Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #65510400 válasza Pano (#150) üzenetére


#65510400
törölt tag

Az addig oké, de attól még szenvedni nem kell tőle. Biztos olyan mély a füljárata, hogy a távolságérzékelő úgy érzékeli elvette a fejétől.

(#152) Thocy a ZAGY válasza Injun (#148) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

A szenzorral nálam nincs probléma. Az ujjlenyomat olvasó akkor működik gyakorlatilag 100%-osan, ha tiszta és száraz az ember keze. Gyakran megyek biciklizni, kocogni, túrázni, közben bizony tényleg nem az igazi. Az irodában nincs vele gond.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#153) Injun válasza #65510400 (#149) üzenetére


Injun
aktív tag

De nehogy már gombbal kapcsolgassam a közelség-szenzort.

(#154) sno14 válasza Injun (#153) üzenetére


sno14
tag

Velem ez a Z Ultránál fordult elő, aztán rá kellett jönnöm, a nagy méret miatt volt ez így. Ha úgy tartottam mint az előző telefonom sokszor bekapcsolva maradt a kijelző, mert olyan szögben állt a közelségeérzékelő, hogy nem érzékelt. Ez csak pár fokos eltérés volt... Miután rajöttem sosem fordult elő többé. Szerintem próbáld meg különböző szögekben is tartani hátha nálad is csak ennyi.

(#155) Pano


Pano
addikt

Hali!

Tudtok valami minőségi tokot a sima XA2-höz (nem flip)?
Nem igen találok olyat, ami rendesen védene. Azelőtt spigen meg ringke tokokat használtam, de nem gyártanak ehhez a típushoz :(
Valami ezüst színhez passzoló kellene :)

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#156) Injun válasza sno14 (#154) üzenetére


Injun
aktív tag

Olyan szögben?De hát 1-2 centis távolságról beszélünk :)

(#157) sno14 válasza Injun (#156) üzenetére


sno14
tag

Akárhogy is, nálam emiatt volt.

(#158) KormosVulkán


KormosVulkán
újonc

Két napja vásároltam egy XA2-t a Telekomnál. Szép, gyors, nem hevül, jó az akksi. Azt még megjegyzem, hogy Z3 compactról váltottam, azt 3 évig használtam gond nélkül, most is tökéletesen működik. Nagyon megszoktam a Z3-at és most van néhány számomra idegesítő dolog az XA2-vel:

- a billentyűzet beállításokban nem találom azt a lehetőséget, hogy a felső sorban legyenek az ékezetes betűk, valamint nem lehet kikapcsolni a szójavaslatokat.

-nincs koppintásos képernyőébresztés

-de a legrosszabb, hogy sehogy nem tudom az applikációkat áthelyezni az SD kártyára.

Ha valakinek van ötlete ezekre a problémákra, főleg az alkalmazások áthelyezésére, köszönettel fogadnám a tippeket.

(#159) Niarn


Niarn
tag

hali

lehet hülyeséget kérdezek, de van olyan, aki tervezi a sailfish mókolását xa2-re? most olvastam, hogy lehet majd..

(#160) Smiro


Smiro
senior tag

62 ezerért egy hónapos, makulátlan bevállalható? Kamera nem érdekel, mert a QX100-at használom. Ami lényeges, hogy a GPS jó legyen, mert navira is kellene. E téren van valakinek tapasztalata, hogy mennyire jól pozicionál és tartja-e a jelet? Fémgőzölt szélvédő okoz gondot, vagy stabilan veszi a jelet? A Galileo vételi hiánya érezhetően befolyásolja a navigálást? :R

(#161) Thocy a ZAGY válasza Smiro (#160) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

XA2 Ultra kapcsán van tapasztalatom, de gondolom érdemi eltérés nincs a két készülék között GPS vételi képesség terén. Nálam gyorsan talál jelet, azt stabilan tartja is.

Ha van garancia is a készülékhez (elvileg ugye 2 év jár), ennyiért szerintem jó vétel, mert újonnan még mindig 100 körül van hivatalos helyen (ahol nincs ÁFA-trükközés).

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#162) Smiro válasza Thocy a ZAGY (#161) üzenetére


Smiro
senior tag

:R

(#163) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a mindenhol azt olvasom, hogy DUAL SIM-es a foglalata. Viszont ezt feltüntetve nem látom a Telekom oldalán sehol. Az lenne a kérdésem, hogy a Telekom is a kétkártyás változatot hirdeti?

