Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pigster


pigster
senior tag

Egyre lejjebb a színvonal. Hihetetlen bulváros cím. A cikket már el sem olvasom. És van olyan balek, aki ezért még fizet is!?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#2) -szp- válasza pigster (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

Azért nem értem a felháborodást, mert még tíz óra sincs, ma már ez az ötödik anyag amit el lehet olvasni, az előzőekben beszámoltunk az email alkotójának haláláról, egy pár napos zsarolóvírus megjelenéséről, Eric Schmidt pentagoni szerepvállalásáról, illetve a taxi vs uber legfrissebb momentumáról... Szóval választék van bőven, nem lehet azt mondani, hogy muszáj pont a Google keresőjének cuki funkciójáról olvasnod.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#3) floatr válasza -szp- (#2) üzenetére


floatr
veterán

Mindig lesz, aki a cikkbe köt bele :)

Én egyedül csak a felhasználási lehetőségeit nem értem. Ha kicsi a gyerek nem tud írni, de még beszélni sem igazán, hogy bediktálja a guglinak. Annyira meg nem hibatűrő a beszédfelismerése, hogy egy 2 éves gyereket értsen. Később meg már nem pálya a gyereknek (vagy csak az én gyerekeim égtek ki túl korán)

(#4) -szp- válasza floatr (#3) üzenetére


-szp-
aktív tag

Speciel a pulykának már vettem volna hasznát pár éve, és az elefánt is jól jött volna akkoriban, pont relatív nehezen utánozható hangú állatok hódítottak, igaz a YT csak pár kattintással volt messzebb :DDD

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#5) #52815360


#52815360
törölt tag

Megfigyeli őket. Pont mint az embereket ;]

(#6) Zen7 válasza #52815360 (#5) üzenetére


Zen7
tag

Ott a pont,ugyanezt akartam írni :DD

[ Szerkesztve ]

To Bullitz: "úgy hallom te se vagy a scoreboard magaslatán. A fenti kolléga írta hogy te se fényes stattal ücsörögsz a toplistán pedig aztán a leg op-b kasztot játszod a játékban." GOLD

(#7) atike


atike
nagyúr

Mit csinált? :)

(#8) pigster válasza -szp- (#2) üzenetére


pigster
senior tag

Nem háborodtam fel; tettem egy megállapítást.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#9) pigster válasza atike (#7) üzenetére


pigster
senior tag

Sosem fogsz rájönni. Én sem.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#10) -szp- válasza atike (#7) üzenetére


-szp-
aktív tag

Rögzítette a hangjukat és azt közvetlenül a keresőből tette elérhetővé! :Y

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#11) atike válasza -szp- (#10) üzenetére


atike
nagyúr

Jól van na, nem raktam gonoszkodós smileyt... :DDD

Soha rá nem jöttem volna... :DDD :P :DDD :DDD

Amúgy meg hasznos kis apróság. :R

(#12) #20655360 válasza #52815360 (#5) üzenetére


#20655360
törölt tag

Kísérleteket végez rajtuk. ;]

(#13) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Összesen 19 állathoz kerülhetünk közelebb ezzel a módszerrel, ami magyar nyelven is működik. - A magyar tehén más hangot ad ki, mint egy német? :DD

(#14) -szp- válasza KaiotEch (#13) üzenetére


-szp-
aktív tag

:DDD imádlak titeket! ;]

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#15) floatr válasza -szp- (#14) üzenetére


floatr
veterán

A egyszerűsített kínai és a japán macska nincsen a feature-ök közt. Pedig azt nagyon megnéztem volna.

(#16) #52815360 válasza floatr (#15) üzenetére


#52815360
törölt tag

(#17) pigster válasza -szp- (#14) üzenetére


pigster
senior tag

Na, akkor most megtudtam, hogy a tigris azt mondja: "Hang lejátszása". Hát erre tényleg nem jöttem volna rá sose.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#18) -szp- válasza pigster (#17) üzenetére


-szp-
aktív tag

Szolgálunk és informálunk! Örülök hogy mutathattunk valami újat :)

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#19) #52815360


#52815360
törölt tag

És mit mond a róka? ;]

(#20) KaiotEch válasza #52815360 (#19) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

;]

[ Szerkesztve ]

(#21) szupermacs válasza #52815360 (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Semmit, nem képes beszédre. Vagy ha arra az idiótára gondolsz, aki pár éve tök vicces és menő volt, akkor: vinnyog és kiszakítja mindenki dobhártyáját, amíg bele nem ég az emberek agyába. :P

Szerintem jópofa funkció, remélem bővíteni is fogják majd az állatok listáját és az alfajokat is beteszik majd, nem csak úgy a legismertebb fajokat. Érdekes lenne.

