Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Köszönjük a részletes bemutatót. Telepítve működik.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

rakhattak volna bele frisseb csomagokat is, nem kene mar a regi Ubuntura tamaszkodnia !!!

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3) nuke7 válasza Dr.FantastiK (#2) üzenetére


nuke7
veterán

+1 :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#4) cami][us


cami][us
senior tag

A lightdm jó választás.

(#5) Dave™


Dave™
nagyúr

Nem szeretnék kötözködni, de abszolút nem szükséges 4 magos processzor a megfelelő felhasználói élményhez, sőt. A lényeg annyi, hogy legyen modern, és ne a legalsó szériás ATOM sorozatból való (de igazából még azokkal is össze lehet hozni normális sebességet az említett környezetekkel).

(#6) Alveus


Alveus
tag

Nekem egyetlen gondom van vele, hogy nem kínálja fel a frissítést, lehetséges, hogy amit használok szervert, arra még nem került fel? ( bocsi, 2 honapja linuxozok, ez a része még nem tiszta)

(#7) 0xmilan válasza Dave™ (#5) üzenetére


0xmilan
addikt

Amúgy ezeket a számokat honnan szedte a szerző?
A hivatalos, linuxmint.com-os blogposzt nem említ se grafikus gyorsítót, se processzormagokat.
A KDE (2 GB) kivételével mindegyikhez 1 GB a minimum (2 GB recommended).

(#8) Lacc válasza 0xmilan (#7) üzenetére


Lacc
aktív tag

Lehet a számokkal dobálozni, de nem hinném, hogy bármi értelme van. Van olyan Konfig ahol simán beüthet a gikszer.
Nálam a Cinnamon 8GB Ram, SSD, 4Core CPU (AMD A10-5700) esetén szaggat. Főleg böngészés közben látványos nagyon.

(#9) 0xmilan válasza Lacc (#8) üzenetére


0xmilan
addikt

Ott valami más hiba lehet. Hasonló konfigom van, csak intel i5-tel és xfce alatt nagyon smooth. A cinnamon se eyecandy annyira, hogy az okozza a lassulást; szerintem.

(#10) Dave™ válasza Lacc (#8) üzenetére


Dave™
nagyúr

Jó, de a szerző szerint kell a négymagos processzor. A J1900 négymagos, a kétmagos i3-7100 pedig 3x gyorsabb nála. Innentől semmi értelme ennek az ajánlásnak. A KDE Plasma 5.X pedig meglepően takarékos az erőforrásokkal, nem vagyok benne biztos hogy jogos a nehézsúlyú besorolás.

(#11) nuke7 válasza Dave™ (#10) üzenetére


nuke7
veterán

kiprobálom, hogy az i5-2500 bírja-e 16GB rammal... :DDD
Arról van valami infó, hogy radeon rx480-at kezel -e multi monitor setuppal..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#12) blackmoto válasza Lacc (#8) üzenetére


blackmoto
senior tag

Milyen böngészőt használsz?

(#13) Dave™ válasza nuke7 (#11) üzenetére


Dave™
nagyúr

Passz, én Intel GPU-t használok Manjaro KDE-n, szóval duplán nem tudok rá válaszolni :)

(#14) nuke7 válasza Dave™ (#13) üzenetére


nuke7
veterán

nekem is a KDE a kedvencem... all that eye candy :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#15) Lacc válasza blackmoto (#12) üzenetére


Lacc
aktív tag

Firefox és Chrome akkori legfrisebb volt, mindkettőnél ugyanez volt a gond. De más DE alatt nem volt ilyen problémám, csak a Cinnamon-nál. (Ráadásul a legtöbb RAM-ot is ő ette meg.)