(#164) Thocy a ZAGY


Thocy a ZAGY
tag

Ezt biztosan csak az ügyfélszolálatuk tudja megmondani, vagy ha személyesen bemész egy szaküzletbe és megnézed a készüléket. Ha dual SIM a szolgáltatói készülék is (volt már rá példa), akkor azt is érdemes lehet kideríteni, hogy lehet-e bele más kártyát is tenni, vagy mindkettőbe csak adott szolgáltatóét (ez is, az is lehet).

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#165) mikrofon válasza Thocy a ZAGY (#164) üzenetére


mikrofon
addikt

A Telekom most már független telefont ad az előfizetésekhez. Gondoltam hátha van itt telekomos tulaj.

(#166) kozmy válasza mikrofon (#165) üzenetére


kozmy
őstag

Egy S6edge telót érdemes lenne az ultrára lecserélni?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#167) janeszgol válasza kozmy (#166) üzenetére


janeszgol
félisten

Elképzelhető, hogy megéri, bár én nem tenném. Inkább Nokia 7 PLus?

[ Szerkesztve ]

(#168) kozmy válasza janeszgol (#167) üzenetére


kozmy
őstag

Köszönöm, akkor meg fontolom.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#169) kenyiiir


kenyiiir
csendes tag

Hello
Szerintetek ha most készülök venni egy sonyt mi a jobb választás Z5 vagy az XA2?
Teszteket olvastam de felhasználói vélemények is érdekelnek.
Ami számit az maga a rendszer stabilitás gyorsaság és a kamera. És zenei képességek.
Léginkább az tudna nekem segiteni aki használta mind2 t.
Előre is köszönöm a válaszokat

(#170) Steve198310


Steve198310
őstag

Sziasztok

Hogy sikerült az XA2. Az XA és az XA1 borzalmas a MediaTek szarjai miatt. Szenvedek még egy hétig a szájbatekert XA simával azt megy a lecsóba. Dizájn fasza de amit bele tettek az nem Sony. Az eddigi leg hulladékabb mobilja lett. Most az XA2 lesem. Igaz az már nem szemétből van ahogy nézem.

Szóval arra vagyok kíváncsi, mennyire hal le a gép ha pörögnie kell. /folyamatos hálózat,NINCS FACEBOKKK,mert nem érdekel.Viber,Hangouts,folyamatos telefonálás,++++zeenneee/

Köszönöm

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#171) Injun válasza Steve198310 (#170) üzenetére


Injun
aktív tag

Abszolút terhelhető,nálam semmi megakadás nincs és 3 napig bírja!

(#172) Steve198310 válasza Injun (#171) üzenetére


Steve198310
őstag

:R :R :R

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#173) arti1121


arti1121
senior tag

sziasztok!

aki esetleg nem SONY centerben vagy szolgáltatotol vette a telefont és az XA2 esetében a tipus száma H4133 VAGY H4113 az megnézné nekem hogy milyen régios telefont kapott?

H4113: europa, dual sim
H4133: Brazília, India, Tajvan, Különböző (nemzetközi).dual sim
H3113: egyesült arab emirségek, europa, single sim
H3123: Canada ,UAS , SINGLE SIM
H3133: Különböző (nemzetközi). SINGLE SIM

köszi

forrás:[link]

[ Szerkesztve ]

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#174) Spett14 válasza arti1121 (#173) üzenetére


Spett14
tag

Euronics: H4113 dualsim

(#175) Thocy a ZAGY válasza arti1121 (#173) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

H4213 duál SIM Office Depotnál rendeltem még a hazai megjelenés idején.

Bocs, ez XA2 Ultra, szóval így neked nem segít, bár a számozás logikáját követve ez is európai modell.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#176) Thocy a ZAGY


Thocy a ZAGY
tag

Megvolt a telefonnal az első "meglepi": tegnapelőtt este feltöltve az asztalra tettem, reggelre annyira magába fordult, hogy semmire nem reagált, töltőre csatlakozást sem jelzett, bekapcsoló gombra sem reagált. A PC-s szoftvere sem látta (hangerő csökkentő gomb nyomva tartásával történő csatlakoztatás esetén sem). Szerencsére nem erre keltem volna, mert szabin vagyok.

Már kezdtem feladni és beletörődni abba, hogy ebből tégla lett és mehet javításra, de végül a hangerő gomb fel és bekapcsoló gomb együttes hosszú lenyomása segített (meg kell várni a három rezgést).

