Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán

Szokás minőségű cikk :R

Egyet viszont nem értek. Mért kell minden csúcsmodellnek fémből készülnie. Az iPhone se féből van ahogy a GalaxySIII se és a OneX se. A gyártóknál a fém egy prémium opció mely fontos, de nem annyira hogy ez domináljon a csúcsmodelleknél.

All→M8

(#2) Samus


Samus
addikt

Mostanában eléggé célkeresztbe került ez a telefon is, vártam már egy beszámolót róla, ICS alatt (ez hiánycikk), bár elég kurta lett. A buborékos hibáról esetleg tudnál egy közelebbi képet feltenni?

Az S Advance hogy a fenébe kaphat ennyivel több pontot, ugyanilyen belsővel, de kevesebb memóriával? Még 2.3 fut rajta?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) Crydan válasza Samus (#2) üzenetére


Crydan
senior tag

A Samsung kijelzője "csak" 480x800 pixeles, még nincs rá ICS, és a Samsungnak az optimalizálás jól szokott sikerülni. Mutatják a benchmarkok, még ha csak Gingerbread fut rajta.

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#4) sdd2 válasza callmeakos (#1) üzenetére


sdd2
veterán

Köszönöm :R

Samus

Meg is válaszolták. GB fut rajta és WVGA a kijelző.

Crydan

Köszönöm, hogy válaszoltál :R

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#5) sdd2 válasza Samus (#2) üzenetére


sdd2
veterán

Lejárt a szerkesztési idő, itt látszanak a buborékok amit egy tulaj készített a topikba [link]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szépség és a fém :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Egy-két észrevételem lenne.

"Az alsó kupak egy idő után nyikorogni kezd és könnyen lejön, ezt kis papírral lehet orvosolni, de ebben a kategóriában ez nem megengedett.
Az átlátszó sávban lévő piktogramok ragasztva vannak, de valószínűleg enged a ragasztó, mert kis buborék látható itt. "

Itt ki kéne emelni, hogy nálad. Mert nálam se nyikorogni nem nyikorog a kupak, se nem lötyög. Annyi, hogy ha megfogom az egyik sarkát a kupaknak és elkezdem erővel(!) húzni lefelé akkor lejön kb 1-1,5 mm-t. És ennyi. Tovább nem feszegettem, nincs okom leszedni.

Az átlátszó sávban lévő buborék pedig aztán tényleg igen ritkán jelentkező probléma. A topikban is alig találkoztunk 2-3 emberrel, akinél ez előjött.
Tehát azt azért jelezni kéne, hogy ez bizony közel sem általános probléma, hanem egy igen ritkán előforduló hiba.

Szerintem a fényképek se rosszak. Persze az esti képeknek már mindegy az Exomor-R szenzor az tény. De a nappali tesztképeid pl messze jobbak, mint amit a Mobilarénán ma kikerülő Xperia T -vel készült tesztfotókon láthattunk. Ott sokkal jobban elmosódottak a részletek 1-1-es méretben, mint nálad. Szerintem ez alapján jobb képeket csinál nappal, mint a T.

A Jelly Bean-es frissítésre pedig úgy néz ki, most kaptunk megerősítést a fórumban - egy linken keresztül - szóval az már szinte 100%-ra vehető.
A vas tényleg lehetne erősebb, de kérdem én minek? Nálam 2.3.7 alatt semmi akadást nem tapasztaltam még. Élő háttérképpel sem! A Cosmic flow folyamatosan fut. :) 1080p-s videónál pedig pl a beletekerés utáni indulás azonnali(!) nincs beakadás, megakadás, amit még sajnos PC-n se mondhatok el. Ennél erősebb hardvert már max a játékok tudnak kihasználni, meg hogy az app indítás pár másodperccel gyorsabb lenne max... Esetleg kitudnád tenni a 1080p-s videót kis ablakba, hogy közben lehessen netezni is... :)

[ Szerkesztve ]

(#8) sdd2 válasza Dany007 (#7) üzenetére


sdd2
veterán

Köszönöm a hozzászólásodat, észrevételeidet. Teszttelefonként kaptam a készüléket és nekem azt kell lejegyeznem ami nálam volt és nem azt ami másnál. Persze értem hogy nálad nincs baj az alsó résszel, itt volt sajnos. De ezzel a hsz-el le is írtad, hogy nem tömeges a hiba, hanem nagyon kevés készüléket érint. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#9) pmatthew


pmatthew
tag

Milyen típusú headsetet adnak hozzá ?

