Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Wolfy33 válasza AliceWake (#143) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Érdekes, ez a macska dolog: [kép] [kép] [kép]

Második kép full sötétben a kuckoja, vaku nélkül. Harmadik éjjel vakuval. Udvaron. Szem fókusz simán megy, még baby yoda esetén is.

(#152) janeszgol válasza AliceWake (#143) üzenetére


janeszgol
félisten

"Pedig elhiheted, hogy állandóan a macskát fényképezem, mert az is cuki, ha csak ül."

Tok jo olvasni ezt. :)
Amugy is szeretem a cikkeidben ezeket az elrejtett noi dolgaidat. (Pl kanapes eset.)

(#153) Noukoum válasza helixP (#149) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem erre használták, a gyakorlatban mégis nagyobb aksit kaptál.
Oneplus, Samsung, Apple, Xiaomi, Huawei.

Szóval engedjük el azt a gondolatmentetet hogy a jack helyett nem kaptunk nagyobb aksit.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#154) sh4d0w válasza opr (#136) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem kimondottan neked szólt, hanem a jelenségnek.

Sony telefon tesztje alatt korábban 4 jellemő kritika volt a topicban:
- kávák (ebben a topicban pipa)
- kamera (pipa)
- képarány (pipa)
- ujjlenyomat olvasó (már nem releváns).

Jellemzően olyanoktól, akiknek nincs, sosem volt és sosem lesz Sony telefonjuk.

https://www.coreinfinity.tech

(#155) Wolfy33 válasza sh4d0w (#154) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Pluszba kis aksi, hiába írták a felhasználók,hogy jobban optimalizált évek óta,mint más gyártó nagyobb aksija.

(#156) opr válasza sh4d0w (#154) üzenetére


opr
veterán

:R
Amúgy ilyen téren abszolút atipikus vásárló vagyok, mert:
- Konkrétan szeretem, ha van egy kis káva, ha van olyan rész a telefon elején, amihez következmény nélkül hozzá lehet érni.
- Ujjlenyomat olvasó a bekapcs gombban oldalt: azon nagyon kevés dolgok közé tartozik, ami a mai napig hiányzik az Xperia XZ-ből, egyszerűen zseniális megoldásnak tartom, bár tény, hogy tipikusan olyan dolog, hogy amíg nem próbáltad, nehéz megérteni, mi a lelkesedés oka.

Kamera amúgy jogos volt, borzasztó, milyen értékelhetetlen fostaliga képeket produkáltak automata módon sokszor a sony telefonok.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#157) joey04 válasza sh4d0w (#154) üzenetére


joey04
titán

És ezen mit csodálkozol? Hiszen pontosan azért nem vettek sonyt, mert a fenti dolgokkal volt bajuk.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#158) #90305280 válasza joey04 (#157) üzenetére


#90305280
törölt tag

Vagy iPhonejaik vannak, egyre kisebb aksival, egyre csökkenő idővel.
Ezért a bälgák azt hiszik, a kis aksi szar üzemidő.

(#159) sh4d0w válasza Wolfy33 (#155) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nyilván itt megint arról van szó, hogy sosem használták, fogalmuk sincs, mennyire nem zabálja az akksit a Sony által optimalizált változat.

https://www.coreinfinity.tech

(#160) sh4d0w válasza joey04 (#157) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azzal nincs baj, ha valaki használt valamit és az alapján mond véleményt róla, azzal viszont sokkal több, ha nem is volt még látótávolságban sem egy Sony telefonhoz, de lefikázza.

https://www.coreinfinity.tech

(#161) Wolfy33 válasza sh4d0w (#159) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Pontosan, de azért habzó szájjal a káva után már ez volt sláger.

(#162) helixP válasza Noukoum (#153) üzenetére


helixP
nagyúr

Watch and learn. :)

Hasonlítsd össze a telefonok méretének növekedését, majd nézd meg, hogy ugyan ilyen arányban nőttek az akksi méretek. Nagyobb pofa alá nagyobb akksi fért.

