Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Én egy időben nagyon sokat cod-oztam online (kb heti 30-40 óra között amikor tényleg sokat, de szerintem minimum heti 20 óra megvolt). Az egy időben azt jelenti, hogy évekig. :/
Utólag jöttem rá, hogy az erre elpazarolt idő alatt egy idegen nyelvet felső fokon meg lehetett volna tanulni. Utólag nagyon sajnálom az ebbe beleölt időt, és abbahagytam. Bánom, hogy nem hamarabb jöttem rá.

De tök őszinte leszek, nem vagyok benne biztos, hogy teljesen jó irányba váltottam: azóta sokkal többet dolgozok, a családban mondták hogy munkaholista lettem. :/

Szerintem az ilyesmit csak nagyon tudatosan lehet kezelni. Az első az, hogy tudod hogy létezik a probléma. Utána beosztod magadnak, hogy oké lehet online játszani, kétnaponta max 1 órát (például). És ezt betartod. Én pl most elhatároztam hogy minden nap max 5-ig dolgozok, és ehhez igyekszek ragaszkodni. Nekem mindig az működött az életben, ha valamit el akartam érni, hogy kisebb célokra lebontottam a nagyobb feladatot, és így saját magam számára mérhetővé vált egyes részcélok elérése. Próbáld ki esetleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.