Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) citkar


citkar
addikt

Nem lehetne az alaplapra integrálni egy kb. 120 GB-os SSD-t, azt kész?
Nyilván nem mindenkinek ilyen kell, de sokaknál a felhasználási idő megegyezik, az lenne csak igazán helytakarékos.

[ Szerkesztve ]

(#52) imibogyo válasza citkar (#51) üzenetére


imibogyo
veterán

Viszont ha valami tönkremegy cserélheted az egészet. Szerintem erre jobb megoldás a már most is létező M2. Alig foglal több helyet, mint ha integrált lenne, elfér proci, vga, minden alatt és ha elromlik, vagy csak cserélni akarod, akkor meg van rá a lehetőséged. Arról nem is beszélve, hogy így olyan SSD-t raksz bele, amilyet akarsz (és olyan áron), nem vagy a gyártó kénye-kedvének kiszolgáltatva. :N

(#53) coolpet válasza citkar (#51) üzenetére


coolpet
senior tag

Lehetne, sot csinaljak is.
Csak ha vettel egy 40K+ erteku lapot, es nincs rajta, es nem akarsz cserelni, akkor itt van az occo lehetoseg.

(#54) imibogyo válasza coolpet (#53) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem árban ez a megoldás sem több, és megint nincs kábelezési kötelezettség. Ha már annyira kell egy M2 az embernek. Itt például kb. 20 dollárt írnak egy ilyen kütyüre és megfelelő alaplapban boot-olható is. ;)

(#55) coolpet válasza imibogyo (#54) üzenetére


coolpet
senior tag

Aham ez jo cucc.

(#56) Shagar


Shagar
csendes tag

Nem kell panaszkodni hogy mi értelme, akinek nem kell az nem veszi meg de ez csak egy lépcső abba az irányba hogy a ram és a háttértár ne külön legyen idővel lesznek 128, 256, 512..... nemfelejtő memória modulból álló ramok, csak a kérdés hogy ez jó e nekünk vagy nem ????? :Y

(#57) dgabor80


dgabor80
tag

Probalkoznak a sracok minden lehetsége helyre bepaszírozni az M2 SSD-t....
IGP-be még nem lehet beletenni?
Akkor lassan az alaplapot is elfelejthetnénk :DDD

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#58) Reggie0 válasza imibogyo (#54) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak nem mindig van PCI-e erre a celra. Pl. mini-itx platformon..

[ Szerkesztve ]

(#59) imibogyo válasza Reggie0 (#58) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem is általános mindenre jó megoldásnak írtam, de ITX-en kívül a legtöbb gépbe belefér, akinek pedig "annyira kell" az megoldhatja így. Bár ezt sem értem igazából. Most M2-m van szeretem is, hogy nem kell kábeleznem, meg helyet keresni neki, de előtte a sima SSD-vel is elvoltam. Tesztekben sokat gyorsult, de mindennapi életben annyira nem veszem észre. Szóval soha nem alakult ki bennem, ez a "valahogy megoldom, hogy legyen, mert e nélkül nem élet az élet" gondolat, így az ilyen kiegészítőkről is csak a cikk és a hozzászólások kapcsán kezdtem el gondolkodni.

Meg erre írtam, hogy akinek ez a kialakított csatlakozó (memória) a megfelelő annak jó lehet, de akinek van hely más megoldásra, akkor azok logikusabbnak és számomra esztétikusabbnak tűnnek. Természetesen, ha csak egy járható út áll az ember előtt, akkor nincs sok tere játszani. Ez tiszta sor.

Amúgy meg nem kell VGA az ITX gépbe és már mehet is. ;] :P
Egyébként átérzem a helyhiányt.

[ Szerkesztve ]

(#60) KapusiJ


KapusiJ
tag

Helyhiány esetén valóban hasznos lehet, de amúgy nem érzem át.