(#163) Yeffy válasza helixP (#162) üzenetére


Yeffy
veterán

azt hittem ezt mar kb mindenki tudja, h mi volt az elsodleges ok, h szifonek eltavolitottak a jacket.
ugy latszik, tevedtem. :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#164) joey04 válasza sh4d0w (#160) üzenetére


joey04
titán

vonatkoztass el a sonytól. van egy termék. lehet az hűtő, ragasztó, mosógép, kesztyű, bármi. Vannak olyan paraméterei, ami alapján egy adott user lefikázza. nyilván nem fogja megvenni. de most visszaolvastam, mrlujoak-ot idézően viszonyulsz a márkához, így inkább visszavonulok. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#165) Silenzio válasza AliceWake (#143) üzenetére


Silenzio
addikt

Köszi a választ.

"Az ilyen szemkövető AF meg nagyon jól hangzik, csak összesen két darab kép bírt készülni a macskámról a kismillióból (az is csak nappal), mert az AF képtelen volt lekövetni a cicát, a zoom pedig állandóan hisztizett egy teljesen átlagosan megvilágított belső térben. Pedig elhiheted, hogy állandóan a macskát fényképezem, mert az is cuki, ha csak ül."

Állatot sima autófókusszal is nehéz befogni, kivéve a háromujjú lajhárt. Manuálfókuszos DSLR-rel meg igazi kihívás állatot videózni.

A kifogásaimra visszatérve: nem nehéz elhinnem, hogy "gyárilag" ennyit tud a készülék. Az Xperia 5-ösömöt lazán agyonverte az iPhone 7-em, amikor egy fákkal benőtt szakadékot fotóztam az erdőben. A japán masina mindig túlexponált, kásás, fakó volt a kép. Sereghajtó szint a drágább mobiloknál.

Amiben a Sony jó, azok a saját "pro" appok. Tavaly váltottunk pár szót az S10-zel kapcsolatos sirámaim miatt. Akkor írtad, hogy többen írtátok a tesztet. Nehéz elhinni, hogy nincs köztetek egy vállalkozó kedvű, aki nem csak point 'n' shoot flessben érdekelt, de el is töltene 2-3 órát a Sony saját fejlesztésű appjainak kritizálásával. Elég furcsa jószágok, minőségben pl. lazán verik a konkurencia túlnyomó többségét. Mondjuk vannak furcsaságaik, pl. az első Xperia 5-ön csak a 21:9-es videó működik, csak 10 bit HDR módban. Unikum, nehéz kezelni is, de van egy jelentős kisebbség, akinél ez akár gamechanger, emiatt is vesz Sony-t pl. Samsung helyett. Vagy épp iPhone helyett, mert ott is rendre kiderül, hogy a gyári kameraapp a legjobb minőségű, csak épp semmilyen manuális beállítást nem enged a fókusz\expó lockon kívül.

Szóval le lehetett volna tesztelni egy nyúlfarknyi oldalon, nem kell hozzá Soderberghnek lenni, de még Fulltime Filmmaker-tagnak sem. Beállsz, beállítod az ISO-t, záridőt, szűrőt, fókuszt, veszel egy nagy levegőt, és csinálsz egy 20 másodperces videót. Aztán még párat, eltérő beállításokkal, fps-sel, stb. Senkit sem a tartalom esztétikai minősége érdekel, viszont a fórumtársak jelentős része rácsodálkozott volna a 10 bites videók jelentős dinamikatartományára és a kristálytiszta, mégis túlélesítetlen képre. Ha már az almánál agyonhájpolták, a Sony miért nem kaphat egy kis ilyen irányú figyelmet? Ők lépték meg ezt előbb. Nem beszélve a 4K slomo-ról.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#166) Bog válasza Silenzio (#165) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Köszönjük az észrevételeket, a továbbiakban nem kívánunk ezzel foglalkozni. Ezerszer leírtuk, hogy miért.

