Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Aki rendes jó minőségű fényképre vágyik az megveszi.Rendes optika híján nem hiszem hogy ki tudja váltani a telefon a közeljövőben.

Wasabi...

(#2) hommeros válasza Kronos3000 (#1) üzenetére


hommeros
őstag

Nem is kell mindenkinek komoly optika. Azok maradnak a jó öreg kamerás telefonoknál. Amióta ilyen jó a telefon kamerája, elő se vettem a nagy Canon gépet. Azt a piacot bukták, még ha képletesen érhető is. Hisz egy - két gyártó esetén csak átcsoportosítás.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#3) waterman_ válasza Kronos3000 (#1) üzenetére


waterman_
aktív tag

Szerintem ez a zuhanás nem is a jó minőségű képeket lövő masinákról szólt, hanem hogy anyuka megörökíthesse szeme fényét kompaktokról. Megértem hogy azoknak alig van piaca, manapság némelyik csak foltokat örökített meg. a nagy megapixel háborúból az lett hogy a fű zöld és zajos, az ég meg kék és jó zajos. erre pedig a telefonok is képesek.
Aztán ott van például, hogy canon őnagysága az utóbbi pár évben igencsak lemaradt a fejlesztéssel, és középkategóriában nincs labdába rúgni képes versenyzője. Én szívesen vennék valamit ami olyan mint a 70d, csak tudjon 60fps-t videózni. Van egypár optikám az elődjéhez, nem szívesen cserélném az egész szettet, így aztán én várok..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#4) TeeJay


TeeJay
félisten

hozzák be a nagyszenzoros kompakt gépeket és mindjárt látja majd a paraszt mi a különbség a telefon meg a fényképezőgép között...
DSLR fronton meg felezhetnék az árat mert nevetséges hogy még mindig 500-600ezer körül vannak a már értelmes fullframe vázak és nem csoda hogy 6-8évig használja mindenki hiszen nincs értelme több MP-el dolgozni...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Úgy gondolom, hogy a belépőszintű kamerákat előbb-utóbb teljesen kiváltják majd a telefonok, de bizonyos funkciókban fel kell kötnie a gatyát a magasabb árszintű készülékeknek is. Pl. a 4k videofelvételnek be kell kerülnie minden készülékbe, kapnia kell legalább wifi kommunikációt, nagyobb kijelzőt beépített videoszerkesztőt, netes megosztáshoz támogatást.

Magasabb szinte a tükör nélküli cserélhető objektíves készülékek szerintem kiölik a belépő DSLR-ket. Azokat szerintem már nem érdemes fejleszteni. Ma szerintem már APS-C -s DLSR helyett inkább valami ilyen kisebb tökör nélküli készüléket vennék. A full frame persze más tészta.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) .mf válasza waterman_ (#3) üzenetére


.mf
veterán

"Szerintem ez a zuhanás nem is a jó minőségű képeket lövő masinákról szólt, hanem hogy anyuka megörökíthesse szeme fényét kompaktokról."

Sőt, továbbmegyek: nem zuhanás van, hanem volt egy átmeneti kiugrás, amikor a fotózás iránt nem túlzottan érdeklődő, de nagyobb életeseményeket azért időnként megörökítő átlagemberek a családi filmes olcsó gagyikompaktot lecserélték korai digitális olcsó gagyikompaktra, majd esetleg még a korai darabokhoz képest nagy fejlődés láttán lecserélték a korai olcsó gagyikompaktot modernebb olcsó gagyikompaktra. De mivel most már egy jobb mobil-kamera is kielégíti minden fotózási szükségletük, még újabbat már nem vesznek -- így zuhan a kompaktok piaca.
Érdemes lenne a kompaktokat és a cserélhető objektíves gépeket külön vizsgálni.

A másik: a fejlesztés, az igazán nagy előrelépések a korábbi években kicsit megültek. A két nagy a régi modelljeit csiszolgatta lassan tovább, óvatosan adagolva a fejlesztéseket, nehogy túl sok kerüljön bele :U Így tehát az új modellre váltásra is kevesebb volt az ösztönzés. Az utóbbi években a tükörnélküliek kezdték végre felforgatni a piacot gyorsabb fejlődési tempót diktálva. Canikon lassan talán felocsúdnak és elkezdenek fejleszteni, s akkor majd kereslet is lesz, amikor egy-egy új modell már érezhetően többet nyújt a meglévőnél.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) kpal


kpal
veterán

Azért picit betett a mobilüzlet a fényképező gyártóknak.

