Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Szia!

Tetszett. A 2. vers igazán jó. Gratulálok!

(#2) Rayyy


Rayyy
senior tag

Elsőre az jutott eszembe, (9) -be
figyelj jobban a szerzetedre! (9) -re
Ha rendszert írsz a verseidbe; (9) -be
már számíthatsz elismerésre! (9) -re

Gondolok itt a szótagszámokra, (10) -ra
ha nem ismeretlen ez számodra; (10) -ra
biggyessz majd számot minden ákomra, (10) -ra
el is kezdheted mindjárt... háromra! (10) -ra

S, a rímek, ha ismétlődnek (9) -ek
zavaró lesz, s neked lőttek... (9) -ek
bár váltakozhat a szótagszám és sorvég, (12) -ég
poént a végén találnunk kell! (9) - a komikus vég kezdete :D
legyünk akár magyar vagy norvég :) (9) -ég

Minden a legnagyobb render!

(#3) Ipse89


Ipse89
tag

Szia! Látszik, hogy a rímelésre figyeltél, az első versben nagyon jól alkalmaztál egy József Attila design-t!!! :R (Horizontális, majd vertikális, majd a végén horizontális verstértágítás) A 2. vers Royyy-nak igzaza van, ha picit figyelsz a szótagszámokra :U akkor ezek profi versek lennének. :C :R Mondjuk én még ilyen verset sem tudnék csinálni :DDD "a semmi és minden közepén." Ez a paradoxon nagyon ottvan :)

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#4) Yany


Yany
addikt

Hali,

Nem rossz versikék. Felbátorítottál, hogy amit régebben írtam verset, én is feltegyem. Remélem, lesz akinek tetszik az is. További jó alkotást...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5) szablya


szablya
tag

Szép versek! :C
Amúgy én ám nem igazán szeretem az efféle tudatos megszerkesztettséget. Túl kötött, merev... Inkább tartalmilag legyen jó a kompozíció, és legyenek benne kusza sorok, mintsem számozgassunk a sor végére, és a nagy fejtörés közepette elvesszen a lényeg :N Kitűnni amúgy is csak a mássággal lehet, ha más sémáihoz ragaszkodsz, nem lesz stílusod. Csak így tovább! :)

Nem fogok én nektek sorvégeket számozni,
Akkor már inkább megyek pityókát hámozni.
Készül az ebéd, épp ideje volna,
Ha az én anyámnak is több ideje volna :D

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#6) Ipse89 válasza szablya (#5) üzenetére


Ipse89
tag

Igazad van, hogy nem kell mereven ragaszkodni a sémához, de valamennyi alapdolgok( gonolok pl.: a rímelésre) az kell bele Olyan mint a Kick Box. Ütik-verik egymást de valamilyen szintű szabályok ott is vannak. ;)

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#7) ijjájom válasza szablya (#5) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Köszi, Benned bíztam és nem csalódtam!
Én nem mondtam, hogy

Én Petőfi nem vagyok,
verset írni nem fogok.
Mert ha egyszer megpróbálom,
Petőfit is lepipálom!
Csak próbálkozom, de elviselem a negatív kritikákat is. Igaz nagy költőinknek is voltak versei, amiben nem számolgatták a sorokat, szótagokat és a rímeket, de örülök, hogy vannak ilyen kritikusok is, biztos sok-sok ígéretes jó verssel jelentkezik majd!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#8) ijjájom válasza Ipse89 (#3) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Köszönöm szépen! Próbálkozok! Sokat jelent az építő kritika, nem mindig sikeredik tökéletesre, de tényleg, ha nagyon arra figyelek, hogy szótagszám, stb. stimmeljen, akkor lehet, hogy a lényeg elvész. Ez belőlem jön, néha még magam is meglepődök rajta. Mégegyszer köszi

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#9) ijjájom válasza Stirlitz (#1) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Köszönöm Neked is!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#10) Ipse89 válasza ijjájom (#7) üzenetére


Ipse89
tag

Hatalmas ez a kis versike amit ide írtál jót mosolyogtam rajta :DD nekem is volt egy írásom ahol aztán volt akik lehurrogtak rendesen. de voltak akik megvédtek. Nagyon egyszerű. Hasonló a helyzet mind Ady Endrénél. Vagy imádták vagy gyűlülték. Akik imádták, azok azért mert a vers mondanivalóját megtalálták. Akinek meg nem jött át a versek mondanivalóla az meg fujjogot mint akinek elmentek otthonról :DDD ;] Szóval a lényeg, hogy nem kell megijedni a negatív kritikáktól, csak tudni kell hogy ezt most magára a versre kaptad, vagy csak azért mert az illetönek nem jött át a vers, vagy nem tetszik szimplén neki. Ilyenek voltak, és lesznek is. De a lényeg, hogy ha van benned tehetség, akkor abból tudsz is profitálni, csak engedd őket a felszínre. ;)

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.