Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kicsit kései reagálásnak tűnik nekem ez az SSD hűtés.

Gyárilag kéne valamit az SSD-hez csomagolni, vagy úgy kialakítani, hogy még elférjen. Nem gondolom, hogy az alaplapgyártó dolga lenne ez.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Fecogame válasza Graphics (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

Na igen. Már várom az aktív hűtős SSD-ket :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) #72042496 válasza Graphics (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahogy olvasgattam, otthoni környezetben nincs probléma ezekkel, mert mire túlságosan felmelegedne az SSD, már végez is a feladatokkal, hiszen jó gyors. Tesztek alatt persze, előjön a throttling.

A 960 sorozat ettől függetlenül állítólag ezen a téren is előrelépett, csak alig lehet kapni őket. (Egyedül az 500/512-esekből láttam, hogy mintha lenne már, se kisebb, se nagyobb.)

[ Szerkesztve ]

(#4) zoltanz válasza Fecogame (#2) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Logikai hiba, veszel egy gyorsabb SSD-t, de visszalassít a hőmérséklet miatt. (throttling-ol)
Erről jut eszembe egy aranyköpés: Olcsóbb mint drágább. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5) dealerman válasza Graphics (#1) üzenetére


dealerman
senior tag

félne,hogy beleolvad a foglaltba :D ,ennyi erővel adhatnának normális cpu hűtőt is az alaplapgyártók :C

underground techno will never die

(#6) subaruwrc


subaruwrc
félisten

és milyen típusokon lesz ez elérhető ?

(#7) zoltanz válasza dealerman (#5) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"ennyi erővel adhatnának normális cpu hűtőt is az alaplapgyártók"

Az SSD-knél az a ciki van külön ROM-juk ahol az élettartam alatt elért maximális hőmérséklet adatok tárolódnak. Ha specifikáció felett használtad élből ugrik a gari. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8) twollah1976


twollah1976
őstag

Nekem eddig még nem ment 45 fok fölé a 950 Pro-m, pedig a gyári Intel hűtő arra is fújja a meleget.
A szobában kb. 23 fok van, nincs külön VGA a gépben.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) #72042496 válasza zoltanz (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erre van valami forrás?

Azért hihető nehezen, mert ez ellen van védelem az SSD-kben, plusz a felhasználótól is elég hülye ötlet elvárni, hogy ilyenekkel foglalkozzon.

Ha ez így is van, arra számítok, hogy az ez a maximális hőmérséklet olyan magasan van, hogy gyakorlati jelentősége extrém esetben lehet csak.

[ Szerkesztve ]

(#10) zoltanz válasza #72042496 (#9) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az SSD-s topikban segítenek a hozzáértők, elég régóta terítéken van a téma.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez egy alapvető védelem is a túlmelegedés, és így az instabilitás ellen.

Az SSD beépített védelme felel ezért, a fémlemez csak a védelem megszólalását, teljesítmény csökkenést késlelteti. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12) #72042496 válasza zoltanz (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem nem a "hozzáértők" segítsége kell, inkább link egy-egy gyártó garanciális feltételeihez, ahol ez egyértelműen le van írva.

Samsung honlapján ennyit találtam (én is erről írtam):
"* Memory malfunctions can occur when temperatures exceed 80ºC but Dynamic Thermal Guard protection maintains temperatures below 80ºC at all times."

A Warranty Statement pedig ezt mondja:
"The warranty stated herein shall NOT apply if: [...] the Product was not used for its intended function and environment (iii)"

Ez nekem elég homályos.

[ Szerkesztve ]

(#13) djculture


djculture
félisten

Azért jó hogy a kis fogyasztással és magas teljesítménnyel reklámozta minden gyártó az ssd-it most már a fogyasztást kezdik leszarni. A régi ssd-nél 1watt alatti átlagos és 3 watt max fogyasztás volt most már 7-10 watt is van. Nem tudom hova akarják majd növelni...

[ Szerkesztve ]

(#14) #16939776 válasza #72042496 (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

0-70C° között van meghatározva a környezeti hőmérséklet, értelem szerűen maga az SSD lehet ennél melegebb, hogy le tudja adni a környezetnek a keletkező hulladék hőt.

(#15) Reggie0 válasza #72042496 (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Es arra milyen vedelem van, hogy 70 fok alatt maradjon a chip, amikor 80 fokos a kornyezet?

(#16) twollah1976 válasza Reggie0 (#15) üzenetére


twollah1976
őstag

Odaraksz egy 80 mm-es ventilatort oszt dzsavesz.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) #72042496 válasza Reggie0 (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy bekedzéssel később az extrém eseteket is említettem, és a 80 fokos környezetet én egyértelműen ide sorolom. Nem lehet szaunában dolgozni NVMe SSD-s notebookról, még ilyet. :)

(#18) Reggie0 válasza #72042496 (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont a nap suthet ra, vagy hagyhattad kocsiban ahol felmelegszik egy nyari napon, stb... Persze ekkor az akkumulator sem erzi otthonosan magat, de az atlag joskapiska ezekrol a dolgokrol nem sokat tud, igy elofordul.

[ Szerkesztve ]

(#19) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Már az MSI hírnél is szóba került: Hány centtel lenne magasabb az alaplap ára, ha az SSD hűtőre tesznek valami hűtőbordát...?

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#20) stutga válasza Reggie0 (#18) üzenetére


stutga
tag

Kocsiban biztos nem marad meg addig míg felmelegszik. A Debreceni Egyetem forgalmas pontján is max 1 óra alatt kimenti a laptopot, autórádiót egyéb értékeket egy arrajáró tech-fan.

Klasszikust idézve *:
-Hubertusz van?
-Hubertusz? Ha lenne, már nem lenne.

*:pontatlanul

(#21) Reggie0 válasza stutga (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze :) Erdekes modon nekem mindig minden megmaradt a csomagtartoban.

(#22) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Lassan ezen is vízhűtő lesz.

(#23) Peak válasza zoltanz (#10) üzenetére


Peak
addikt

Pontosan melyik topik az? Egy linket dobsz kérlek? Köszi.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.