Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) <Adamsky> válasza Enci1983 (#250) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... veszteségmentesen adja vissza ... "
Mi az, hogy veszteségmentesen? :F
Amennyiben nincs bekapcsolva "nyújtás" v. "vágás" akkor nincs "veszteség", függetlenül attól, hogy a telefon másodlagos kijelzőként kezeli-e a TV-t, vagy sem. Nyugtass meg, hogy látod az "A" és "B" verzió közti különbséget.

(#252) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Direkt vartam 1 hetet mig kitombolja magat a forum, ahogy nezem hany komment tunt el nem volt indokolatlan, szokasos Sony forum :) Nagyon erdekelne az indok, miert valt ki ennyire heves - foleg ellen - erzeseket a Sony. Egyreszt az arazas, ami ugyanolyan mint az osszes tobbi nem Xiaomi telefonoknal, vagyis az aktualis Snapdragon 900-1100 euro kozotti. Ez valamiert soha nem problema Samsungnal vagy Oneplusnal, mondanam a Huaweit is de ott ugye meg csucs Snapi sincs ennyi penzert, van viszont HMS Google services helyett.
Szoval a tobbieknek szabad, de a Sony (es az LG) igenis adja olcsobban a telefonjait!

Persze ilyenkor jon a Sony tovabbi 3 fobune: kava, a 21:9 es a fotozasi telejsitmeny.

Elso szerintem baromsag, nem azert mert en ugy gondolom hanem mert teljesen felhasznalo fuggo hogy valaki bevallal inkabb kisebb kavat vagy inkabb notchot vagy punc-holet szeretne nezni. Szvsz objektiven nezve egyik sem jobb a masiknal, mindegyiknel ugyanannyi tartalmat fogsz kapni. Tehat ez abszolut izles fuggo.
A masodik szinten izles es felehasznalas fuggo, viszont kulon vicces hogy a 2020 flagshipjei rendre 20:9es arannyal jonnek ki, minimalis difi, erdekes amikor ok feljebb valtottak 16:9 meg 18:9rol ott nem volt siras meg taviranyitozas.

A harmadik az, amire azt mondom megallja a helyet. A Sony mindig 1,5 evvel (ezt ugy ertem hogy pl egy 2018-as Sony flagship jobb kepet csinal mint egy 2016os iPhone /Huawei /Samsung, de kicsivel gyengebbet mint a 2017-esek) le van maradva AUTOMATIKUS fotozoasnal. Ez ami a torest es a feszulest szokta jelenteni, mivel mar az Alpha reszleg becsatlakozasa elott is igaz volt a Sonyra, hogy ha a telefonjait manual beallitasokkal finomhangolja az ember, akkor ugyanazt, sot sok esetben a legjobb minoseget is kaphatja.
Es itt abszolut ertheto es ervelheto mindket oldal: egyik azt mondja hogy ott a Cinema pro app hasznald azt, ez a gyari felszereltseg resze nem 3rd party hackelgetes. A masik azt mondja hogy nekem nincs idom bindzsizni, a felhasznalok 95%=a point and shoot lo valamit aztan megy fel instara vagy fb messengerbe.

En itt utobbi oldalt erositem, valoban ez az altalanos felhasznalasi mod, es nagyon jo lenne ha megertenek ezt ott Japanban is, nagyon rakefudtek a pro userekre es tenyleg nagy leoelepesek voltak, de az automatikus ,,hulye-user" mode is megerne mar egy komolyabb rancfelvarrast.

A telefonrol a velemenyem:
Konkretan ez lehetne szamomra A tokeletes telefon, DE. Mieerrrrt?! kellett kihagyni a vezeteknelkuli toltest? :O
Mindenesetre megvarom az Xperia 1 III-at jovore, es ha az is megkapja ezt a kepfrissitesi erteket (az 1 II-nel a 60hz nagyon meeh 2020-ban) ertelmes uzemidovel, akkor lehet az lesz a kovetkezo telefonom, ha nem akkro ez. Mert egyebkent amit nem hangsulyoz a teszt, az az, hogy az 5 II brutalisan jo uzemidovel bir, a piac egyik legjobbja ha a Gsmarena nem hazudik (de majd a tulajok megerositik/cafoljak :) ) :

