Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Ügyes megoldás a "Nem ajánlott" értékelés elkerülése végett más termékekre ajánlást tenni. :)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#2) Móci


Móci
addikt

Az SSD-től többet vártam volna én is. A WD eléggé szimpatikus. Ismerős is pont ezeket nézegette nemrég, mert árban tényleg nagyon jók.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) F e Z o


F e Z o
veterán

Nemhogy külső meghajtónak, még rendszer meghajtónak is drága az ssd.

H2O über alles!

(#4) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

"A nálunk járt, 64 GB-os modell durván 64 000 forintba kerül, a valamivel gyorsabb 128 GB-osért több mint 100 000 forintot, a legnagyobb, 256 GB-osért pedig még 210 000 forintnál is többet kell kifizetni."

Ez egy vicc! 64 giga 64 ezerért??? :C
Nincs az a gyorsaság, amiért kiadnék ennyi pénzt. a 256 gigás meg egy komplet asztali konfig ára... :W

Alléz Olympique de Marseille!

(#5) Male válasza Yutani (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, szépen megkerülte Rudi :D

Amúgy jobb lenne, ha inkább a powered eSATA-t nyomnák. Akárhogy is jó ez is tempóban, értelmetlen lánc a SATA -> USB -> PCIe -> chipset a sima SATA -> chipset bekötés helyett. Hihetetlen, hogy ennyire elaludták ezt a dolgot a SATA-IO-nál...

(#6) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Egyáltalán létezik nem ajánlott plecsni? Mert én nem emlékszek,hogy láttam volna...

(#7) infectedmann


infectedmann
őstag

Mindenki dicséri a külső WDket és általában ezeket ajánlják, nem hiába :)

(#8) rudi válasza Male (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Serintem az a baj az eSATA-val, hogy a csatlakozó és a kábel is elég gázos lett. Az USB nyilván összetettebb megvalósításilag, de rádughatsz szinte az égvilágon mindent, a monitorótl a bögremelegítőig.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Nekem ezek a grafikonok elég kínai. Vagyis nem jött át semmi.
Vagy csak nem értem?!
Leírom mi nem jött át, mi a kérdésem :
Ha veszek egy külső hdd-t vagy egy külső ssd-t,
mennyi a sebességbeli különbség ha usb2.0-ba vagy usb3.0-ba csatlakoztatom??
Engem ez érdekelne igazából !!!
Duplázódik, vagy esetleg triplázódik az ide-oda való másolgatás
a belső winyó és a külső adattároló közötti sebesség 2.0 és a 3.0 között?

(#10) Chaser


Chaser
titán

Nemrég vettem egy terás 2.5-es usb racket, usb2-n belehúz néha 35MB/s-be is, átlag 30-32. De sajnos usb3-as cuccom nincs hogy megnézzem, a racken van persze. Ha jól értem ha szétkapom és megnézem a chipet az alapján kb be lehet lőni mit tud? Persze a benne levő hdd-től sokat nem várok, ha 60-70MB-ot tudna az már jó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) Duree


Duree
veterán

Továbbra is azt mondom az SSD korszaka még nem érkezett el.Amennyivel drágább annyival nem jobb söt.Akkor lehet majd alternativa ha az árak jelentösen csökkennek majd

duree54

(#12) rsf


rsf
senior tag

Itt is kijött, hogy a Samsung milyen szarul van kicentírozva, mert rázta az asztalt.
Na ezért nem ajánlom senkinek 7/24-re a samsung winyókat. A belső hőfok mérőjük is rendre kevesebbet mér. Persze akinek naponta 1-2 órát megy a gépe az még bekockáztathatja, de én maradok a jó öreg bevált WD-nél.
18 éve az első HDD-m is WD volt annó.

Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#13) Ringman


Ringman
nagyúr

130$-os (jó legyen 130€ ~35e Ft) SSD-t egy külső rack-be beletenni és eladni 29e Ft-tal drágábban elég ügyes/pofátlan :C

[ Szerkesztve ]

(#14) Nordic válasza Duree (#11) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Inkább csak adattárolásra nem érkezett el. Egy 64GB-os SSD-t már tudsz venni 30-40k-ért amire simán mehet az op-rendszer, és az észlelhetően szárnyakat ad a gépeknek.

Az USB3.0-ás SSD-nek nem sok értelmét látom, főleg, hogy a SATAS3-asnak sincs egyenlőre értelme, mivel az írási sebesség még a SATA2-nek a felső határát se éri el. Viszont egy USB3-as külső vinyó már más tészta. Az és WD Passport Essential SE vinyóm is akár 100-110MB/s -el is képes írni. Ez azért már nem elhanyagolható különbség.

(#15) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

gondolom akit ez érdekelt ez is fogja:
USB2.0 vs. USB3.0 vs. eSATA
igaz én már 3 hónapja írtam a cikket :D
ja és akit érdekelnek a HDD sebességek annak is van topikja:
HDD -k sebességtesztje, melyik háttértároló a gyorsabb? Mérjük le HD tune -al
Chaser: a 640GB-os 2,5" 5400 as ezt tudja egy usb 3.0 rack ben:

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#16) yakuza.tora válasza Silentfrog (#6) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nem. Gondolom, eszük ágában nincs pereskedni. No meg ki adna tesztre cuccost, ha benne van a pakliban, hogy a végén nemcsak reklám értéke nem lesz a tesztnek, hanem kifejezetten fordítva sütik el a puskát? ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#17) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Én kicsit meglepődtem az eredményeken, mondhatni csalódás számomra az ssd szereplése.

Az elérési idő hiába látványos a grafikonon, azért szerintem nem azon múlik a dolog, hogy 0.2, vagy 10 milisecundum, hisz utóbbi is elenyésző, és ezek a tárak mégcsak nem is rendszernek vannak kitalálva alapesetben.

(#16) yakuza.tora

Régóta van "nem ajánlott" plecsni, csak itt ph-n úgy terjedt el, hogy "TETSZETT".

A "különösen nem ajánlott" plecsnit pedig akkor kapja a termék, ha a "TETSZETT" is lemarad. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18) Chaser válasza kisza25 (#15) üzenetére


Chaser
titán

Másolás közben mennyi átlagosan? Nekem ilyen "egyberack" van, a hdd-t nem tudom benne cserélni de azért ki lehet a belsőt.

szerk: 5400-es toshiba hdd van benne

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) kisza25 válasza RyanGiggs (#9) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az usb2.0 szabványnak gyakorlatban kb 35MB/s a maximális áteresztő képessége, hiába raksz bele gyorsabb HDD/SSD-t ennyi lesz a max, USB 3.0 esetén a maximális elérhető sebesség 5Gbit/s~500MB, ha USB3.0-án kötsz rá HDD/SSD-t akkor egészen eddig az 500GB-os határig a tároló sebessége fogja meghatározni az átvitel sebességét
kérdezz, ha valami még nem tiszta :)
Chaser: mindjárt lemérem neked, nekem van a 640GB-os armor és egy 500GB-os chili green, mindkettő usb3.0ás

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#20) pubyy


pubyy
tag

A teszt végén felvetődött, hogy vegyünk SSD-t és pakoljuk külső USB3.0-ás dobozba.., lehet csak elbambultam de a cikkben dettó ez a megoldás szerepelt....
Mitől lenne jobb ha magam barkácsolnám össze ugyanezt ?
Egyébként teljesen kézenfekvő megoldás. Valakinek esetleg pozitív tapasztalata van már ebben ?

