Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Igen nehezen hiszem el, hogy ilyen létezik, ha mégis eredeti, akkor te vagy az 1 a tízmillióból. Feleségemnek nemrég vettünk egy 8560W-t. Patika cucc még így 8 évesen is, de az akku az totál halott.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) razorbenke92

Az első HP laptopomnak minden előjel nélkül 4 év után megsüketült az aksija. Vettem egy újat.

Buherátor voltam már akkor is, kibontottam a cellákat további használatra, és meglepetésemre mind jók voltak. A PCB-t pedig eltettem, hogy "Jó lesz az még valamire!"

Jópár évvel később szembesültem a "Fuse-Resistance Protector" fogalmával. Ez a cucc egy olyan biztosíték, amit külső ellenállással el tud égetni a vezérlő, így bármilyen anomália esetén megvédheti elsődlegesen a tűztől/robbanástól a pakkot.

Meg is néztem a még azóta is meglévő PCB-t és valóban ez volt az oka az előjel nélküli meghibásodásnak.

Persze felmerül a kérdés, hogy ha van egy vezérlő az akkuban, ami képes tárolni a ciklusok számát, az akku korát, sőt még akár azt a tényt is, hogy garanciális e még - és ugyanezen vezérlő képes brickelni az egész cuccot, akkor 100-ból hány akku hal meg ilyen módon?
(Én mondjuk nagyon sokból kettővel találkoztam, amikben hibátlan cellák ellenére kiment ez a biztosíték)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#3) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Van nálam két retro Toshiba laptop, '96-'97--esek lehetnek, mindkettő Pentium 1 procis. Egyikben sem halott teljesen az akksi, az egyik pár percet bír, a másik talán 20 percet vagy fél órát. Lehet hogy valamikor cserélték bennük, de az utóbbi 10 évben biztosan nem.

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Van pár eredeti akkus Pentium 1-es laptopom, amik már bőven 20 évesek is elmúltak, mégis működik az akkujuk :Y :C Szóval igen.. ritka az ilyesmi, de nem mission impossible :B
...ÉS akkor halkan jegyzem meg, hogy van egy működő akkus 286-osom is ami már 30 éves is elmúlt, s igaz csak 5 perces az akkuja, de még viszi a gépet :))

(#5) d@vee


d@vee
őstag

2009-es Toshiba NB200-as netbook (Intel Atom 1,6-os proci, 1Gb ram, GMA950-es lassítóval) van a sarokban, azon van rajta a napi használatban lévő rendes noti édesanyámnak.
A netbook utoljára kb. 3 hónapja volt használva, akkor bírt az akksi másfél órát. Nincs semmi feltöltögetés, vagy speckó tárolás, kellett és be let dugva tölteni kicsit. Szóval nem olyan kirívó eset ez, simán jobban meg voltak csinálva a gépek akkor.

Ja

(#6) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Telefon 7 éves lesz idén novemberben, vagyis két hónap múlva.
Az eredeti aksi van benne és az üzemidő bőven megvan 1 nap, tehát ha reggel 80%-on leveszem a töltőről, akkor délután 5-6 felé még 20-40% között van, ha használom. Ha nem használom akkor 65-70%.

Annyi, hogy nem töltöm 80% fölé és nem hagyom merülni 20% alá csak nagyon-nagyon ritkán.

(#7) zotyesz66 válasza Krugszvele (#6) üzenetére


zotyesz66
őstag

Van itt egy iPad mini 1, lassan 8 éves lesz, már csak ebook olvasónak használom, de 3 napot még elég simán elmegy

(#8) szabonagyur


szabonagyur
félisten

256 ciklus az nem is sok ennyi év alatt. Ahogy írtad okosan használva még meg is történhet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megesik az ilyen, ezerből egy... Sosem hagyták szénné merülni, szinte mindig tápon volt a gép...

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nem nagy dolog. 1300 ciklusos 9 cellás T60 akkum volt, van PowerBook 3400c-m 1997-ből ami mai napig kiváló. 6910p-ből 3 darabot találtam 80% felett.