(#10) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Az de gagyi aza kupak, minek csinálták leszedhetőre? :((

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#11) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Megszokott cikk, szuper telefon :C :R

Iphone 7

(#12) sdd2 válasza pmatthew (#9) üzenetére


sdd2
veterán

MH-750 a pontos típúsa.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#13) Batu3


Batu3
tag

110e??? 80 alatt már lehet kapni függetlenül :)

Sony Ericsson K310i -> K770i -> P1i -> Live with Walkman -> Sony Xperia SP -> Z2 -> Huawei P9 Lite (2017) -> ASUS Zenfone 2 Laser -> Sony Xperia XA1 --> XZ1 --> Realme GT Master Edition --> Sony Xperia 1 IV

(#14) sdd2 válasza Batu3 (#13) üzenetére


sdd2
veterán

Gyártói garanciá, full dobozost nem hiszem.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#15) Aryan


Aryan
senior tag

Jó sikerült a telefon bemutatása!

Nekem Xperia S-em van amivel szinte megvagyok elégedve. Egy problémám van vele, hogy nem fém, mint a P :) . Meg nincsen jól összerakva, recseg-ropog a műanyag hátlap és el is áll a háztól (tokban használva, már nem feltűnő :) ). Nem volt olcsó telefon ezért idegesítő a dolog, előtte lévő HTC Desire-mel nem volt ilyen probléma, pedig azt több mint 2 évig nyüstöltem.

(#16) rep3at


rep3at
őstag

Jó kis cikk lett, mondhatnám szokásos minőségű :R

Én is kacérkodtam a készülékkel, de nekem kicsi a kijelzője és igen kényesnek tűnik a burkolat.

Forward thinking. كرر

(#17) sdd2 válasza rep3at (#16) üzenetére


sdd2
veterán

Köszönöm :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#18) Batu3 válasza sdd2 (#14) üzenetére


Batu3
tag

:R az más

Sony Ericsson K310i -> K770i -> P1i -> Live with Walkman -> Sony Xperia SP -> Z2 -> Huawei P9 Lite (2017) -> ASUS Zenfone 2 Laser -> Sony Xperia XA1 --> XZ1 --> Realme GT Master Edition --> Sony Xperia 1 IV

(#19) Yocee


Yocee
aktív tag

Nekem is nyikorog az alsó kupak, és lötyög. De vicc, hogy t függő léte miatt nincs még ics rajta, és az meg megalol, hogy 1 év múlva jön a jb. Hol lesz már akkor ez a telefon! Ja, és nagyon hangos a vibra motor is.

(#20) FET-MEN válasza Yocee (#19) üzenetére


FET-MEN
veterán

ics-t sztem te is fel tudod tenni flashtool-al. Nyikorgást oldd meg papírlappal. JB is ha kinnt van mehet fel flashtool-al :) Kicsit az usernek is foglalkozni kell a mobiljával :)

Iphone 7

(#21) Gilberto


Gilberto
aktív tag

En a heten küldöm vissza a harmadik P-t. Az elsönek folyamatosan halozati problemai voltak, a masodik egyszerüen rosszul volt összerakva az SIM ajtocskajat nem lehetett becsukni, raadasul felül a haz sem volt rendesen a helyere pattintva, a harmadik meg folyamatosan lefagy minden hivas utan, es netezes közben bevibral a kijelzö. Szoval abszolut nem vagyok elegedett vele. Meg a heten jön egy, azon keresni fogok valami hibat, aztan elallok a vasarlastol, es jön valami minösegi telefon, mert ez minden csak nem az. Ja es a kupak meg egyenesen nevetseges... Sajnos....