(#61) Lomha 8V válasza Mate (#2) üzenetére


Lomha 8V
addikt

"satán" helyett "sátán"-t olvastam, néztem bután. :DDD

(#62) citkar válasza imibogyo (#52) üzenetére


citkar
addikt

Ha tönkremegy garanciáztatod, mint eddig bármi mást.
Ha utána megy tönkre az SSD, használhatod anélkül, mint ha bármi más integrált cucc (hang, LAN stb kártya) ment volna tönkre.
Ha más SSD-t akarsz rakni bele/mellé megteheted, vagy nem ilyen alaplapot veszel. Amiket írtál nem indokok. Inkább kifogások, valakinek hasznos lehetne. Most sem mindenki csak az integrált hangkártyát használja, vagy csak az integrált VGA-t. Ki-ki igénye szerint.

(#53) coolpet:
Persze nem kell mindenkinek arra váltani, de kis házakba kényelmes lenne s ha valaki olyat tervez, jól jöhet. Egy kisebb körnek gondoltam, nem azt, hogy csak SSD-vel integrált lapok legyenek, hanem legyen választék, kinek mi szükséges, olyat vesz. Még nem láttam, hogy van ilyen egyébként, csak elképzeltem, hogy helytakarékos lehetne. Ha nem drágább egybe, mint külön én simán bevállalnám, pedig nagy házam van, de kényelmes lenne.

(#54) imibogyo :

Kis háznál szerintem még mindig az alaplapra integrált az egyszerűbb és helytakarékosabb, mint egy plusz kártya, ha egyáltalán van neki hely s ha igen pont erre használnám el?

[ Szerkesztve ]

(#63) Gondwana


Gondwana
addikt

Ez a kütyü is mehet majd az április elsejei gyűjtésbe a vakus távső - éjjeli gyosnézéshez mellé.
Olcsó M2/SATA vagy CFast/SATA átalakító akad, táp leszedhető kismillió helyről hozzá, itt egy kis felárért adnak mellé pár beragadt raktárkészlet RAMchipet is...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#64) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Teljesen mást gondoltam a cím olvasása közben. Teljesen logikus lett volna a az SSD-k gyorsulásával közelíteni egymáshoz a két tárat. Idővel szerintem elkerülhetetlen, nagyon fel fognak gyorsulni a Flash chip-ek. Egy bizonyos szint fölött szvsz értelme lenne a gyorsabb átjárás miatt egy közös nagyon nagy sebességű busznak.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#65) imibogyo válasza citkar (#62) üzenetére


imibogyo
veterán

Amiket írtál nem indokok.
Legalább ugyanannyira indokok, mint a tieid, amikből mennyi is hangzott el? Ja egy sem. Csak annyit mondtál, hogy jó lenne és megoldható, ha valami gebasz van a cuccal. Bárminél megoldható bármi, ez sem indok.

Ha tudnád biztosítani, hogy árban mondjuk olcsóbb legyen egy integrált 120-as alaplap, mint egy alaplap+120-as M2, akkor még érteném is, de valószínűleg olcsóbb nem lesz az integrálttal sem (lehetne, de a gyártók nem a szeretetszolgálati tevékenységükről híresek), ráadásul valószínűleg plusz egy réteget igényelne a nyákban a beültetés, ami megint csak drágítaná a gyártást.

Kevesebb helyet sem fog igényelni a PCB-n, hiszen a memória moduloknak és a vezérlőnek ugyanúgy kell a hely (fejlettebb, integrálhatóbb alkatrészek születéséig). Magasságban meg nyersz vagy 2 mm-t. Ahova most elfér az M2 (főleg mivel a 80mm-esek is elférnek a legtöbb lapon, amin van M2, ITX-ek kivételével), oda férne el az integrált is, tehát sokat nem nyersz vele helyben sem. A jelenlegi megoldás is ér vagy a harmadáig a PCI-E sínemnek, tehát semminek nincs útban.

