Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz s4tch #855 üzenetére

    Hú, ez kicsit nehéz.
    Felmerült a kérdés, hogy miért is kellhet - valaha is - leszedni a kupakot (ami nem a U, tehát nem színcsere miatt) amire kaptál 2 általános választ.

    Ez nem eldöntendő kérdés volt, ilyen a metódus.
    Tudom, néha engem is igazoltatnak, és akkor a mobilt is ellenőrzik. Ilyenkor nem a dobozt viszed magaddal, de még csak nem is a garipapírt, hanem a készüléket kapcsoltatják ki (!) és a papíroson szereplő IMEI-t ellenőrzik vissza.

    SI számról nem is beszélve. ICS frissítési mizéria majd hamarosan jön az idei XPERIÁkra, aminek a listázása SI alapján történik.
    Ráadásul a telefon szoftverében tárolt SI sem minden esetben pontos (okokat máshol elérheted) így bizony az IMEI matricán lévő SI szám a releváns...

    A gyártási hét is olyan adat, ami nem feltétlen van mindig nálad (doboz, papírok)

    A szervizeléskor pedig az első, és kihagyhatatlan momentum az IMEI ellenőrzés, azaz összevetése a garipapíron találhatóval... Nem a telefon szoftverében nézik.

    Ezeknél leginkább TE vedd le a kupakot, mert mindenki más hanyag lehet (K550i hátlaprögzítő pöckét törte anno az egyik T-mobile-os kiscsaj, amikor vettem, persze, hogy másik lett helyette...) így igen, van benne ráció, hogy valami információszerzés okén leveszed azt a kupakot.

    Természetesen ez nem mindennapi használat, félreértés ne essék, ez még csak nem is Xperia U, hogy a színes kupakokat cserélgesd...

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés