Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) próbakocka


próbakocka
senior tag

sosem értettem ezt az adapterezős dolgot. funkció, és fényvesztés mindenképpen van, nem?
ráadásul pont a sony vázakra van a legtöbb zeiss, meg kínai nagyfényerejű varázslat.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#2) ivana válasza próbakocka (#1) üzenetére


ivana
Ármester

Fényvesztés nincs, a lencsés átalkítókban lenne csak de azok tényleg nem jók semmire.

(#3) E.Kaufmann válasza próbakocka (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kívülállóként nézve a franc vesz új vázhoz új optikákat. Nem foglalkoztam ezekkel, de mikor rendelnem kellett valakinek egy belépőszintűbb optikát akciósan 300akárhány ezerért, háát. húzós hobbi. El tudom képzelni, hogy ár érték arányban jobb egy másik gyártó váza, esetleg többet is tud, de nem fogja az illető az új vázért kivágni a régi bőröndjét.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) twollah1976


twollah1976
őstag

Micsoda Photoshop Artista kép van a hírbe rakva!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) ROBOTER válasza ivana (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Igazából nem tudom eldönteni, hogy a mondatod első vagy második felét cáfoljam.

A FullFrame SLR -> non FullFrame MILC átalakítók (mint pl. a Metabones Speed Booster sorozat) esetében nő a fényerő és nő a felbontás. Hogy semmire sem jók? A gagyi utánzatok valóban nem jók.

Szerintem a Canon FD -> EOS adapterrel kevered, az tényleg közelíti az értelmetlenséget, ott azért kellett lencse, hogy legyen végtelen.

A FullFrame SLR -> FullFrame MILC értelmetlen lencsésben, mert a bázistávolság különbség mindig lehetővé teszi a tisztán mechanikus illesztést.

[ Szerkesztve ]

(#6) jerry311 válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Alapvetően nem cserélgeti az ember a vázakat csak úgy. Aki berendezkedett egy bajonettre, az arra vesz optikát vagy kamerát. Használt objektívek meg nem nagyon vesztenek az árukból, az újakat kell megfizetni, de nagyon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.