Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Az a Buffalo SSD valami zseniális. Igaz nem aknázza ki a teljes sávszélt de akkor is jó, hogy gondolnak a régebbi gépet tulajaira is. Igaz nem sok gyorsulást fognak észrevenni

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) bartucc válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


bartucc
addikt

Lehetőség adott, másik dolog hogy nem éri meg szerintem, a 256-ost biztos nem. Ekkora költségű SSD-hez már nem nagy dolog lapot cserélni.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#3) Kinder


Kinder
senior tag

Péniszpiercinges pendrive nincs?

(#4) Jester01 válasza bartucc (#2) üzenetére


Jester01
veterán

Vagy potom pénzért venni egy pata-sata adaptert. Mondjuk laptopba nem jó.
@FRENK1988: már miért ne vennének észre nagy gyorsulást?

[ Szerkesztve ]

Jester

(#5) bartucc válasza Jester01 (#4) üzenetére


bartucc
addikt

IDE sávszélessége már itt korlátol, egy gyorsabb ssd már olvas 140mb/s-ot is. Jó, egy sima ATA-s vinyóhoz képest jóval gyorsabb, de gondolunk csak bele, milyen gépek vannak olyan lappal szerelve, amint nincs Sata? P3, max. egy Athlon XP.... Ott már nem csak a vinyó ami korlátoz, be kell látni.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6) Atom_Anti válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Szerintem nagyon is lesz gyorsulás, hiszen a régi PATA-s merevlemezek kb 30-40MB-t olvastak másodpercenként. Ehhez képest a 100MB/s felüdülés lesz. A régebbi P4es alaplapok is PATA-sak, és még a Pentium M (banis, dothan) laptopok is. Itt mindenhol hasznos lesz és sokkal többet fog gyorsítani mint egy processzorcsere. Úgymond kitolja a régebbi gépek élettartamát :K .

(#7) Raymond válasza Atom_Anti (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Ez mind igaz, csak az a helyzet hogy az elettartam kitolasanak nincs sok ertelme 1220 dollarert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) Khaal válasza bartucc (#5) üzenetére


Khaal
őstag

Én pont tervezek venni egy patas ssd-t a laptopomba, csak elég kevés helyen kapni itt Magyarországon és általában aranyáron mérik.
A tabletemet (HP TC1100) nem igazán lehetne mással gyorsítani, plusz ram már nem segítene, a 7200-as hddk meg nem alternatívák a melegedésük és fogyasztásuk miatt.

Akinek van egy egyébként jó és megbízható pata vinyós laptopja annak ezek az ""elavult" interfésszel szerelt ssdk pont megfelelőek lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#9) bartucc válasza Atom_Anti (#6) üzenetére


bartucc
addikt

1220 dollárért már simán veszel egy full extrás notit, asztali gépekről meg ne is beszéljünk. Lényegében ahova szánják, ott már az egész gép nem ér ennyit.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#10) Atom_Anti válasza bartucc (#9) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Tényleg, erre még nem is gondoltam :N. Akkor inkább veszek egy új HP Envy 15 gépet 1200 USD ért mint ilyen háttértárat :R.

(#11) Jester01 válasza bartucc (#5) üzenetére


Jester01
veterán

Ugye mint tudjuk nem feltétlen a sávszélesség a mérvadó, hanem az elérési idő. Az meg igencsak meg tudja lökni a felhasználói élményt. Nem tudom ki hogy van vele, de az én gépeim tipikusan 800MHz-re visszavett órajelen mennek az idő nagy részében(*), vagyis általában bizony nem a processzor a szűk keresztmetszet. Laptopnál pedig még a fogyasztás, zaj, melegedés is fontos.

Nyilván a cikkben említett 1200 dollárért ez nagyon drága, csak általános okfejtés volt a fenti, miszerint igenis sokat számíthat egy SSD öregebb gépben is.

(*) current CPU frequency is 800 MHz.
cpufreq stats: 2.30 GHz:2.41%, 1.80 GHz:0.16%, 1.50 GHz:0.78%, 800 MHz:96.65% (2936985)

Jester

(#12) Vikthor


Vikthor
nagyúr

szerintem ezek még akkor is az USB 2.0-át fogják erőltetni, amikor már a 4.0 is lemenőben lesz...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) Madárpók válasza bartucc (#5) üzenetére


Madárpók
aktív tag

2. gen(Northwood, S478) P4-ekhez még bőven voltak olyan lapok amiken csak PATA volt. Persze ettől függetlenül nem csak a vimnyó korlátoz.

(#14) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Eh, még jó hogy nem Bluetooth-tal kell csatlakoztatni az SSD-t.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) bteebi


bteebi
veterán

Nem nagyon értem ezeket a PATA SSD-ket. Akinek olyan alaplapja van (akár laptopban, akár PC-n), amin csak PATA csatlakozó van, az ki fog fizetni egy SSD-ért akár 1200 dodót? :F :Y Nanemá'... :W

Annyi előnye lehetne ezeknek az SSD-knek, hogy nem kellenek hozzá a legújabb, leggyorsabb chipek, a legjobb/drágább vezérlők (mivel a PATA jócskán korlátozza a sávszélt), és így relatíve elérhető áron lehetne kínálni őket. Így viszont lényegében hülye az, aki ilyet vesz - legalábbis ennyiért. 1220 USAdollárért már teljesen korrekt vaciúj laptopokat lehet kapni nagyobb tárhellyel, igaz, nem SSD-vel.