Konkrétan (jelenleg, amíg jobb, kisebb helyigényű memória modulok stb. nincs) csak a foglalatot magát tudnád megspórolni, valamint a cserélhetőséget, javíthatóságot dobnád el ezzel a megoldással. Vélhetőleg a fenti okok miatt sem mentek el (még) ilyen irányba a tervezők. Erre a "minél jobban az alaplapon legyen a háttértár" megoldásra az én szememben jelenleg továbbra is az M2 a legjobb opció (amíg jobbat nem terveznek), vagy ha úgy tetszik a "legjobb kompromisszumos" megoldás.

De persze nem kell egyformán látnunk a világot.
Ez egy szabad ország, szabad fóruma. ;)

[ Szerkesztve ]

(#66) shteer


shteer
titán

nem sok értelmét látom ennek, mikor manapság már 2 pcie slot közé meg a lap hátuljára is fér pár M.2

..szerintem jónak tűnik

(#67) citkar válasza imibogyo (#65) üzenetére


citkar
addikt

Írtam indokokat, mint kényelmes, helytakarékos. Nyilván ár függő lenne, hogy mennyire veszik, de elég sok mindent integráltak már az alaplapra és mégis működik, veszik, teljesen elfogadott (senki sem pampog, hogy szar, mert elromolhat), nem is megfizethetetlen, talán ezt is meg lehet oldani.
Nem vagyunk egyformák, ezért nem is mindenre gondoltam, de szerintem a kompakt gépekbe, jól jöhet, legalábbis én (ha nem jelentősen drágább) megvenném, csak, hogy ne kelljen külön venni hozzá mást, pusztán a korábban említett indokaim miatt: kényelmes és helytakarékos (bár ez utóbbi számomra kevésbé fontos).

Tehetnék elvileg külön hang- vagy hálózati kártyát is a gépembe, mint ahogy valaki tesz is, de sokaknak megfelel a gyári, az integrált, mert kényelmes (és nem a helytakarékosság miatt), pedig elférne több kártya sokak gépében.

[ Szerkesztve ]

(#68) imibogyo válasza citkar (#67) üzenetére


imibogyo
veterán

Kényelmes: mennyivel kényelmesebb, mint egy csomagban megvett alaplap + M2? Én úgy vettem, alaplappal együtt akcióban 38k-ért? Az a kényelem, hogy egy csavarral kevesebbet kell betekerni? Mert hogy utána ugyanúgy használod mind a kettőt, nincs különbség.

Helytakarékos: jelenleg szinte semmit sem nyersz vele. A memória chip mérete adott, a kiegészítő elektronikáé szintén. Írtam már, hogy maximum a kártya és a csatlakozó "kiemelését" tudnád most lespórolni, ami semmi (jó ha van 2-3 mm), most sincs útban. Később fejlettebb technológiával reális lehet, de ugye ha az integrált mérete csökken, akkor a külön lapkán lévőé is, szóval...

"de szerintem a kompakt gépekbe"
Na igen. De ha itt laptopra, tabletre meg egyéb ilyen "kompakt" eszközre gondolsz azokba általában egyébként is benne van a háttértár akár M2, akár bármi más, tehát megint értelmetlen a "külön venni" fogalomkör.

ITX, vagy beágyazott ("kompakt") gépeket, pedig amúgy is szerelni, vagy szereltetni kell (hiszen valahol valamikor össze kell rakni a gépet), akkor meg már nem tökmindegy megint, hogy egy nyamvadt csavarral (3 másodperc) többet kell becsavarni, amihez utána lehet évekig sem nyúlsz?

Épp ezért mondtam, hogy valószínűleg emiatt nem állnak rá a gyártók sem tömegesen, mert egy csavar megspórolásáért át kellene programozni a beültető sorokat, új PCB-ket kellene tervezniük (több réteg, drágább gyártás), és a gyártósorokat is át kellene építeni. Arról nem is beszélve, hogy jelenleg külön vannak az SSD gyártók és alaplap gyártók, és így nem kell mindenféle beszállítói szerződéseket kötni (mondjuk most AMD-OCZ erre ellenpélda, de ugye ott is csak brand-elésről van szó), nem bonyolódik a gyártási folyamat, nem nő a selejt-arány sem.