(#8) Alchemist


Alchemist
addikt

Vannak compact zsebkamerák jelentős optikai zoom-mal. Ilyenekhez képest a telós kamerák nem igaán játszanak - ha egyszer valaki kipróbálta az előbbit.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#9) t72killer válasza TeeJay (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az 1/2.33"-os és pláne azalatti kompaktoknak befellegzett. A nejem nemrég kapott új okostelót, ami az esetek 90%-ában jobb képet ad, mint a régi canon kompaktja, adott méretben (telóképernyő) azt se mondod meg, hogy az oly E-PL5-ömmel vagy az ő telójával készült.

1"-tól felfelé van hozzáadott érték, és ez maradni is fog a fizika miatt. (csak egy: Rayleigh kritérium a felbontásra, amit akkor se kerülhetnek meg, ha 3 tucat atomfizikust áldoznak egy maja oltáron, hogy az anyatermészet változtasson a törvényeken).

A DSLR-árakat dollárban-euróban-yenben nézd, Mo.-gon sztem már nem kéne elővenni a lábujjakat, hogy az összes FF-vázat megszámold... Segítek: A nikon D700-at 2008-ban 3k$-ért vezették be, a tavalyi D750-et pedig 2300-ért. Amiatt, hogy 1$-ért másfélX annyit kell fizetni, a magyar politikai elitnél kell kopogtatni.

#6: "a fejlesztés, az igazán nagy előrelépések a korábbi években kicsit megültek. " - bizony. Nekem a legelső szempont a szenzor minősége (zajszint), ebben bizonyos szegmensekben semmilyen elmozdulás nem volt. A majd 3éves E-PL5-öm pöttyre ugyanazokat a dxo-eredményeket produkálja, mint egy mai csilivili E-PL7 vagy omd - ha m43-ról beszélünk. Egyedül FF-területen robbantott a Sony az a7rII szenzorával, ami egyszerre nagy felbontású és jó dinamikájú.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) TeeJay válasza t72killer (#9) üzenetére


TeeJay
félisten

évek óta egy ismerősömnek sem ajánlok kompakt gépet már
amit azzal villantana azt telefonnal is tudja
ha meg komolyabb minőséget szeretne nálam a minimum az APS-C/DX méret és az már van pár tükör mentes vázban is ami szerencsére kicsi méretű
szóval ha megkeresnek mit ajánlok akkor nagyméretű érzékelős kompakt vagy bármelyik tükrös váz a belépő szinttől kezdve hiszen ott már minden adott :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11) sagem


sagem
addikt

Rettenetesen lemaradtak a gyártók, illetve gyakorlatilag semmit nem reagáltak arra, hogy a telefonok elvitték a vásárlóik jó részét. A képminőség egy dolog, de okos telefonokon kismillió képszerkesztő, filterező is rendelkezésre áll, ami bőven elég az átlagembernek. A fényképezőgépek kezelőfelülete ezzel szemben még mindig kényelmetlen, lassú és butácska, legalábbis többnyire, pláne a belépőszinten..

Én nem is látok ebből a helyzetből kiutat, a "casual" réteget szerintem bukták, kérdés, hogy a professzionálisabb vásárlóréteg eltud e tartani ennyi gyártót.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#12) t72killer válasza sagem (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A másik tétel, hogy megfigyeltem - magamon is -hogy egyre többet videóznak az emberek. A videó pedig nagyon sok gépen, DSLR incl elég bénán van implementálva - tisztelet a kivételnek. Még DSLR-től is (sőt, talán leginkább tőlük) láthatunk a mobilok szintje alatti videókat a folyton vadászgató fókusz és a lineskippelős szerencsétlen algoritmus miatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Ijk válasza sagem (#11) üzenetére


Ijk
nagyúr

Erre nem lehet reagálni, ugyanis a legtöbb embernek elég a silány minőségű mobilos kép, ráadásul mindig kéznél van. Itt most nem a csúcskészülékek hátlapi kamerájáról van szó verőfényes napsütésben, hanem sokaknak bőven elég ha szar minőségű, torzított fejű szelfiket lőnek az előlapi kamerával. A mobilgyátóknak kellene lépni és egyszerűen a hátlapi kamerából előlapit csinálni. Vagy forgatható modult felül.