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#253) Yeffy válasza GeryFlash (#252) üzenetére


Yeffy
veterán

+5000, akar mehetne is osszefoglaloba! :)) :C

Qi nekem se jonne rosszul, igazabol csak ezt, meg a nagyobb tarhelyet hianyolom a keszulekbol hardveresen. semmi mast.
gondolom arcsokkentes miatt maradt ki, ha mondjuk a 1 III/5III-ban lenne, es a tobbi dolog is minimum maradna, vagy fejlodne, akkor sztem en is elgondolkodnek a valtason, holott legtobbszor 2.5 - 3 evig van meg egy telom.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#254) GeryFlash válasza Yeffy (#253) üzenetére


GeryFlash
veterán

:R

Uzemido milyen mondjuk az U11-hez (vagy mashoz) kepest? (ha volt alulertekelt telefon az elmult evekben akkor a U11)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#255) Yeffy válasza GeryFlash (#254) üzenetére


Yeffy
veterán

teljes mertekben egyetertek, nekem U11+ van, nagyon imadtam/om, ha lenne belole aktualizart hardverrel, megint azt vennem. hianyzik is belole egy ket szoftveres finomsag.

3 eve szolgal az is, amennyire emlekszem, eleinte kozelitette a Sony-nak az uzemidejet, de azt gyorsan tegyuk hozza, h ez nekem nonstop 120 Hz-en van. es olyan SOT-ok jonnek ki, ill a legtobb appal, amit hasznalok, olyan jol birja a telep, h csak pislogok.

eddig ez a rekordom: [kép] [kép]
automata fenyeron, 2 SIM-mel, fenyes kornyezetben hasznalva, legtobbszor Wifin.
YT-n konkretan alig birom lemeriteni. :))
meg ami a HTC akksijat is gyalulta, a navigacio + zene kihangositva, itt azt is jobban birja az akksi.
eddig amit egyedul talaltam, h igazan eszi az akksit, az Skype videohivas. mondjuk az mit nem esz meg. ill gondolom Messenger, Viber, WhatsApp detto.

eszmeletlen, mit bir ez az akksi/milyen faszan van optimalizalva.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#256) GeryFlash válasza Yeffy (#255) üzenetére


GeryFlash
veterán

9 ora SoT 25%kal :Y :Y Xz Premium iden szepen lekuszott a kellemes 6orarol 4-4,5 orara, ez meg 9 ora utan meg 25% 120Hz-zel? Hat ez valami brutalis :C
Navit nem nezted veletlenul, hogy mondjuk egy fel-1 oras waze hany %-ot visz el?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#257) Yeffy válasza GeryFlash (#256) üzenetére


Yeffy
veterán

ezt mondom :)

nem annyira, meg en altalaban Maps-ozok, mar amikor, home office megy egy ideje, de majd megnezem. :K

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#258) sh4d0w válasza GeryFlash (#256) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szintén 120 Hz-en

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#259) Akidobos74 válasza GeryFlash (#252) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

"Ez valamiert soha nem problema Samsungnal vagy Oneplusnal"
De, OnePlustól jöttem (7Pro) és már a 8Pro-nál is felszisszent a közösség, a 9-es már tuti egy árban lesz a Samsung és más flagship modellekkel.
Mindazonáltal egyetértek veled.

[ Szerkesztve ]

(#260) Akidobos74 válasza GeryFlash (#254) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Tetszik nekem is az üzemidő. :K

(#261) GeryFlash válasza sh4d0w (#258) üzenetére


GeryFlash
veterán

sh4d0w: Brutalis :D

Akidobos74: Igen, tudom hogy a Oneplus tabor mar kicsit szemoldok felhuzva fogadta az idei csucsmodelt, csak mar nem tudtam mas peldat mondani mivel meglehetosen leszukult idenre azoknak a gyartoknak a szama, akik Snapdragon 865-s flagshipet adtak ki. Xiaomit irtam, veluk nem lehet versenyezni, biztos vagyok benne hogy szamos olyan koltseg csokkento aspektussal rendelkeznek, amikkel a tobbiek nem tudnak (munkaero pl).
Szerintem nagyon sokkal ezeket a telefonokat nem lehet olcsobban adni, nem tudnam megmondani mennyi lehet az osszes koltseget (tehat nem csak alkatresz) beleszamolva az egysegnyi ar, de ha mondjuk az 1000 euros keszuleken van 200 euros nyereseguk es most az a telefon nem 1000 euro lenne hanem 850, akkor jobban vennek? Igen, talan valamennyivel, de nem annyival amennyi az 50 dollar vs 150 dollar kozotti 3-szoros kulonbseg.