"Tehetnék elvileg külön hang- vagy hálózati kártyát is a gépembe, mint ahogy valaki tesz is, de sokaknak megfelel a gyári, az integrált, mert kényelmes (és nem a helytakarékosság miatt), pedig elférne több kártya sokak gépében."
Ez reális érv, és azt nem is mondom (nem is tudhatom), hogy biztosan nem lesz egyszer ez is egy teljesen integrált dolog. De azért egy jó hálókártya jó és kész. Ha az alaplapi hanggal elégedett vagy akkor megint ok. De a tárhely-igény egyre csak nő, ahhoz gyorsabban kell igazodni, mint az említett két másik dologhoz. Én épp ezért kerülném az integrált megoldást.

Most jelenleg nem látom át, mitől is lenne annyival jobb, ha integrálnák. De persze a nagy gyártók úgyis meghozzák döntéseiket, majd meglátjuk mi lesz. Alternatívának mindenképp jó lenne, nagyobb választék stb. ebben igazad van, de mondjuk én nem örülnék neki, ha a jövőben minden tulajdonság fix lenne, beleépítve az alaplapba és bármi módosításért cserélhetném az egészet. Az nem lenne jó irány. :N

[ Szerkesztve ]

(#69) nbg válasza nbg (#15) üzenetére


nbg
senior tag

Na, van mar ilyen, itt is csucsulnek mar par szerverben tesztelesi celzattal. 400 es 800 GB-os modulok vannak egyelore, de a TB folottiek is jonnek par honap mulva. Ja, es nem olcsok... :)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#70) citkar válasza imibogyo (#68) üzenetére


citkar
addikt

Annyival kényelmesebb, mint ahogy nem szakadt le régen a kezem egy hangkártya és egy hálókártya becsavarozása esetén sem, de mégis örülök, hogy semmit se kell csinálnom, ott van és kész. Gondolom Te sem veszel csak makacsságból hang- és hálózati kártyát a gépeidbe, ha integrálva van. Örülnék, ha egy SSD is ott fogadna a "többiek" mellett.
Nem váltja meg a világot, nem mondom, hogy új korszak kezdődik ezzel, de ha egy 20 ezer forintos alaplap mellé kaphatok egy bő 20 ezres SSD-t, együtt kb. 45-ért én bizony az utóbbit választanám. Lusta vagyok, kényelmes, ennyi.
Ahogy integráltak egy csomó mindent az alaplapra, ez is elférne, most sem minden chipet egy cég gyárt le az alaplapra, így miért lógna ki a sorból egy ugyanolyan újabb alkatrész?

"bármi módosításért cserélhetném az egészet"
Nem kell cserélni, ha a mostani alaplapban elromlik a hangkártya, vagy komolyabbat szeretnél, akkor sem cseréled le az egész konfigot, hanem veszel mellé egyet és kész.
Persze, ha tudod, hogy nincs rá szükséged és komoly ártöbbletet jelent, olyat veszel, amin nincs integrálva, de ha garancia után elromlik, emiatt nem kell cserélni, ha a külső SSD-d romlik el, akkor sem cseréled le a teljes gépet.

Csupán azért gondolom, hogy néhányan vennének integrált SSD-s alaplapot, mert már tömegek vesznek mindenképp egyet a gépbe (mint hang- és hálókártyát is vennének, ha nem lenne integrálva), mondhatni alapfelszerelés sokaknak és kényelmes. Közel akkora létjogosultságát érzem, mint ahogy örülünk az integrált hang- és hálózati kártyának.

Én kipróbálnám, míg más nem.