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#22) Yocee válasza FET-MEN (#20) üzenetére


Yocee
aktív tag

Ezt remélem nem gondolod komolyan. Letakaritom róla a vacak programokat, meg leszedem a fotókat. Ennél több ne kelljen, mert az már nem felhasználóbarát rendszer. 3 évig volt iphone-om, meguntam azt a rendszert, és korlátokat, de azért ez igy egy vicc. Ha egy ZTE-t, Huaweii-t, ilyesmit hackelni kellene, hogy menjen, nem panaszkodnék, de ez a nagybetüs SONY, akinek a összes vásárlója talpa nyomát meg kéne csókolnia (most eléggé disztingváltam), hogy az ő termékében bizott, és nem egy kóreaiban.

(#23) FET-MEN válasza Yocee (#22) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hát. Egyik gyártó sem tökéletes. Samsung-nál is kell wipe. Ez ilyen. De hivatalos frissítés úgy menne hogy beadod szervízbe és ők elvégzik neked ugyanezt..amit megtehetsz itthon is.

Iphone 7

(#24) Dany007 válasza Yocee (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, azért nem kéne ennyire túldramatizálni ezt a frissítés helyzetet.

Ahhoz, hogy frissítsd 2.3.7-ről ICS-re mindenképpen össze kell kötnöd a telefont a PC-vel.
Annyi a különbség, hogy nem a Sony frissítős szoftverét indítod el, hanem a Flashtoolt. Onnantól kezdve pedig kb 3 kattintás mindkét esetben.

Egyébként a Sony már hónapokkal ezelőtt kiadta a hivatalos ICS frissítést a telefonhoz. Az, hogy a szarrágó T-mobil ezt nem képes megtenni arról nem a telefon tehet. Azért nem a Sony a hibás.
Egyébként pár napja / hete jött a bejelentés, hogy lesz rá JB frissítés is.

Máskülönben ha te egy telefon esetében a frissítésekre vagy ráizgulva akkor ajánlom a Nexus mobilokat. Azok időben minden frissítést megkapnak. Ennyi. Probléma megoldva.

Ha pedig nem tetszik a telefon azzal a szoftverrel amivel árusítják akkor nem kell megvenni. El lehet menni, ki lehet próbálni. Több órányi tesztvideó van fent a neten. Egy rakás teszt cikkel együtt. Bőven van lehetősége az embernek arra, hogy eltudja dönteni kell-e neki így a telefon vagy nem.

Mert annak biztos, hogy nincs értelme, hogy az ember megvesz egy telefont majd aztán megy a siránkozás meg a rinyálás a frissítések után.

Nekem speciel teljesen megfelel a 2.3.7 is. Felraktam már az ICS-t de nekem nem jött be. Ezért visszatettem a 2.3.7-et. Majd ha lesz rá JB azt is kipróbálom, de ha nem akkor se dobom le magamat a nagyhídról. Mért? Mert mielőtt megvettem a telefont rendesen utána néztem milyen, kipróbáltam. És azt kaptam amire számítottam. Teljesen megvagyok vele elégedve.

Továbbá még azt is érdemes figyelembe venni, hogy ez egy erős középkategóriás telefon. Nem csúcstelefon. Ahhoz képest és az árához képest pedig teljesen korrekt a készülék. Külsőleg, belsőleg.
Hiszen aki nem akarja PSP-nek használni a telefont annak még a gpu-ja is bőven megfelelő lehet. Prociban pedig erősebb az iPhone 4S-nél is. Ami gyakorlatban pl azt eredményezi, hogy még 2.3.7 alatt is gyorsabb webböngészésben, mint az i4S. De sz.tem lehetne még sorolni. Mindezt fele áron! És ez a nem mindegy!

(#25) FET-MEN válasza Dany007 (#24) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ennyi :)

Iphone 7

(#26) Samus


Samus
addikt

Úgy vagyok vele, hogy elkezdtem gondolkodni, hogy ugye nagy CM fan vagyok, de mi, amit használok az extrákból...Csak a rezgés hívás létrejöttekor és bontásakor...ez gondolom az ICS-be sem került be. A processzor túlhúzás, virtuális memória nem érdekes ilyen vas mellett, az állapotsáv tuningolása még hasznos, de tudtommal az már default benne van az ICS-ben (saját "kapcsolókat" pakolhatunk ki, jó sokat, ha sok kell).