Dave™ de most ezen fennakadni? :U Szerintem ez olyan mint a játékszoftverek esetén fennakadni, hogy de hát az van a doboz hátulján, hogy ilyen-olyan cpu/vga alatt ajánlott, azt közben majd meghal a gép a játék futása alatt, vagy röhögve kibírja. (Már 10 éve is ilyen vitákat olvastam)
Ha azt írná, hogy két magos proci kell neki, akkor lehet jönne valaki és belekötne, hogy bezzeg alig bírja a 6 magos snapdragon alatt.
De szívesen elolvasnám, hogy te ezt hogyan tudnád megfogalmazni :)). Én nem tudnám, van vagy 100 féle CPU, különböző architektúrával különböző teljesítménnyel.
Ez olyan, mint anno a CS:GO játék esetében a Windows alatt 100 FPS-t még az Ubuntu alatt már csak 50 FPS-t mértek (steam-en keresztül). Itt további benchmark-ok érdekes számokat lehet látni :D

"A KDE Plasma 5.X pedig meglepően takarékos az erőforrásokkal" - egyetértek veled, de azt nem értem, hogy pont az előtted válaszolónak akkor miért nem kötötted az orra alá, hogy na-na a KDE takarékos, mi az, hogy annak minimum 2GB kell?

milangfx és te honnan vetted ezeket a számokat? "A KDE (2 GB) kivételével mindegyikhez 1 GB a minimum (2 GB recommended)." Én a KDE Plasma online doksiban nem leltem meg, hogy 2GB lenne a minimum követelmény.

[ Szerkesztve ]

(#16) Dave™ válasza nuke7 (#14) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én az ugráló dolgokat kikapcsolom, ami nagyon bejön az ikonok, színek, meg úgy általában a testreszabhatóság.

Lacc: én ezt úgy oldottam volna meg, hogy modern, néhány évesnél nem régebbi processzor esetén. A felettem szólónak pedig azért nem jeleztem, mert nem bejegyzést írt róla, hanem hozzászólást. A hozzáértőket nyilván nem viszi félre ez a dolog, de egy laikus simán lesüti szomorúan a szemét, miután megnézte a laptopjának a leírását és azt találja, hogy kétmagos Intel processzor... Nem próbáltam, de szerintem simán megy a KDE 1GB rammal is, a szűz Manjaro 5-600MB-ot ha fogyaszt szerintem. Más kérdés mi értelme van 2017-ben egy gépnek 1GB rammal. Mondjuk HTPC-nek még úgy is elég ugye, a Kodi simán elfut.

(#17) 0xmilan válasza Lacc (#15) üzenetére


0xmilan
addikt

Cinnamon
KDE
MATE
Xfce

[ Szerkesztve ]

(#18) hallador válasza Lacc (#8) üzenetére


hallador
addikt

Valamilyen driver problémád lehet, Egy 3 éves EliteBook 820 G1-en simán megy, minden szaggatás nélkül. És csk egy 4300u van benne. ssd 16 gb ram. Csak Intel "vga" van benne, meg elavult/öreg mint az országút.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#19) hallador válasza Dr.FantastiK (#2) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem ez egy nagyon ésszerű döntés vannak szoftverek, amik kifejezetten nem szeretik a 4.10 és feletti kerneleket. És sokan használják azokat. (VMware Workstation, krusader, ksnapshot, remmina stb).
Én most váltottam vissza Ubuntu 17.04 gnome-ról 18,2-re mert kompatibilisebb, mint az újabb rendszerek. Mondjuk a Fedora a legdurvább ott a legújabb csomagokat beletolják, aztán oszd be.

De ha kereskedelmi szoftvereket is akarok rajta futtatni, akkor a legújabb csomagok, és kernelek nem lesznek feltétlen jók.

Hozzáteszem nincs Kaby Lake a háznál, szóval simán megy a 4.8-as kernellel is minden simán. Valamint a krusader, ksnapshot is felmegy, de csak felesen fog működni, mert itt ott nem fog úgy működni, ahogyan elvárná az ember.

Az Ubuntu, meg szépen karbantartja a csomagjait ráadásul 5 évig, A mint-es csapat részéről teljesen logikus lépés, hogy az ubuntu által használt csomagokat használja.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) pengwin válasza nuke7 (#11) üzenetére


pengwin
addikt

Adj hozzá egy Padoka ppa-t és úgy biztos kezelni fogja!

