Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

...hát ez meg kinek lesz jó? a "patás" ördögnek? :D szerintem nagyon kezd kihalni ez a csatoló... nálam is már a jól bevált dvd-író kivételével is minden satás... az alaplapokra is szinte már csak sata csatit pakolnak...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) Vitus


Vitus
őstag

De tudod akinek nincs pénze, hogy a régi 486-os gépét felújítsa az is tudja használni! :DDD :DDD :DDD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) waterman_ válasza mephi666 (#1) üzenetére


waterman_
aktív tag

aki régi laptopjának sebességét akarja megduplázni? :) mondjuk az is előfordulhat, hogy az értékét is duplázza egy ilyennel..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#4) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Azért egy régi laptopot nagyon könnyen meg lehet dobni egy ilyennel. Ott úgyis főleg a HDD a szűk keresztmetszet.

(#5) mephi666 válasza waterman_ (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, ez olyan, mint a régi trabantos vicc... gondolom mindenki ismeri:
"-hogy duplázod meg a trabant értékét? -teletankolod" :)

#6: végülis jah... az agp sem halt még ki, pedig már évek óta itt a pcie... de azért a sata felső határai máshol vannak ismereteim szerint, mint a patáé...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) shteer válasza mephi666 (#1) üzenetére


shteer
titán

de a notikban kicsit késett a folyamat, volt már erről vita másik ssd-s hír kapcsán - de majd a piac úgyis eldönti szükség van e rá

..szerintem jónak tűnik

(#7) rootkiller


rootkiller
őstag

20ért odaadják a 32est megveszem a régi notiba :D Úgyis haldoklik a HDD

Artengo TR 990 Pro

(#8) Chaser válasza mephi666 (#5) üzenetére


Chaser
titán

Satanál jóval nagyobb az elvi maximális adatátvitel, de az átlag SSD-nek még ígyis elég a pata, na most hogy ezt kinek szánták passz, az asztali és hdd pata nem egyezik meg, pedig notiba épp jó lenne egy lassúcska hdd helyett, ha valaki csere nélkül akar gyorsítani.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) aboriginal74


aboriginal74
aktív tag

Igazából én sem értem ennek miért csak most kellett napvilágot látni?!

Amikor már úgy is elavulóban van a Pata interfész... :F

Lehet hogy nem a Sata-s csatolóst kellet volna fejleszteni, szvsz nem fog észrevehetően felgyorsúlni a folyamat (gondolok itt régi notira), hogy érdemes legyen lecserélni SSD-re...ha másért nem akkor a borsos áráért nem éri majd meg. :F

[ Szerkesztve ]

i don't know, but i need energy

(#10) rii


rii
nagyúr

" .... A 32 és 64 GB-os változatban készülő termék a vállalt elmondása szerint írás esetén .... "
nem vállalat?

nem öngyilkosság PATA interfésszel ellátni manapság bármit is?
Bár még floppy kábelnek is van helye az új alaplapokon is...
minden eszköz, ami eddig PATA-s volt, abból már szinte csak SATA-sat vesznek, nem?
(ja hogy mindenki így látja? :B)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11) Male válasza Chaser (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem ez notiba való PATA csatlakozó rajta ;)

Ha jó áron adnák, elgondolkodnék egy ilyenen... most egy 160-as van a notiban, ami viszonylag gyors is, de sajnos képes berázni az egész gépet :(

rii: Miért beszél itt mindenki asztali gépekről :F Ezt egyértelműen korábbi notikba szánták mint fejlesztési lehetőség...

