Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) sdd2


sdd2
veterán

Köszi a gyors cikket, olvasom is ezt az irományt, érdekel mit sikerült alkotnia a Sonynak. :C

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#2) Tóni bácsi


Tóni bácsi
csendes tag

Az a fránya kamera:(, nálam itt bukik el. Lehet össze kellene házasítani a Huawei Ascend D quad XL kamerájával és kapnánk egy igazán csúcs gépet.

Aki a legnagyobb közöttetek, az legyen a többi szolgája. (Mt23,11)

(#3) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Szép nagy jószág, az biztos.

osu-no seishin

(#4) falijja


falijja
őstag

Ez a kamera + TFT...hát nem lesz az idei év csúcsmobilja.....

(#5) nikilauda válasza falijja (#4) üzenetére


nikilauda
senior tag

Ettol szerintem lesznek jobb keszulekek mas gyartoktol. Bar a Sony sem fog tetlenkedni es javulhat meg ez.
A keszulek viszont gyonyoru.

[ Szerkesztve ]

(#6) vipnolf


vipnolf
aktív tag

áááá :Y
teljesen felizgattatok már korán reggel.... azonnal olvasom :R :C

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#7) sdd2


sdd2
veterán

Nagyon jó írás lett és a gép is nagyon frankó :K :R Kamera tényleg olyan bukta mint a T-ben volt, javítani kéne.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#8) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Ne felejtsuk el, hogy ez mobil, nyilvan nem fog digitalis fenykepezo optikat kapni, de szerintem igy sem lettek rosszak a lott kepek. Kivancsi vagyok, hogy verofenyes napsutesben milyen minosegu mind a foto mind a video... :) :) Szolocukor 150 Ft? Jol latom? ;]

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9) Jadro


Jadro
veterán

Nagyon szép készülék, de a kijelző nem győzött meg teljesen. Minőségre. A felbontását meg teljesen feleslegesnek találom ekkora fizikai mérethez, de cserébe a meghajtásához szükséges hardverrel egyetemben legalább jól leszopja az akkut.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#10) Napfénysüti

Brutális tudású készülék, határozottan tetszik. Egyedül a mérete az ami nekem már túlzás, emiatt sose lesz ilyenem.

Més que un club!

(#11) Ricardo válasza Jadro (#9) üzenetére


Ricardo
félisten

Egyetértek.
A telefon gyönyörű. A kijelző felbontása brutális, de elfelejthetnék már a TFT-t. Lehet akármilyen Magic White, és mindenféle neveket adni, besegíthet itt ott a Bravia Engine. Ez így akkor is kevés. hihetetlen fakónak tűnik (azért látni kellene élőben is), így a képek alapján.
A fényképező is kevesebbet mutat, mint amit vártam tőle. nem hiszem el, hogy a Sony nem tud jobbat. Ez egy zászlóshajó esetén kevés.

(#12) atike


atike
nagyúr

Tetszik... Nagyon is! Sokallom a FullHD-t és az árát, kevesellem az akksit de kb ennyi. Szép, brutális teljesítmény és ár... Elfogadnám! :R

A teszt szokás szerint meg nagyon jó... :)

(#13) Nazara


Nazara
őstag

Hmm, megörültem a tesztnek, jó irás lett, köszi. Nagyon tetszik a teló, de számomra ugyanaz szolgáltatja az előnyét, ami a hátrányát: a kijelző - tűéles, de fakó szinek jellemzik. Xperia T, S-nél sem tetszett. Az etalon számomra továbbra is a Super LCD2-es.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#14) roli543


roli543
őstag

Vajon az Xperia ZL kapható lesz Európában? Nekem az sokkal jobban tetszik, kompaktabb, sőt, kisebb, mint a GS3. És a burkolata nem lesz dzsuvás, mint a Z-nek. A képeken látszik, hogy a kijelző elmarad, de nagyon, de azért a FHD nem semmi :D Jöhetne gy ilyen Sony 4,3-as vagy 4-es méretben is :D :D

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#15) Ricardo válasza atike (#12) üzenetére


Ricardo
félisten

Az akkut ki is hagytam :(

Pedig nagyon tetszik a kütyü.