(#22) #52815360 válasza szupermacs (#21) üzenetére


#52815360
törölt tag

Igen, arra gondoltam :C

(#23) szupermacs válasza #52815360 (#22) üzenetére


szupermacs
veterán

Hihetetlenül utáltam azt a számot, nagyon idegesített. Annyira örülök, hogy az ilyen idióták egyszer lecsengenek és elfelejtik őket, de aztán megint előjönnek valamiért. :O
Egyébként fogalmam sincs már mit énekelt abban a számban, egyszer hallottam csak. :DDD

(#24) #52815360 válasza szupermacs (#23) üzenetére


#52815360
törölt tag

Tessék, magyarul :P

(#25) szupermacs válasza #52815360 (#24) üzenetére


szupermacs
veterán

Isten ments! :( :D

(#26) haxiboy válasza -szp- (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Addíg nincs gond, csak a "Sose találnád ki ......" kicsit kattintásvadász cím...+

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27) #20655360 válasza #52815360 (#24) üzenetére


#20655360
törölt tag

Instant agyrák. :D

(#28) DjFlanker válasza szupermacs (#23) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Az Ylvis egy zseniális norvég humorista duó, szenzációs klippekkel ás stílusparódiákkal. (több tucat van nekik, milliós nézettségekkel). Olyan témákban mint egy török utcazenész, egy repülőt eszkábáló afrikai, a hétvégi ház a semmi közepén, vagy a laktóz intolerancia, esetleg az acapella ereje.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#29) szupermacs válasza DjFlanker (#28) üzenetére


szupermacs
veterán

Értem, csak nem tetszik és nem szeretem. Valakinek az ilyen humor nem jön be, valakinek meg az angol abszurd humor. Én az előbbibe tartozom.

(#30) -szp- válasza haxiboy (#26) üzenetére


-szp-
aktív tag

Ebben viszont semmi clickbait nincs elrejtve, tényleg megdöbbentő szembesülni vele, hogy rohan az idő/egyesek milyen fiatalok/tájékozatlanok
Megdöbbentő videó: idősebb a Windows használójánál

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#31) szupermacs válasza -szp- (#30) üzenetére


szupermacs
veterán

Divat lett fikázni a cikkek címét és nem elolvasva a cikket ideböfögni. Nincs ebben semmi meglepő.

(#32) #52815360 válasza haxiboy (#26) üzenetére


#52815360
törölt tag

Sose találnád ki... mi történt a lánnyal, aki a mentosra kólát ivott :))

[ Szerkesztve ]

(#33) #51736960 válasza pigster (#1) üzenetére


#51736960
törölt tag

Egyetértek, ez már a Velvet szint. Persze van, akit nem zavar :)
De ez így van jól, az Itcafé-nak ez a szerep jutott, akinek nem tetszik, ne olvassa.

[ Szerkesztve ]

(#34) szupermacs válasza #52815360 (#32) üzenetére


szupermacs
veterán

Meg, hogy sose gondolnád mit vett fel a csaj a strandon. 444-en volt egy ilyen cím a cikknél. :C Szerintem ezek poénosak. Aki meg kíváncsi és bedől neki, annak teljesen mindegy.

(#35) DjFlanker válasza szupermacs (#34) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Főleg hogy pont az a cikk az ilyen típusú címadásokról, a jelenségről magáról szól, és valójában egy igényes, jó cikk :D

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#36) -szp- válasza #51736960 (#33) üzenetére


-szp-
aktív tag

Amúgy én tök jól szoktam szórakozni a fintorgókon/fintorgókkal (úgy vettem észre, egyre több kötekedő kacsint össze velem)
pénteken én voltam szerk. ügyeletben (fél nyolcra értem be kb), este ott ragadtam a szemle meg már nem emlékszem mi miatt addig, hogy a SpaceX-re nem értem volna haza, szóval gyorsan megírtam ugyanarról a fellövési kísérletről ötödszörre is valamit, amit korábban még nem veséztünk ki. A sikeres bumm után elolvastam kb 4000 idióta hozzászólást, hátha találok bármilyen új infót (a NASA fóruma hihetetlen alacsony színvonalú tud lenni) és szereztem robbantós videót, aztán elkezdtem egy bestof kinemlövés-kilövés médiaválogatást összevakarni nektek, viszont mikor felnéztem már reggel volt, beáldoztam a napot a netadó followupra, ami ha jól emlékszem 21.00 körül lett csak kész, ekkor már 40-42 órája voltam ébren, de addig nem akartam elindulni haza, míg valaki be nem szól... hát egykor elindultam, még szerencse hogy nem vagyok totálisan függő, így megelégedtem a LoL kupára érkezett hőbörgéssel :DDD
az mondjuk tény, hogy a vasárnapi termés már megnyugtatóbb volt.

