Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

Jól sikerült! Viszont meg fog törni ott ahol forrasztottad. Célszerű több réteg csugor csövet tenni oda, hogy merevebb legyen.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) Spet válasza buherton (#1) üzenetére


Spet
addikt

Mint a cikk cimeben egy kicsit kokler megoldas lett, mert nincs forrasztva csak osszesodorva (de az jo alaposan) Amikor vettem a zsugor csovet direkt nem neztem a cin illetve a forrasztopaka arat a boltban, mert biztos hanyat vagtam volna magam, na meg itt kulfoldon sok hasznat nem vennem (otthon meg van minden), max hogy berakom a szekrenybe es amikor hazamegyunk, viszem magammal.

Majd kiderul, hogy mennyire tartos megoldas, de asszonynak is mondtam figyeljen ra ne nagyon hajtogassa/rangassa a kabelt, ha nem kell.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#3) nemlehet válasza Spet (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem ha nem napi szinten van hurcolva töltőstül akkor nem lesz semmi baj. Meglepően jól egyben marad ha erőseb össze van sodorva és nincs hosszanti irányba huzigálva nagy erővel.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) villamos


villamos
őstag

Volt amikor egy fanyelű csavarhúzó, és gáztűzhely segítségével forrasztottam, ha nem volt kéznél páka...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#5) D1Rect válasza villamos (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Én vihargyújóra gondoltam volna alapból, az nem jó?

(#6) Spet válasza D1Rect (#5) üzenetére


Spet
addikt

De csak a vekony kabelt ha sokaig melegited elporlasztja (legalabb is az UTP kabel igy halalta meg)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7) vegyszer válasza Spet (#2) üzenetére


vegyszer
addikt

Peti, Nekem meg pont másfél hete jött meg egy USB forrasztó.
És ajándékba adtak hozzá kb 25 cm ónt is.
Másfél hét alatt itt volt kínából 6$-ért...

Az első forrasztáshoz a kopterek mellé szerintem elég lesz, akár terepen is egy powerbankról

Portable USB Powered Mini 5V 8W Electric Soldering Iron With LED Indicator

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8) Kernel


Kernel
nagyúr

Ha már gányolás és ón nélkül (nem cin), akkor legalább keresztben össze kellett volna sodorni a két eret. Úgy nagyobb a "csomó" is, de jobban tart.

Kép eredeti forrása: [link]

A zsugorcsövet sem rezsóval kell melegíteni, öngyújtóval inkább. (Nem mintha dohányoznék, de attól még van öngyújtóm, ilyen célokra.)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9) Spet válasza vegyszer (#7) üzenetére


Spet
addikt

Usb-s forraszto? :Y Miket nem asol elo az Ali/Ebay-rol :DDD

Ha egyenletesen adja az 5V-ot akkor csak-csak. :K

Kernel: Ki mit talal azzal melegit :D Nem villany rezso volt hanem gaz ;) Gondoltam en az ongyujtora is, de mivel csak gyufa es palack volt otthon igy maradt az elozo. Par szal gubancott alkotott, igy csomos lett egy kicsit, es azota is tart a kottetes a vezetekek kozott, ugy hogy hordozgatom (igaz figyelek ra, hogy a zsugorcsoves reszt ne nagyon hajlitgassam).

Ha esetleg ha hazatertunk, es ujra kellene csinalni, majd szerintem kiprobalom az otthoni benzines melegito lampat ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#10) vegyszer válasza Spet (#9) üzenetére


vegyszer
addikt

Muszáj tesa, muszáj...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#11) Spet válasza vegyszer (#10) üzenetére


Spet
addikt

Tipp: ne tegyetek tropara a koptereket :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.