Egyszerűen a T-nél nincs más alternatíva ha két mag kell, sok memóriával és korrekt fényképezővel, 80k alatt...De nem tudom ez a NovaThor, tényleg gyengébbnek tűnik, mint a Qualcomm hasonló sebességű processzorai, lehet a régebbi 45nm-es gyártástechnológia miatt. A seria.hu pedig azt írta, hogy mintha gyengébb lenne fényképezés (képminőség) terén, bár hozzátették, hogy az összes U8500as közül a P a legjobb...mondjuk Xperi a Ion volt az ellenfél...persze leverte a P-t képminőségben, mint vak a poharat, de ugye az felső kategória, ez pedig picit alatta van...viszont a P optikájának nagyobb a látószöge, azonos pozícióból készült képen majdnem egy méterrel több fért széltében a képre.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#27) Yocee válasza FET-MEN (#23) üzenetére


Yocee
aktív tag

A hivatalos frissítés az OTA szerintem. Szól, hogy jött frissítés, és megkérdezi, hogy feltegye-e.

Nem ma kezdtem, de egy prémium terméktől mást várok.

(#28) Yocee válasza Dany007 (#24) üzenetére


Yocee
aktív tag

Ezt had cáfoljam egyenként:
"Jó, azért nem kéne ennyire túldramatizálni ezt a frissítés helyzetet."
Ezt kifejtettem, évi 1 frissítés nem felhasználóbarát.

"Ahhoz, hogy frissítsd 2.3.7-ről ICS-re mindenképpen össze kell kötnöd a telefont a PC-vel.
Annyi a különbség, hogy nem a Sony frissítős szoftverét indítod el, hanem a Flashtoolt. Onnantól kezdve pedig kb 3 kattintás mindkét esetben."
Mindenképp? Az Asus Transformer tabon is ment OTA, itt miért kéne máshogy?
Valamint a sony programját csak telepíteni kell, a flashtoolt meg vadászni, aztás SUS-t felrakni, meg talán rootolni, meg bootot kinyitni, meg a frász tudja még mit. Te, ti, meg talán én is meg tudom csinálni, de ennek nem így kéne mennie.

"Egyébként a Sony már hónapokkal ezelőtt kiadta a hivatalos ICS frissítést a telefonhoz. Az, hogy a szarrágó T-mobil ezt nem képes megtenni arról nem a telefon tehet. Azért nem a Sony a hibás."
Nem tudom, hogy ezt látod e:
T-mobile válasza a Facebookon a kérdésemre

Ez meg a Sony Mobile magyarország üzenete, nekem, szintén a Facebookon:
"Kedves Józsi!

Mi is értesültünk a hiányosságról, és tudomásom szerint a két cég (Sony-TMo) már el is kezdett dolgozni a frissítések felgyorsításán. Így annyit tudok jelenleg mondani, hogy kis türelem és elérhető lesz az Xperia P-re is a frissítés.
Üdv
Sony Mobile Hungary"

"Egyébként pár napja / hete jött a bejelentés, hogy lesz rá JB frissítés is."
A top modellekre 2013 első negyedévében, tehát kb 4-5 hónap múlva jön, így erre nyugodtan számolhatunk 3/4-ed évet.

"Máskülönben ha te egy telefon esetében a frissítésekre vagy ráizgulva akkor ajánlom a Nexus mobilokat. Azok időben minden frissítést megkapnak. Ennyi. Probléma megoldva."
Ó, vennék én, ha tetszenének, és a T-mobile is árulná.

"Ha pedig nem tetszik ...."
A telefon tetszik, meg az igéret, hogy jön majd rá, és wow, és nemsoká! Valamint az nfc csak azzal működik értelmesen, és egy eladott funkció a készülékhez, és az aksi időre is jobbat igérnek.