A biztonság kedvéért a PC-s Sony programmal újra telepítettem a szoftvert. Eddig márciusi biztonsági frissítés volt rajta, de a progi júniusival fűszerezett verziót tett fel (érdekes, hogy a telefon viszont magától nem talált ilyet).

Egyelőre megint jól müködik... :)

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#177) Steve198310 válasza Thocy a ZAGY (#176) üzenetére


Steve198310
őstag

Halló

Azt hívják resetnek. Ha meg fagy erre a kombóra reagál csak. Ezt annak idején egy rejtett gombbal oldották meg ha meg fagy. SP , Z-k ,

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#178) Steve198310


Steve198310
őstag

Halló mindenkinek!

Wi-Fis TV vel nem tudom össze párosítani. Tehát képeket, videókat, zenét vinnék át rá de nem dobja fel a lehetőséget mint az eddigi telóim. Az összes Sonym tudta ezt a funkciót. De ez nem. Vagy én vagyok b..sz?
Üdv

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#179) mr_balage válasza Steve198310 (#178) üzenetére


mr_balage
csendes tag

Próbáld ki az AllConnect programot.

(#180) Steve198310 válasza mr_balage (#179) üzenetére


Steve198310
őstag

Köszönöm :R
Faszán müködik :C

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#181) Steve198310


Steve198310
őstag

Még egy

Az ősében (XA) volt olyan hogy dupla koppintásos alvás

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#182) Spett14 válasza Steve198310 (#181) üzenetére


Spett14
tag

Volt.
Volt dupla koppos ébresztés is. Ezek rohadtul hiányoznak.

(#183) Steve198310 válasza Spett14 (#182) üzenetére


Steve198310
őstag

:Y
na bakker

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#184) Papooo


Papooo
senior tag

Ha valakinek az XA2-jén LineageOS 15.1 van, az ne telepítse a 07.31-i frissítést!
Én sajna megtettem. :W
Nagy nehezen, bő két órányi bohóckodással sikerült kijátszanom a bootloopolást, majd recoveryben indítani, és csak a factory reset után volt hajlandó elindulni.
A teló forrósodott, pár modul bugzott, 6 óra alatt lemerült 90%-ról 10%-ra

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#185) Valaki87


Valaki87
senior tag

Üdv

Tudnátok feltölteni pár fényképet,hogy nagyjából milyet csinál? Nappal , este, szürkület....

(#186) foldipeti


foldipeti
csendes tag

Sziasztok!

Lehet én vagyok a balf.sz, de sehol nem találom azt, hogy hol lehet beállítani, hogy hívás közben ha valaki hívni akar akkor ne foglaltat jelezzen, hanem lássam, hogy hív...

A segítséget előre is köszönöm!

(#187) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok.
Egy ismerősömnek vettem az XA2-jére üvegfóliát (Xprotector), és egyszerűen a fólia marhára nem simul rá a telefont ívelt vonalára.
Most ez komolyan ilyen, és ne is reméljem, hogy normálisan rámegy, vagy én basztam el valamit? :W

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#188) hoffman_ válasza sz.balazs.95 (#187) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem rontottad el, ívelt képernyőre adtak ki egy sima sík 9H fóliát. botrány, ahogy kinéz, én reklamáltam.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#189) sz.balazs.95 válasza hoffman_ (#188) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Csodálatos. :U
Miért adnak ki valamire úgy fóliát, hogy az nem is jó rá? :F :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#190) Steve198310 válasza Valaki87 (#185) üzenetére


Steve198310
őstag

1
2

Az egyik az barlang tatabányán.

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#191) Valaki87 válasza Steve198310 (#190) üzenetére


Valaki87
senior tag

köszi, de már vettem egy Xz2-őt.. :)

(#192) mobilliptak


mobilliptak
újonc

Sziasztok,

Valaki találkozott már ezzel? Kijelző két oldalán végig a Gorilla üvegen egy-egy sáv látható...a Sony márkaszerviz elutasította, hogy ez rendben van...futottam már pár kört a szakszervizzel és a Sony-val is...a kijelző ugyan működik, érzékel rendesen de én még sosem láttam, hogy két oldalt lekerekített kijelzőknél legyen ilyen sáv...ha megtörlöm kevésbé látszik de ott van...esztétikailag elég gázul néz ki, még ha csak erős megvilágításban, napfény, asztali lámpa)látszik. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ez gyárilag ilyen...volt xa1-em és más gyártó is alkalmaz lekerekített kijelzőt de azokon sem láttam még ilyet.. pedig ugyanez a technológia...ötlet? Nektek is látható ez a két sáv oldalt??? Jeleztem nekik, hogy esetleg a Gorilla üveg gyártásakor lehetett probléma mert ezek a sávok az üvegen(-ben?)vannak...Válaszokat előre is köszönöm!...Ettől függetlenül a telefon kiválóan működik...

