Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Ha nem volt Nokiád nem votl mobilod ;]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#2) Sordoran válasza merkucyo (#1) üzenetére


Sordoran
addikt

Hát nagyon szomorú, de ez van. :( Családban volt 2 Nokia 3310-es amiket néha használtam, de saját nem volt.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#3) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ehh. Én Ericsson Hotline-nal kezdtem :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) quarros


quarros
tag

Hűű minden ilyen jellegű cikknél úgy érzem, hogy megvénültem
(és ez most a te hibád :DDD.)
Én még Nokia 2110-el kezdtem tinédzserként. Pff de régen volt.

[ Szerkesztve ]

(#5) Yutani válasza Sordoran (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

20 éve van meg a privát számom, céges mellett is megtartottam. Nokia 3210-zel kezdtem, aztán lett 3100 színes kijelzős, majd utolsó Nokia telefonként egy 6233 Black. Ezt utóbbit 2014-ben nyugdíjaztam, onnantól egy ideig két LG smpartphone-nal jártam, aztán jött az első dual SIM-es telefonom (Xiaomi RedMi Note 2).

Szóval igen, akinek nem volt Nokiája, nem volt mobilja. :D

#tarcsad

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Az Xperia SP nagyon klassz telefon lehetett volna. De nem lett. Vacak kijelző, vacak hangminőség, vacak rom és konstrukciós hibák. Pedig nem volt olcsó és bizony csak a Z és ZR volt felette akkoriban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) Silent77 válasza quarros (#4) üzenetére


Silent77
veterán

94-ben 2010 volt az első mobilom, mai napig megvan. :D 2110 milyen király telefon volt, imádtam.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8) Somatom


Somatom
veterán

Én nyertem. :) Egy Pannonos Nokia 1011 -es féltégla volt az első telóm. Méghogy a mostani telók nagyok. Azt próbálta volna meg valaki farzsebbe dugni! :)
Akkor még csak Budapesten, meg a Balatonnál volt lefedettség.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) Sordoran válasza janeszgol (#6) üzenetére


Sordoran
addikt

A kijelzőnél győzködtem magam, hogy nem olyan rossz ez. Felbontásban helyén volt, a minősége pedig TN panelek között megfelelő, de tény, hogy ha mellérakott az ember egy IPS-t vagy AMOLED-et, akkor fogta a fejét. Hangminőségben nem hallottam rá panaszt, de én amúgy is fülhallgatón hallgattam zenét. Bár nem véletlen, hogy nem a hátlapra kerülnek a hangszórók már. (ha erre gondoltál)
A ROM és a konstrukció viszont tényleg alja volt. Előbbin még javíthattak volna, de nem tették. Utóbbinál pedig hát... Az, hogy a hátlap első levétele után már letört 1-2 pöcök, elég gáz. És ez rengeteg tulajnál így volt.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#10) bitpork válasza Somatom (#8) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Khm... A hotline-ra keress rá szerintem ha féltégláról van szó. Konkrétan hátizsákkal vittem. Igaz nem Nokia :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

2000-ben vettem az első mobilomat, használt Ericsson GA318-ast. Csak telefonálásra használtam, mert sms-t sem lehetett küldeni vele, csak fogadni. De ettől még imádtam, mert bármikor bárkit felhívhattam.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#12) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ericsson T20s volt az első telefonom amit használtan kaptam. kb 2003-ban.
Első saját új telefonom 2005-ben Motorola V547

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) Narxis


Narxis
nagyúr

Nekem az első a siemens c35 volt de nem 100%, szüleim vették mert Telenornál nagyon olcsó volt új kártyás csomagban és akkor legyen már nekem is. Viszont ami bevezetett a telefonok világába az a SE K550 volt azt hiszem, azok voltak az egyedi mobilok. Mostanra egy kicsit viszont belefásultam, szeretem a Redmi Note 5 telefonomat de kb. csak akkor használom ki jobban ha olyan helyen vagyok ahol várakoznom kell. Nem is fogom cserélni csak ha már olyan lassú lesz, hogy rossz használni, hacsak nem mutatnak a gyártók valami forradalmian újat és nem csak a specifikációkat javítgatják.