Az sem nagy meglepetés hogy vergődik a fényképezőpiac, ugyanis akár egy 8 éves APSC érzékeős géppel is remek minőségű fényképeket lehet lőni. Minek vegyen méregdrágán az ember új vázat vagy kompaktot ha monitoron, kisebb nyomatokon alig lát különbséget, főleg iso1600-ig? Az eladások a profiknak és a konzumidiótáknak köszönhetőek elsősorban.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14) Kékes525


Kékes525
félisten

Az okos telefonok jó kamerái nagyon visszaszorították a fényképezőgép piacot. Hisz aki nem akar igazán profi képet készíteni és nem is fényképez sűrűn, azoknak bőven megteszi a telefonok kamerái is. Én is csak a telefonommal fényképezek (S6). Nekem elég jó képet készít az is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15) Teréz Atya válasza Ijk (#13) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Sosem volt fenykepezom, szelfizni sem szoktam. A mobilomba integralt fenykepezot csak akkor kapom elo, ha valamit dokumentalni kell. Oda meg annyi eleg, ha kiveheto ami szukseges. Kimondottan orulok, hogy nem kell erre egy kulon eszkozt tartanom.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

A mobilok kameráig az olcsó fosadék kompatkokat kinyírják, ami igazából nem is baj. felesleges két kacatot cipelni magaddal. Igaz én utálom mindkettőt, maradok a normális fényképezőgépeknél.
De ha a flickr-t is megnézük, brutál mennyiségű képet töltenek fel mobilról.

(#17) Béééla


Béééla
őstag

Fölösleges ódákat zengeni hogy mennyivel jobbak a kompakt gépek a mobiloknál, és hogy még azoknál is mennyivel jobb képeket lőnek a rendes gépek!
- az "emlékeink" legjava digitális szemétlerakóban végzi, és soha nem nézünk rá (tegye fel a kezét, aki fotóalbumot elővett az utóbbi évben)
- amikor megnézzük, akkor sem elemezni akarják, hanem átfutni, és megnézni hogy az angyalibögyörő mennyire mosolyog, meg hogy Blöki milyen aranyosan hányja vissza az ebédet a szőnyegre
- az átlag fotó homályos, szemcsés, nem megfelelően megvilágított, természetesen bemozdult, és még ráadásul a legtöbb esetben nem is jól fókuszált; ha ez megfelelő az átlagnak, akkor a bánatért hurcoljon magával még egy batár gépet?
- egy legalsó kategóriásnál jobb telefon ma már rendes fókuszt tud, elég nagy a felbontása ahhoz, hogy még visszább is kelljen venni a tároláshoz és megjelenítéshez (ugye egy FullHD kijelző durván 2 megapixel, a 4k-s kijelző 8.8 MP, és hány helyen szokták 4k-n nézni a fotókat?)

Igénytelen piacra felesleges "túlárazott" igényes terméket teríteni.

Bélabá

(#18) t72killer válasza Ijk (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez megy az egész sztech iparban, az elmúlt 5 év alatt minimális volt az előrelépés (pl egy i5-2500K procival még teljesen szinten van az ember).

Felmerül a kérdés, hogy mi az a szint, ami a populáció nagyrészénél kiváltja a "mosteztaztánténylegmegkellvennem" effektust? Technikailag egy csúcskompakt is bőven a nép 99%-ának igényszintje felett van, nekik annyira fontosabb pl a hordozhatóság, hogy még egy zsebben elférő RX100-at se akarnának magukkal vinni, nem hogy DSLR-t. És ami a durva, hogy már nyaralásra se nagyon.

#17: bizony. Mondjuk az 1%-nak kell komolyabb eszköz. Én SzVSz sokszor visszanézem, másoknak mutatom az utazós+búvárfotókat, de ezek mondjuk 12 hónapból 1-ben készülnek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) E770 válasza Béééla (#17) üzenetére


E770
senior tag

nem adtam én még fel a reményt, hogy a tömeges fotózás (előbb a digit kompaktok majd a mobilok) elterjedésével lassan, de biztosan növekszik az aránya azoknak, akik igényesek lesznek a képek minőségére is

most tehát nem mennyiségi növekedés már a megkívánt irány szerintem, hanem a minőségé
eszközökben is, emberekben is

(homályos fotó? :F )

(#20) t72killer válasza E770 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az igényszint nem nőtt, kicsi családunkon kívül nemigen láttam még olyat se, hogy vki a TV-jén nézze vissza a nyaralós képeket. Az átlagember facebookra dolgozik (no én meg pont oda nem...), mindenféle zoom/high iso, stb elvárások nélkül (ha nem olyanok a körülmények, max nem lesz fotó, bumm...).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) #41635072


#41635072
törölt tag

Persze, hogy nem nő, hiszen aki százezrekért vett gépet, az nem fog pár éven belül úja venni, mert nincs érdemi fejlődés. Meg úgy más kategóriában sem nagyon.