Egy érvet tudnék ez ellen: ha gari után elromlok az alaplap, akkor nyilván minden integrált dolog is megy a kukába és míg a hangkártya stb olcsó, az SSD kicsit nagyobb érvágás, ez tény. Ez nyomós ok lehet sokaknak, de ha pl. egy sok (kb. 5) éves garanciával rendelkező lapot veszünk, 5 év után már elavul minden így is, úgy is, egy ilyet én simán bevállalnék.
Nem másért, csak annyiért, ha nem muszáj becsavarozni a többi kártyákat, ezt miért kéne?:) Tudom, lusta vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#71) duke


duke
aktív tag

Szerintem azert nem latjuk az ertelmet, mert ez egy celhardver, amit kefejezetten nehany minipc-hez fejlesztettek, nem altalanos celra. A ferde szemueknel biztos eladtak par milliot bizonyos tipusokbol, es aztan igy oldottak meg a bovithetoseget. Ha mar ugyis memoriat bovitenek, akkor egyuttal megoldjak a drive rogziteset is.

(#72) imibogyo válasza citkar (#70) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen az vagy. ;] :P

Gondolom Te sem veszel csak makacsságból hang- és hálózati kártyát a gépeidbe, ha integrálva van.
De. Egy külső DAC-ot használok a jobb minőségért (mégis ki kell fizetnem az alaplapit, amit nem is használok). Hálókártyát pedig pont most kellene vennem, mert az új Z97-es alaplap integráltját nem támogatja még egy linux sem natívan (Killer E2205). Ennyit a "hú de jó, hogy rá van integrálva" elvről. Máris két plusz kiadás feleslegesen integrált cuccokra. Persze ez lehet simán egyedi előfordulás (még egy alaplapommal sem jártam így előtte, talán mert általában az új chipset-ek megjelenését követően legalább fél-egy évvel váltottam át rájuk és akkorra már mindig meg volt a linux support), de akkor is létező probléma. Gondolom egy következő kernel-ben már alapból benne lesz a támogatás (meg persze fordítgathatnék magamnak Qualcomm hálókártya vezérlőjéből, de inkább nem), addig sajnos marad a Win. :(

Egy érvet tudnék ez ellen: ha gari után elromlok az alaplap, akkor nyilván minden integrált dolog is megy a kukába és míg a hangkártya stb olcsó, az SSD kicsit nagyobb érvágás, ez tény.
Én mondok még egyet. Hangkártya és hálókártya esetén nem veszítesz semmit, de SSD esetében az adataidat, könyvjelzőidet stb.-t igen. Mi van ha meghal az alaplapod, miközben az SSD még tökéletesen üzemképes és rajta van pár fontos dokumentum, kép, hanganyag stb.. Én kicsit dühös lennék. Persze tartok több helyen biztonsági másolatot a cuccaimról, de a napi munka és általános tevékenységek közepette azért mindig van olyan amiről (még) nincs. Azért nem mentegetek minden nap pár megabájt-okat, összevárok pár száz megát. Ott azért ujjonganék ha az integrálás miatt buknám a dolgot, míg M2-ből kiveszem a kártyát és átdugom a következő alaplapba (persze ha nem halt meg még így is, mert ez is benne van). :B

(#73) citkar válasza imibogyo (#72) üzenetére


citkar
addikt

Te vagy az a kevés, akinek nem elég a fapados integrált, belőled kevés van, neked nem csinálnak külön :)

"az új Z97-es alaplap integráltját nem támogatja még egy linux sem natívan"
Tájékozódhatsz mielőtt megveszed, ennek semmi köze annak, hogy integrált-e vagy sem.
Ha külön veszed meg, akkor is előfordulhat a támogatottság hiánya, előre kell tájékozódni.