(#16) P84


P84
csendes tag

Ajánlott plecsni? Gratula a szakértelemhez:
Kell ám a 1080-as kijelző, az már másodlagos ha valaki használni szeretné de ez ám az innováció!!! 1080p!!! Kb. Mint a 3D tv
"Leginkább a kijelző eszi a naftát, érdemes az automatikus fényerőt legalább bekapcsolva hagyni, de ha nem figyelünk rá oda, akkor villámgyorsan eltűnik az élet délutánra a készülékből. Folyamatos nyüstölés (böngészés, telefonálás, fotózás, videózás) mellett maximum négy órát bírja az eszköz."
Ez költői és szakmai magasságba emeli a cikk szerzőjét:
A Full HD videók visszajátszása új szintre emeli a telefonos filmnézést. Jó, hogy nem dobjuk ki a nappaliból a TV-t és full HD telefont mindenkinek.
Azt hiszem a cikk sokat elárul a szinvonalról. Bár azt is figyelembe kell venni kinek készül a cikk , mert ugye van akit nem zavar egy ilyen telefonnál, hogy fél napig sem lehet használni normálisan de az hogy nem Canon 7d optikája van benne az már gáz.:) :) :)

(#17) ZeGa01


ZeGa01
tag

Nem akarok vitát gerjeszteni, nem is szoktam, de azért most megkérdezem, hogy kaphat egy olyan készülék ajánlott plecsnit, aminek az aksija 4 óra alatt kileheli a lelkét? Kinek ajánlott ez? Annak aki el sem mozdul a konnektor mellől, de annak akkor minek mobil?

(#18) norti


norti
addikt

Egy Xperia T összehasonlítást nagyon hiányolok a tesztből! :F Bár elsőre nem ez lesz a T utódja nálam sem :) Max. a ZL, de majd inkább ezek utódja 2 év múlva.

(#19) Bambalazs válasza P84 (#16) üzenetére


Bambalazs
senior tag

+1

Nagyon szép telefon, ez az első Sony ami tetszik (a kezelőfelületet sem szúrták el, mint 4.0-nál), de még mindig jobb ötletnek tartom a 4" és 720p párosítást. :))

[ Szerkesztve ]

(#20) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Na ez megint bukó....kamera, MEGINT akksiidő, de még hogy kijelző is :(
Az S3 mini-m jobb képeket lő...

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#21) matteo_szg válasza P84 (#16) üzenetére


matteo_szg
őstag

Mi köze ennek a cikknek vagy a szerzőnek ahhoz, hogy te neked ez az eszköz felesleges és értelmetlen konstrukció? Ez szerinted indokolja, hogy megkérdőjelezd a cikkek színvonalát vagy a szerző hozzáértését?

Ha nem tetszik, amerre tart jelenleg az androidos okostelefon piac, akkor ne olvass ilyen cikkeket. Ilyen baromi egyszerű.

jupiiii

(#22) deja vu


deja vu
addikt

Ebbe még biztos nem szabad beruházni, idén jönnek ennél sokkal jobb cuccok. Ami hatalmas hiba az a kijelző, ebben a kategóriában az alapvető minimum az ips panel. A fényképektől sem ájultam el, nagyon gyenge képek ezek. Ezek a mobilos fotók még a legolcsóbb kompakt minőségétől is fényévnyire vannak, nincs fejlődés ezen a téren. Én már arra várok mióta, hogy legyen egy mobilom ami hozza a kompaktok minőségét, és mindig nálam van, a dSLR-t meg lecserélni egy milc-re, hogy ne szakadjak meg kirándulás közben.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23) Jegi


Jegi
csendes tag

A 180 feletti ár nem valós. 160-ért lehet előrendelni angliából.

(#24) RaveForce


RaveForce
veterán

Nah megvan az idei év leggyöngébb fHD telója :) Ennek nagy valószínűséggel az LG és HTC(a samsung nem is kérdés) mellett több kínai gyártó is oda fog pörkölni, kár azért a kameráért és kijelzőért is....akksiról nem is beszélve, bár egy ilyen energiafaló tft-vel.. :(

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#25) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Valóban lenyűgöző lett, ebben most minden összeállt a legjobb formában, a siralmas üzemidőtől eltekintve, de ez mindig is sarkalatos pont egy ilyen erős hardver mellett.

(#26) istnag


istnag
addikt

Szerintem ez nem érdemel ajánlottat. Sony fanok nyugodtan megkövezhetnek,de,ezzel a kijelzővel és ezzel a kamerával,max. tetszett. Nálam.
Továbbra sem értem a Sony-t miért erőlteti ezt a TFT -t, a parasztvakítással kb felérő Bravia Engine-nel. Az meg már végképp mindennek a teteje,hogy a Sony kompakt gépekben nagyon jó készülékeket hoz össze,akkor ebbe miért nem tud egy minden konkurenciát leverő (-ne is verje le,csak szorongassa meg őket-) optikát + szoftvercsomagot beletenni. :U

Szerk.: Ja tényleg kimaradt a hátlap,már Arc S-en utáltam,kb ez volt az egyik ok,amiért eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#27) jagelo


jagelo
aktív tag

Én örülök mobiltol az ilyen képeknek is tökéletes a célnak a videója pedik franko sony s -em van szerintem az is jo képeket csinál a vieoi pedin nagyon szépek ez a telo nagyon szép és jo sony tetszik ez a formaterv tetszik nekem a legjobban letisztult nem samu szappantarto meg htc stb... :) :)