Amúgy nem értem miért kell mindig leszólni azokat akik nem hurcolásznak magukkal kilós bumfordi gépet. Egyszerűen sokan csak élik az életüket, és spontán élményeiket akarják megörökíteni olyan eszközzel, ami mindig náluk van, a mobilukkal. Ők is örülnének jobb minőségnek de ez van. Persze azok számára ez elképzelhetetlen, akik csak alkalmanként, egy évben egyszer-kétszer "élnek", pl a családi nyaraláskor...

(#22) t72killer válasza #41635072 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kilós bumfordit már a prosumerek nagyrésze se cipel magával. Amúgy teljesen jogos meglátás: egy nem-zsebrevágható gépnél az ember már "fotós". A gépével vacakol ahelyett, hogy a fotó témájával foglalkozna (ld a p0rnóképek/videók készítőit ;]). Ez egy mesterség vagy hobbi, ami x db ember hobbija/munkája. A nagy eladások amiatt voltak a múltban, hogy olyanoknak is gépet kellett venniük, akiket a fotózás önmagában nem érdekelt, csak a családi eseményeket akarták dokumentálni. Megspékelve ezt a digitális elavulással, a "felívelő" 2000-2008-as időszakban tömegével kukázták az első-második generációs digigépeket ill a maradék filmeseket.

Ez a forgás filmes korszakban nemigen volt, valaki 15-20-30évig használta a gépét. Nyilván, ha tudnám, hogy xy váz 20évig biztosan kiszolgál (=ha meg is unnám, 5év múlva 70-80%-os áron továbbadhatnám), nem törődnék vele, hogy most mennyit kell kiperkálni érte. A gond ott van, hogy a most 3kEUR-s csodavázak 10év múlva eladhatatlan, javíthatatlan ócskavasak lesznek 0 értékkel, még az optika is avul ilyen időtávon a mindenféle AF/IS cuccok miatt. Az ipar ráállt a "fogyasszunk gyorsan-sokat, majd dobjuk ki az egészet és vegyünk újat" stratégiára, amit ilyen áraknál a nyugati fogyasztók se tolerálnak, csak az akinek erre konkrét hobbi v melós ktg-vetése van.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Tulku


Tulku
veterán

2000 körül olvastam dpreview-n egy olyan jóslatot hogy a kompakt szegmenset megeszi a telefon...akkor okostelefonok nem igen voltak..egy-két ember használt symbian-os palm-ot csupán...

Ez szerintem úgy módosult, hogy van egy réteg, aki megveszi a nagyon prémium minőségű kompaktot jó optikával, érzékelővel, minden földi jóval, mert kicsi...és még épp elfogadható képminőség számára...ezért nem zúzódik össze 100%-ban a kompakt piac...de a gagyi kompaktok kora lejárt...és valljuk meg őszintén egy mobil gyakran ki is váltja őket...

A DSLR (MILC) - mint ahogy Ijk is írta - pedig nem az a gyorsan málló kategória amit évente cserél egy normális ember...a konzumidióta persze igen...

[ Szerkesztve ]

(#24) Béééla válasza E770 (#19) üzenetére


Béééla
őstag

nem adtam én még fel a reményt, hogy a tömeges fotózás (előbb a digit kompaktok majd a mobilok) elterjedésével lassan, de biztosan növekszik az aránya azoknak, akik igényesek lesznek a képek minőségére is
Bevallom, én is csak mobillal fotózom. Viszont a felhasználók legtöbbje használni se tudja a telefont, megnyomja a "lőjéé'" gombot, és ahogy sikerül, úgy sikerül. Én se vagyok profi, sőt, töredelmesen beismerem, hogy az ISO érték is teljesen semmitmondó kifejezés műszaki létem ellenére, de legalább a vakut és a fókuszt igyekszem használni egy viszonylag jó mobilos kamerával. (Lumia 730) Aztán addig próbálkozom, amíg értékelhető lesz az eredmény (egyszer közelről lőttem egy falatozó imádkozó sáskát, röpke 10 perc volt a fókuszt rávenni, hogy ne a susnyás legyen éles, hanem a hatlábú)
Az igénytelenség abban mutatkozik meg, hogy amilyen lett, olyan lett. Bár nem is igénytelenségnek mondanám, mert a pillanatot akarják elkapni, az meg vagy sikerül, vagy nem.