"Nem csúcstelefon"
Nem, nem az. De prémium terméknek adták el, a dizájnt és az anyaghasználatot ki kell fizetni, látszik is az árazásán. Akkor legalább ne lötyögjön az allja. Vannak emberek akik ezért vesznek lexust Toyota helyett, mert kb ugyan az, de a Corollában kevésbé zavar, hogy zajos az ablak, ha letekerem, viszont ezt egy 10 éves Lexusban nem kultiválnám.

(#29) Dany007 válasza Yocee (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Üdv.

Akkor én is hadd válaszoljak egyenként.

Kezdeném azzal, hogy a mai napon megjelent a hivatalos magyar T-s ICS frissítés a telefonra.

"Mindenképp? Az Asus Transformer tabon is ment OTA, itt miért kéne máshogy?
Valamint a sony programját csak telepíteni kell, a flashtoolt meg vadászni, aztás SUS-t felrakni, meg talán rootolni, meg bootot kinyitni, meg a frász tudja még mit. Te, ti, meg talán én is meg tudom csinálni, de ennek nem így kéne mennie."

Tévedések sorozata.
1. Nem tudod a 2.3.7-et a Sony-n OTA frissíteni. 4.0.4-ről már lehet, de 2.3.7-ről még nem. Mindenképpen össze kell kötni a PC-vel és a Sony szoftverét használni a frissítéshez.

2. Ahogy leírod a flashelést az bullshit. :) Vagy csak nem tudod itt hogyan megy ez, és úgy próbálsz okoskodni. Mindegy, mert nem igaz.

Nem kell flashtoolt vadászni, mert ott a linkje az első hsz-ben (xperia P topik). Ahogy a gyári Sony ICS-nek is ott a linkje. Ezt a kettőt letöltöd. Flashtool elindít. ICS fájl betölt. Telefon rádug. Windows felismeri. Majd telefon kikapcs. Ezután flashtoolban elindítod a flashelést. Mikor kéri, a telefont bekapcsolod lenyomott hangerőgomb mellett és már indul a telepítés. 5 perc és kész. Ezután bekapcsolod a telefont és élvezed az új ICS rendszert. Ezt szerintem 70-es IQ felett bárki megtudja csinálni. Mondom, én már csináltam(!) tehát nem a levegőbe beszélek, nem a fórumokról szedett infókat mondom, hanem azt ahogy én csináltam a valóságban. :)

Úgyhogy nem kell semmiféle SUS - azt se tudom ez micsoda? - nem kell rootolni és bootot nyitni sem kell! Remélem mostmár elhiszed.

"Nem tudom, hogy ezt látod e:
T-mobile válasza a Facebookon a kérdésemre"

Mondtam, nem számít mit mond a T-mobil. A Sony Xperia P hivatalos gyári ICS frissítést már augusztusban kiadta a telefonhoz. Már akkor elérhető volt azok számára, akik gyári függetlenül vették meg a telefont. Az, hogy a T mobil ennyit szarakodott vele, nem a Sony hibája.
Ismerem ezt a szöveget, amit neked küldtek. A P-s topikban többen is megkérdezték már a T-mobilt és a válasz mindig ugyanez volt. Nem küdte meg a Sony meg blablabla... miközben már rég kint volt a Sonymobile weboldalán...
Ez van, ezt el kell fogadni ha szolgáltatónál akarsz telefont venni.

"Nem, nem az. De prémium terméknek adták el, a dizájnt és az anyaghasználatot ki kell fizetni, látszik is az árazásán."