Tapasztalataidat és a meglátásaidat biztos örömmel olvasnák a hasonló mélységig érdeklődő felhasználók a logout.hu-n.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#167) jaszy91 válasza Silenzio (#165) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Szerintem engedd el. :)

Már évek óta csak átfutom a magyar "teszteket", mert a felszínt kapargatják.
Ha normális és részletes review-t szeretnél, akkor erősen ajánlottak a külföldi tech oldalak és YT csatornák. :)

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#168) Fred23 válasza Silenzio (#165) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Állatot sima autófókusszal is nehéz befogni, kivéve a háromujjú lajhárt."

Márpedig ott lehet valami gond, mert sok más telóval ez nem nagy mutatvány!
Idegen cica odajött hozzám kiránduláson simire, lekaptam kézből a Nokiámmal, ilyen lett. Szeretek telóval fotózgatni, de messze nem vagyok fotós szakember.

(#169) kretenallat válasza Bog (#166) üzenetére


kretenallat
senior tag

ne haragudj, nem flamelni akarok, de nem értek egyet.

[link] a hőkamera tesztje teljesen természetes, de egy telefonnál, aminek az egyik legtöbbet hangoztatott képessége a manuális fotózás/videózás mélysége, ez alig érdemel említést? példát meg egyáltalán nem.

személy szerint többet használom az alap fényképező progit, de ha valamit tényleg a lehető legjobban szeretnék megörökíteni, akkor azt a photo proval szoktam tenni, mert van értelme elővenni.

Alice: Silenzio aligha támadásnak szánta, ő az egyik véglet, a teszt meg a másik, kb ennyi. az meg szerintem senkinek nem volt tiszta, hogy betegeskedés közben tesztelted és hogy ez rányomhatja a bélyegét a tesztre, mibe mennyire van beleásva.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#170) Silenzio válasza Bog (#166) üzenetére


Silenzio
addikt

Ezzel? Mivel? A Cinema Próval meg Photography Próval? Gyárilag telepített alkalmazások a Sony telefonjain, a feature set részei, ahogy Apple-nél pl. az iTunes. A valóban ezerszer leírt third party appos indok itt nem állja meg a helyét. Amúgy teszteltetek ti már third party fotós appot nem is egyszer.

Logout cikk, az bizony lesz.

#169kretenallat:
Valóban nem támadásnak szántam. Elvész a különlegesség faktor, mert nem jut rá figyelem, ennyit akartam mondani. Bezzeg az almánál minden teszt kiemeli, hogy 10 bit videó, wáó. Igen. Csak ezt a Sony már másfél éve tudta. Kivéve - asszem - a Dolby Vision szabványi megfelelést.

Én is lezártnak tekintem ezt a nem létező vitát, mielőtt bárki megsértődik.

És ha már egy esetleges logout teszt szóba került: a fizikát valóban nem lehet becsapni. Tegnap óta nyüstölök egy Xiaomi Note 10-et, valósággal megsemmisíti a konzervatív szenzorméretekkel rendelkező Xperia 5 (első generációt) abban a videós appban. Azért érdekességek is akadnak bőven, kisebb szenzorok kisebb fényerejű lencsékkel, mégis világosabbak a videók a Sony telefonján azonos beállításokkal. Csak zajosak.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#171) hito válasza Silenzio (#170) üzenetére


hito
nagyúr

"Gyárilag telepített alkalmazások a Sony telefonjain, a feature set részei, ahogy Apple-nél pl. az iTunes.

Elvész a különlegesség faktor, mert nem jut rá figyelem, ennyit akartam mondani."

Hangulatkeltés nélkül, ebben a két dologban/kritikában azért van némi igazság :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#172) Bog válasza Silenzio (#170) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