Thanos was right.

(#14) TheLázs válasza Narxis (#13) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Abszolút egyet értek! Már anno a W910i-men is lehetett yutube-ozni, stb. A most divatba jött bankkártyás azonnali fizetős témákon kívül körülbelül mindenre megfelelt, amire a mostani Redmi4x-em is. Csak az idő ment, minden egyre lassabb lett. Egy két lábbal a földön járó embernek nem fog ennél sokkal jobb telefon kelleni mostanában...

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#15) TheLázs válasza TheLázs (#14) üzenetére


TheLázs
csendes tag

A youtube helyett yutub elírás, mert ki-kihagy a billentyűzetem. Azt viszont soha nem mosom le magamról, hogy az egyetért szót különírtam. Elindultam én is lefelé a lejtőn :(

[ Szerkesztve ]

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#16) bitpork válasza TheLázs (#15) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nyugi , korral lesz ez még cZifrább is ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17) kemotox válasza TheLázs (#15) üzenetére


kemotox
addikt

Bocsnemvalaszakartlenni.

Siemens C60 asszem. Azt imadtam. Volt rajta egy tok jo ladatologatos jatek :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Én meg T10-zel kezdtem 2001-ben. Az a sötétkék verzió, két soros kijelzővel. Akkoriban a 3210 volt a divat, ami nem tudott rezegni, de az enyém igen. :D Meg a lehajtható flip is menő volt.
Ezek után is csak Ericssont meg SE-t vettem, amit a P1-gyel zártam. Ezt követően volt az első és egyben utolsó Nokiám, egy E52. Hetente maximum egyszer kellett tölteni...

Utána sajnos nekem is be kellett lépnem a még ma is tartó unalmas Android világba.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) .Szaki.


.Szaki.
addikt

A Panasonicon nem tudtál SMS-t írni? Biztos, hogy az a típus volt, mint ami a képen szerepel?

Éds.anyámnak egy az egyben ugyanilyen telefonja volt, igaz csupa nagy betűvel, de tudott SMS-t írni rajta. Nagyon hosszú ideig használta, ezen a két opción kívül akkoriban semmi egyéb elvárása nem volt a telefontól.

Az én listám:

Siemens A40 (sötétkék ház, ezüst papír);

Nokia 5110 (fekete);

Siemens C62 (fehér);

SonyEricsson K300i (alul ezüst, felül kék);

SonyEricsson K310i (ezüst);

SonyEricsson K550i (fehér);

LG KP500 (fekete);

Samsung Wave 723 (ezüst);

Nokia X2-01 (fekete);

Nokia Lumia 625 (fehér);

Honor 4X (fehér);

iPhone 5S (Fekete);

Samsung Galaxy S9+ (fekete)

Ezekből a Wave 723-at és a Honor 4X-et bántam meg, előbbit piszkosul. A legjobban közülük az 5110-et, a K550i-t és az iPhone-t szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#20) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Én '96-os születésű vagyok, első telefonom általános iskolában, 4. osztály környékén került hozzám:

Nokia 3410 (2002 a kiadás dátuma, ez minden telefon mögé odakerül)

Az akku meghalt, már nem nálam történt.

Motorola V535 (2004)

Nagyon szerettem, már lehetett rá MP3 csengőhangot tenni, Bluetooth-on keresztül pc-ről, akárhonnan. Wap képes, Java játékokra képes, egyedül az 5MB memória volt kevés.

Sagem My-411v (2007)

Ezért hisztiztem. 13000 Forint körüli összeg volt. A motorolát csak a bővíthetősége miatt akartam erre lecserélni. A hangszórója nagyon nagyon jó volt, a kijelzője gyalázatos. Java-játék hivatalosan nem nagyon ment rajta, gyakorlatilag meg egy csomó mindent sikerült ráheftölnöm. Fülhallgatót sosem tudtam hozzá venni. Ez lett a veszte. Később egy osztálytársamtól (évek múlva) vettem egy ugyanilyet, 1500 forintért, zsír újan. Nyilván azért, mert ők is "nagyon szerették".