[ Szerkesztve ]

(#193) sno14 válasza mobilliptak (#192) üzenetére


sno14
tag

Nehezen észrevehető, de nem hiszem, hogy így kell kinéznie, több lekerekített kijelzővel is találkoztam, de ilyet nem láttam. Mikor vetted nem tűnt fel?

(#194) mobilliptak válasza sno14 (#193) üzenetére


mobilliptak
újonc

Szia,

Vétel után a második napon vettem észre én is mert akkor tartottam pont olyan szögben, hogy látszott....szóval ez tuti, hogy valami gorilla gyártás közbeni geb@sz mert maga a kijelző tökéletesen működik, érzékel...visszavittem a szolgáltatóhoz....szerviz (COncorde) csináltak rajta egy szoftverfrissítést!!!!!!???? és visszaküldték, hogy rendben van...mondtam, köszönöm, hogy kapott egy frissítést csak ugye nem ezzel a problémával küldtem el és mondtam, hogy ez nem szoftveres probléma....

no utána levelezés a Sony-val...SonyCare stb...ők vissza:
...a"vonal"ugyanúgy jelen van más készülékeken is, amikor kissé porossá válik. Ugyanakkor ez a jelenség nem tekinthető hibának és ilyen értelemben azt tudjuk Önnek ajánlani, ha a jelenség Önt zavarja, forduljon a kereskedőhöz a készülék esetleges cseréje érdekében"......

no, szóval ez nem csak akkor van ott ha poros lesz, ez ott van és ez tény, akkor max feltűnőbb...azt meg ne mondja, hogy ez eleve ott van minden ilyen kijelzőn...az a gond, hogy én nem Budapesten élek így még nem tudtam személyesen felvinni a Sony-hoz megmutatni nekik....

(#195) sno14 válasza mobilliptak (#194) üzenetére


sno14
tag

Ez elég bosszantó így! Nehogy már hibás terméket ne akrjanak cserélni /javítani, mert a hiba nem befolyásolja a működést! Biztos próbálnék még pár kört tenni Sony, fogyasztóvédelem, stb. Ne hagyd magad & sok sikert

(#196) zsolti64555


zsolti64555
újonc

Üdv.
A Sony Xa2 telefonon csináltam egy bootloader nyitást, de voltam annyira figyelmetlen, hogy nem olvastam el rendesen a dolgokat, és nem csináltam biztonsági mentést.
Van rá mód visszacsinálni a Bootloadr Lock-ot?
Elvileg lenni kellene, mert minden készüléknek van egy egyedi sorszáma, ami alapján szerintem lehet újból lezárni.
Ha valaki mentette el a sajátját, küldje már el nekem legyen szíves a TA particio menteset. Meg akarok probalni valamit.

Előre is köszönöm!
Üdv.
Zsolt
ide: zsolt64555@gmail.com

(#197) Papooo válasza zsolti64555 (#196) üzenetére


Papooo
senior tag

A Bootloader lock nem szokta kinyírni a telót.
Tedd fel a Sony Emma progiját, és nyomj hagyd hogy frissítse a teló szoftverét.
Amikor a LineageOs egyik frissítése bootlopos féltéglát csinált a telóból, így hoztam helyre

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#198) dbs87 válasza zsolti64555 (#196) üzenetére


dbs87
újonc

Bootloader relockot elvileg a Flashtool is tud, legalábbis régebbi telefonnal (M4 Aqua) sikerült.

(#199) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv! Beszállok a klubba egy XA2-vel :)

1 napja van meg (3 év Windows 10 után megint Android), most lakom be, próbálgatom stb.., eddig tetszik.

Külsőre gyönyörű, összeszerelésre semmi panaszom nem lehet, mondjuk lehetne könyebb, van benn anyag :D

(#200) Papooo válasza S. Szabi (#199) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha nem zavar a kombinált sim/sd foglalat, akkor szdretni fogod.
Custom romot nincs érteme rátenni, főleg hogy jövő én elején jön rá az Android P

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.