Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F34R


F34R
nagyúr

Jo is szep is, de regen meg kelett volna lepni hasonlot mar akkortajt mikor nyomtak fel a HDD-k arait a 2011-es arviz utan. Szten nem a 16TB-re kellene gyurniuk hanem az elerheto aru 1-2TB-s SSD-ken.

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez a 16 gigás egy bruteforce, jó drága konstrukció lehet, demonstrációnak viszont tökéletes.

Ősszel gondolom a fogyasztói piacra is jön majd az új NAND.

(#1) F34R: Mindezt az új chipeknek köszönhetően érték el. Ez a technológia még sehol nem volt négy évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#3) snecy20


snecy20
veterán

Na jólvan, pár év és végre tényleg elfelejthetjük a nagy dög HDD-ket. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) KAMELOT válasza snecy20 (#3) üzenetére


KAMELOT
titán

Muhaha....nem is lenne rosz ilyen kicsi ssd ami rohadt gyors és ekkora tárhellyel. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5) zetor2000 válasza #72042496 (#2) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az 16 terás, nem gigás... Te se örülnél ennyiért csak 16 gigásnak...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#6) #72042496 válasza zetor2000 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igaz, elírtam.

(#7) Fred23 válasza snecy20 (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

Vajon mennyi az a pár?

(#8) snecy20 válasza Fred23 (#7) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem még azért 4-5 évig biztos velünk lesz a HDD...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy PM953 jól jönne 2260-as méretben. Sajna mindenki (Samu incl.) csak a 2280-at nyomja, az asszony gépében pedig csak 2260-as hely van.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) .mf


.mf
veterán

"Ez a prototípus összesen 16 TB-nyi nem formázott kapacitást kínál 2,5 colos méretben, aminél csak az volt a kíméletlenebb demonstráció a Samsung részéről, hogy a Flash Memory Summiton kiállítottak egy olyan komplett rendszert, amely 48 darab ilyen SSD-t használt, így kínálva összesen 768 TB-os tárkapacitást."

Forintra átszámolva, kiférne-e a sok nulla egy sorba? :DDD

Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar ekkorát ugornak tárkapacitásban. Már csak az árnak kéne töredékére csökkennie, de arra gondolom még sokáig várhatunk :B

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) snecy20 válasza .mf (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, egyelőre jussunk el oda hogy az egyterás SSD megfizethetőbb legyen....

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) Vole


Vole
tag

Jol gondoltam hogy ez lesz, es akkor az Intel uj fejlesztese meg be se lepett a piacra.

Most veszek meg gyorsan 3db 3TB -os WD Red -et, aztan el lehet felejteni a HDD -ket orokre. Ugy erzem a 4K filmek mar SSD -n lesznek :)

(#13) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Az senkinek sem tűnt fel, hogy egy szót sem ejtenek a megbízhatóságról? Vállalati környezetben ez talán a legfontosabb jellemző.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#14) Zotya84 válasza .mf (#10) üzenetére


Zotya84
őstag

21:9-es monitoron 4K körüli felbontáson, szigorúan nagyítás nélkül 4-es betűmérettel talán... :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#15) #25583896 válasza VaniliásRönk (#13) üzenetére


#25583896
törölt tag

A 6.4TB-os PM1725-re itt azt írják, hogy 5 éven keresztül napi 32TB írást elbír, ami 58400TB TBW. Ez csak elég, nem? :DDD
Ebből azt is ki lehet számolni, hogy ez összesen 9125 újraírást jelent, pedig 3-bit MLC-ről van szó (vagy TLC, kinek hogy tetszik).

(#17) icp1970


icp1970
senior tag

Samsung Tarol az SSD piacon.