Sony Ericcson W910i (2007)

A2-sony. Ezért is hisztiztem, ma már nagyon trének ítélem ezt a viselkedést - talán mindenkinek megvan ez a fázisa. Ez már MINDENT tudott. Nagy betűvel. A külseje nem bírta az amortizációt, ez volt az egyetlen dolog, amit nem szerettem benne. A Vodafone szervizét háromszor megjárta, mert a vodás szoftver miatt állandóan fagyott. A harmadik után méltóztattak feltenni a gyárit, így lehetőségem nyílt az A2 rendszerben a menüket, témákat, mindent kicsit alaposabban átszabni. Nagy királyság volt a gyorsulásmérő szenzor, meg a gyárilag élvezhető hangzást nyújtó füles, és persze az ultimate tanyadiszkó hangszórópár. Ő már nagyon a modellciklus végén, előfizetéssel 0 forintért lett az enyém. Karácsonykor.

Sony Ericcson W595 (2008)

Nagybátyám egyszer csak hozott egyet, írországból. A kishúgomnak egy nintendo DS-t hozott, az királyabb volt, főleg, hogy nekem akkor már volt jobb telóm... Egy kicsit használtam, de nem adott semmi pluszt. Eddigre megutáltam a SE csatlakozóit.

Sony Ericcson Xperia X8 (2010)

Apát áthúzták a palánkon egy kamu iPhone-al, és ezt cserélte ő el a Sonyra, úgy, hogy egy kicsit még bele is fizettem. A kamu iPhone poén volt, volt benne mekka kereső alkalmazás, meg olyan igénytelen játékok, hogy különbet rajzolok. (tényleg.)
Az X8 korlátja a RAM volt, ezt leszámítva imádtam. Már millió dologra lehetett használni értelmes sebességgel, pláne, hogy gyakrabban cserélgettem rajta a ROMokat, mint az alsógatyámat. Egyszer bootloop-ba is küldtem, ekkor tudtam meg, hogy csak a saját kerneljéhez passzoló szoftvert szabad rátenni.

Samsung Galaxy Mini (2011)

Ez levetett telóként került hozzám, azért kezdtemhasználni, mert a nagyon kicsit több ram miatt sokkal jobban lehetett.

Nokia 3410

Szereztem egy másikat, brahiból. Ezt 2015-ben toltam, ami belefért. Már gólyatáborba is ezt vittem. Az embereknek nyúlt az arca, amikor a Badinerie felcsendült.

Nokia Lumia 530 Dual Sim (2014)

Imádtam. Ha nem lett volna olyan kevés WP alkalmazás, és az akku nem adja fel, akkor örökké maradhatott volna. Viszonylag hitvány hardverből mesés teljesítményt facsart ki. Mindeközben a 2048 simábban futott rajta, mint az összes androidos vetélytárson. Ő sokáig volt meg, egészen 2017 végéig, a két évét kiszolgálta.

Xiaomi Redmi 4X (2017)

Mostani madár. Eddigi legjobb telefonom. Voltak vele apróbb gondok, de kiderült, hogy user-error áldozata lett. Mindegy, a kijelző színei bánják :( Hajtom, amíg szétesik. Most múlt el egy év négy hónapos. Remélem, még sokáig kiszolgál. A 4000mAh-s akku királyság.