Waoh 3 napos kozepesen-kimelt hasznalat es maradt meg benne szufla :D Megvarom meg a jovo evi modelleket, hatha lesz compact ha nem es addigra lemegy 200 korulrie az 5 II akkor lehet ezt veszem.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#262) opr


opr
veterán

Gyerekek, ezek az akkuidők valami zseniálisak. Le a kalappal, ez egy akkora plusz, hogy azt hiszem ez kb eldőlt, megvan asszony következő telefonja, ha egyszer az u11 bedobja a törölközőt végre. Még bír 1-2 évet, addigra pont lemegy az ára annyira, hogy ne legyen rám rohadt mérges, ha megveszem neki. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#263) Yeffy válasza opr (#262) üzenetére


Yeffy
veterán

nem fogja megbanni. ;)
mar tobb helyen olvastam, h a Sony-k milyen jol optimalizaltak akkuban, kisse szkeptikus voltam, most meg csak lesek, hogy birja. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#264) Enci1983 válasza <Adamsky> (#251) üzenetére


Enci1983
senior tag

Amennyiben nincs bekapcsolva az igazítás, ott írod te is, akkor nincs veszteség. Ha mégis, akkor kitölti az adott felületet és kénytelen lesz belőle vágni, magyarán nem veszteségmentesen adja vissza azt a videót vagy képet. Ellenben, ha nem állítgatod, akkor lesz fekete csík... Nyugodj meg, látom a különbséget a mellékelt ábrán. Remélem most már számodra is látható és érthető. :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#265) <Adamsky> válasza Enci1983 (#264) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... nem állítgatod, akkor lesz fekete csík... "
Köszi! Ezzel én is tisztában vagyok. Csak épp arra nem kaptam választ, hogy az általam megfogalmazott féltelek mellett melyik készüléken (mobil és/vagy TV) és hol (oldalt vagy ne adj' Isten alul és felül is) lesz sötét sáv.
De, most már én mondom, engedjük el! :R
... vagy túl nehezet kérdeztem v. nem tudom érthetően megfogalmazni a kérdést (ezért senki nem érti)
Inkább átadom a terepet az üzemidő és a fotós képességek kitárgyalásának ;)

(#266) bikkamokka


bikkamokka
tag

Tetszik amit ez a telefon nyújt. Lehet meg is van a P20 pro-m utódja? Amíg az működik, addig ennek eshet kicsit az ára.
Kérdés: Külföldről beszerzett (pl: MediaMarkt Ausztria, Amazon.de) készülék esetén milyen garanciára számíthatok? Van ebben bárkinek tapasztalata?

(#267) Prien válasza GeryFlash (#252) üzenetére


Prien
addikt

Pontosan ilyesmi gondolatok vannak bennem is, tökéletes lenne ez a telefon vezeték nélküli töltéssel, de így is beruháznék rá, ha az átfolyós energia ellátás nem csak játéknál aktiválódna.

Így most kivárok a Galaxy Note 9-el, hogy merre mozog a piac jövőre vagy azután.

A kevés is több a semminél.

(#268) #90305280 válasza bikkamokka (#266) üzenetére


#90305280
törölt tag

MMN: külföldire?