Ami fontos így is, úgy is menteni kell rendszeresen, a munkád fontosságától függően milyen gyakran, illetve szinkronizálhatsz (azaz megteszi automatikusan) könyvjelzőt stb-t, mert ha nem az alaplap, akkor ugyanekkora erővel az M2-ben a kártyád is felmondhatja a szolgálatot bármikor, így hiába veszed ki, ugyanúgy buktál mindent adatot rajta, ez visszatartó erő nem lehet. ha ilyen fontos adatokkal dolgozol más rendszerre lesz szükséged.
De nem is államtitkokkal foglalkozó gépekbe gondoltam, csupán itthon a minden napos gépembe, amikor nekem megfelel a "gagyi" integrált háló- és hangkártya, megfelelhet egy hagyományos SSD is benne, tudomásul véve elromolhat (mint ahogy bármi, akár integrált, akár nem).
Persze nem mindenkinek ez az igénye, de mint írtam, én simán bevállalnám (ha érdemben nem drágább), akinek meg más igényei vannak, vegyenek mást...mint Te :)

(#74) imibogyo válasza citkar (#73) üzenetére


imibogyo
veterán

Sok mindent nem tudhatsz az ok-okozatról az én esetemben, ez nem a te hibád (és sajnos nem is világosíthatlak fel), de a burkolt kioktatás az evidenciákkal szinte már sértő. Maradjunk annyiban, hogy nekem nem nyújt biztonságérzetet egy alaplappal együtt kidobott SSD.

Egyébként meg mindegy is. A piac nem az én igényeimet veszi alapul (bár az M2-vel jól megközelíti azt), de úgy látszik (egyelőre) nem is a tieidet. Szerintem azért is parttalan a vita, mert teljesen más felhasználói mentalitással használjuk a gépeinket. Ez így van jól. Te nagyon akarsz integrálni én meg nagyon nem. Ennyi.

akinek meg más igényei vannak, vegyenek mást...mint Te
Ez a legjobb végszó. És én itt befejeztem.

(#75) citkar válasza imibogyo (#74) üzenetére


citkar
addikt

Nem sértő, viccesen írtam, hogy neked mások az igényeid és bizony ilyen igények ugyan vannak, de kevés (gondolok itt arra, hogy kinek elég egy integrált hang- vagy hálózati kártya), a többségnek szerintem tökéletesen megfelel, de persze nem lehetünk egyformák, nyilván vannak akiknek más/több kell, csak hobbi vagy munka céljából, az mindegy. Nincs is ezzel baj, teljesen normális, a többség igényeit ezzel kielégítik, akinek több kell, annak pedig van lehetősége ezt megoldani.
Gondolom olyan olcsó integrálni a hang- ás hálókártyát, hogy nem érdemes a nélküli alaplapot kidobni, erre a kis körre, mint Te, csupán gazdasági okai vannak, nem kapnád meg érdemileg olcsóbban.

Nem rossz ez az M2-s, valakinek biztos tetszik, bár ha arra gondolok, hogy előző asztali gépemben a RAM-ok tetejére kellene bármit is tennem...sokkal egyszerűbb volt a SATA és a tápkábeles dolog, mert a RAMokhoz közel volt a nagy procihűtő, az optikai meghajtó (bár ez eltehető) és a tápból kijövő kábeltenger, ami moduláris, de még így is sok volt (persze ez is terelhető, de emitt buheráljak még tovább?), szóval az én esetemben sokkal könnyebb volt az alaplap távoli pontjára rádugni egy kábelt, mint a RAM-ok körül "babrálni" bármit is.

Előrébb lennék, ha kisebb lenne az SSD (az mSATA-s már közelít, csak kicsit kéne csökkenteni a méretet) és sima SATA csatira (vagy ahhoz hasonló csatlakozóra, az alaplap egy szabad területén) rádughatnám (mint USB-be a pendrive-okat), ez egész széles körben tetszetős lehetne, szerintem Neked is tetszene :).