[ Szerkesztve ]

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#21) oszi666


oszi666
őstag

Én a MI9 SE-t várom... számomra az valszeg bőven elég lesz

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#22) MasterDeeJay

Nálam első teló hasonló mint a cikben szereplő csak éppen Pnasonic G450 féltégla. Emlékszem volt valami 3 másodpercezés a westeleseknek persze nekem meg pont pannonos volt.
Aztán Nokia 3210 plusz rezgő motorral, unalmas telefon, mindenkinek olyan volt.
Nokia 3510i , igen színes!!! három darab MMS-t tudott tárolni!! Mekkora királyság.
200Ft-ért korlátlan WAP, aztán dögök emelték 2000Ft-ra volt is belőle balhém a pannonnal.
Aztán volt még E51, N95mini, 8110, 8910, 5110 vegyesen össze vissza. A 8910-esre rá lehetett állni és ugrálni rajta annyira masszív volt csak a csúszkáját csinálták volna meg rendesen akkor örök darab!
Emlékszem rá hogy az E51-esre raktam dosbox-ot win95-el, meg torrent klienst. :DDD
És itt véget is ért a telefonos korszak, ezek után lelketlen szarok voltak mind. (zte blade1, pár samsung J3, J5 és huawei P8 lite...Cat B15...pár noname kínai...már a típusokat sem tudom...)
Most egy Samsung J5 2017-es van, meg cégesnek Nokia 640-es.
Első telefon nagy szabadságot adott hogy mindenhol el tudnak érni, ezek a maiak meg inkább kötöttséget mert mindenhol el tudnak érni...Fenébe...

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23) rdt89


rdt89
addikt

Szép kis lista. :R
Nekem a mobilfelhozatalom:
- Ericsson 2618A
- Siemens C60
- Sony Ericsson K300i
- Sony Ericsson W610i
- HTC Polaris P3300
- Sony Ericsson Xperia X1
- Dell Streak 5
- Sony Ericsson Live With Walkman (WT19i)
- Zopo C3
- K-Touch Nibiru One Mars H1
- Lenovo Vibe Z2 Pro
- LeEco Le Max 2
- Vibe X3 Lite
- Motorola Atrix HD
- HTC M9
- LG G5
- Huawei Mate 9 Pro

Minden féle ritka és különleges készülék megfordult nálam, de a Vibe Z2 Pro a K-Touch Nibiru és a jelenlegi Mate 9 amik számomra a legjobb készülékek voltak. Sőt a Mate 9 Pro az egyetlen készülékem ami nem csak megmaradt 1 évig, hanem tovább is húzta, már 1.5 éve lassan a tulajdonom része és még mindig nem találtam meg a méltó utódját. :)

(#24) #33253120


#33253120
törölt tag

Ericsson A1018 volt a kezdet, majd T10, de sok helyen leírtam a listát, erre nem fordítok időt most.

De. Kb azt érzem, hogy a régi gombos Ericsson/Sony Ericsson vonalat az érintőképernyős vonalon a Samsung viszi tovább. Amennyire használhatatlan volt bármilyen nyomógombos Samsung, még a 17 színű ledes visszajelzős (talán) B210 is, annál jobban felhasználóbarátabbak a jelenlegi vasak.

Kb nem érzem az igényét a romolásnak amit úgy a K750/W800 körül kezdtem megszeretni, és úgy a Samsung Galaxy S Advance-ig tartott nálam...
Jó, persze a kisördög piszkálja mindig az ember fiát, ezért az S5 Minire is raktam (utólag indokolatlanul) LineageOS-t, de persze nem volt olyan használati élmény, mint a gyári romon. Ok, anno hozzászoktam, hogy a Spica alatt voltak kitchen weboldalak ahol olyan romot kattintgattál össze amilyet akartál, olyan appokkal amire szükséged van. Itt ma már ez nem hozta meg az éményt.
Egyszerűen ahogy kijön a boltból jó. Viszont a mesterséges avítás már annyira nem tetszik. :(

Szerk.: Kb 2001 óta telefonon élek, talán 2006 óta van egyáltalán PC-m, de azt mindig sokadlagosnak tekintettem.
Emlékszem a mail-to-ftp oldalakra, (Köszönet Jacusa) a wapról szerkeszthető wapoldalakra (Köszönet Aryes) de ma már sokkal könnyebb dolgunk van. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Sordoran válasza .Szaki. (#19) üzenetére


Sordoran
addikt

Az biztos, hogy GD50 volt, csak fekete. Mérget nem vennék rá, hogy nem lehetett SMS-t írni rajta, de én nagyon így emlékszem rá.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.