Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mm00


mm00
aktív tag

Nem törték fel az emailcimedet, csupán a levelek headerjében a te mail címed volt a küldő!

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"A következő dolog történt velem .Van egy email címem amit nem nagyon használok..."
Ha nem kell, töröld a fiókot, és már meg is szünt a probléma.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) I_Am


I_Am
veterán

Lehet, hogy van egy malware a gépeden? Én nem lepődnék meg.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) gorlin válasza I_Am (#3) üzenetére


gorlin
őstag

Szerintem nincs.Mivel tényleg csak normál internetes oldalakon járok,van nod32,ZoneAlarm,és nem talált semmit.
De még mindíg nem értem a logikát.Elég ha csak megszerzik a címem és bárki bármit küldözgethet a nevemben?Nem nagyon értem hogy a google ezt hogy "engedheti" vagy miért nincs olyan szolgáltatás ami megakadályozza ezt.

(#5) Dany007 válasza gorlin (#4) üzenetére


Dany007
veterán

próbálj meg egy spybot s&d -t akt. frissítéssel. Nekem 1-2 hét netezés után mindig talál valamit. Pedig én is csak normális oldalakra járok...de persze nem az a lényeg.

(#6) juliabrilke válasza gorlin (#4) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha van mondjuk open mail relay egy szerveren, akkor akár microsoft@microsoft.hu nevében is írhatsz levelet. Ahhoz nem kell feltőrni a fiókodat.
Ezt a fiókot meg kellene szüntetni, az biztos.

(#7) gorlin válasza juliabrilke (#6) üzenetére


gorlin
őstag

Köszönöm.Akkor ez lesz.De legalább megtudtam hogy van ilyen is.Eddig csak azt tudtam hogy spamet kaphat az ember,de hogy a nevében küldhetnek is azt nem:(

(#8) juliabrilke válasza gorlin (#7) üzenetére


juliabrilke
addikt

De a gépedet is vadászd át rendesen vírusok, spyware-k és hasonló hülyeségek után. Ne járj így a többi mail címeddel.

(#9) tuareg85

én is kapok olyanokat, amik mailer daemontól jönnek, de nem lehet, hogy az csak átverés? tehát hogy nem küldtek igazából a nevemben semmit, viszont ha ez írják a tárgyba, akkor legalább belenézel? szerintem erről van szó, mert nekem sem vírusos/spyware-es a gépem és mégis kapok ilyeneket, de csak az egyik címemre pl

(#10) bandiras2


bandiras2
senior tag

Néha kapok spamet a saját emailcímemről. Először ledöbbentem. aztán csak bosszant. Sokkal jobban érezném magam, hogyha jól fejbeverhetném ezt a köcsögöt. De sajnos nincs 10 000$ a zsebemben hogy Jaj és Néma Bob módjára körbejárhassam a köcsögöket. A BlueFrog jó kezdemményezés volt, de mivel Amerika nem állt mellé, a e-maffia elérte hogy bezárjanak.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#11) sh1n0b1


sh1n0b1
csendes tag

mailer-daemon: akkor küldi a szerver automatikusan, ha nem tudta kézbesiteni a levelet :D ez a szabvány...

másrészt, akárki nevében lehet küldeni levelet, és ehhez még csak open-relay sem kell... tök egyszerü a dolog: opensource mailszerver, pl: http://www.softstack.com/freesmtp.html
utána telnet kliens, open localhost
... stb. nem adok tippeket, aki akar rákeres neten úgyis, hogy leeht telnet klienssel levelet irni... a from-hoz nyilván ugyanugy azt gépelsz, amit akarsz... amikor elküldöd a levelet, a géped open-relay ként fogadja, de utána a következő "rendes" mail szervernek már nem kell open relay-nek lennie... hát ez van sajnos.

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#12) gorlin válasza sh1n0b1 (#11) üzenetére


gorlin
őstag

Ez tényleg szomorú.Az igazság az hogy eddig bele sem gondoltam hogy a Spam több annál hogy kapok hülye reklámokat.Mert így hogy a nevemben küldözgetnek leveleket sokkal jobban zavar mint ha kapnék pár reklámot.
Mindíg megtud valami újat az ember(sajnos:( )

(#13) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

Ez ellen nem lehet valahogy -érdemben- védekezni?? :(((

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#14) kissthomas válasza Hakudoshi (#13) üzenetére


kissthomas
csendes tag

Ez ellen csak úgy lehetne ha mindenki összefogna de télleg mindenki... Nekem is van pár mailszerverem amik DNS MX rekordok, spamfilterek, reverse DNS feloldásokkal próbálják megfékezni az ilyen leveleket, illetve relay-elni csak a helyi felhasználóknak relay-el, illetve a jelszóval hitelesített smtp kapcsolódás után enged külső címre mailt küldeni... Az kellene hogy minden szerver így működjön... Viszont ez se 100%, mert ha egy trojan megszerzi az uralmat az office-odon (z ActiveX csodákra képes...) a te nevedben hitelesített csatornán juttat ki leveleket. És ha megnézed az outlookban fél perc alatt hamis címet állíthatsz be küldőnek (a szerver csak a loginnevet ellenőrzi általában)

ThomaS

(#15) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nem tudom, hogy ti hogyan véditek a gépeteket, de nekem sose jön spam levelem, meg mailer daemontól vissza üzenet.Spíware ellenőrzés szokott lefutni minden hétvégén 3 különböző programmal, de 4 hónapja nem találtak semmit.
Én úgy csináltam, hogy az ie felől szinte mindent letiltottam és akkor nem ér meglepetés.
Tűzfal és vírusító nincs (csak egy portable verzió fut le hetente 1x)

[ Szerkesztve ]

(#16) zoo8800


zoo8800
veterán

Lehet, hogy a hiba a gmail szerverében van.
Tökmás: én citromailes, vagyok, és van, hogy 4 napig nem kapok levelet. Aztán persze megérkeznek. Vicces, amikor kérdezik, hogy olvastam-e az emailt, én meg: milyen emailt? Nem küldtél semmit...

rip and tear, until it is done

(#17) bandiras2


bandiras2
senior tag

A megoldás a spammerek ellen a következő. Összeállunk mondjuk a hunclickerrel, kiosztjuk a beérkező spamokat, majd kamu megtendeléseket csinálunk nekik direkt erre a célra létrehozott anonym mailcímekkel.Berlin, lifthóf kerület, random utca 69 meg hassonlók. Majd visszamegy nekik címzett ismeretlennel, és beedöglenek az interkontinentális postaköltségbe. A blue frog hasonlóan csinálta, csak megrendelés helyett "Köszönöm nem szeretnék önöktől rendelni" levelekkel spammolta a "tisztelt" gyártókat és spammegrendelőket..

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#18) sh1n0b1 válasza juliabrilke (#15) üzenetére


sh1n0b1
csendes tag

céges gép mi? :D

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#19) juliabrilke válasza sh1n0b1 (#18) üzenetére


juliabrilke
addikt

Neeeem.... :P

Természetesen otthoni gépről beszéltem. Céges gépen nem lenne nagy kunszt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.