(#18) #72042496 válasza icp1970 (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már akkor ez volt a céljuk, amikor négy éve eladták a HDD részleget a Seagate-nek. :)

Valamit tudhattak; én például a Samsung HDD-ket annak idején Seagate-re cseréltem, azokat meg a közelmúltban Samsung SSD-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Az kemény :Y :K
Jöjjön csak, hátha csökkennek az árak :))

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#20) dabadab válasza VaniliásRönk (#13) üzenetére


dabadab
titán

Ezeket a meghajtókat TCO-ra (total cost of ownership) optimalizálták a Samsung szerint, vagyis valamilyen szempontból relatív olcsók lesznek. Egyébként a bővebb változatban vannak megbízhatósági adatok is, a garancia szerint öt évig napi ötször lehet teleírni az SSD-ket

DRM is theft

(#21) VaniliásRönk válasza #25583896 (#15) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez a szám egyszerűen túl szép hogy igaz legyen. A jelenlegi SSD-k már néhány száz újraírás után elkezdenek durván degradálódni, a ~10000 újraírás ehhez képest egy csillagászati áttörés lenne.

#20 dabadab: Oki23 is linkelte azt a cikket. De nem igazán hiszem el, hogy azok az adatok hitelesek, legfeljebb valami túlzottan optimista becslésről lehet szó.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) #25583896 válasza VaniliásRönk (#21) üzenetére


#25583896
törölt tag

Valóban nem kevés, bár a V-NAND-ot ugye ~40nm-en gyártják, így szerintem hozhatja egy jobb fajta MLC szintjét, annyira nem lehetetlen a 10k ciklus. Továbbá nem hinném, hogy vállalati környezetbe szánt SSD-re csak úgy random mondanának egy számot, mert ahová ezek kerülni fognak, ott valószínűleg ki is akarják használni a képességeit és simán megkínálják napi pár TB írással...

(#23) AxBattler


AxBattler
félisten

Szuper, akkor el is tolom a NAS HDD vásárlást, mondjuk jövőre! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#24) djculture válasza snecy20 (#11) üzenetére


djculture
félisten

Kell hozzá vagy 10 év, ráadásul sima adattárolási célra jobb a hdd. Hdd-re ráteszel valamit előveszed 5 év múlva rajta lesz ssd /pendrive-on meg jó esélyel nem. Nem hiába írják már rá a legtöbb dobozára az adat frissítése nélkül 3 évet garantál a gyár adatmegőrzésre.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kékes525 válasza F34R (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a lényeg. Nagyon várom az elfogadható áru 2TB-os SSD-ket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) tvamos válasza djculture (#24) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amihez 3 evig nem nyúlsz, arra nincs is szukseg! ;)

(#12) Vole
Egy 4-es Red-et még lehet, hogy én is bevállalok... Csak, hogy legyen 3 egyforma. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#27) djculture válasza tvamos (#26) üzenetére


djculture
félisten

Miért ne lenne... Én is itthon vagy 50 darab hdd-t tárolok múltkor egyikről kellett valami megkerestem és ennyi. 2005 körül tettem el azt az 500gigás wd blue vinyót amin volt a cucc..
Egyébként a hdd-nek se ártana a konkurencia mert ha mindenki ssd-t venne végre nem kellene a 6terás hitachi hdd-ért se 70 ezret fizetni. De szerintem ilyen 10 éven belül nem várható. Az árak megakadtak és a minőség rontásával akarnak olcsósítani. Meg is lehet nézni a Samsung ssd sorozataival mennyi probléma volt mostanában..

[ Szerkesztve ]

(#28) snecy20 válasza djculture (#24) üzenetére


snecy20
veterán

Ez tény hogy a HDD tartósabb, bár biztos fejlődik majd az SSD is ilyen téren....jelenleg még pont az ellenkezőjét látjuk. :D Mondjuk pótolhatatlan adatokat jelenleg eszembe nem jutna SSD-n tárolni, vagy max. úgy ha még háromfelé tükrözöm az adatot.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Akik arra számítanak, hogy az új, nagyobb SSD-k megjelenésével a kisebbek olcsóbbak lesznek, azok számára tapasztalat szerint van egy rossz hírem: nem lesznek olcsóbbak. Egyszerűen nem lehet majd kapni kisebb SSD-ket, viszont a nagyok kb. ugyan annyiba fognak kerülni, mint most a kicsik. Legalábbis újonnan.