(#28) vipnolf


vipnolf
aktív tag

NOS. Mint megrögzött Sonybuzi azt kell hogy mondjam, hogy az első 2 oldalnyi brutális lelkesedés után lelankadtam.
Rendszer: annak ellenére, hogy a Sony szerintem a legjobban otpimalizálja az androidod a gyártók közül, egyszerűen még ők sem képesek tökéletesen smooth felületet alkotni. Ez szerintem nem feltétlenül a felbontástól függ. Szerintem ekkora vasnak meg kell tudnia hajtani ezt a panelt, ami benne van. Az S is megakad néha néha és ez az android hülyesége, nem lehet ellene mit tenni. Az android és a linux kernel közül ki kéne iktatni a jávát és minden megoldódna sztem:)

kijelző: brutál, nekem nincs bajom a TFT-vel. valóban volt az összehasonlító képeken olyan, melyik szebb, de én ilyen szögben sosem szoktam használni a telefont.

kamera: kár hogy nem volt napsütés. a sony kamerái napsütéses időben olyan képeket cisnálnak, hogy utána lefolyik a kijelzőről vagy a tvről. ahogy csökken a fény, úgy lesz egyre zajosabb a kép. ez a k800 óta így van a Sony telefonoknál. Ne felejtsük el hogy egy alig 4-5 mm-es optikáról beszélünk. A képek alapján szerintem a fényképező rész rendben van.

akksi: ez az első teszt van, amikor azt kell hogy mondjam, hogy az akksi tényleg silány. aki ilyen készüléket vesz, az egészen biztosan tartalomfogyasztásra veszi (képek, filmek, böngészés) és a készülék pont ezen a területen hozza a gyengét... 4-5 óra egyszerűen nem elfogadható. sajnos ez van. semmi bajom azzal, hogy egy nagy kijelzős telefont minden nap töltőre kell dugni amikor hazaérek. De a 4-5 óra az gáz. ebben az esetben már értelmesebb választás ha van az embernek egy komunikációra használatos telefonja és egy Tablet S.

ez alapján én tetsztt plecsnit adnék rá. pedig a Sony a szívem csücske, de ekkora bakit nem engedhet meg magának a gyártó. gondoljunk csak bele, mekkora akku kapacitás emelkedést jelentett volna, hanem 7,9mm a telefon, hanem 8,5 esetleg 9. akkor sem lett volna vastag. ugyanakkor 8 óráig bírná. ami már elfogadható...

ennyi. szóval tetszett. de 130ért sem vásárolnék meg egy 4 órán keresztül üzemelő készüléket.

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#29) FragMaster


FragMaster
addikt

A dizájn baromi jó bár a hátlap kicsit egyszerű lett. A kijelzőért nagy kár, a kamerán meg meglepődtem mert az előzetes képek nem voltak olyan vészesek. Szenzort tudnak csinálni, viszont valahogy az implementáció nem akar összejönni. Ezek mellett és az üzemidő miatt a kezdőárát nem hinném, hogy megéri.
Viszont a körítés szép, a Sony odafigyelt erre az xperia s-nél is a tokkal és hdmi kábellel. Kérdés mit hagynak meg a pakkban majd a szolgáltatók...gyanítom a szokásoson felül semmit.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#30) tomatos válasza Jegi (#23) üzenetére


tomatos
aktív tag

Expansys-en 189 ezer, de ők mindig többért adják.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#31) hunter84


hunter84
aktív tag

Kijelző minősége + gyenge akksi + ujjlenyomatgyűjtő gusztustalan hátlap. Köszönjük Sony!

Barátom iPhone 4S-ének a kézbevételekor is a hányinger kerülget, ahogy az üveg hátlap tiszta zsír a tenyértől. Mikor megfogom olyan, mintha egy zsírosbödönbe nyúltam volna. Undorító!

(#32) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nagyon ütős lett, kár a fakó kijelzőért, a fényképezőért és a gyenge üzemidőért (ez utóbbi lenne a legfájóbb, ha ilyenre fájna a fogam).

<< Heimdal >>

(#33) istnag válasza vipnolf (#28) üzenetére


istnag
addikt

"a Sony szerintem a legjobban otpimalizálja az androidod a gyártók közül,"

Na ne...Arc S em volt. A 4.0.4 pl egy bughalmaz lett annó.

(#34) atike


atike
nagyúr

Uh, én is csak kihagytam valamit...