&& (#2) Dr.FantastiK
Ragaszkodnak az LTE Ubuntuhoz, mert nagyon nincs emberük, erőforrásuk a rendszer önálló fejlsztésére, tesztelésére. Még a fő projekteknek számító Cinnamon, MATE és az Xapps is egyre komolyabb bajban vannak, mert a Mintnél nincs meg az erőforrás (és a tudás) a Wayland-re ültetésükhöz.
Rá vannak utalva a Canonical fejlesztéseire, ez van.

A Cinnamont meg a MATE-t meg reméljük majd más megcsinálja nekik, mert ők belátható időn belül nem fogják tudni, viszont elég sok disztrón elérhetőek a népszerűségük miatt. Hátha akad valaki egy másik projektben aki hajlandó rá.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#21) #41133696


#41133696
törölt tag

Bírom ezeket a Linuxos cikkeket, főleg mert a szerző kedvence a Mint. Még nem láttam tőle, egy OpenSUSE, Mandrake stb bemutatót. Ja meg az Ubuntu.

(#22) hunluki válasza #41133696 (#21) üzenetére


hunluki
senior tag

Nincs ezzel semmi gond, a Mint a distrowatch szerint jelenleg a legnépszerűbb disztró és kimondottan otthoni mezei usereknek van tervezve, érthető hogy erről mennek a cikkek.

Mondjuk logouton szívesen olvasnék disztróbemutatókat kinek mi fekszik. Én ugráltam összevissza éveken át, volt itt minden: debian, (x/l/k)ubuntu, fedora, mint, suse, puppy meg még ki tudja hány nóném disztró... jelenleg a manjaro a befutó már kb 1 éve, gyanús hogy én itt értem révbe :)

(#23) Dißnäëß válasza Dave™ (#5) üzenetére


Dißnäëß
veterán

18.1 Cinnamon-on vagyok az ősrégi Fujitsu Siemens Lifebook E8310 laptopommal, dokkolóban, Core2 Duo T7500, 4G RAM és egy szörnyen csoffadt Intel GMA950-es chipste-es VGA. És teszi a dolgát. Szerintem sem kell hardcore hardver alá. Az más, hogy nem szereti a video-kat nagyon, például fullhd lejátszásra képtelen már :D és a 720p-vel is akad gondja :DD na de ez hobbigép és most, hogy szétlöktem az asztalim, hogy eladjam, nagyon jó szolgálatot tesz :K

@hunluki: én is ugráltam, SuSe, Debian, aztán Debian mellett leragadva Ubuntu próba1, próba2, próba3, végül Mint és a Mint maradt is. Kiv vagyok, egy disztró összehasonlításban a szerző mit írna a Debianról és a Devuan-ról :U

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#24) fallenrize válasza #41133696 (#21) üzenetére


fallenrize
csendes tag

Igen, en sem ertem ezt az ubuntu hype-ot. Valaki mutathatna neki egy Fedora-t KDE plasma-val es visitva gyalulna lefele a bubit..., foleg ha valakinek az elmeny, meg a problemamentes desktop a celja. Mar lassan aggasztoan unalmas hogy semmit nem kell vele csinalni.

(#25) Dißnäëß válasza fallenrize (#24) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nekem (és másnak) mesélhetsz róla kicsit off-ban. A Debian marad szívünk csücske, de én spec. Ubi/Mint-ről szívesen átállok másra, ha pont olyan, ahogy leírtad: lassan uncsi, annyira nem kell vele mit csinálni.

Nálam a Linux például Win10 kiváltó szoftver, esetek 90%-ában net böngészés, zenehallgatás flac-ból, filmnézés tv-n. Egyedül a Battlefield 4 (bár az még nem is annyira) és a Photoshop, ami Windows-t követel a gépen, de utóbbit megpróbálom majd emulálni. A maradék 2 játék, amit még tolok, Master of Orion (az új) és a CS : Source, Steam-esek és hála a Steam OS-nek, mennek Linuxon is. Szóval már a mostani Mint-el is közel nagyon a szent grál (k. Photoshop :W ) ..