[ Szerkesztve ]

(#12) Chaser válasza Male (#11) üzenetére


Chaser
titán

Jaja, igazad van, képet nem is néztem. 2 vari van: vagy készül belőle asztali verzió is, vagy nem jó a cikk címe:) 2.5"-os patat gondolom nem pata-ként szokás megemlíteni.

szerk: A cikk címe is jó:D Akkor a kezdőmondat nem pont helytálló, ha csak 2.5-es van belőle.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) bacsis válasza Vitus (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pont azt akartam írni, hogy berakok egyte a 486-osomba :DDD

(#14) aboriginal74 válasza rii (#10) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Pláne a Sata 3.0 olvasni, hogy küszöbön a szabványosítása... :R

i don't know, but i need energy

(#15) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

ha olcsó (max 100€) lesz a 64 gigás, akkor az öreg notik tulajdonosai esetleg megfontolják egy ilyen vételét. Ha drága, akkor semmi értelme, inkább új noti, egy frissebb 7200rpm HDD-vel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) shteer válasza aboriginal74 (#9) üzenetére


shteer
titán

azért most mert már vagy 100-an kínálnak sata ssd-ket - pata csatlakozóra meg már 2-en :)

..szerintem jónak tűnik

(#17) aboriginal74


aboriginal74
aktív tag

Ez mind rendben van hogy NOTI-ra gondoltak, DE a mostanság napvilágott látott notik hány %-a is PATA interfészes?!

Egyébként teljesen egyetértek veled, mert az egy-két éves (bár az két éves notim Sata-s) notikba ez egy nagyon jó megoldás, na de próbáljunk előrelátók lenni és nem használt notit venni... :R

Male: egyébként miért ne lehetne alkamazni egy 2,5 SSD meghajtót asztali gépbe?! :DDD

[ Szerkesztve ]

i don't know, but i need energy

(#18) twollah


twollah
nagyúr

Jobb kesobb, mint soha.

(#19) deicide válasza rii (#10) üzenetére


deicide
veterán

Nagyker szinten összemérhető mennyiségű PATA-SATA dvd-írót adunk el és a vinyókat is nagyon vinnék, ha lenne...szóval korai még temetni...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20) Chaser válasza aboriginal74 (#17) üzenetére


Chaser
titán

Lehet, átalakítóval:) Ezt még meg is értem, hogy az energiaszükséglet miatt nem egyezik meg a 3.5-essel, de a noti sata dvd csatija se egyezik meg az asztalival...a vinyó meg igen, de ez más téma :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Male válasza aboriginal74 (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Notit nem cserélnek az emberek olyan sűrűn... mármint a belépőszintűeket talán igen, de az üzleti/sub-notikat azért használják pár évig... (az enyémben 1.6GHz-es PentiumM proci van, és PATA-s.... mire nem elég az, amire átlagosan használnak az emberek egy notit? Már jópár éves, de még soha nem éreztem, hogy le kéne cserélnem...)

Mondjuk azért, mert az asztali PATA csatlakozó más, mint a notiba való :F
(ok, létezik átalakító hozzá)

(#22) Zoz válasza deicide (#19) üzenetére


Zoz
őstag

Így van ez nálunk is, PATA-s vinyó aranyat ér, viszik mint a cukrot, ha véletlenül beesik egy szállítmány! (Noti és asztali vinyó egyaránt.)

[ Szerkesztve ]

(#23) zed1983


zed1983
őstag

Én csak a PATA csatlakozót látom, tápot hol kap miről?De lehet csak én vagyok vaksi :DDD
Mellesleg iszonyat jól néz ki...

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#24) shteer válasza zed1983 (#23) üzenetére


shteer
titán

2,5" noti-hdd - a csatlakozó 41-43 ponta az 5V és a Ground

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#25) engusz válasza Vitus (#2) üzenetére


engusz
veterán

Régóta keresgélek megfelelő áron, megfelelő teljesítménnyel PATA SSD egy Dell D410-be. Rendkívül boldog lennék, ha a hírben szereplő meghajtó könnyen elérhető lenne.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) rii válasza Male (#11) üzenetére


rii
nagyúr

jogos, ... bocs
nekem totál nem tünt fel az arányokból, hogy a csatoló nem lehet egy 3.5-ös PATA-csatoló, amennyiben a képen a HDD, izé SSD egy 2.5-es

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27) shteer válasza engusz (#25) üzenetére


shteer
titán

azért keresd még a Silicon Power pata ssd-jét is :)

..szerintem jónak tűnik

(#28) engusz válasza shteer (#27) üzenetére


engusz
veterán

Kösz a tippet! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29) Male válasza rii (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Nincs mellette külön tápcsati.... ebből lehet a legkönnyebben eldönteni, még az arányokat sem kell nézni :)

