Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

kb 100% biztos vagyok benne hogy nem a 3.2-es interfész a tempó oka, már a 3.0 is standard szerint 5 Gbps-t tud maxon, ez meg 4.8 Gbps átváltva.

a koncepcióra reflektálva: tetszik. végre lehet m.2 enclosure nélkül hordozható rendszert csinálni. az egyetlen fenntartásom az írástűrése lesz, ugyanis erre azért nem szívesen swapelnék.

az meg viszont szerintem elvárható egy USB mass storage eszköztől hogy plug and play legyen, ezt külön kiemelni... hát... oké.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) direwolf válasza fatpingvin (#1) üzenetére


direwolf
őstag

Majd a random access eldönti mennyire jó

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Fura hogy egy ilyen tempohoz, egy ilyen egypalcikas retro muanyag dizajn tartozik. Meg a betutipus is, mintha a 80-as evekbol jott volna. Mar talan csak azert is jobb lenne femburkolat, mert valoszinuleg jobban melegszik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) King Unique


King Unique
titán

Micsoda fejlődés, eddig az USB 3.1 és USB 3.2 interfészesnek marketingkamuzott pendrive-ok mind USB 3.0-sak voltak Gen 1 és Gen 1x1 alapon, most meg sikerült eljutni USB 3.2 Gen 2-ig, ami ugye csak USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) és érdemlegesen nyilván semmi köze nincsen a tényleges (Gen 2x2 | 20 Gb/s) USB 3.2-höz. :)) :C

Aztán ez már vsz SSD-alapú megoldás lehet, vagy fene tudja, de a 600 MB/s azért annyira nem nagy szám amikor 1 GB/s az USB 3.1 Gen 2 vége (példa), meg amikor standard, USB-s külső SSD-k már USB 3.2 Gen 2x2-nél és 2 GB/s körüli adatátviteli sebességnél járnak NVMe alapon (példa), meg amikor az adatlapja alapján csak az olvasási sebessége annyi az írási sebesség meg ki tudja... :DD Bár az előd ~ 200-330 MB/s körüli szekvenciális írási sebességet tud az itteni CDM tesztek alapján, ami nem rossz, de nem is annyira nagy szám, pláne a komolyabb külső SSD-khez képest.

[ Szerkesztve ]

(#5) tibaimp válasza fatpingvin (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad lenne, de én még inkább maradnék az m2-es külső házba szerelt sima SATA m2-es SSD-nél. Lehet olcsóbban is kijön.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) fatpingvin válasza tibaimp (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

egy baj van vele csak hogy lényegesen nagyobb (mármint fizikailag). nem annyira kényelmes zsebre rakni. amúgy abszolút egyetértek, ilyesmit is terveztem.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#7) tibaimp válasza fatpingvin (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz! Azt kell eldönteni, hogy ezt a kis kényelmetlenséget elfogadja-e a használó, cserébe a biztosabb és tuti gyorsabb működésért.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) King Unique válasza fatpingvin (#1) üzenetére


King Unique
titán

Ez evidens, meg ha eleve nem is USB 3.2 Gen 2x2 és köze nincsen ahhoz az adatátviteli sebességhez, lásd egy másik hsz-ben. :)) Az USB 3.0 meg amúgy max. 450-460 MB/s a gyakorlatban, meg ugye 8b/10b kódolás, azaz az elméleti effektív max. 4 Gb/s. ;)
Eddig is lehetett "hordozható rendszert csinálni", azaz OS-t pendrive-ra telepíteni és onnan futtatni, sőt korábban voltak hivatalosan WTG minősítésűek is (példa), ahogyan külső SSD-re is amikből vannak gyárilag készre szerelt modellek is stb., nem újdonság... Ha igazán gyors és magas írásterhelhetőségű USB-s flash meghajtó kell, akkor meg egyértelműen standard külső SSD, nyilván nem egy ergya, konzumer pendrive-val kell vacakolni, aminél gyakran se SMART, semmi nincsen.
Egy M.2 és mSATA külső SSD fizikai mérete eleve hasonló egy normál pendrive-hoz, ami ha nem is pont olyan kicsi, de akkor is kisebb és könnyebb, mint egy 2,5"-os külső HDD, vagyis akár a külső SSD is könnyen zsebrevágható és hordozható, meg pláne pl. egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#9) Hoplitész válasza King Unique (#4) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Ennél már csak az durvább, hogy a legújabb hifi-berendezések és autós fejegységek a kb. tíz éves pendrive méreteket és sebességeket kezelik maximum.

(#10) King Unique válasza Hoplitész (#9) üzenetére


King Unique
titán

Az olyan vackoknál, azokon futó buta OS-eknél az egyes fájlrendszerek, partíciós sémák (GPT) és USB 3.X meghajtók illetve vezérlők nem megfelelő támogatása vagy annak hiánya szokott gond lenni, ami ha a legújabbaknál is aktuális, akkor az pláne siralmas. Normális hw/sw környezetben (= Mac, PC & modern desktop OS) viszont nyilván nem téma.