Apropó, Linux alatt mennyire rohadt macera képernyőt kalibrálni ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#26) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Az a DoodleJump képregény... :DDD

What I cannot create, I do not understand

(#27) sh4d0w válasza #41133696 (#21) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miért írna azokról? Ezt használja, ezt ismeri. Szerintem mindenki előtt ott a lehetőség, hogy írjon a többi disztribúcióról...

https://www.coreinfinity.tech

(#28) Dave™ válasza Dave™ (#16) üzenetére


Dave™
nagyúr

Megnéztem Virtaulbox alatt a KDE Neon-t (ami nagyjából megfeleltethető a Mint KDE-nek csak már volt egy ilyen VM-em) és simán megy 1GB rammal, 410M a használat alapból.

(#29) UnA válasza hunluki (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

A Distrowatch, mint népszerűségi mutató semmit sem jelent, az egy szimpla szavazat aggregátor. Ahol valóban mérik, ott mindig az Ubuntu van legelöl.

(#30) hunluki válasza UnA (#29) üzenetére


hunluki
senior tag

Az ubuntu szépen lassan kezd átmenni felhőbizniszbe mert onnan jön a lé és bár mondták hogy megtartják az asztali OS-t is, az csak másodlagos lesz, de tény hogy stabil alapot ad hogy ott van mögötte egy canonical. Bár most épp zúzós időszakukat élik, erős indentitászavar van miután elengedték a unity-t. Gnome3 szerintem nem annyira "hülyejúzer kompatibilis", kíváncsi vagyok mit csiholnak ki belőle, illetve hogy ez miképp változtatja meg a felhasználók közti elterjedtséget/elégedettséget.

Oké hogy két kattintás egy akármilyen random DE-t feltenni rá, de mezei user a defaultot fogja tolni. Meglátjuk.

(#31) pengwin válasza fallenrize (#24) üzenetére


pengwin
addikt

Egyezzünk meg: te írsz cikket Logout-ra a Fedoráról, én meg az openSUSE Tumbleweed-ről! ;)

Tényleg jó lenne más disztrókat is megmutatni a népnek. Én is Ubuntuval majd Minttel kezdtem a linuxozást, de a Fedora és az openSUSE sokkal többet tanított nekem, és használni is ugyanolyan jó (ha nem jobb) őket, mint egy Ubuntut.

(#30) hunluki
A Gnome 3 100%-ban konfigurálhatóó olyanná, mint a Unity.
Esetleg a Canopnical kiadhatja a Unity egyes funkcióit shell extension formájában, és akkor tényleg ugyanazt megkaphatják a felhasználók.

Nem szeretem a Gnome shell-t, mert alapjáraton a retardáltság határán van (a túloldalról), de kiegészítőkkel eléggé jól használhatóvá tehető.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#32) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Egy észrevétel a kommentekhez: akkor ez a linux mint rosszabb, mint a windows10? 4gb ram+ 2gb lapozófájl van beállítva a régi laptopomon, amiről ezt a hszt is írom. 2 magos proci van benne, + lassú 80gb hdd... És meg van nyitva kb 40 oldal chromeban :D ne veszekedjetek, mert fáj, hogy így lassú, meg úgy szaggat.. (pedig torrent is megy rajta, és így is teljesen elviselhető. Persze nem p.rnó van megnyitva :U ...)

Egy a cikkhez: a második oldalon volt említve valami olyasmi, hogy "firefox szerű középső egérgomb". Ha arra gondolsz, hogy új lapon nyitja meg a linket, el kell, hogy keserítselek, a chrome is képes rá. (Áldott egy funkció.)

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#33) ViZion válasza Dave™ (#5) üzenetére


ViZion
félisten

+1
anyukámnak vettem egy ilyen "tabletprocis" laptopot, mindenki lebeszélt róla. De neki csak netezni kell, FB játékok (nem 3D), ilyesmi. Erre a tablet kicsi, kényelmetlen, h nincs bill. Gépet nem hurcolja, asztalit erre összerakni felesleges, így lett a lapos. Mint Mate köszöni elvan, 2 mag, 4 GB ram, HDD a gépben, SSD-re sincs igény, anyukám türelmes :DDD . Nyilván nem fénysebesség, de bőven vállalható. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) Dave™ válasza pengwin (#31) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én meg jövök majd belátható időn belül egy Manjaro-val (KDE). Most nyáron nincs sok értelme mert totális pangás van, majd szeptember környékén.