(#31) szupermacs: teljesen hullámzik, volt hogy hetekig senki nem csinálja, olyankor ledobok egy "nájsz tráj márkot", vagy kitalálok valami alufóliasisakos sztorit. azt vallom, hogy ha már kiálltam a sarokra, akkor minimum élvezem a dolgot ;)

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#37) #51736960 válasza -szp- (#36) üzenetére


#51736960
törölt tag

Érzésem szerint van egy irányelv az Itcafé-val kapcsolatban, miszerint "könnyed tartalmú, bulváros, figyelemfelekltő című" tartalmakat kell gyártani, és a cikkek szerzői ennek megfelelően dolgoznak.
Feltételezem, tudnátok komolyabb írásokat is produkálni, arra viszont kattintanának egész nap összesen kb. hárman :)

(#38) -szp- válasza #51736960 (#37) üzenetére


-szp-
aktív tag

érkezéskor még azt mondták, lehetőség szerint öltönyös bulikat rendezzek. Ennek megfelelően tettünk rá néhány kísérletet, de valóban nem volt rá vevő se az olvasó se a hirdető. 8-10-15 éve még akár életképes is lehetett volna, de a világ nem erre tart. Én nem bánom, ami most van, attól még pont nem hülyülök el, na de ha egyszer elkészülök, olyan Elon Musk anyagot kaptok, lehet én is megbánom hogy így rápörögtem :B

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#39) #51736960 válasza -szp- (#38) üzenetére


#51736960
törölt tag

Musk-ról sokan szívesen olvasnánk, ebben biztos vagyok :R

(#40) ceia


ceia
őstag

Nekem nem működik, akármit is írok be. A cikkben szereplő tehenes kérdésre a gyakori kérdéseket hozza be elsőnek és semmi rajz, pláne hangminta :N

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#41) -szp- válasza ceia (#40) üzenetére


-szp-
aktív tag

ha angol nyelvű a keresőd, akkor angolul kell feltenned a kérdést is. Magyarul csak azoknál működik, akik magyar nyelvet állítottak be :)

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#42) -szp- válasza #51736960 (#39) üzenetére


-szp-
aktív tag

gigaanyag, ahogy mondtam, még én is megbánom :D eddig 24 ezer karakter, és még hol a vége...

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#43) ceia válasza -szp- (#41) üzenetére


ceia
őstag

Az angol verzióval működik, (what does the cow say) kivéve, hogy a hangokat nem játsza le. Azért f...ság, hogy már egy ilyen egyszerű funkcióhoz is a legújabb böngésző kell :W (FF24.8.1esr van) Érdekes, a translator viszont beszél..
Íme a magyar verzió: kérdés  válasz
Gondolom az lehet a baj, hogy a gugli beállításokban a nyelvnek az angolt adtam meg, angol a Windows is. Ennek ellenére a google.com-ra ezt a magyar verziót adja be mindig :W Csak úgy tudom behozni a global verziót, hogy rákeresek a Yahooval, és a találat cache-elt változatát választom. [link] De ha fent kattintok a lila linkre, megint a Magyarország változatot hozza be. Mekkora s..fejek :(

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#44) -szp- válasza ceia (#43) üzenetére


-szp-
aktív tag

Az oprendszer nyelve nem számít, csak az, hogy a böngészőben mire állítottad a Google keresés nyelvét. Ha átállítod pl magyararra, és a google.com oldalra navigálsz, a jobb alsó sarokban "Váltás a Google.com domainre" felirat ténylegesen áttesz az angol nyelvű keresőbe. Ugyanez visszafele is működik. angol nyelv használata mellett a google.hu oldal alapból angolul jelenik meg, de van lehetőség egy kattintással magyarítani.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#45) ceia válasza -szp- (#44) üzenetére


ceia
őstag

A böngészőben és a gugli beállításokban is az angol van megadva. Ennek ellenére, ha beírom a címsorba, hogy google.com, a Magyarország-gal kiegészített Google logó jelenik meg. Igaz, a jobb alsó sarokban ott van a use Google.com, és arra kattintva az angolt hozza be, de miért nem hozza be eleve azt? Lehet, hogy törölnöm kéne a sütiket :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#46) -szp- válasza ceia (#45) üzenetére


-szp-
aktív tag

Ha átkattintasz a másik nyelvre, nem jegyzi meg? Ez furcsa, kipróbáltam és nálam a 49.0.1512.87-es Chrome és a 43.0.4-es Firefox is ennek megfelelően jelenítette meg a keresőt a következő alkalommal. Nem blokkolsz valamit?

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#47) ceia válasza -szp- (#46) üzenetére


ceia
őstag

Nem blokkolok semmit, még az ABP-t is letiltottam, és töröltem az összes sütit, akkor is a magyar guglit hozta be a google.com-ra. Ezt a gugli csinálja, az IP alapján. Talán az újabb Firefoxok már nem engedik a guglit így szemétkedni.. :U
Pedig létezik a probléma, mert a Mozilla kiegészítős oldalon olyan keresősáv engine is van, ami mindig a global guglit hozza be. Ez is jó, de nem teszik az ikonja.

Találtam egy kiegészítőt is, ami mindenképpen a globalra irányít - így viszont nem is lehet más országét behozni, a magyart sem!

Közben érdekes dologra jöttem rá: Most már ha kikapcsolom ezt a kiegészítőt, akkor is a global jön be! Valahogy rendbetette a dolgot. Most már le is szedhetem :) Köszönöm a segítséget mindenesetre :R

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.