Nem, sehol nem adják prémium termékként. A Galaxy Note 2 és az iPhone 5, az a prémium termék. A Sony Xperia P még csak nem is felsőkategóriás. Ennyi pénzért mégis mit vártál? :D Ha az Xperia P prémium kategóriás a maga 100 ezer forintos árával, akkor a Galaxy Note 2 mi? iPhone 5 micsoda? Mindegyik 220-250 ezer forint fölötti áron mennek.
Akkor mért vannak olyan elvárásaid, mint egy prémium telefonnál? A híres neves iPhone 5 meg kopik, nincs benne gmaps navigáció, lilás aberráció jelenik meg a fényképeknél bizonyos helyzetben stb stb.... És 3x annyiba kerül, mint a P.
Mondom újra, a P nem prémiumtelefon. Annyi, hogy fém unibody háza van, ami olyan is! Az minőségi is. Viszont másban nem lehet elvárni a prémium minőséget. Mert ezen az áron az ember ne várjon mást.
A kupak pedig nem lötyög. Van, akinek igen, de ez kb a vásárlók kb 0,7%-a! Ugyanúgy az istenített iPhone esetében is volt pár gyárilag sérült(!) karcos darab.
Könnyen megoldható, bemész a T-be és mikor megveszed a készüléket kibontatod és kipróbálod.

Arra továbbra sem adtál választ, hogy miért vagy ennyire ráizgulva a frissítésekre? :) Na ne mond, hogy az NFC miatt? :P Az működik 2.3.7 alatt is. A tageket kiválóan olvassa. Fizetni pedig Magyarországon még évekig ha nem évtizedekig nem fogsz tudni, csak 1-2 kivételes helyen.
Akkor miért is kell mindenáron az a frissítés mikor a rendszer tökéletesen működik 2.3.7 alatt is? : )
Nem tudsz olyat mondani, aminél ne működne tökéletesen a gyári GB. Akadásnak nyoma sincsen ha ilyesmire gondolnál.

[ Szerkesztve ]

(#30) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Az OTA-t most nem hoznám ide.. :U

Iphone 7

(#31) Dany007 válasza Dany007 (#29) üzenetére


Dany007
veterán

És félreértés ne essen. Nem azt mondom, hogy nem jó dolog a frissítés.
De egyáltalán nem létszükséglet, mint ahogy azt Te itt előadod.

A telefon minden funkciója tökéletesen akadásmentesen működik 2.3.7 alatt is. Nincs lag. Nincs fagyás, nincs belassulás.

Az egyetlen dolog, amit hiányolok az ICS-ből az az appok fagyasztása. Mert ez az idióta Facebook mindig benyomja magát a futó appok közé, hiába lövöm ki. Pedig nincs is facebook profilom. Tudnám a gyártók mi a fenének integrálják ezt a szart minden telefonban. :(( Akinek kell majd letölti magának azt viszlát. De hadd döntsem már el én, hogy akarom-e hogy fusson vagy ne...

(#32) Yocee válasza Dany007 (#29) üzenetére


Yocee
aktív tag

Na jó, bevallom, az egész nyavajgásom arra ment ki, hogy a titkos Sony, és T-Mobile ügynökök ezt több fórumról észrevegyék, és voila, itt is a szoftver, amit akartam. :D

Azért, azt ne várd, hogy hogy a csajom végigcsinálja ezt a frissítést, egyedül...

És nem csak a T nyomta a bullshitet, mert a Sony válasza is egybevágott ezzel.

Oké, neked nem prémium, nekem igen. ( A szó pedig értéktöbbletet, kiemelt minőséget jelent, és számomra ez helytálló)

Azért vagyok ráizgulva, mert jó érzés, hogy foglalkoznak a készülékkel, ezáltal velem is, és azért van okos telefonom, hogy az is fejlődhessen.

(#33) Dany007 válasza Yocee (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, szóval már a csajod is a frissítésekre van ráizgulva? :D :P

"Oké, neked nem prémium, nekem igen. "

Ez oké is, csak hogy ezeket nem mi döntjük el. Azért minden kategóriának megvannak a követelményei. És tény, hogy a P ilyen téren egy kicsit kétesélyes. Hiszen az anyaghasználat miatt lehetne felsőkategóriás. Viszont hardveresen sajnos közel sem az.

Hadd mondjak példát. Ott van az Xperia Tipo, az pl alsókategóriás. Aztán ott az Xperia U ami a középkategória alja. A P ami ennek a teteje. Viszont ott az Xperia S ami annak ellenére, hogy műanyag mégis az volt az Xperia modellek zászlóshajója. Az a felsőkategóriás. Aztán ott van még az ION meg a többi...
Viszont most jött nemrég az Xperia T. Ami határozottan csúcskategóriás telefon. Hardveresen simán hozza a többi 4 magos telefon szintjét két maggal. A kijelzője is jóval komolyabb, mint a P-nek és így tovább...