(#35) KAMI911 válasza #41133696 (#21) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Köszi hogy szóltál! Amúgy firefoxos cikkeket is írtam. Legutóbbit múlt hónapban. Én egy önkéntes vagyok, saját szabadidőmben, saját lelkesedésemből írok témákról, amik engem érdekelnek. Szörnyű, de kihasználom az ITCafé-t, hogy az általam fontosnak tartott dolgok megjelenjenek a hasábjain. Ennél fogva azt számonkérni, hogy nem arról írok amiről Te szeretnél, azt nem tőlem kell kérned, hanem az ITCafe csapattól. De ha jól írsz, akár Te is írhatsz cikket. Nem gondolom, hogy süket fülekre találnál! Én is csak megkerestem az ITCafésokat, hogy szeretnék náluk publikálni. A cikkek egy része megjelenik a linuxmint.hu-n is vagy ilyen vagy más formában, vagy később.

(#36) KAMI911 válasza 0xmilan (#7) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Ezek a gyakorlati tapasztalataim. Egy régi gépet felesleges azzal gyengíteni, hogy megterhelőbb felületet teszel rá. Lehet, de nem biztos, hogy érdemes. Én napi munkához Linuxot használok, nagyon sokféle dologra, sok ideje használok Linuxot. Nem biztos hogy érdemes a csilivili, úgy, hogy egy Firefrox-szal, Chrome-val már öt lapot megnyitva lassú lesz a rendszer. A lényeg, hogy gyorsan működő és biztonságos rendszerek legyenek körülöttem (meg mindenkinél). XP-ket is cseréltem MATE-ra 1GB memóriával (8+ éves gép), de ott tuti nem lenne jó egy Cinnamon. Próbáltam, kevés. A 2GB-os gépeken is hamar kevés tud lenni. 4-nél szerintem a lassulást sokkal nehezebb elérni. Ezek a tapasztalataim. Persze, ha lehet minden HDD-t SSD-re cseréltetnék, amin a rendszer fut. A processzor meg legalább két magos legyen, magonként 1 vagy 2 folyamattal. Ezek a tapasztalataim.

(#37) KAMI911 válasza pengwin (#31) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Ha tanulni szerestnél a Linuxról, akkor LFS a te disztród. Minden más csak maszatolás.

(#38) pengwin válasza KAMI911 (#37) üzenetére


pengwin
addikt

Én használni akarom a számítógépemet, de nincs ellenemre, ha közben megértem a működését.
Programozni tanulok, a munkám során meg linuxos szerverekkel kell dolgoznom, szerintem nekem ezek meg az ezek kapcsán felvetődő kérdések-problémák bőven elegek is lesznek tanulás címén.
Meg LFS-ig még végig kéne járnom az Arch-Gentoo lépcsőfokokat. :D

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#39) #41133696 válasza KAMI911 (#35) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, de még előtted írtam az ITcafe-nak cikkeket, pl:

Windows 8.1 teszt

(#40) KAMI911 válasza pengwin (#38) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Ebben az esetben nem tudom miért tanulságosabb egy Fedora, mint egy Mint, vagy egy Ubuntu. Ugyanazok a toolok, ugyanazok a konfigfájlok, esetleg máshol. De a lényeg ugyanaz. Mivel én is használom a gépet, munkára, szórakozásra, ezért nekem is fontos hogy működjön a gép, és lehetőleg minél kevesebbet kelljen állítgatni. Nekem ezért tökéletes a Mint, pont olyan ahogy használni szeretném a számítógépet. Nem vitatom a Fedora is jó, de nekem nincs ilyen mindenből a legújabbat fétisem. Ha meg van valamiből, akkor azt lefordítom vagy felrakom PPA-ból, legyen ez Kernel, LibreOffice, OpenShot vagy bármi más.