(#30) t72killer válasza ngabor2 (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony így van - ez volt a HDD-knél is. A 250MB alatti ssd-cskék jó eséllyel el fognak tűnni 2-3éven belül. Ami tételesen olcsóbb lesz, az az 500MB és nyilvánvalóan az 1TB.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) Kékes525 válasza ngabor2 (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

Az nem lenne baj, de akkor már ne forgalmazzanak 1 TB-os SSD-nél kisebbet, az pedig legyen olyan áru, mint a most forgalmazott legkisebb. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32) Apollyon válasza t72killer (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Erre mi a biztosíték?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#33) E.Kaufmann válasza F34R (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha megéri gyártani dög drágán a 16 T-s SSD-ket az szerintem azért valamit csak nyom lefele az 1-2 T SSD-k árán is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#34) Execᵀʰᵀˢ válasza t72killer (#30) üzenetére


Execᵀʰᵀˢ
tag

Mármint 250 és 500 GB, nem?

(#35) Chrys_


Chrys_
addikt

Ha tárolásra kellene (kikapcsolt állapotban), akkor SSD vagy HDD a jobb? Én az SSD-re tippelnék, mert nem lehet annyira érzékeny a környezetre, mint a HDD.

(#36) snecy20 válasza t72killer (#30) üzenetére


snecy20
veterán

Talán, de azért ez sem biztos. Érdemes megnézni újonnan mennyibe mennek a 160-as és 320-as HDD-k, amiket már senki nem vesz. 10k környéke, ami egészen röhejes hogy hogy maradhatott ennyire fenn az áruk amikor 13k-tól meg már kezdődnek az 1TB-osok...

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#37) E.Kaufmann válasza Chrys_ (#35) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Inaktívan a HDD sem olyan rossz.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38) Kékes525 válasza Chrys_ (#35) üzenetére


Kékes525
félisten

A HDD-ből nagyobbak is vannak, így tárolásra alkalmasabbak. A biztonság tekintetében azt hiszem nincs lényegi különbség most már közöttük. Habár talán a HDD jobb, de ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39) Crytek


Crytek
veterán

Akkor most már végre adhatnák az 500GB-os SSD-ket 35k-ért! :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#40) snecy20 válasza Crytek (#39) üzenetére


snecy20
veterán

Szaroslavorba lóg a kezed! :P

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#41) t72killer válasza Apollyon (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel nem én vagyok a samsung CEO, semmi :C . Valszleg követik majd a HDD-k (nem-árvizes) árazási szokásait (kisebb modellek kikopnak, középmodellek /nemesvalutában/ olcsóbbak lesznek - lévén ez lesz az új alsókategória. De ez megy minden egyéb hardvernél, adott abszolút VGA-teljesítményt (pl 3DMark pont) akarsz venni, akkor az tavalyelőtt egy csúcskari volt 500$-ért, idén egy középkari 300-ért.

#34: Ahogy a HDD-knél a minimumot az 1db lemez kapacitása adja, itt 1db NAND-chip mérete. Ha a nagyoknak úgy látják, hogy nem gazdaságos 2terabites (500mb) chipnél kisebbeket gyártani, akkor ebből 1db adja ki a legkisebb SSD-t. OK, lehet, hogy ez nem lesz meg 3éven belül:U.

#36: a 160gb-os HDD valami beragadt / céges supportcélból fenntartott raktárkészlet lehet, manapság a cipőm talpára több adatot írnak, nemhogy egy hdd-lemezre. :U Nagyobb epic fail, ha vmelyik gyártó külön fenntart egy gyártósort ilyen történelmi daraboknak.