...persze akár meg is lehet számolni a tüskéket, ha valaki nagyon ráér :DDD

(#30) shteer válasza Male (#29) üzenetére


shteer
titán

végigtapiztam és az rázott ;]

..szerintem jónak tűnik

(#31) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Nekem van egy régi HP notim, PATA HDD van benne. A CPU egy 2.8 GHz P4, van benne 2 GB RAM, DVD íróval, dedikált ATI VGA saját RAM-mal, egy majdnem Full HD felbontású monitor, meg bluetooth, infra, wifi, Win XP Prof-al. Akkor ez a gép igen drága volt, de megérte, már több mint 5 éves és nem érzem szükségét a cseréjének, bár lehet, hogy egy takarékosabb CPU-t teszek majd bele. Viszont a HDD nagyon is szűk keresztmetszet, mind sebesség, mid kapacitás szempontjából. Ráadásul az SSD az akkus üzemidőt is növeli, s a gép hőmérsékletének csökkentésében is szerepet játszik egy kicsit.

Szóval ez a gép tartósságában már bizonyított, több ismerősöm újabb gépe már kezd tönkremenni, vagy tönkrement, egyszerűen az olcsó alkatrészek miatt vagy a hűtés alultervezettsége miatt.

Emiatt szerintem 1-2 évig még érdemes ezt a gépet nyúzni, s így már megéri bele az SSD, ráadásul egyre kevesebb olyan gépet kapsz manapság, amivel hosszú ideig lehet számolni.

U.I.: Az akkut egyszer már kellett felújítani, de 15000 HUF-ból megvolt az is és jó is lett, bár még csak fél éve történt. Kíváncsi leszek arra, hogy hosszú távon mit produkál majd.

(#32) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Notimba jól jönne, Nem a sebesség növelésére, hanem mert sokat cipelgetek, pakolgatom, nem hiányozna, hogy odaüssem valamihez, azt vinyónak, meg adatoknak sanyi...

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#33) #95904256 válasza Male (#29) üzenetére


#95904256
törölt tag

" ...persze akár meg is lehet számolni a tüskéket, "

47 :K :DDD

(#34) TESCO-Zsömle válasza #95904256 (#33) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az az utsó 4-es blokk sztem a Master/Slave jumper lesz... Ha már egyszer PATA...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35) Neptunfű


Neptunfű
tag

Ejj nekem egy 1,8-as PATA-s ssd kellene a Dell notimba :U :U :F

as long as you don't choose everything remains possible

(#36) .mf válasza mephi666 (#1) üzenetére


.mf
veterán

Mephi: sok a post, sok a duma, kevés a tartalom vagy az utánagondolás :U

2.5" = NOTIwinyó.
Mivel sok üzleti / felsőkategóriás szubnoti 3-600k+, meglepő, ha egyesek inkább a legnagyobb szűk keresztmetszetet, a hdd-t cserélik, nem pedig a teljes notit?

Vaio TX-em netbookokat lazán alázza: 11.1" 1366*768, Core Solo, wifivel 7,5 óra üzemidő -- az Achilles-sarka viszont az 1.8" 4200-as HDD, ami a 25MBps max "sebességével" érezhetően visszafogja a teljesítményt. Ha lenne normális áron abba akár közepes teljesítményű SSD, erősen elgondolkoznék a cserén, de sajnos 1.8" microATA/Toshiba-csatlakozós SSD-t már nem gyárt senki :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) venember83 válasza aboriginal74 (#17) üzenetére


venember83
nagyúr

Vágódeszka R61 - nem régi noti, és PATA HDD van benne. Mondjuk nem cserélném a HDD-ot erre az SSD-re, mivel akkor annyi a rázkódásvédelemnek.

(#38) KrAt


KrAt
veterán

Nem lassítja vissza az ide az ssd-t?