A minőségi igény megvan, de a tudás nem jött a jobb cuccok mellé.

Homályos: fókusztalan és/vagy elmosódott.

Bélabá

(#25) E770 válasza Béééla (#24) üzenetére


E770
senior tag

a 70-es években vettem először a kezembe édesanyám tükörreflexes gépét - és ha innen nézem döbbenetesen sokat fejlődött az eszközpark az elmúlt évtizedben (az csak apróság hogy a film vásárlásakor/berakásakor kellett az ISO értékről dönteni)

a mobilok kamerái adtak ugyan egy durva gellert az eszközfejlődésnek és a fotózási szokásoknak (pl. nagylátós szelfik), de akkor is hiszem, hogy
többen lesznek, akiknek hobbi vagy legalább élmény a fotó elkészítése
és ezzel együtt a képek minősége irányt is megnő a vágy

tudom, hogy a kényelem és a lustaság borzasztó erő, de csak visszatalálnak egyre többen oda, hogy érdemes olykor cipelni súlyt (állványt, obit, vakut,...) ha maradandó képeinkben valóban gyönyörködni szeretnénk

fókusztalan és/vagy elmosódott: életlen

(#26) Teréz Atya válasza Béééla (#24) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat a facebook-os mokusoknak nem a foto a fontos. Hanem dokumentalni akarjak, hogy valahol vannak, valamijuk van. Ennyi. Lenyegeben az egymassal valo verseny, a dicsekves a lenyeg.
Pl. amikor a Pisai toronynal szelfiznek az emberek, nem a toronyrol akarnak egy jo kepet, hanem meg akarjak jelolni, hogy ott voltak, mint amikor a kutya korbehugyozik egy oszlopot. A hasznalt BMW elott pozorkodo avatar facebook-on vagy barmilyen forumon megvan?
Gondolom, akinek a szenvedelye a fotozas ezert nem erti, hogy az embereknek miert nem kell a jobb minoseg, miert nem probalnak jobb kepeket csinalni? Ugyan az, mint az az urge akinek dizel folyik az ereiben, es nem fogja fel, hogy valakinek az auto csak kozlekedesi eszkoz.
En masra vagyok rakattanva, engem a fotozas hidegen hagy. De megertem, hogy valakinek ez a szenvedelye. Csak azt nem ertem, hogy nem ertik, hogy masoknak meg nem.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#27) #41635072 válasza Teréz Atya (#26) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mi is a baj azzal ha az emberek jól érzik magukat, és adott esetben készül erről egy kép, amit megosztanak?
Vagy mivel jobbak azok a képek, melyeken sorba áll a kis család, készül egy álmosolygós fotó, majd bekerül egy fotóalbumba, és ez ismétlődik minden évben?
Szerény véleményem szerint érdekesebb és több emléket hordoz egy olyan fotó, amin pl a barátnőd szerepel a pisai ferde toronnyal, mint az amin csak ott álldogál magában a torony de nagyon művészi és állítgattál ezt meg azt a dslreden.

[ Szerkesztve ]

(#28) E770 válasza #41635072 (#27) üzenetére


E770
senior tag

elvesztettem a gondolatmenetedet - a portré és a tárgyfotó között

főleg akiket szeretsz, öröm nézni olyan fotókat, ami nem csak esztétikus, harmonikus, hanem alapvetően technikailag rendben van, mert a pillanat emlékén kívül sokkal több mindent visszaad

(kíváncsi vagyok majd ha gyerekeid születnek, milyen fotókkal szeretnéd megörökíteni a megismételhetetlen pillanatokat - és kérj meg egyszer majd egy fotóst és nézd meg mit tud produkálni)