(#21) yakuza.tora válasza antikomcsi (#17) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD

Hű! Ez legalább olyan bonyolult, mint a női NEM! ;)

pubyy: Nem jobb, hanem olcsóbb! ;]

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#22) Chaser válasza kisza25 (#19) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is chiligreen van:D olcsóbban adták mint ha rack nélkül veszek 1 terás 2.5-es vinyót, eddig bevált, csak az usb3-as képességeit nem tudom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Taranti


Taranti
senior tag

Én az elgondolást eleve nem értem. Külső vinyón leginkább hurcolászni szokás adatokat, sok lehet az írás/törlés, márpedig az SSD-k ezt nem nagyon szeretik.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#24) Youri


Youri
veterán

SSD egyenlőre csak is rendszer meghajtónak jó, adattárolásra, pláne külsőként, nagyzolás....

Taranti: A nagyméretű adatmozgatások annyira nem károsak. Viszont egy rendszermeghajtó esetén rövidebb élettartam várható

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#25) rudi válasza kisza25 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Augusztusban már teszteltünk USB 3.0-s külső merevlemezeket, az USB 3.0 és a SATA 3.0 sebességét pedig júniusban elemeztük.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Male válasza rudi (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Az is igen... bár magával az eSATA csatlakozóval nem volt még gondom, nálam jól működik, de a kábel tényleg túl merev-széles. Abból eredhet ez is, hogy a külső használatot nem vették igazán komolyan.. ahogy ebből jön az is, hogy az eSATA-nál nem kötelező a táp, pedig ennek kellett volna az alapnak lennie. Elbaltázták... pedig időben jókora előnyük volt.

[ Szerkesztve ]

(#27) kisza25 válasza Chaser (#22) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az 500GB "zöldpaprika" :DDD 1460MB-ot 26s alatt azaz átlagosan 55MB/s amikor rámásolok
a 640GB armor ugyanezt a sebességet hozta, csak az majdnem tele van, mikor üres még 65MB/s körül lehet írni
másolás rackról:
"zöldpaprika" 32s 2048MB=64MB/s
armor 21s 2048MB=98MB/s
armorról "zöldpaprikára" 41s 50MB/s
"zöldpaprikáról" armorra 37s=55,4MB=s

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#28) Chaser válasza kisza25 (#27) üzenetére


Chaser
titán

:R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) stratova válasza kisza25 (#19) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Én is szemezgetek az Armor A80-nal 640 GB-os változatban. De olvastam valamelyik árösszehasonlító oldalon írt értékelésben, hogy már két féle HDD-vel adják. Samsung (állítólag ez jobb) és Toshiba. Szabad tudni, hogy a tiédben milyen lapul ill. egy árat (3 év garral, mart van ahol még felszámolnak érte ha annyival kéri az ember) és beszerzési helyet? Utóbbi kettőt akár PÜ-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#30) kisza25 válasza stratova (#29) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Toshiba van az enyémben szerintem ebben sem fogsz csalódni
sebességét már linkeltem
én iponban vettem 21eFt volt a gari már ugrott, mert szétszedtem és blombálva volt a vinyó, de ezt csak akkor látod, ha már szétszedted,
chili green 500GB-os USb3.0 18eFt volt metroban(at) kicsit lassabb,de sokkal kisebb és WD vinyó van benne

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#31) Chaser válasza kisza25 (#30) üzenetére


Chaser
titán

Neked is feketealu, alján 2 gumi csíkkal?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) RyanGiggs válasza kisza25 (#19) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Így már azért világosabb!
Lenne ugyan még egy kérdésem :
Ez a külső hdd sebessége gyorsabb lenne ha usb3.0-ba lenne bekötve?
Nekem ugyanis ilyenem van, és jelenleg ~25Mb/s másol.

(#33) kisza25 válasza Chaser (#31) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen ilyen(a plusz tápcsati nem tudom minek van rajta, nekem usb2.0 és 3.0-án is tökéletesen működik)

RyanGiggs: usb3.0-án olyan 130-140MB/s olvasás és 100MB/s írás meglenne kb
pl ez egy 2TB-os samsung:

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#34) Chaser válasza kisza25 (#33) üzenetére


Chaser
titán

Azaz :K én aldiban vettem 25k-ért a terásat, ha usb2-es valszeg akkor is megveszem, de ezekszerint nem csak kamuból van rajta usb3 csati.