(#11) valakky válasza King Unique (#4) üzenetére


valakky
aktív tag

egy szinkrontolmács azért elférne ehhez a posthoz.

(#12) fatpingvin válasza King Unique (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

a 8b/10b-ről el is feledkeztem, igazad van :D

ami a hordozható rendszert illeti tudom hogy lehet, nekem is van itt egy ilyen pendrive, filesystem journaling kikapcsolva, swap ramdisken.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) King Unique válasza valakky (#11) üzenetére


King Unique
titán

Vagy egy kis alapozás egyeseknek, mivel kb. alap dolgokról van szó a témában + némelyhez még magyarázat, konkrét példa is linkelve egyértelműsítés végett. :))

(#14) King Unique válasza fatpingvin (#12) üzenetére


King Unique
titán

Ennyire azért nem feltétlen kell minden esetben túlkímélni egy standard pendrive-ot sem, használtam hetekig, hónapokig rajta Linuxot Ext4 + swap kombóval és nem ment tönkre. Itt inkább az intenzív és hosszabb távú használat a lényeg, oda jobb a nem naplózó fájlrendszer (Ext2) vagy annak kikapcsolása stb., vagy alapból inkább olyan flash meghajtó használata ilyen célra, ami eleve jobban bírja a sok írást, na meg jóval gyorsabb is, lásd külső SSD.

(#15) myckey válasza valakky (#11) üzenetére


myckey
veterán

Dehogy kell tolmács :) van a PH-n 1000x durvább okfejtés...elég betévedni némely hw & sw topicba..... van ám csiribú csiribá :DDD nem győzök pislákolni a fejemből .

de, jó pap is holtig tanul.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#16) fatpingvin válasza King Unique (#14) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez egy teszt/rescue rendszer, nem akartam kockáztatni. inkább ne írogasson feleslegesen.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) valakky válasza King Unique (#13) üzenetére


valakky
aktív tag

a konkrét linkelt postra gondoltam.
mondjuk továbbra se értem, hogy mennyi sok helyre kellenee usb-n 500 feletti sebesség lévén, hogy egy átlagos, ssd-vel ellátott rendszer se fog annyit tudogatni, se fel, se le. persze, jók ezek a számháborúk, de mondjuk egy 250 giga környék pendrive-ot teleírni... ott sem zokogom tele a kispárnámat, ha csak 250-el írogat, pláne, mert elég ritka lehet, aki egyszerre annyi adatot hirtelen rámásol. de persze, mindenki a megszerkesztett uhd videót viszi egyből a nagyihoz, hogy rádugja a tévéjére ;]
persze jók ezek a fogyasztói társadalom által lélektanilag szponzorált számok. valamire biztos.

[ Szerkesztve ]

(#18) King Unique válasza valakky (#17) üzenetére


King Unique
titán

Most sem teljesen világos hogy a hsz-ben linkeltek közül melyik, vagy maga a cikk stb, de akkor találgassunk és legyen mondjuk az USB 3.2, ami valóban kacifántos a Gen XY elnevezések miatt, de azért még értelmezhető, lásd a linkelt leírást. :D
Itt most nem feltétlen azon van a hangsúly, hogy te mire használsz egy ilyen eszközt és számodra mekkora adatátviteli sebesség sok, kevés vagy elég, hanem hogy ha egyrészt már fejlesztik az USB-szabványokat, akkor legyen is olyan eszköz ami tudja azt az adatátviteli sebességet. Másrészt meg azért kell időnként a fejlődés, mert ilyen alapon maradhattunk volna az USB 2.0, vagy korábbi szabvány szintjén is. Az meg talán csak nem akkora baj, ha a minél nagyobb adatátviteli sebességnek köszönhetően minél gyorsabban átmásolható nagyobb adatmennyiség, minél gyorsabban telemásolható, teleírható főleg egy X TB-os USB-s meghajtó, pláne hogy a tárolókapacitások és a tárolni/másolni kívánt adatmennyiségek mérete is egyre csak növekedhet, növekszik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19) valakky válasza King Unique (#18) üzenetére


valakky
aktív tag

mittomén, biztos jó érzés fejből leírni hogy hárompontegy gen, 2x2 néha 5., 6 sorban szétragozva, egymás mellé hányva, linkekkel.
biztos csak engem nem érdekel ez ilyen mélyen és nem érint meg, és ezt tényleg nem lehet érdekesen tálalni se.
az mondjuk érdekesebb lett volna, hogy árban hogy alakulnak egymáshoz képest, és alapvetően ehhez képest mennyivel drágábban tudom 1 perccel rövidebb idő alatt teleírni, így van-e értelme ár/érték arányában kiszámolni a 2x2-őt.
vagy ahogy van, el lehet engedni a témát 3.0 felett, mert heroinárárt kapod azt a 1 percet.
(engem meg max telepítőnek érdekelne valami értelmesebb 3.0 usb, max 16 gigáig, de valahogy elég bazári sebességeket írogattak eddig azokra, amiket nézegettem olcsóért)

[ Szerkesztve ]