Szóval részemről (azok mellett amit eddig írtam) sajnálom a kamerát... Mi a bánatnak kell 13 megapixel...? Inkább lenne csak 5 vagy max. 8 de csinálna normális képeket... :(

Egy csúcstelónak jó lenne már ha nem az lenne az ismérve, hogy a legnagyobb számadatokat lehet melléírni... :(

(#35) jagelo válasza istnag (#33) üzenetére


jagelo
aktív tag

Vegyél szappantarto samut 5 éve ugyan olyan az valo neked szerintem szép-és minőségi...... :C

[ Szerkesztve ]

(#36) vipnolf válasza Jegi (#23) üzenetére


vipnolf
aktív tag

ne kelljen megint elkezdeni magyarázni, hogyan áll elő az itthoni gyártói garanciás ár.
simán 180 felett lesz a 24 hó HUN Sony garis független ár

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#37) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Szerintem sem érdemel ajánlottat még ha 1. Full HD kijelzős telefon is. 4 óra üzemidő ha kevesebbet használom akkor sem bírja ki az 1 napot már- már viccnek számít. Miért nem tudnak valami combosabb aksit beletenni rejtély számomra :F Csúcsgéphez képest meg volna még mit finomítani rajta, reméljük, hogy megjelenésig még csiszolnak a szoftveren és az fog számítani valamit ha már 200 000 Ft körüli árat fognak elkérni érte.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#38) Jegi válasza tomatos (#30) üzenetére


Jegi
csendes tag

tegnap még 158 volt. Naponta változik! :)

(#39) jagelo


jagelo
aktív tag

Melyik telo csinál franko képeket mert nekem sok volt de mind ugyan azt a szintet csinálja volt htc hhu az gáz volt samsung g600 az franko volt de a mostani samuk is ilyenek szerintem mint a sony...tökéletes a célnak ilyen videot csinálni szerintem örüljünk ennek... :) :)

(#40) RaveForce válasza jagelo (#35) üzenetére


RaveForce
veterán

mi lenne ha nem úgy viselkednél mint egy utolsó ovódás az összes topikban? :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#41) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Igazából én köszönöm, hogy ekkora nyomi lett ez a telefon is, így türelmesebben tudom várni a Samsung FHD gépeit.
Gyakorlatilag ami hardveres benne, az mind tré. Kijelző, akku, anyaghasználat, kamera, és hát cseppállóság ide vagy oda, ha használnék jack-dugós fülest, földhözvágnám a kis lifegő ajtócska miatt...

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#42) vipnolf válasza istnag (#33) üzenetére


vipnolf
aktív tag

Ray, ArcS, XperiaS - mindegyik hasított nekem. de a kis röccenésektől nem lehet(ett) szabadulni. erre utaltam hsz-emben. A Sonynál mindig megvolt a "majdnem teljesen smooth" érzés... de csak majdnem. mindig akkor akad meg kicsit és csak annyira kicsit hogy alig veszed észre, amikor nem kéne és semmi sem indokolja

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#43) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

Sony alaposan belehúzott, ha más gyártó nem jön ki globálisan hasonlóval, akkor könnyen lehet, hogy elég jó eladásokat fog produkálni. :)

A hardveres teszt adatoknál viszont a HTC One X+ számai nem egyeznek azzal, ami annak a telefonnak a tesztjéban szerepel, és nem is kicsi az eltérés (Quadrant most 5709 vs. 7090 anno). Most akkor melyik a valós? :F

(#44) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Jo cikk.tetszetős telo de nekem ez túl fakó képernyő...

Iphone 6s

(#45) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Szép, jó mindent ver. De nem kéne. 5 inch nekem már nagy lenne. Ezeken az akadásokon meg kiakadtam teljesen. Nekem a legmegfelelőbb a felsoroltak közül az s3 lenne. Nagyon jó cikk lett, színvonalas, és elsőkézböl :C :R

Iphone 7

(#46) AS


AS
félisten

Nem rossz. A teszt alapján inkább tetszett plecsnit adtam volna. Várjuk a konkurenciát.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#47) Kapanyél válasza Derrewyn (#43) üzenetére


Kapanyél
őstag

Dehogy fog... Ez egy első fecske, a szokásos zéró marketinggel és bivaly kezdőárral. A vásárlói a tech magazinok meg az FHM olvasói közül kerülnek majd csak ki.

Közben változott a Quadrant is, már kevesebbet pontot ad.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#48) jagelo


jagelo
aktív tag

Szerintem a képernyő nem fako inkább Életszerű nem meseszerü szerintem ez nem baj.... :) :C

(#49) Ricardo válasza jagelo (#48) üzenetére


Ricardo
félisten

Minden, csak nézőpont kérdése :D

Nem azért ment neki a ló a fának, mert vak, hanem azért mert bátor ;)

(#50) jagelo


jagelo
aktív tag

Én azt tényleg nem értem hogy SONY mért nem reklámoz redesen sokkal jobban menne neki nem értem samsung sok semmit érő telot elad reklámmal nem értem ezt :(( :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.