(#41) KAMI911 válasza #41133696 (#39) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Milyen értelemben előttem?
https://itcafe.hu/cikk/libreoffice/openoffice_utan_szabadon.html
Ha meg bevált a dolog, miért nem írsz több cikket? Illetve miért gond az neked, hogy én továbbra is írok?

(#42) #41133696 válasza KAMI911 (#41) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem nem az a gond, hogy írsz, sőt egyáltalán nem érint, csak megjegyeztem, hogy a Linux Mint használata Magyarországon (is) csak egy szűk réteget érint. Anno én rengeteget írtam Chrome-ról is, Te pedig csak Firefox-szal foglalkozol. Ez sem gond, csak ez az OpenSource erőltetés, inkább csak erőlködés, van egy eléggé szűk kis közösség, amelyik mindenáron már évtizedes múlttal a háta mögött sem képes belátni, hogy OS fronton sosem lesz az otthoni felhasználók széleskörének alternatíva. Valóban nem foglalkozom már cikkek írásával, helyette más munkám van, meg tolom a videónaplózást.

(#43) pengwin válasza KAMI911 (#40) üzenetére


pengwin
addikt

"miért tanulságosabb egy Fedora, mint egy Mint"

Dokumentáció és az online elérhető segítség profizmusa.

Ubuntu és Tsai a kezdőket célozzák, szerintem ez a fórumokon is meglátszik, van praktikus segítség, de inkább a "csináld meg és jó lesz"-stílusú, nem pedig az "ezt csináld, mert így működik"-fajta.

Az Ubuntu, Mint dokumentációja meg egyszerűen nem létező egy CentOS, Fedora, openSUSE doc-jához képest.
Az sem utolsó szempont, hogy RHEL szerverekkel dolgozok, amiket majd cserélni fognak pár éven belül, de nem Ubuntu Server-re, hanem SLES-re.

(#42) GoodSpeed
Nem értek egyet!
Tessék csak tolni az OpenSource cuccokat! :K
Ne keverjük már össze a "nem alternatívát" az egy ötéves kisfiú szintjén lévő "fúúúúj, nem akarom"-mal! :W
Az otthoni felhasználók 90%-át tökéletesen kiszolgálná a linux, sokkal problémamentesebben, mint a Windows-os gépük.
Mert mi kell az emberek nagy részének?
Chrome vagy Firefox, Skype, képnézegető, Spotify, VLC, valami zenelejátszó, esetleg pasziánsz vagy aknakereső és szökőévente egyszer office és pdf... ez mind van linuxon.
Cserébe a sok tudatlan biztonságban használhatná amit akar, ingyenesen, legálisan.
Az emberek nagy része sose jut el a rendszernek ara a részére, ahol észrevehetné, ogy nem egy Windows-t használ.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#44) King Unique válasza #41133696 (#42) üzenetére


King Unique
titán

Mindenki arról ír cikket, készít videót stb., ami érdekli és amivel szeret foglalkozni. Önkéntes alapon meg pláne! Ha szépen megkérnék, vagy inkább jól megfizetnék érte, akkor lehet írna másról is. De ennyi erővel te is készíthetnél videókat más OS-ekről, vagy nem? :)