(#29) #41635072 válasza E770 (#28) üzenetére


#41635072
törölt tag

De attól, hogy egy fotó telefonnal készül, még ugyan úgy hordoz emléket.
Azt kéne megérteni, hogy vannak, akikkel nem csak az otthon melegében történnek események, ezért azzal fotóznak, ami épp náluk van, a mobiljukkal. Ettől még nem lesznek ezek az emberek tudatlan,buta,igénytelen fészbúk majmok...
Ja és igen, megosztjuk egymással a fotóinkat, mert öröm látni, hogy mi történik a rég nem látott barátokkal a nagyvilágban.

gyerek témához: nincs is unalmasabb annál, mikor a gerkőcökről meg a falugyöngye gizikéről születik temérdek fotó, de mind unalmas. Százszor többet ér egy olyan kép, ami spontán történést örökít meg és nem apu állította be pistikét a legszebb ruhájában egy szétretusált kép érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#30) E770 válasza #41635072 (#29) üzenetére


E770
senior tag

ez csak látszólagos ellentmondás: spontán képeket készíteni bármilyen eszközzel lehet (ami éppen nálad van)
gyerekek mellett pedig egy fényképezőgép (akár dslr, milc) már leveszik a sok cucc között,
szóval szerintem jól kiegészíti egymást a telefon és egy fényképezőgép, csak az esetek többségében ne legyél lusta magaddal vinni

(a megosztás egy teljesen más kérdés, annak szerepét, helyét nem vitattam)

(#31) ati3x


ati3x
senior tag

Nem tom. Mindenki el van àjulva a telefonok fotós tudàsàtól. Nekem egy sony z1 compact van. Ami màr 20 megapixeles fotókat lö. És elvileg a jobbak közé tartozik. Hàt szerintem egy közepes kompakt megeszi reggelire. Nem mondom, dokumentàlni jó, plàne ha fény is van... Akkor még nem is beszéltem a gm1-röl. 12-32-el tényleg kompakt, de 45/1.8-al is. Van wifi is, tehàt pillanatok alatt àt lehet löni a képeket. Mondjuk a csúcs az lenne, ha pl a gm1-en android futna. Nem kéne 4g se, mert a telót pl baàlítanà hotspotnak aztàn hajrà. Talàn a samsugnak volt egy ilyen probàlkozàsa... Nem is értem miért nem léte még meg senki ezt a "fúziót"? Minden adott hozzà évek óta!

(#32) BBorg


BBorg
tag

A 20 megapixeles mobilokat elég hihetetlennek tartom (D=3 mm-es lencsénél). Most megnéztem egy Z1-el készült képet, ami viszot bizalomra ad okot (http://images.hardwarezone.com/gallery/thumbs/0/2013/high-resolution-article-images/sony-xperia-z1/dsc-0041.jpg)

[ Szerkesztve ]

(#33) E770 válasza BBorg (#32) üzenetére


E770
senior tag

a megapixeleken túl szvsz sokkal nagyobb hátrány a nagylátó fix fókusztávolságú lencsék a telefonokban, mert így pl. portrét esélytelen készítened (nem karikatúra portré képre gondoltam)

(#34) BBorg válasza E770 (#33) üzenetére


BBorg
tag

Távol ülteted a kamerától, körülvágod és megelégszel 1MP-es portréval.

[ Szerkesztve ]

(#35) E770 válasza BBorg (#34) üzenetére


E770
senior tag

:R köszi, értékelem a humort

ja és +egy kis PS a mélységélességért

(#36) DooMbo


DooMbo
tag

Én is úgy látom, hogy ez a drasztikus csökkenés az utóbbi években a kompaktok piacára volt a legnagyobb hatással az okostelefonok terjedése miatt. Lássuk be, hogy az alsó/közép kategóriás digikamerákat már egy jobb okosteló is képes helyettesíteni. Természetesen a komolyabb gépeknek mindíg meg lesz a piaca, a nagy lencsés, profi optikákat nem tudják okostelóba sűriteni, és a szenzorméret miatt is egy ok.

(#37) gergejly


gergejly
aktív tag

Azêrt az európai piacon elég sok országban drága mulatság
Egy jó fényképező. akárhogy is nézzük sok ország nem zárkóuott még
Fel a jólléti államokhoz.