<sóhaj>

Akkor ezer +1 alkalommal is leírom... van egy kapacitáshatára annak, amit X ember Y telefonnal Z idő alatt képes véghezvinni. A 6k-s extra szoftver ezen markánsan túlmutat, de a manuális videózás is sokszor. A belefektetett idő + energia nem áll arányban a júzeroldali és látogatottsági adatokkal, a felhasználók zöme full automatán fotózgat általában különösebb szakmai fogalomtár nélkülözésével, sokaknak még az érintéses fénymérés sincs meg...
Nova launcherrel sem próbálunk ki telefonokat, Snapseeddel optimalizált fotókat sem mutogatunk és nem megyünk be a developer beállításokba levenni az animációkat sem, hogy akkor biztos gyorsabb az interfész.
Van egy szűk, hozzáértő és nyilvánvalóan igényes felhasználói csoport, akit érdekelnek ilyen mélységig ezek a témák, de ez kvázi egy szubkultúra, amely csoport igényeinek kiszolgálása nem feladatunk, vagy legalábbis ennél milliószor fontosabb olyan feladatunk van, ami azt célozza, hogy egyrészt fennmaradjunk, másrészt kiszolgáljuk azokat az igényeket, amelyek nagyságrendekkel több embert érdekelnek. A kettő speciel pont összefügg.

Roppant boldog ember lennék, ha fel tudnék venni két arcot normális fizetés mellett csak arra, hogy minden tesztkészülékkel napokig szórakozzanak fotós és videós szempontból (meg egy harmadikat arra, hogy szétfőzze a ROM-ot) figyelembe véve a várható időjárást is. Ez nem az a piac. Egy nemzetközi site erre nyilván képes a milliószor annyi látogatójával (és az ezzel korreláns büdzséjével), mi ebben a homokozóban játszunk, ahol a vár is kicsi, meg a matchboxokat is elviszik a gonosz gyerekek néha.

Ha te filmet készítesz egy telefonnal... well, az szerintem egy olyan usecase, amire nem kell kitérjünk. De pont erre van a logout.hu, nem mellesleg előfordul(t), hogy onnan emeltünk át szakmai anyagokat, ha azok amúgy teljességükben, igényességükben és olvashatóságban is megütik a mércét. Btw konkrét embert is emeltünk már át onnan...

Azt meg csak a margóra jegyezném meg, hogy még én is pont tojok a manuális videózási izékre, pedig masszív mennyiségű anyagot rögzítek, vágok és publikálok egy átlagemberhez képest, leginkább arra használom ezt a módot, hogy kedvemre állítgassam a mikrofonok irányát és érzékenységét, de úgy amúgy sem kedvem, sem időm nincs arra egy random városban, vagy természeti csoda mellett, hogy szütyörögjek minden egyes alkalommal és nahát, egész jók lesznek mégis a felvételeim.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#173) Bog válasza kretenallat (#169) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ehhez csak annyit (az előző kommentemhez pluszban), hogy azért a CAT cuccnál a hőkamera a selling point. Itt meg nem a Cinema Pro az.

Másrészről meg van a dolognak egy olyan aspektusa is, ami kevésbé kedvező (lásd még macskás képek), lehet, hogy a Sony ultra nagy király, ha valaki nekiáll manuális módban és nyersfájlok feldolgozásával alkotni, de megítélésem szerint mindez szart sem ér akkor, ha a júzer kezébe adott automatikus mód ellenben béna. Iszonyú sokat fotózom én is a kutyámat és bizony az van, hogy bizonyos telefonoknál a kép sikerül (értsd: látszik, hogy mit csinál, milyen fejet vág, meg az is, hogy mi van a háttérben) más eszközöknél viszont több a konkrétan szar felvétel, ahol máshol van a fókusz, elmosódik pont a kutya, szarul van mérve a fény. Ehhez mennyi esélyed lett volna nekiállni manuális módban?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#174) Silenzio válasza Bog (#172) üzenetére


Silenzio
addikt

Oké. Logikus, amit írsz. Az "esemény megragadás" meg a beszélő fejes vloggerkedés is az a a kategória, amikor elég az automata mód. Végülis, most már a camera2 API támogatás sem téma, a renitenskedő Huawei kihullott, a többiek meg tudtommal mind támogatják többé-kevésbé.

