Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gargouille


Gargouille
őstag

Köszi a tesztet. Őszintén szólva értetlenül állok az egész előtt. Nem értem mi a cél ezzel a kóddal, meg egyszeri letölthetőséggel. Az az érzésem, hogy ez az egész körítés csak ahhoz kell, hogy "profibbnak" vagy "szakszerűbbnek" tűnjön a laikusok számára.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#2) st3v3np3t3r válasza Gargouille (#1) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Igazából nem teszteltem a programot, de gyakorlatigal a működése megegyezik a hasonló programokéval.

Ez az egyszer használhatóság számomra is rejtély, hogy ez miért jó :F

Hát a profizmust messze elfelejthetik ezzel az egyszer használhatóssággal!

A DiskWipe az ingyenessége ellenére valóban profi gyaluló program!

Pl. A Peter Guttman módszerrel 35ször törli a tárhelyet, a US DoD 5220.22-MI(ECE) módszerrel 7szer, nem 3szor mint a Cece Drive Eraser.

Innentől kezdve ez a Cece fos nagyon felesleges!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3) ergoGnomik válasza Gargouille (#1) üzenetére


ergoGnomik
tag

Mi a cél? Hogy érezze a plebs, a miniszterelnö kúr és a többi méltóságos kegyet gyakorol feléje. Meg hogy lehessen lopni.

(#4) nemlehet


nemlehet
őstag

Igen itt szerintem is a lopás volt a fő fókusz. Meg azt se zárnám ki hogy a kereskedők szopatása is egy másodlagos cél, főleg a használt termékeket is áruló kisebb boltokat lehet majd ezzel vegzálni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) dabadab


dabadab
titán

Egyébként érdemes elolvasni ezt az elemzést erről a programról, hogy teljesen át lehessen élni a borzalmat: [link]

tl;dr: a letöltés kódos védelme gyakorlatilag nem működik, a program maga meg egyrészt amatőrnek, másrészt meg erősen spyware-gyanúsnak tűnik (screenshotot lő meg a gép komplett hálózati forgalmát figyeli)

DRM is theft

(#6) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Még a CCleaner-ben is van lehetőség az adattörlésre.

Ahogy látható, még arra is van lehetőség, hogy csak a szabad terület legyen felülírva.

(#7) st3v3np3t3r válasza dabadab (#5) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem az a furcsa, hogy “akreditált” adatmegsemmisítéshez minek kell a törlést végző eszközről egy komplett hardverfelépítési infó?
PC:

Telefon:

*Képek forrása: A vegelestorles oldalon lévő útmutató pdf-ből
Telefon esetében rögzíti az imei számot, sorozatszámot és az
akkumulátor állapotát :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8) st3v3np3t3r válasza FLATRONW (#6) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Igen, a CCleaner is régóta tudja ezt a funkciót :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9) nyunyu válasza st3v3np3t3r (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Gondolom van egy adatbázisuk a kormányzatban használt eszközökről, így a választások éjszakáján pontosan tudni fogják, hogy mit kell még megsemmisíteni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) Syl válasza nemlehet (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

> Igen itt szerintem is a lopás volt a fő fókusz.

Mi nem a lopásról szól, amihez a kormánynak (bármelyiknek) köze van?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Az Active@ Disk Kill szerintem mindennél jobb. Ez tud pdf igazolást is generálni. DLC-Boot2019-ben benne van.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12) Gargouille válasza st3v3np3t3r (#2) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát igen, már ezer éve vannak ingyenes wipe megoldások is, egy olyan problémára találták fel a "megoldást", ami már eddig is meg volt oldva. Ha meg ez nem elég, mert valamiért nagyon biztosra kell menni, akkor meg eleve az adatmegsemmisítésnek van egy eljárásrendje, jegyzőkönyvezve stb. Tehát arra ez alkalmatlan.

#3 ergoGnomik: igen, a pöffeszkedés valóban komoly motiváló tényező náluk, de itt valami másról lesz szó. Pénzt is el tudnak lopni sokkal kevésbé látványosan is.