Namármost ezt a felsorolást igazolják a készülékek árai is. Mondom, ebből egyedül a P a feketebárány, mivel a tudásához képest kicsivel magasabb az ára, ami a fém háznak köszönhető. De attól még nem lesz sem csúcskategóriás és főleg nem prémium kategóriás. Ez nem a háztól függ. De az is beletartozik persze.

"Azért vagyok ráizgulva, mert jó érzés, hogy foglalkoznak a készülékkel, ezáltal velem is, és azért van okos telefonom, hogy az is fejlődhessen."

Az okés, hogy jó érzés ha foglalkoznak a telefonnal. Na de mint mondtam ez nem szabad, hogy létszükséglet legyen. Ahogy írod is azért van telefonod, hogy fejlődhessen? Bullshit. :) Azért van okostelefonod, hogy használd! Hogy tudj navigálni, tudj netezni, tudj vele dolgozni, telefonálni, fényképezni stb.... És ezt mind megtudod csinálni a gyári GB alatt is.
És maga a telefon se lesz egy picikével se fejeltebb az új frissítéstől. Nem lesz erősebb a kamera, nem fog 1080p-nél nagyobb felbontásban felvenni, nem lesz nagyobb tárhelyed, nem lesz nagyobb felbontású a kijelző, nem lesz gyorsabb a processzor, nem lesz kényelmesebb a fogása, nem lesz jobb a hangminőség és így tovább és így tovább...

A frissítések egyszerűen egy-két új funkciót adnak, amikkel esetleg könnyebb vagy jobb lehet a telefon kezelése. De ez sem törvényszerű. Ennél a kategóriánál ez már csak amolyan látszatintézkedés.
Régen, az alsó és középkategóriás androidos telefonoknál kellett várni a frissítést, mint a messiást. Mert alapból még a menü is lagolt! És mindenki várta a 2.3-at hogy végre használható legyen a telefonja.
Viszont ez a korszak már véget ért. Ma már egy alap középkategóriás androidos telefon is tökéletesen használható out of box. Nem kell rajta machinálni, nem kell főzött romokkal meg rootolással küzdeni. És aki tényleg használni akarja annak ez bőven megfelelő.

Amúgy régen se volt frissítés a telefonokhoz. Kiadtak egy 3210-est és használtuk 2 éven át gond nélkül. Senkit nem érdekelt a frissítés mert úgy használta a telefonját ahogy volt. Eleve olyat vett ami neki megfelelő.

(#34) Yocee válasza Dany007 (#33) üzenetére


Yocee
aktív tag

Nem akarok tovább vitatkozni, örülök, hogy leírtál egy két nézőpontot, én elértem a célomat. :D

(csak 1 megjegyzés, a 3210-esre is raktunk operátor logót, szerkeztettünk kézzel borzalmas csengőhangot, és hekkeltük a menüt törött fbus kábellel, hogy bekapcsolható legyen a vibra motor kezelés, miután beleraktuk azt.)

(#35) Dany007 válasza Yocee (#34) üzenetére


Dany007
veterán

(csak 1 megjegyzés, a 3210-esre is raktunk operátor logót, szerkeztettünk kézzel borzalmas csengőhangot, és hekkeltük a menüt törött fbus kábellel, hogy bekapcsolható legyen a vibra motor kezelés, miután beleraktuk azt.)

Ennek konkrétan semmi köze a frissítésekhez. Ez nem frissítés, hanem bohóckodás. Még annyi értelme sincs mint androidon egy háttérképcserének...

Amúgy vitázni én sem akarok. Csak a nyilvànvaló hülyeségeket nem tudom elfogadni.

És van egy nézőpontom, inkább álláspontom amit teljesen helyeynek tartok. Eddig még senki nem tudott észérvekkel megcáfolni.

Te is csak azért vágysz frissítésekre, mert szórakozni akarsz a telefonnal és nem konkrétan használni. Mert bütykölni akarod kipróbálni új dolgokat stb...

Amivel nincs is semmi gond, de akkor ne legyen úgy beállítva, mintha ez létszükséglet lenne, mert nem az! Az meg végképp idegesít mikor úgy állítják be a telefont, hogy "szar" csak mert lassan jön rá frissítés. Holott attól még a valós használatban ez egy tökéletesen működő telefon gyári szoftverrel is! És ezt senki nem tudja megcáfolni.

(#36) Yocee válasza Dany007 (#35) üzenetére


Yocee
aktív tag

Jó, akkor szar, mert csak másfél napot bir ki az aksija, Ja, hogy nincs sok jobb okos telefon ennél? Akkor mind szar! Ha telefon ként nézzük. A többi csak szórakozás.

(#37) Dany007 válasza Yocee (#36) üzenetére


Dany007
veterán

"Ha telefon ként nézzük. A többi csak szórakozás."

Aham. Szóval szerinted az e-mailezés, netezés, fényképezés, navigáció és az a kismillió program nyújtotta lehetőség amire a telefonod képes az mind csak szórakozás? :U

Nem tudom mit kell ezen ennyire felfújni. A szoftver telepítgetések 95%-ban az ilyen típusú telefonnál csak szórakozás. Ennyi. Kíváncsi vagy mit ad az új szoftver, miközben te magad is tudod, hogy semmi érdemit nem ad. De azért fel kell rakni, mert akkor el lehet mondani a haveroknak hogy héj nekem már a legújabb van fent! És ettől nő az e-penis.

De a netezést, fényképezést, navigációt, e-mailezést, jegyzetelést stb egy csomó más ember munkára is használja!

De ahogy mondtam, nekem nem a frissítésekkel van bajom, hanem azzal, hogy van egy réteg, akik mániákusan már-már megszállottan várják a frissítést, mint valami messiást! Ami egyértelműen értelmetlen és röhejes.

", Ja, hogy nincs sok jobb okos telefon ennél? Akkor mind szar! "

Ezzel meg nem mondtál újat. Igen, a maxi okostelefonok legnagyobb rákfenéje hogy 1,5-2 napntál tovább egyik se bírja átlagos használat mellett. Ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni. És jól látod, ez is jóval égetőbb probléma, mint az állandó frissítés mizéria.

[ Szerkesztve ]

(#38) csaszi72


csaszi72
aktív tag

ARC S-ről nyergeltem ilyenre két hónapja.
Nem bántam meg.
Kinézetre viszont jobban bejött az ARC.
Kupak nekem sem nyekereg.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#39) FET-MEN válasza csaszi72 (#38) üzenetére


FET-MEN
veterán

szerintem is szebb az arc, mondjuk a p is nagyon szép, nameg a minőség

Iphone 7

(#40) angyalmano


angyalmano
csendes tag

Sziasztok!

Most tervezek új telót venni és vacilálok az S és P között. Sajnos időhiánya miatt nem tudom elolvasni az eddigi sok-sok hozzászólást. Szeretném, ha leírnátok, hogy melyiket érdemesebb venni. Legfőképpen netezésre, szövegolvasásra, sms-ezésre, zenehallgatásra, fotózásra használnám a telefont, és nem szeretnék egy év múlva újat venni, ezért szeretnék olyat ami egy év múlva is meg tudja állni a helyét. A másik kérdésem, hogy szerintetek érdemes e várni még pár hónapot, hátha lejebb mennek a telefonárak (T-mobile), vagy nem nagyon fognak?

Köszönöm a válaszotokat!!

(#41) redpunkt


redpunkt
tag

Hello kollegak
egy uj P mobilt vasaroltam
lenne egy par kerdesem vele kapcsolatban
pl: hogy lehet ra huzni filmet?
mivel?
koszi a valaszt

ÜDV ! Élsz vagy éltél...nem mindegy

(#42) redpunkt


redpunkt
tag

Senki?

ÜDV ! Élsz vagy éltél...nem mindegy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.