy a függőlegesen tartott mobil is vízszintes képet adjon, és egy hirtelen eseménynél elrántásnál ne az eget vagy a földet vegye, hanem magát az eseményt ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#6) Zotya84 válasza PistiSan (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

Jó, hát, én hozzászoktam a 170°-os látószöghöz, így arra nem is gondoltam, de, valóban, kell hozzá az is. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#7) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Meg ezt miért memóriakártyába építik, nem a készülékbe.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#8) Jim Tonic válasza Tidzsimon (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mert így nem kell a készüléknek külön ezt írnia.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) paperboy válasza Tidzsimon (#7) üzenetére


paperboy
senior tag

Mert a készülékben van optikai képstabilizátor... ;]

(#10) MrChris válasza Zotya84 (#6) üzenetére


MrChris
nagyúr

170° jó kiindulási alap a prodadMercalli szoftver stabilizátorhoz. Én azt használom, elég jó minőségű. Persze egy ilyen eszköz még pontosabb lehet és töredék számítási kapacitást igényel.

(#11) sz.balazs.95 válasza Gomez86 (#2) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor lenne felesleges, ha veszteségmentes képről beszélnénk.
Az MPEG tömörítés mellett/miatt FHD kijelzőn is szebb tud lenni egy 4K tartalom.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12) gergejly


gergejly
aktív tag

Ha a kész felvételbe bele zoomol meg pan-el, akkor nem marad meg a 1080p felbontás. És ilyen stabilizációt sok videoszerkesztő tud

(#13) Teasüti válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A gyro drift-re gondolsz?
Remélhetőleg accelero + gyro lesz, nem csak gyro önmagában.

(#14) Jim Tonic válasza Teasüti (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen. A cikkben csak gyro-ról van szó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Teasüti válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy a tájolás sztem nem akkora probléma itt, elég a relatív elmozdulás ismerete egy minimális pontatlansággal. A többit megoldja a képfeldolgozó.
Látszik amúgy a videón, hogy nem tudja mozdulatlanul tartani a felvett tárgyat, azért egy picit vándorol a kép.
Sztem a célközönségnek ez több mint elég. Otthonra még így is elegánsabb megoldás, mint a szoftveres stabilizálás.
Engem jobban zavar a bemozdulás rázkódás közben. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Jim Tonic válasza Teasüti (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezzel meg is válaszoltad az eredeti kérdésem. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) ElEvEn11 válasza gergejly (#12) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Mivel a giroszkóppal rögzített gyorsulásértékekre hagyatkozik a stabilizálásnál, ezért sokkal pontosabb a szoftveres, utólagos megoldásnál. A bemutató videó pedig nyilván még csupán a fejlesztés alatt lévő szoftvert mutatja hozzá. Ezért van, hogy a lépések, kicsi rezgéseit nem egyenlíti ki. A puszta szoftveres megoldásánál pont ezek a kis rezgések mosódnak el, vagy hagynak meglehetősen nagy zajt a kontrasztoknál, vagy az egész képen (tartalomfüggő). :K

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#18) gergejly válasza ElEvEn11 (#17) üzenetére


gergejly
aktív tag

Az a helyzet h én használom eztet a szoftveres stabilizálást vegasban, és nem mosódik el, meg a kontraszt értékek sem csúsznak el, hisz csak bele nagyít a képbe. Egyedül a felbontás vesztés rontja a minőséget.

Illetve van még egy probléma, amit ez a fantasztikkus újítás sem tud kiküszöbölni: Kézremegés vagy sétálás közben nem csak a tengelyek menti elmozdulással kell számolni, hanem elfordulással is. És itt jön a de. Mert ezt nem lehet utólag kompenzálni úgy h ne torzuljon a kép

(#19) ElEvEn11 válasza gergejly (#18) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Értelek és nagyrészt egyet is értek azzal, amit írsz, mivel ez az előző hozzászólásodból nem derült ki. Ámde én nem a jó minőségű, filmes kamerák által rögzített képre gondoltam, hanem a konzumer termékekre. Azokból van bőven tapasztalatom és ott bizony a Premiere Pro vagy a Vegas stabilizátora nem old meg minden problémát. Persze a forrás videó kilengése, tengely mentén történő forgása és rezgése sem mindegy, ez tény. Esküvői videónál jártam úgy, hogy egy HD Ready kamerával tudtam csak matatni, mert az enyém bedöglött (az sem egy sztárkamera!) és ez a kölcsönkamera meg rettentet volt. A stabilizálás után egy SD alatti kép maradt csupán (mármint felbontásilag), amit még színkorrigálni, zajmentesíteni és világosítani is kellett (a sorrend természetesen nem ez volt). Szóval nem profi, hanem kommersz környezetben ez a megoldás szerintem nagyon kiváló, de persze nem tökéletes. :K Egy kiváló minőségű és épp ezért horror árú gimballt nem lehet jelenleg kiváltani.

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#20) gergejly válasza ElEvEn11 (#19) üzenetére


gergejly
aktív tag

Ja, én sem a profi kamerákra gondoltam, hanem a bárki által hozzáférhetőkre. Nem hiszem, hogy ez az kártyára rögzített gyorsulás adatok annyit hozzáadnak a későbbi stabilizációhoz, hogy ennek az egésznek értelme legyen

(#21) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kvázi a deshaker, mercalli feladatát végzi, talán kevesebb CPU-igénnyel (előbbieknél uis "fogni kell" a referenciapontokat, ami gépigényes).

Viszont a fentebbi tisztán szoftveres stabikhoz hasonlóan itt is lemondhatunk a kép külső 10-20%-áról, komolyabb munkához marad a gimbal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.