(#38) t72killer válasza gergejly (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még szegényebb országban is összevakarja vhogy az ember EGY jó gép árát, de hogy azt a gyártók elképzelése szerint évente cserélje, teljesen irreális. A filmes korszakot én egy géppel csináltam végig -ez nálam ~8 év volt. Digiben ugyanennyi időt 3 géppel fedtem le, amik mindegyike sokkal drágább volt a filmesnél, ez hosszabb távon nem tartható.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) PH!überrangú válasza #41635072 (#21) üzenetére


PH!überrangú
csendes újonc

Azokat is leszólják akik kilós cuccot hurcolásznak magukkal. Sőt, lehet hogy ez a gyakoribb manapság.

A sok ezer legyártott fényképeinket nem is nézzük vissza általában vagy egyre ritkábban. Most lesz egy széles mellű esetleg aki rám ír h de Ő igen. Mert a téma és az ismétlődés lankasztja az érdeklődést. Ugyanakkor halványul a kütyümánia is az "n" sokadik rendszerváltás után. Tehát kifogy a spiritusz.

Most a fullframe kergeti őrületbe a világot. Utolsó löketként felfogható. A milc láz szintén múlóban. A eladások csökkenése egyfajta beállást szimbolizál.

A megapixel háború befuccsolt. A különböző szenzációs technikai bejelentések és paraméterek csaknem érdektelenségbe fulladnak (iso 10 milló, gigapixelek, 100 kép/mp, 880x zoom, 22 fe dinamika, mostatutti-pixelelrendezés, stb stb).

A múlt homályos, a jelen átláthatatlan, a jövő sötét.

(#40) t72killer válasza PH!überrangú (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem az vt jelzésértékű, hogy a sokak által (általam is) meghatározónak tartott dpreview anno minden vackot tesztelt, ma már csak kiválasztott pédányokat.

A cserét 2 dolog motiválhatja, ha nem hobbista/profi az illető, hanem csak szimpla, józan ésszel megáldott vásárló:
#1: széthullik/tönkremegy az előd
#2: a megcélzott megjelenítőn sz@r a kép.

Ill nálam az előző kört, amiben a b@rominehéz dslr rendszert m43-ra cseréltem, a súlycsökkentés, egyszerűsítés motiválta.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) Szizol


Szizol
tag

Nem lenne baj ha a gyártók kicsit összekapnák magukat, a kamera piac majdnem olyan lassan fejlődik mint a csiga lassú autópiac :) Ide is kell egy Tesla ;)

(#42) #40935168 válasza PH!überrangú (#39) üzenetére


#40935168
törölt tag

A milc még ki sem forrta magát igazán, nemhogy múlóban..

A kompakt méretű milcek most kezdenek már végre tényleg klassz funkciókat (és képminőséget) nyújtani, kompakt méret alatt értem most a legnagyobb fullframe milc Sony A7 szériát is.

A DSLR méretű vázba, például egy D800, 5D méretűbe tett milc technológia még el sem jött, pedig az akksiidőnek jót tenne az alapvetően sokat fogyasztó milcnél, nem beszélve a professzionális felhasználásról, időjárás állóság, kesztyűben is kézbe lehet venni télen, stb. stb. lásd az egészen extrém felhasználást, mondjuk egy n+1-edik expedíció a déli sark pingvinjeihez. :U

És hogy ne csak a levegőbe beszéljek:

Tehát a milc köszöni, jól van. Semmi változás :)

(#43) t72killer válasza #40935168 (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a MILC-nek mindenképp helye van a jövőben, a tükör viszont mehet pár extrém specializált helyre, ahol a villámnál gyorsabb AF kell és vmi miatt nem elég az EVF (:F). Hétköznapi műkedvelők elképzelni se tudom, miért keresnek konkrétan tükröset.

A pingvinekhez sztem vmi olcsóbb vízálló házikót vinnék, h túlélje a kamera ha egy császártól kapott pofon után a pocsojában landol;)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Ijk válasza #40935168 (#42) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért ezzel a kompaktsággal nem teljesen értek egyet. Valóban lehet szélsőséges esetben kompakt méretű milcet összepakolni, például gm-1 a 20-as palacsintával, de egy fényerős fixszel vagy egy komolyabb zoommal már nem mondanám épp kompaktnak.
DSLR méretű váz meg van jópár, mivel egy d3300 vagy d5500 szinte semmivel nem nagyobb mint egy X-T1 vagy E-m5. Persze gondolom DSLR méret itt a FF vázaknak felel meg, nos a Leica SL pont ergonómiai megfontolás alapján készült, hogy a nagy fényerős zoommal is jó fogása legyen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45) E770 válasza t72killer (#43) üzenetére