Meg az is oké, hogy az elérési idő töredéke egy bármilyen winchesterének, nem is ezzel van a probléma - hanem az árral. Azok a gépek, amikbe egy ilyen SSD-nek elvi szinten lehetne értelme, a teljesítményük a mai gépekkel összevetve nagyon kicsi - vagyis nem ilyenen fog az ember videót kódolni vagy épp játszani, hanem "csak" dolgozni vagy netezni, amit persze ugyancsak tudna gyorsítani az SSD, de bőven nem érne annyit a gyorsulás, amennyit ki kellene pengetni a meghajtókért.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) Eddie141


Eddie141
senior tag

Uhh, ezek a cristal disk-ek szépek lettek :) Ezüstbe elfogadnám :B

(#17) Bogyó bá' válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

1220 dollárért egy többéves laptopot tuningolni? Nooormááális? :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18) Krix válasza bartucc (#5) üzenetére


Krix
őstag

Az elso Core Duo-s laptopok kozott is van PATA-s. Es bizony sokat gyorsult az SSD-tol mikor lecsereltem. Persze abban egyet ertek, hogy ennek az ara mar nem osszemerheto a PATA-s laptopokkal, ugyhogy felejtos.

If it is not broken then don't fix it!

(#19) siriq válasza bartucc (#5) üzenetére


siriq
őstag

Athlon XP ala is van sata vezerlo csak olyan lapot kell venni.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#20) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

1220 dollár? Az nem 122 akar lenni és a 0 véletlenül került oda? :)

1220 zöldhasúért egy high-end PC-t lehet összerakni jóval gyorsabb SSD-vel! Akkor miről beszélünk?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#21) Jester01


Jester01
veterán

The drive currently costs ¥99,800 (£753) in Japan, meaning you could even buy a new SSD-equipped laptop for a similar amount of money.
A Buffalo spokesperson told THINQ there are currently no plans to release the new IDE drive in Europe, which is probably just as well at that price.

:DD (forrás)

Jester

(#22) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Megérdemelné a Buffaló hogy valamely más gyártó kidobjon gyorsan egy 133MB/sec RW-s Patás SSD-t olcsóbban ;] .

(#23) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Szerintem régi gépbe a saját megoldásom is bőven elég, amit most is használok, mégpedig PCI-os SATA vezérlő 5k-ért és picit használt HD502HJ 500 GB 7k-ért. Talán jobban megéri és ennek a winyónak a sebességére se lehet panasz. :K

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#24) Atom_Anti válasza Badman 4ever (#23) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Egy ilyen átalakító vajon működhet hogy egy modern Satás SSD-t használjak egy öreg Pentium 4 Patás gépben?

(#25) Badman 4ever válasza Atom_Anti (#24) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nagy eséllyel működik a dolog, olyan lehet, hogy a vezérlő nem szereti az átalakítót, de ez is lapkakészlet kérdése, ugyanúgy, ahogy nem mindegyik HD szériás AGP-s kártya barátkozik meg minden lapkakészlettel.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#26) Atom_Anti válasza Badman 4ever (#25) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Rendelek is egy ilyen átalakítót és kipróbálok egy SATA merevlemezt egy régi P4 alaplapban. Ha működik akkor veszek egy gyors SATA SSD-t is, a buffaló pedig bekaphatja :DDD .

(#27) Angel1981


Angel1981
veterán

Igazából nem értem ezt az IDE-s SSD-t. :F

(#28) Zoz


Zoz
őstag

Szerintem nem túl valószínű, hogy otthoni felhasználóknak szánták a cuccot. Már vagy 10 évvel ezelőtt is léteztek ipari környezetbe szánt "memória-vinyók", csak akkor még nem SSD-nek hívták őket, hanem Flash Disk-nek. Ezek kicsik voltak, viszonylag lassúak, de mivel nincs bennük mozgó alkatrész szélsőségesebb körülményeket is elviselnek mint egy vinyó.
Gondolom ilyesmi rendszerek bővítéséhez találták ki azt a cuccot is, és mivel ilyen helyeken nem fogják kidobni a sok milliós berendezéseket azért mert éppen az aktuális divathullám szerint másfajta csatlakozó lett divatos, tuti lesz rá kereslet még 1-2 évtizedig.

(#29) Khaal


Khaal
őstag

Most nem azért, de 256gb-s méretben a sata-s ssdk se sokkal olcsóbbak, 900 dollár környékén kezdődik az áruk. Persze ettől függetlenül én is eltúlzottnak találom az 1200 dollárt ezért a cuccért.

(#30) Raymond válasza Atom_Anti (#26) üzenetére


Raymond
félisten

Atalakitotol fuggoen ket problemad lesz:

1) Meg ha mukodik is a max elerheto UDMA6 sebessegen akkor is limitalva leszel kb. 100MB/s-re igy nincs ertelme "gyors SATA SSD-t" venni. Eleg egy sima lasabb valtozat is.
2) Ha peched van akkor csak UDMA2 modban mukodik majd az atalakito igy 33MB/s lesz a limit ami meg rosszabb. Ez atalakitotol fugg, van amelyik nem kapcsol magasabbra mert mindig azt hiszi hogy csak egy 40 eres IDE kabel van radugva

Ezen kivul ott a boot problema par atalakitonal - ez egyszeruen nem mukodik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) erdoke válasza Khaal (#8) üzenetére


erdoke
titán

Új generációs 7200-as laptopvinyók melegedése és fogyasztása (nyilván a kettő összefüggésében) nem vészes. Arra érdemes figyelni, hogy a legújabb/legnagyobb egytányéros változatát érdemes venni, tehát pl. ha 500 GB-os a csúcs 7200-as, akkor 250 GB-ost.

A legjobb aláírás a héten

(#32) Atom_Anti válasza Raymond (#30) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Úgy néztem hogy az átalakító kezeli az Udma6 ot ami elvileg 133 MB/sec. Egy ennyire gyors SSD-t akarok venni írásban és olvasásban is. Persze előbb csak kipróbálom az átalakitót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.