RyanGiggs: Ahogy elnézem az csak usb2-es, usb3-ra nem lehet kötni. 22MB/s az sztem írtó kevés 3.5-es hdd-től, de 2.5-től is. Az egyik notin másolt annyit, úh számít a chipset is. Lowend amd-s desktop gépem van ott meg pörög ezerrel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) RyanGiggs válasza kisza25 (#33) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Na az már jelentős előrelépés lenne!
Lehet ősszel beruházok egy olyan alaplapra, amiben már van 3.0-as csati. :)
Már csak azt kell eldöntenem hogy amd/intel lesz!
Ez az új i5-2500k elég jó árban van,de ha
az új amd ugyan olyan teljesítményű lesz olcsóbban, akkor azt veszem meg! :)
Április elején már jönnek az új amd-k??

Chaser : Nem 25, most megnéztem, 35-40Mb/s a sebessége!

[ Szerkesztve ]

(#36) Breaker


Breaker
tag

Nem kell kompromisszumot kotni, az intel most adja ki februarban a 510-es szériat.
50-60e forint lesz a 120gigas verzio, 450mb/ 300mb sebességgel...

http://www.zdnet.com/blog/computers/intel-readying-new-510-series-of-ssd-drives-for-february-release/4976

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#37) F e Z o válasza kisza25 (#30) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha jól veszem ki az írásodból, 21k volt a 2tb-s usb 3.0-ás külső merevlemez?

H2O über alles!

(#38) kisza25 válasza Chaser (#34) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az a gány, ha több dolgot dugsz rá egyszerre usb2.0ra akkor csökken a sávszélesség, így még a 35MB/s is elvész, pl. notimon volt usb egér és usb wifi már csak 17-18MB/s volt az írás másolás egy 1TB-os vinyóra, ez is előny az USB3.0-nak, nekem pl van 2db külső vinyóm és egyszerre tudom használni őket lassulás nélkül :K
mindjárt felrakom neked ennek az 500GB-os zöldpaprikának a HDtune tesztjét, csak most fut, de már itt is van:

sephi: nem SILICON POWER Armor A80 640GB -os külső 2,5" -os HDD -t USB3.0 csatlakozóval.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#39) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

USB 3.0 vezérlőkártyát akarok venni (hasonló Passporthoz mint a cikkben van), mert az alaplapon 1 deka nincs. Kérdés: Van-e különbség a különböző vezérlők közt? Számít-e hogy NEC vagy vmi más chipsetes-e, vagy tökmindegy? Nem akarok olyat venni ami csak a matricán tudja a 3.0-tól elvárt sebességet.

sephi:
Lehet hogy drága, de annyival jobb is! Mivel nem tárolásra használod, nem kell a legnagyobbat (= legdrágábbat) megvenni, csak ami az oprendszer + telepített programoknak elég. 80-160 GB bőven elég. Viszont a vezérlőchip az nem mindegy, lehetőleg Intelt, még mindig fényévekkel veri a többit. A SandForce is hasonló kaliber - lenne, ha nem csak a tömörítetlen adatokkal trükközve lenne képes megfelelő sebességet felmutatni.

rudi
eSATA vinyót lehetséges egyáltalán hotswap módon leállítani géplefagyás nélkül? 2 géppel, 3 vinyóval, 2 oprendszerrel (Vista, 7) próbáltam, a menet közben felcsatolás még megy neki, de hiába állítom le mint az USB-t, kábel lehúzásnál instant lefagyás.