E770
senior tag

"Hétköznapi műkedvelők elképzelni se tudom, miért keresnek konkrétan tükröset."
személyes tapasztalataim alapján azok, akiknek élmény maga a képkészítés folyamata, nem teher a táskányi cipelendő tárgy, hanem eszköz, mint egy horgásznak a felszerelése
ha pedig otthon, bent a házban fotózunk, akkor még cipelni sem kell

(#46) Ijk válasza E770 (#45) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem igazán értem ezt a tükrösökkel kapcsolatos ellenszenvet technikai oldalakon.
Egy D3xxx vagy D5xxx alig nagyobb és nehezebb mint egy tükörnélküli. 50-60k-ból rádaásul kap hozzá egy alap (35 f1.8G) és egy portré (50 f1.8G) fixet darabonként. EVF előnye pedig sok ember számára kimerül abban hogy nagyobb méretű, de egy belépő tükrös árából még olyan MILC-et sem kap amiben van EVF. Élő hisztogramot pedig legtöbben pont leszarják, csak le akarják fotózni amit látnak, lehetőleg hogy a napot kibírja egy akksival.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47) 80hun válasza Ijk (#46) üzenetére


80hun
addikt

Ellenszenv nincs csak van amibe praktikusabb.
Egyébként csak hogy tudd a d5200 akkuja már akkor lemerült mikor az A6000-emé még 25%-on volt.
És egyszerre kapcsoltuk be a két gépet ráadásúl én 270képet lőttem az A6000-el míg az asszony 170-et.a nikonal.mire teljesen lemerült. Utánna a DSTE utángyártott akkuval a d5200 is melőtte a 270-et :)
Tehát az adatok amit megadnak tájékoztató jellegűek sokszor.

Én akkor döntöttem úgy hogy eladom amikor egy 8 órás túrán a hegyekbe végigcipeletem.
Van egy két jó és olcsó fix a dslrhez és ennyi de ha jó és gyors telét akarsz mindjárt tamron sp a belépő a maga kis 800g-al. És az alá nemnagyon adnám pedig az is csak 200mm-ig jó :)
A többi jó obit ott is megkell fizetni gazdagon. :)
Jó alapzoom sigma 17-70mm minimum persze és még ezt is rekeszelni kell hogy jó legyen és fél kiló kb.

Hobbira elég a kisebb is és nyűjt anyit sőt még van amiben többet is aki kedveli a teknikai újításokat.
Jelenleg a 2gép 5db af-es obi 2kg már beljebb vagyok és az asszony saját gépe egy pancake zoom-al simán befér a táskájába a sok cucc mellé. :)

Tehát nincs itt elenszenv a legtöbb milc tulajnak tükrös volt előtte és még jók most is de ha NEM PRO felhasználásról beszélünk akinek ez a munkálya nem feltétlen szükséges a DSLR..

Tehát kinek melyik jön be egyéni dolog , van pro és kontra is midenki a neki megfelelőt :)

[ Szerkesztve ]

(#48) t72killer válasza Ijk (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ellenszenv a részemről nincs, nosztalgiával gondolok a D90-nel és a D7k-val töltött évekre, szép helyeken jártak a kamerák:K. Annyi, hogy most uezt a feladatot, kb a D90 képminőségével sokkal kisebb súlyban megoldom az E-PL5-tel. Igaz, a 4/300-as nikkornak nincs utódja a rendszeremben, de pl a nagylátó sokkal kisebb/könnyebb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) Ijk válasza t72killer (#48) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mást nyújt egy epl-5 és mást egy E-M5 vagy D5500. Páldául az előbbin nincs kereső.
A tükörnélküleik méretbeli előnye addig tart amíg kis keresőnélküli téglavázakról beszélünk, kisméretű fixekkel.

Minden rendszernek megvannak az előnyei és hátrányai egyaránt. Nem értem miért kellene hirtelen mindenkinek eldobnia a tükrösét vagy vásárlásnál elfelejteni csak azért mert van más megoldás is más kompromisszumokkal.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50) FEDman válasza Ijk (#49) üzenetére


FEDman
addikt

Biztos igazad van, egy EVF-es mirrorless egész egyszerűen nem lehet érdemben kisebb, mint egy belépő tükrös.

:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.