Magánvélemény: Azt azért hadd jegyezzem meg, hogy a 'telefónia' manapság kurvára unalmas. Minden készülék jobbára egyforma, a szolgáltatáskínálat egyedisége a zérushoz konvergál, nagyon nehéz kitűnni (pl. Dex, Gear VR, gaming funkciók kellenek hozzá, de pl. az LG V30-nak elég volt a remek DAC és a log videómód is, hogy slágertermék legyen bizonyos körökben). Kb. mindegyik cég ugyanarra a vonatra ül fel. Ez 2017-ben a 16:9-hez képest nyújtott képarány volt, 2018-ban a noccs, 2019-ben a sok kamera, 2020-ban meg a képfrissítés és a játékok. Nagyon-nagyon-nagyon fárasztó ugyanazt a papírformát és emiatt szükségképpen ugyanazokat az okosságokat visszaolvasni. Gondolom tesztelőnek lenni épp ezért még nehezebb. Üdítő új technológiákról olvasni elsőre, úgyhogy emiatt is lenne üdvös a különutas megoldásokra plusz figyelmet szánni. Tisztelettel: ha van rá kapacitás időben, emberi erőforrásban, pénzben.

Akkor nincs is más lehetőség, mint segítenem a szcénát egy-két logoutos cikkel.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#175) Bog válasza Silenzio (#174) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A magánvéleményeddel jobbára egyetértek. Nekem sem öröm egy Nokia 3.4 (ezzel vesződök éppen), noha tesztelőként itt pont nem a dolog műszaki mivolta hoz némi változatosságot a képbe, hanem az, hogy megint leírhatom plasztikusan, hogy ami papíron jól néz ki, az a valóságban egy fos.

A megoldás azonban nem olyan bonyolult erre a konkrét, és amúgy általánosságban a rétegigény jellegű témákra, csak nem megy asap. Pont előfordult már többször, hogy egy-egy funkciót nem egy adott eszköznél tudunk megvizsgálni alaposabban, hanem azokban a kevésbé terhelt időszakokban, amikor nem kell rohamtempóban megcsinálni a klasszik teszteket időre, hanem mi is választhatunk témát. A manuális videózás egy ilyen téma, szépen körbe lehet ezt járni alaposan, ha van rá idő, aztán linkelni az eredményt a vonatkozó tesztekbe. Ezt csináltuk a HMS-sel is, uncsi lett volna mindig leírni, hogy mi a helyzet (ami ráadásul folyamatosan változott), de ilyen volt az e-autók hatótávparája is, amit többek között a Mazda MX30 ihletett. Szóval oké, felvéstem a todo listára (ami végtelen hosszú), hogy egyszer majd kell egy alapos anyag a manuális videózásról, kodekekről, képcockaszámokról, filterekről és egyáltalán az alapfogalmakról néhány konkrét példán bemutatva. Nekünk sem fog ártani :D

Ugyanilyen fontos téma amúgy az előlapi kamerák videós minősége, pont a vloggerkedés miatt. Iszonyú durva, ami a kölykök között megy, egyik rokonom egy 5 éves kislány, elcsente apuci telefonját, amikor visszajutott a megfelelő kézbe, akkor volt rajta egy 5 perces vlog az előlapi kamerával, hogy ilyen a szobám és melyik plüssállatnak mi a szuperképessége egy olyan gyerektől, aki amúgy relatív csendes. Hibátlan kordokumentum - lenne, ha az iPhone 5 előlapi kamerája nem korlátozná az élvezhetőséget.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#176) kretenallat válasza Bog (#173) üzenetére


kretenallat
senior tag

egyértelműen másként értékeltük a dolgokat, mivel számomra a photo pro/cinema pro egyértelmű selling pont. le is írtam, hogy arról van szó, hogy nem értek egyet, de semmi támadás nem volt/van/lesz benne, nyugalom.

a kutyára meg persze, hogy nem lenne esélyem se, de írtam is, hogy én sem szoktam a random képeimet manuálban fotózni alapból.

békével távozom is, nem akartam senkit hergelni.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#177) Bog válasza kretenallat (#176) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Chill, semmi hergelést nem tapasztaltam :D
Értem, hogy neked fontos ez a dolog, van ezzel így pár ember, nekik mondjuk nagyon be sem kell mutatni az ilyesmit, mert amúgy is erre fókuszálnak és képben vannak. Azt viszont meg lehet csinálni, hogy másoknak megmutatjuk, hogy ez megint másoknak miért lényeges.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#178) <Adamsky> válasza Bog (#175) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... de ilyen volt az e-autók hatótávparája is, amit többek között a Mazda MX30 ihletett."
Bocs, hogy beleszólok a vitába, de ha ennyire idő és (emberi) erőforrás hiányban szenvedtek, akkor lehet el kellene engedni az autós vonalat. Vagy min. kiírni egy szavazást, hogy mire lenne tényleg igény.