Csak ugye ritka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) viraga válasza hcl (#9) üzenetére


viraga
tag

A környezetemben rengeteg olyan gépnek ment tönkre az akksija, amik folyamatosan töltőn voltak. Ellenben amit töltöttek-merítettek, azok jobban bírták. Ebből én arra következtettem, h a folyamatos töltés nem jó (vagy nem 100%-ra kellene nyomatni kérdés nélkül, de hát az ennél intelligensebb akkumenedzsment a laptopoknál ritka mint a fehér holló, saját szememmel még nem láttam olyan gépet aminél meg lehetett adni, h 50-60% körül tartsa az akkut. Bár elvileg létezik ilyen.)

256 ciklus 10 év alatt az gyakorlatilag nem használat, így sztem nem csoda, hogy jó állapotban van. Kéthetente 1 feltöltés? Ki használ így gépet... Ha 50-60%-ra feltöltöd az akkut és berakod a fiókba 1 évre, akkor jönnek ki ilyen számok és állapot. Egyébként az a szánalom, h a battery check 300-ig számolja a ciklusokat!?!? Majd gondolom 300-nál kiírja, h sürgősen cserélni kell az akkut, esetleg még le is tiltja. Miközben az akku még akkor is lesz legalább 80%-os... Gáz.

[ Szerkesztve ]

(#12) #89309696 válasza viraga (#11) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itt is, a céges notiban ami végig töltőn van most 3 évesen, ha kihúzom a konnektroból 10 perc böngészés és viszlát.
Épp ezért az okosotthont havi 1x kihúzom lemerítem 20%-ra aztán visszadugom. 3 éves múlt és az újkori 8 óra helyett még 7 órát kibír, ha elmenne a villany. Ez egész jó kondi.
Ehhez a hosszú akkuélettartamhoz az kell, hogy az akkuhoz illő minimum és maximum értékig legyen töltve, merítve, a megfelelő terheléssel, hőmérséklet stb. Akkor simán megvan 8-10 év és több is. Van egy Lumia 800-am ami 9 éves és még simán van 70% körül a kondíciója, figyeltem rá hogyan használom.
Mondjuk manapság már nem igazán, mert a szoftver avul a leggyorsabban, utolsó 3 telómat amiatt kellett lecserélnem, hardveresen tök patentek voltak, csak nincs értelme vigyázni rá.

(#13) hcl válasza viraga (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

50-60% körül szerintem hülyeség is tartani... Az alá meríteni nem kell, mert az már ciklus. De leginkább csak használni kell, mert a legtöbbje nem megy el ilyen sokat, és azért van, hogy használjuk.
Ami folyamat töltőn van (és jó az akkumanagement) az rendben tartja az akkut, aminek a legjobb a 97-99% körüli töltöttség. (A lítium akkor púposodik, ha üresre merítik. A 60%-on egy évet álló akku hamarabb halna meg...)
Amúgy +1 érv a használt üzleti gépek mellett : normális akkumanagement van bennük.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Tikakukac válasza viraga (#11) üzenetére


Tikakukac
titán

az ennél intelligensebb akkumenedzsment a laptopoknál ritka mint a fehér holló, saját szememmel még nem láttam olyan gépet aminél meg lehetett adni, h 50-60% körül tartsa az akkut. Bár elvileg létezik ilyen

Vagy 20 éve ilyen kb. összes business class gép, ami azért van pár ezer típus ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) #89309696 válasza Tikakukac (#14) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jap, az őskövület T500-am is tudta, csak a drivercsomag kellett hozzá.

(#16) Tikakukac válasza #89309696 (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg előtte és utána is tudták/tudják :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Nagyon egyszerű
- minőségi akku
- kevés teljes lemerítés, állandóan töltőről használva (ekkora behemótnál esélyes)
- így az a kevés ciklus is valójában csak 70-80%-ról feltöltés
- Lehet nem az első akku, és sokkal frissebb mint gondolod
- Lehet 5 éve már csak évente 1xer töltőre rakják és nuku használat

(#18) karl_fischer


karl_fischer
aktív tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.