#5 dabadab: Inkább veled értek egyet, mikor először hallottam erről az egészről azonnal az első gondolatom az volt, hogy biztos valamilyen információ gyűjtés van a háttérben, más logikus magyarázatot nem találtam rá. Egy teljesen értelmetlen alkalmazás egy teljesen "huszadrangú" (lakossági szempontból) problémára, egy teljesen értelmetlen regisztrációhoz kötéssel.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#13) gilfoyle


gilfoyle
őstag

[Konteo mód on]
Akkor ez se megy a mobilokon repülő módban. Nincs internet kapcsolat hibával leáll. :DD
[Konteo mód off]
Szánalmas ez is.

(#14) st3v3np3t3r válasza Gargouille (#12) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ha jegyzőkönyvezni kell, arra a legjobb az ADK, amit írtam is a #11-ben. Nagyon sok törlési módot tud, PDF-ben jegyzőkönyvezi a törlést felesleges infók nélkül!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Nekem az első gondolatom az volt, hogy egy adattörléshez minek kell internetkapcsolat meg weboldal? Legalábbis én ott tartok, hogy ehhez tartozik egy webes felület, ahol mókolni lehet.

(#16) angyalpc2 válasza st3v3np3t3r (#7) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Egyértelműen az adatlopás a cél...a pegasus után ez nem kétséges...

Kell net kapcsolat
Minek?
Épeszű ember nem használja ezt a progit.

(#17) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

De miért akarnék törölni egy pendriveot ilyen "secure" módon ??
Biztos fáradt vagyok de nem vágom.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#18) st3v3np3t3r válasza CaNNa3IS (#17) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Olyan esetben szükséges ez fajta törlési módszer, mikor szeretnéd eladni

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19) Gargouille válasza st3v3np3t3r (#18) üzenetére


Gargouille
őstag

De miben nyújt ez bármivel is többet, mint a már rég óta meglévő törlő szoftverek? Mi az, amit ez tud és a többi nem?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#20) st3v3np3t3r válasza Gargouille (#19) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:DDD Ezzel valaki nagy pénzeket tett zsebre szerintem…

Amúgy ennek a szoftvernek az értelmét nem látom, ahogy olvasom mások sem.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#21) ergoGnomik válasza Gargouille (#12) üzenetére


ergoGnomik
tag

Aha. És mikor zavarta őket, hogy a napnál is világosabb mikor lopnak? A medencébe kétféleképp szokás belevizelni. Csendben amikor benne vagy hogy senki se lássa, vagy a látványosan trambulinról. Akkora bennük az úrhatnámság, a feltűnési viszketegség, hogy nyílt színen, büszkén adják elő a kisstílű vagy pofátlan, nagyban utazó tolvajt.

Egyébként az adatgyűjtés sem rossz tipp. Ha valaki biztonságosan akar törölni, akkor érdemes jobban körülnézni. :DDD Hátha van valami stikli, amit ki lehet sajátítani vagy amivel zsarolni lehet. :U

(#22) CaNNa3IS válasza st3v3np3t3r (#18) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

De miért adnám el a pendriveot ?
Berakom egy dobozba azt kész.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#23) Viktor77 válasza CaNNa3IS (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Egyrészt. Másrészt, ha eladod, bukják az Artisjus vagy milyen adót, az érdekük az lenne, hogy mindenki mindig újat vegyen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) st3v3np3t3r válasza CaNNa3IS (#22) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Sok ilyen cikk készült már a pendrive eladásokkal kapcsolatban, csak pár darab…
[link] [link] [link] [link]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#25) nemlehet válasza CaNNa3IS (#22) üzenetére


nemlehet
őstag

Van aki mindent elad ami nem kell neki. Nézz meg itt is egy mobilos topicot, rendszeresen előkerül, hogy azért nem drága az iPhone, mert a régit el tudod adni így olcsón válthatsz, meghogy azért nem kell már a töltő, mert ők úgy is eladják azonnal, mert van otthon.
De felmész egy FB marketplace-re vagy akármire, olyan szarokat árulnak amit nekem eszembe nem jutna felrakni.
De végülis ami nem kell és pénzt lehet csinálni belőle...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.