#35: azért a HDD még mindíg kb egy nagyságrenddel olcsóbb (legutóbb néztem, HDD sacc/kb 3c€/GB, SSD: 30cent), ergo ha nagyon biztonságban akarsz egy adatot, akkor veszel 3db HDD-t harmada összegből, az egyik backupot a fiókban, a másikat bent a melóhelyen/anyósnál/bankban tartod. Ráadásul HDD-nél azért könnyebb az adatmentés, ha az SSD-nél véletlen a NAND-dal lenne gond (szerencsére inkább a vezérlővel szokott), akkor konyec.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) Kékes525 válasza Crytek (#39) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek! :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43) Apollyon válasza t72killer (#41) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Abból indulnék ki, hogy még ma is simán kapni 320, meg 500GB-os HDD-ket, és ha csak alap gépbe (notebookba) kell tárhely oda simán jó lesz még a 64-es meg 128-as ssd is. Oda nem látnám értelmét a terás ssd-knek, mert akkor annyi az olcsó gépeknek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#44) t72killer válasza Apollyon (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az iparnak ugyan nem lenne olcsóbb előállítani a 128-as ssd-ket, ha már tömegtermelni fogják a 2tbit-es nand-chipeket, viszont feltételezem, hogy piacszegmentálási célból mégis megtartják ezeket a vackokat. Horribile dictu, ma is árulnak 16GB háttértárral windowsos eszközöket, amire már pendriveot kell dugni, ha komolyabb frissítést akarsz feltenni (ld win8.1->10).

HDD árak amúgy:

160GB: 10eFt
320GB: 11-12eFt
500GB: 13eFt
1TB: 15eFt

Azaz 50%/"masszív" 15EUR/USD különbségért hatszoros kapacitást kapsz.

SSD-téren is hasonló arányokra számítok legkésőbb 5éven belül. Ja, és valszleg a SATA/ACHI is eljut a megérdemelt helyére (=kuka).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Reggie0 válasza t72killer (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

Na igen, csakhogy a HDD eseten az effektiv tarolo(lemezek+fej) es a kornyezet ara mas aranyban all, mint SSD eseten. Utobbinal az ar kb. 90%-at a NAND chipek adjak. Ezert is skalazodik mashogy a HDD ara.

(#46) #72042496 válasza t72killer (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én nem látom hogy ilyen arányban csökkennének a nagyobb SSD-k árai, de majd úgyis kiderül. 5 év nagyon sok idő.

(#47) atus72


atus72
senior tag

"Három év múlva már 128 terabájtos SSD-k lehetnek"
impresszív :)
[link]

(#48) #72042496 válasza atus72 (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én ezt kétlem, de a "túlmaximalizált profit" kifejezés miatt érdemes volt megnyitni a linket. Mindig tanul az ember valami újat. :)

Ez a 16 TB-os is úgy jött össze, hogy a jó ég tudja hány darabot raktak bele a legújabb csúcs NAND-ból. Valahogy 480-ra emlékeztem, de az nem reális. Majd este kiszámolom.

[ Szerkesztve ]

(#49) snecy20 válasza atus72 (#47) üzenetére


snecy20
veterán

Istenkirályság lesz majd 100+ TB adatot elveszteni meghibásodás miatt..... :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#50) bteebi


bteebi
veterán

Alig találok szavakat, sok az infó... :) Nem semmi, tényleg igazi offenzívába kezdtek. Van itt minden, mint a búcsúban. Szép és jó dolog a terás SSD-k piacra dobása, de ezek egyelőre sajnos százezrekbe fognak kerülni, ami már külföldön se kis pénz. A 16 terásnál meg le se merem írni, hogy vajon hány millióba fáj majd. Mindenesetre most már talán elkezdődik, elkezdődhet valami pozitív változás az árazás terén. Jó lenne, mert még mindig nagyon drága egy kellően kényelmes kapacitású (240 GB+) SSD...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.