(#269) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok! Azt nem tudja véletlenül valaki, hogy a szolgáltatóknál miért nem lehet megvenni?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#270) sh4d0w válasza Damage401 (#269) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Vodafone-nál van

https://www.coreinfinity.tech

(#271) Yeffy


Yeffy
veterán

Android 11 update on its way

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#272) sh4d0w válasza Yeffy (#271) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

:C

https://www.coreinfinity.tech

(#273) Yeffy válasza sh4d0w (#272) üzenetére


Yeffy
veterán

remelem hozzank is mihamarabb eler :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#274) Wolfy33 válasza Yeffy (#273) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Karácsonyra ajándéknak jöhet. :)

(#275) Yeffy válasza Wolfy33 (#274) üzenetére


Yeffy
veterán

egyetertek!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#276) Silenzio


Silenzio
addikt

Vodafone-nál vajon független a készülék?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#277) Wolfy33 válasza Silenzio (#276) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nem, megkérdeztem. De gyakorlatilag ők se tudják,én már kétszer vettem hűségre onnan sonyt független volt mind a kettő. De simán függetleníteni lehet.

(#278) Silenzio válasza Wolfy33 (#277) üzenetére


Silenzio
addikt

Hm... Néhány évvel ezelőtt a magenta multinál árultam telefonokat. Észrevettem, hogy eltűnt Sony-nál az SL a cikkszámból, és láss csodát, tényleg független volt. Sony Z2 óta minden Sony készülék független volt. Úgyhogy elég nehéz elhinnem, hogy ilyenekkel b@szakodnak, főleg akkor, amikor már elvileg kötelezhetők a függetlenítésre.

Szerk: látom, a Voda megcsinálja hűségidő alatt is, pénzért.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#279) Yeffy


Yeffy
veterán

jott egy ~350 MB-os frissites, dec 1 secu patch :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#280) Prien válasza Yeffy (#279) üzenetére


Prien
addikt

Követem a topicot, mert nem lehet tudni, mit hoz a jövő, ha telefont váltok. :)
Hogy alakul az üzemidő? Használod a vezetékes módot?

A kevés is több a semminél.

(#281) Yeffy válasza Prien (#280) üzenetére


Yeffy
veterán

mire gondolsz? a HS Power Mgmt-re? azt nem, nem jatszok a telefonnal, bar sok mas app is felveheto a listara, akar GMaps, YT, stb is.

uzemidorol a topikban raktam ki egy szerintem eleg jo screenshotot, ha ramkeresel, megtalalod.
roviden: meg vagyok vele elegedve, nagyon jol birja 120 Hz-en is.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#282) Wolfy33 válasza Prien (#280) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nálam is hasonló értékek vannak. Most épp egy 6 órás képernyő használat, 17 óra töltés idő, 40% van benne.

(#283) Prien válasza Yeffy (#281) üzenetére


Prien
addikt

Milyen appokat lehet erre a listára felvenni? Böngészőt is?

A kevés is több a semminél.

(#284) Wolfy33 válasza Yeffy (#279) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nekem is frissült. :))

(#285) Yeffy válasza Prien (#283) üzenetére


Yeffy
veterán

en meg nem probaltam, neten/redditen lattam rola videot, illetve irta egy srac, elvileg azt is.
de ezt nem tudom megerositeni, egyelore meg be sincs kapcsolva.

Wolfy33: :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#286) Yeffy válasza Prien (#283) üzenetére


Yeffy
veterán

meg is van az egyik video

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#287) Viper26 válasza Yeffy (#279) üzenetére


Viper26
nagyúr

Sony ebben elég gyors volt mindig a felsőkategóriás telefonjaival, meg az is segít, hogy nincs sz@rrá moddolva a felület. :)

Majd ősszel tervben lesz nekem a váltás, ez is képben van. :)

Pixel 7 | FR955

(#288) Wolfy33 válasza Prien (#283) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Böngészőt nem (Chrome). De állítólag elérhető lesz frissítés után.
Operát lehet kipróbálom, a térképet fekrakja, Waze is megy így, meg ami még jó, HBO go, Telekom tv go,stb.
(Netflixet nem láttam) videó lejátszók több féle.