[ Szerkesztve ]

(#76) imibogyo válasza citkar (#75) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem rossz ez az M2-s, valakinek biztos tetszik, bár ha arra gondolok, hogy előző asztali gépemben a RAM-ok tetejére kellene bármit is tennem...
De miért kellene? Nekem sem kell. Komolyan az egész kütyü annyira kicsi, hogy sokan észre sem vennék, ha nem mutatnám meg külön (ha meg feketét vettem volna, akkor meg pláne). Ha levenném róla a "feltűnő" matricát, simán azt hinnék oda van integrálva (3-4 mm-re emelkedik ki az egész az alaplap pcb síkjából, még a procihűtő talpa is magasabban van). Főleg normális méretű hűtő mellett, szinte láthatatlan (pedig nekem itt még 180 fokkal el is van forgatva a hűtő, amúgy simán fölé lógna). Ami gondolatmenetet írtál a memóriákkal csak a cikkben lévő kütyüre igaz, nem általában az M2-re (egyébként ezt a kütyüt én sem értem, de ezt már írtam, csak ilyen öszvér kényszermegoldásnak látom).

sima SATA csatira (vagy ahhoz hasonló csatlakozóra, az alaplap egy szabad területén) rádughatnám (mint USB-be a pendrive-okat), ez egész széles körben tetszetős lehetne, szerintem Neked is tetszene :).
De hiszen ez maga az M2 amit leírtál. Egy szabad csatlakozó az alaplapon amire rádughatod a pen-drive méretű SSD-det. Miért kellene "újra feltalálni" valamit ami már van? :U

[ Szerkesztve ]

(#77) citkar válasza imibogyo (#76) üzenetére


citkar
addikt

Nem a csatlakozóval van baj, hanem, nálam kevés hely volt a procihűtő közelében a RAM-oknál, magát a
RAM-ot is kivenni körülményes, sok minden volt körülötte, míg egy SATA csatlakozó könnyen elérhető helyen szokott lenni, lehet lesz olyan is, ahol ezt "orvosolják".
Maga a csatlakozó mindegy milyen, nem azt kell feltalálni, hanem, hogy amit rádugsz minél kisebb legyen (én micro SD kártya méretűnek örülnék, de, hát nem kell telhetetlennek lenni) és minél elérhetőbb helyen legyen a csati. Aztán, ha valakinek erre van ingere, vegye, engem még nem győzött meg, de ha fejlődik jó lesz, jó az irány.

[ Szerkesztve ]

(#78) citkar válasza citkar (#77) üzenetére


citkar
addikt

Minden esetre, mivel mindenképpen tennék a gépeimbe legalább egy 120as SSD-t (amíg nincs jobb) , így továbbra sem bánnám, ha úgy vehetném az alaplapot, hogy "benne" van. De ezek szerint kisebbségben vagyok ezzel dologgal kapcsolatban.

(#79) imibogyo válasza citkar (#77) üzenetére


imibogyo
veterán

Mondjuk ennek akkor látnám én hasznát, ha egyszer elérhető lesz ez a sebesség és megbízhatóság ilyen méretben. Na akkor egy függőleges csatlakozóval tényleg lehetne helytakarékosnak és egyben praktikusnak is lenni. Ezért is írtam egyébként majd minden hozzászólásomban, hogy "jelenleg", "most", "aktuálisan" gondolom én is úgy, ahogy. És többször mondtam, hogy egyszer majd a jövőben (akár egy-két éven belül is, nem tudom min dolgoznak épp a mérnökök) lesz/lehet létjogosultsága annak amit mondasz, de szerintem a jelenlegi chip és kiegészítő elektronikák méreteivel felesleges lenne ez a megoldás. :K

(#80) citkar válasza imibogyo (#79) üzenetére


citkar
addikt

Majd meglátjuk mi lesz, szépen fejlődik az SSD technológia és az árak is mennek lefelé, majd új körülmények esetén biztos lesz változás.
Kb. egy-két év mire új asztalit össze kell raknom, addigra lehet már tömegek lesznek ezekből a cuccokból :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.