(#39) #95904256 válasza TESCO-Zsömle (#34) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szerintem is a master / slave jumperek lesznek azok, de a "biztonság kedvéért" megnéztem a gyártó honlapján is a terméket. Sajnos sem a Manual sem a Data Sheet nem elérhető. Azonban a Product Specification-ban csak 80MBps-t emlegetnek az olvasásnál a cikkben szereplő 90MB/s helyett, illetve 1W fogyasztást a 0,5W helyett.

Solidata P2-32
Solidata P2-64

(#40) dabadab válasza venember83 (#37) üzenetére


dabadab
titán

"Mondjuk nem cserélném a HDD-ot erre az SSD-re, mivel akkor annyi a rázkódásvédelemnek."

:D

(Egyebkent en is toprengek azon, hogy a T41-em HDD-jet lecsereljem SSD-re - es persze ebben is PATA van.)

DRM is theft

(#41) azbest


azbest
félisten

Beágyazott / ipari gépekben sem biztos, hogy olyan elterjedt a sata... főleg, hogy ott még a sorosportokhoz is ragaszkodnak. Pláne, ha Dos kompatibilitás is kell, akkor valami régebbi chipsetet használnak.

(#42) aboriginal74 válasza venember83 (#37) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

"Vágódeszka R61 - nem régi noti" jó nagyot lehet vele csapni :D Ilyen volt nekem is...kifejezetten BEST NOTI kategória volt akkor...az árát inkább nem említem... :R

Mondjuk, hogy egyetértek :R

[ Szerkesztve ]

i don't know, but i need energy

(#43) aboriginal74 válasza Male (#21) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Male: Mondjuk azért, mert az asztali PATA csatlakozó más, mint a notiba való
(ok, létezik átalakító hozzá)

Mondom én :B :C

[ Szerkesztve ]

i don't know, but i need energy

(#44) venember83 válasza dabadab (#40) üzenetére


venember83
nagyúr

Hmm, igaz, SSD már nem érzékeny a rázkódásokra. Hol a noobel díjam? :DDD

(#45) h0o2a7j6 válasza Neptunfű (#35) üzenetére


h0o2a7j6
tag

Nem éppen Dell, de ez is megoldás lehet.
link

(#46) bteebi válasza mephi666 (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Régi (2-3 éves) laptopokba ideális, meg talán 1-2 asztali konfigba is lehet minimális értelme, de ezeket leszámítva :DDD halott ötlet...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#47) mephi666 válasza .mf (#36) üzenetére


mephi666
nagyúr

oké, leesett már... de akkor is kicsit visszafelé fejlesztésnek éreztem... üzleti notikról meg az a meglátásom, hogy a környezetemben is aki megteheti, az lecseréli a páréves notiját, a "régi" meg megy "selejtezésre" és kiköt a családban :) mellesleg azt sem tudják, hogy mi van a dobozon belül... nem hogy sata/pata/ssd/hdd? ezek rébuszok majdnem mindegyikük számára... főnökömnek a notija is újkorában került vagy 3szor annyiba, mint amennyi a nettóm... és csodálkozok, hogy meg van már neki vagy 2éve...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48) .mf válasza mephi666 (#47) üzenetére


.mf
veterán

szerintem inkább egy utóbbi időben elhanyagolt terület újra-kiszolgálása, mint visszafelé fejlesztés (csak vezérlőchip-interfészt és csatlakozót cserélnek rajta, tehát sok fejlesztés nem kell hozzá).
Van, aki megteheti (vagy akinek a cége megteheti), hogy újonnan megvásárolja -- és van, aki 1-2 év múlva megveszi használtan, mert akkor kerül számára elfogadható árba ;)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49) shteer válasza h0o2a7j6 (#45) üzenetére


shteer
titán

ez ötletes megoldás :K biztos drága is :)

..szerintem jónak tűnik

(#50) dabadab válasza mephi666 (#47) üzenetére


dabadab
titán

A business gepek azert eleg sokaig szoktak huzni, az ot ev feletti hasznos elettartam egyaltalan nem szamit szokatlannak, az en gepem is ennyi idos es eszem agaban sincs lecserelni (a mai kinalatot elnezve nem is nagyon lenne mire :( (4:3 FTW :) ))

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.