(#289) Yeffy válasza Wolfy33 (#288) üzenetére


Yeffy
veterán

na, ezt jo tudni, kosz az infot. :K

Viper26: igen, eddig pozitiv, mindket havi secu update megjott 20 napon belul. ha ilyen lesz a frissites menete, akkor joban leszunk. :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#290) Prien válasza Wolfy33 (#288) üzenetére


Prien
addikt

Na, ez nagyon jó!
Ha mondjuk éjjelre rajta hagyjátok az AOD-ot, de a böngészőből vagy valamelyik támogatott appból nem léptek ki, akkor mi történik?

Bezárja a háttérben futó appokat és visszavált akkumulátoros üzemre?

Yeffy: köszi, majd kipróbálhatnád. Működne kvázi éjjeli óraként hálózatról esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#291) Wolfy33 válasza Prien (#290) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Ezt nem értem. Éjjel töltöm a telefont,de mivel van benne intelligens töltés szabályozó, így nem hiszem,hogy akkor variálni kéne vele jobban. Mert a szokások alapján teljesen jól belövi,hogy mikorra érjen el 100% töltöttséget.

(#292) Prien válasza Wolfy33 (#291) üzenetére


Prien
addikt

Csak annyi, hogy hálózatról üzemelne mondjuk 8 órán keresztül, az akku kikerülésével, kímélésével.
Gondolom, ez megoldható, mondjuk egy irodában.

A kevés is több a semminél.

(#293) Wolfy33 válasza Prien (#292) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Ja, hogy napközben.
Szerintem igen, ha pl támogatott programokat futtat.
De én az aksi miatt alapból nem aggódnék. A Sony mindig is nagyon jól kezelte az aksikat.

(#294) Prien válasza Wolfy33 (#293) üzenetére


Prien
addikt

Ezzel a dologgal sokszorosára növekedne az akku élettartama, legalábbis nálam, így nyilván a telefon is tovább üzemelne megbontás nélkül. Egészen megunásig. :))

A kevés is több a semminél.

(#295) Wolfy33 válasza Prien (#294) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nem tudom, neked mennyi a türelmi idő. De nálam a Sony xz compaktnal 4 év volt, rengeteg vizes fotózással (sós vízben is) amikor az aksi cserés lett.
Na most azóta volt egy xz prémium aminek az aksi 2 év után is erős használatban a napot kibírja. (Családban maradt, jó azóta is)
Ez meg a kettő napot is viszi.
Nem gondolnám,hogy 3-4 évig probléma lenne az aksival.

[ Szerkesztve ]

(#296) Prien válasza Wolfy33 (#295) üzenetére


Prien
addikt

Változó, még elvagyok a Galaxy Note 9-el, lehet jövőre is marad még, nem sürgős a csere, sőt, szeretem is (8/512-es).

De annak örülök, hogy ez a Sony vagy a Rog Phone 3 nem lyukas kijelzős és kb.mindent tud, ami nekem kellene.

Persze jönnek még durvább mobilok is, csak azoknak az áruk is durva lesz. Ezek meg akkorra mérséklődnek valamennyit, remélhetőleg.

A kevés is több a semminél.

(#297) Yeffy válasza GeryFlash (#256) üzenetére


Yeffy
veterán

na ma voltam vezetni kicsit, lemertem neked.

ahogy ugye irtam, en Maps-ot hasznalok, 50 es 45 perc navigacio volt, auto fenyeron (mivel sutott a nap, kvazi fullra felnyomta), valtakozva 4G/4G+/5G, nagyritkan H+, kb 20% varos/videk, a tobbi autopalya.

elsore 85%-rol merult le 75-re, majd 66-rol 58-ra. azert ezek szerintem eleg barati ertekek. :)
stat oldal szerint meritette kemeny 13%-ot mindosszesen.

remelem ez azert ad nemi tampontot, vagy valasz a kerdesedre. ;)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#298) Yeffy válasza Wolfy33 (#284) üzenetére


Yeffy
veterán

errol a patchrol redditen olvastam, h allitolag javult picit az auto mod fenykepezeskor a gyari, nem Pro app-pal, majd tesztelem kicsit, ha oda jutok.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#299) GeryFlash válasza Yeffy (#297) üzenetére


GeryFlash
veterán

Abszolut :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#300) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Még egy battery:

Wifi és 4G (itt nincs még 5G), böngészés, kb. 2 órányi video nézés van benne.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.