(#20) King Unique válasza valakky (#19) üzenetére


King Unique
titán

Ha eleve kapcsolódnak a cikk témájához a leírt, linkelt információk, akkor annak nyilván helye lehet itt és pont mellékes, hogy téged mi érdekel, max. nem olvasod el, nem válaszolsz rá, ennyi. :B
Azért manapság az USB 3.0-nál gyorsabb USB-s meghajtók és ilyen interfésszel szerelt gazda hardverek nem akkora újdonság és nem feltétlen vannak horrorisztikus áron sem, meg lehet fizetni és meg is teszi egy réteg akiknek célirányosan olyan kell, + ugye pl. újabb típusú Mac gépeken eleve ott van egy ideje USB-C alapon a Thunderbolt 3 port is, ami kompatibilis ezekkel az új USB-szabványokkal is és amivel megint kihasználható az az adatátviteli sebesség, nemcsak USB 3.1 Gen 2 és USB 3.2 Gen 2x2 portokon. Az pedig ugyancsak mellékes hogy neked éppen nem kell, attól még mások nyilván használhatják, meg attól még nyilván nem fog leállni a fejlesztés, valamint ha neked nem kell, akkor max. nem veszel és nem használsz ilyeneket, ennyi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21) Hoplitész válasza valakky (#19) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Minket érdekel. :P Te meg rossz topikban vagy.

(#22) Reggie0 válasza fatpingvin (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Nagyon helyesen is tetted, mert Gen2 eseten mar nem 8b/10b encoding van, hanem 128b/132b. Azaz csak 3.1% az overhead 25% helyett.

[ Szerkesztve ]

(#23) King Unique válasza Reggie0 (#22) üzenetére


King Unique
titán

Még jó hogy ott 5 Gbps kapcsán eredetileg USB 3.0-ról volt szó és arra vonatkozott a 8b/10b, a Gen 2 és Gen 2x2 esetében viszont valóban 128b/132b van ami az előzőleg linkelt anyagoknál is szerepel, nem újdonság. :))

[ Szerkesztve ]

(#24) fatpingvin válasza King Unique (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

jó azért ne essetek egymásnak emiatt pls. jó hogy pontosítottatok mindketten.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25) King Unique válasza fatpingvin (#24) üzenetére


King Unique
titán

Nincs ebben semmi, ez is csak pontosítás volt, bár szvsz eddig is egyértelmű volt mire értendő a 8b/10b, ugye arra a korábbi felvetésre miszerint az USB 3.0 5 Gbps is elvileg elég lehet (/ 8 = 625 MB/s) a 600 MB/s (gondolom arra lett írva x 8 alapon a 4,8 Gbps) tempóhoz, holott nyilván nem amikor előbbinél max. 500 MB/s lehet az elméleti effektív érték a 8b/10b miatt, a gyakorlatban meg max. 450-460 MB/s körüli, ennyi.

(#26) Reggie0 válasza King Unique (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Sehol nem irtam, hogy rosszul irtad volna, nem kell ennyire magadra venni, hogy kiegeszitem a kommented. Azt irtam, hogy gen2 eszkozoknel, mint ami a cikkben is szerepel, mar nem az van.

[ Szerkesztve ]

(#27) King Unique válasza Reggie0 (#26) üzenetére


King Unique
titán

Csakhogy amire sikerült válaszolni, abban a hsz-ben eleve nem Gen 2-ről volt szó, nem arra vonatkozott a 8b/10b elfeledése, hanem értelemszerűen az USB 3.0-ra, ezért is volt fura, félreérthető a helyesen tette kijelentés... Lehetett volna másképpen fogalmazni és akkor nincs ez, ennyi. Egyébként igen, a Gen 2-nél van a 128b/132b, de azt eddig is tudtuk, szerepel az előzőleg már linkelt leírásban is.

(#28) Reggie0 válasza King Unique (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Arra valaszoltam, hogy elfelejtette a 8b/10b-t. Amire azt irtam h helyes, mert ugyis kifut. Nem kell tulspilaznod ennyire. Nyugodj meg, senki sem kerdojelezte meg a szent kommentedet.

[ Szerkesztve ]

(#29) fatpingvin válasza Reggie0 (#28) üzenetére


fatpingvin
őstag

tényleg ne baszogassátok már egymást egy ilyen piti hülyeség miatt pls

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#30) King Unique válasza Reggie0 (#28) üzenetére


King Unique
titán

Amiatt eddig sem nagyon kellett aggódni, az ott leírtak stimmelnek, csak a tisztánlátás végett lett fejtegetve a téma, nem kell félremagyarázni. Ellenben az valóban hiba volt, hogy ilyen kétértelmű, úgy kell kitalálni vajon pontosan hogyan érthette és gondolta a kedves szerzője hsz-re sikerült válaszolni, én kérek elnézést, hogy nem vagyok gondolatolvasó. :D

(#31) Reggie0 válasza fatpingvin (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

En eddig se tettem.

(#32) ballazol válasza Reggie0 (#31) üzenetére


ballazol
senior tag

de azért te is kapsz a pofádra!!! :DD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.