(#43) pengwin:
Ezt egyébként tök felesleges ragozni! Nem feltétlen kellett volna itt leírnia azt amit, de a használati adatok amúgy mellette szólnak, ami nem tudsz megcáfolni. Egyébként akkor már inkább dual-boot, az az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#45) KAMI911 válasza pengwin (#43) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Nem teljesen értem a doksival kapcsolatos dolgokat. A man oldalak lényegében megegyeznek, hisz azt az adott csomag adja. A Suse és Redhat dokumentációja tényleg jó, de simán használható az Ubuntu dokumentációja: https://help.ubuntu.com/lts/serverguide/index.html
Ráadásul ha nem találsz valamit Ubuntu alatt, akkor van segítség pont a fent említett doksikból. Az alkalmazások ugyanazok, max a konfig helye. Én nem látok ilyen éles különbségeket, és pont a CentOS, Fedora, SUSE, Ubuntu és Mint között. Napi szinten Ubuntu-t és CentOS-eket, RedHat, Oracle EL forog a kezeim között, és szerintem távolról nézve nincsenek olyan nagy különbsége. Ha mondjuk Ansible role-t akarok írni, akkor azért előjönnek a finom különbségek. De még így is azt mondom, hogy aki látott már Ubuntut, nagyon hamar beletanul egy CentOS-be is. A Mint meg a Fedora, szerveren nem játszik, oda úgy sem a latestgreatest kell, hanem Ubuntu LTS vagy CentOS.

(#46) KAMI911 válasza #41133696 (#42) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Amíg a Linux megfelel az otthoni felhasználók nagy részének, szerintem addig igenis alternatíva. Sokan használják otthon, sokaknak elegendő. Az hogy nem olyan népszerű, az más kérdés. Nem ismerik az emberek, s elkezdeni sem olyan egyszerű, mert mást szoktak meg. Az OpenSource pedig véleményem szerint fontos, az emberiség tudásmegosztása, a WikiPedia-szerű mindenki számára elérhető közösségi mozgalom. Az ebből származó programok pedig közkincsek, olyanok amelyekhez bárki hozzájárulhat, használhatja. Állami és nemzetgazdasági szinten óriási megtakarítások érhetők el vele, ráadásul mivel a működése ismert, sok minden tanulható is belőlük. Ha megnézed, számos helyen ott az opensource és nagyon sikeres. Igen, ott ahol a megszokás a legnagyobb úr, ott nehezebben terjeszkedik. Ez szerintem teljesen természetes, emberi dolog - de pont ezért kell a szélesebb közönséggel megismertetni az előnyeit, használatát, áttérés módjait.

(#47) King Unique


King Unique
titán

"A Frissítéskezelőt is több helyen fejlesztették."

Akkor talán majd a 18.2 —► 18.3 upgrade fullosan frissít mindent... :D
Most a 18.1-nél a frissítéskezelőben ezen opciót választva ugyan lement rendben az upgrade 18.2-re, de a kernel, mesa, xorg stb. jellemzően nem frissült... Ugyanez volt pl. a 17.x-nél is. Ráadásul most indításkor a Cinnamon is állandóan hibaüzenetet dobál, illetve már a 18.1-nél is többször összeomlott. Valamint utóbbinál SSD-n (!) olykor több percre beakadt a bootolás.

Na mindegy, vsz reinstall lesz ebből. Bár azt még meggondolom, hogy marad-e a Mint, vagy esetleg valami más kerül a helyére.

[ Szerkesztve ]

(#48) cami][us válasza KAMI911 (#37) üzenetére


cami][us
senior tag

Az LFS nem disztro. Pont a mintcast-on próbálkoznak vele, érdemes meghallgatni. Tanulni, a slackware-en tanultam a legtöbbet, de ha nagyon fordítgatni akar valaki, akkor gentoo, stage 1 telepítéssel megkapja a magáét. :)

#20

A MATE nem tisztán Mint-es fejlesztés. A Cinnamon-nak is támogatnia kell a wayland-et, vagy legalábbis támogatni fogja nem sokára.

[ Szerkesztve ]

(#49) cami][us válasza #41133696 (#42) üzenetére


cami][us
senior tag

Ez sem gond, csak ez az OpenSource erőltetés, inkább csak erőlködés

Ez gagyi volt, pláne, hogy szinte minden fontos szoftvercég beszállt az "erőlködésbe". :D

[ Szerkesztve ]

(#50) pengwin válasza KAMI911 (#45) üzenetére


pengwin
addikt

Naqgyon görcsösen kapaszkodsz ebbe...
Az onlinedokumentáció amit meg linkeltél szerverhez való, nem az asztali rendszerhez, de még így is fenntartom, hogy a Fedoráé és SUSE-é jobb.

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.