[ Szerkesztve ]

(#40) kisza25 válasza RyanGiggs (#35) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hiába veszel usb3.0-ás lapot, ha a külső vinyó csak 2.0-val van ellátva, nem lesz gyorsabb, csak akkor, ha átrakod, egy usb3.0-ás rackba
az új intellel kicsit várjál, mert most állították le a gyártását a hozzá való lapoknak, mert selejtes a rajtuk lévő sata vezérlő ;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41) kisza25 válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én olvastam már olyan tesztet ahol egy notiban lévő usb3.0 lassabb volt, mint az asztali gépben, az enyém az NEC
mivel PCIe-be fogod beletenni az visszafogja majd, de egy db HDD esetén még nem,
az eSATA-val nekem is voltak érdekes dolgok, pl volt egy tökéletesen működő 250GB-os vinyóm amit nem volt hajlandó 1MB/s nál gyorsabban használni, ua rackban 3db másik vinyó rendesen ment :F
hű az előzőt akartam szerkeszteni ezt nem tudom, hogyan hoztam így össze :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#42) Chaser válasza RyanGiggs (#35) üzenetére


Chaser
titán

Na az már jobban hangzik. 40 fölött már az usb2 fogja vissza, néha nekem is belehúz de csak pillanatokig.

kisza25: Ez a poén benne. Nálam úgy hozza a stabil 30-32MB/s-et, hogy az egér és bill is usb-s, a bill wifis...persze használom is közben őket:) Majd akkor lesz érdekes ha lesz notim usb3-mal.

szerk: Expresscard foglalat vajon mennyire fogja vissza az usb3 adaptert?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Dr. Akula válasza RyanGiggs (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A cikk elején ott van, hogy a 2.0 max 20-30 MB/s-t tud (inkább a 20-hoz közelebb a valóságban), ehhez lehet hasonlítani a többi értéket, ami 70-130 MB/s. Van különbség. A 2.0 már régóta lehúzó erő.

antikomcsi:
Az elérési idő csak azért nem számít, mert külső vinyóról nem nagyon fogsz gépet bootolni, csak adatot tárolni. C:\-nek igen sokat számít, többet mint a szekvenciális értékek. Szal nem hülyeség az, csak itt nem használod ki.

[ Szerkesztve ]

(#44) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

SSD USB 3.0-án?...:Y
nem semmi... felnézek azokra, akik már most ilyet használnak:C...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#45) kisza25 válasza Chaser (#42) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az Expresscard 2,5GB/s tehát max 250GB/s lesz a sebességed (8b/10b kódolás miatt)
Dr. Akula: az elméleti sávszélesség USB2.0-nál 480Mbit/s tehát 60MB/s csak a kódolás lehúzza 40MB-ra, na meg a kábelhossza sem mindegy

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#46) RyanGiggs válasza kisza25 (#40) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Őszig mindenképp várok,mert csak akkor lesz rá dellám.
Na meg amúgy is megvárnám mit tud az új amd.
Lehet az alaplap is olcsóbb lesz,meg a proci is.

(#47) Male válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


Male
nagyúr

Ott valami nem stimmelt akkor... talán driver gond. Én is, és még sokan simán cserélgetjük. Ha a wines leválasztás nem jó, akkor ez ajánlott.

(#48) Chaser válasza kisza25 (#45) üzenetére


Chaser
titán

Attól tartok ez nem fogja érinteni a hdd sebesség határát :R 5k-ért már láttam ilyen vezérlőt, így nem kellene direkte usb3-as notit venni, úgyis ritkán másolgatnék róla akkor meg csak csatlakoztatom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) kisza25 válasza Chaser (#48) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

most nézem mit írtam az jó lesz 250MB/s nek is :P
meg közben találtam egy olyat, hogy ExpressCard 2.0 ez már 5Gbit/s-ot tud :K
RyanGiggs:jól tezsed addig kijavítják a hibát és realizálódnak az árak is, na meg az AMD is talán előrukkol valamivel

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#50) Chaser válasza kisza25 (#49) üzenetére


Chaser
titán

Még az is bőven jó lesz, én csak a 250-ig néztem:) Igazából nem kell több, még a legtöbb ssd se éri el, esetleg akkor érdekes ha digitgépek is lennének már usb3-mal -lehet vannak is- elterjedve.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.