A cikkhez: rohadtul tetszene ez a telefon (és "muszájból" lehet még így is rá fogok fanyalodni), ha nem lenne ez az átkozott 21:9-es képarány.
Értem-értem, hogy cinema képarány, meg ezen még több minden kifér, de akkor is. Ez már kezd kicsit sok lenni ... vagy csak nekem?
A mai mobilos világgal szerintem pont ez a gond, hogy rettenetesen egysíkú. Nincsenek valóban eltérő készülékek. A teljesség igénye nélkül: képarány (18:9 v. mégtöbb:9), képernyő mérete (van nagy, és a nagyon nagy), kamerák (min. 3 lencse, különben még sikeres ember nem lehetsz ...), szelfi kamerák (van ugyan pár pop-up-os, de jobbára ezek a bűn ronda lyukak, szigetek, cseppek a jellemzők. Olyan, mint amit a Sony csinál, nincs is)

(#179) Wolfy33 válasza <Adamsky> (#178) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Használd, meglátod a képarány tök jó. Nem zavaró és a keskeny fogás miatt, nagyon baráti az egész.
Filmezesre szobabicikli közben kifejezett jó. :)

(#180) #16820480 válasza <Adamsky> (#178) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van ilyen "szavazás", úgy hívják hogy nézettség/olvasottság. De ha csak publikus adatokra figyelsz, az említett autós cikk több hozzászólást generált a fórumon, mint egy iphone teszt, pedig fórumozni az olvasók töredéke jár gondolom.
Az autós témák legalább érdekesek, van fejlődés, változás, a mobilipar az utóbbi években dögunalom lett, főleg mióta kiestek a patinásabb cégek, kb az egymást másoló néhány kínai cég hozza a megkülönböztethetetlen copy-paste telefonokat, meg néha van egy Apple-Samsung, ahol mehet a károgás hogy drága.

(#181) kretenallat válasza <Adamsky> (#178) üzenetére


kretenallat
senior tag

én remélem, hogy maradnak az e autós tesztek, mivel más oldalakat ritkán olvasok, így legalább néha frissül, hogy mi az aktuális helyzet/trend, különösen a megfizethetőbb kategóriában.

amúgy a képarány volt számomra a legnagyobb kifogás, mielőtt megvettem, szóval megértelek, de tök őszintén nem érzem semmi hátrányát, mióta használom. ezzel persze nem azt mondom, hogy ne örülnék jobban egy 16:9-es kivitelnek, ami mondjuk akár 2mm-el vastagabb, hogy elférjenek a dolgok... jobban elférne azokban a nadrágokban, amikben még az 5 évvel ezelőtti telefonokra méretezett zsebek vannak (viszont azon meg nem tudom elképzelni, hogy használnám az osztott képernyőt).

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#182) sh4d0w válasza kretenallat (#176) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, azok az appok nálam egyértelműen selling point. Azon kívül a képarány, a 120 Hz-es kijelző, hogy alig van rajta alkalmazás gyári állapotban (sem gyártói, sem operátori), a telefon formája (bár még elviselnék több szögletességet).

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#183) Bog válasza #16820480 (#180) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Köszönöm, ezt helyettem írtad meg :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#184) <Adamsky> válasza Wolfy33 (#179) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A képaránnyal, - azon kívül, hogy kb. minden más eszközömhöz (TV, monitor, tablet) közelebb áll a 16:9 - még az a legnagyobb bajom, hogy az egyébként mai mércével mérve kompaktnak mondható méretekből csinál egy elnyújtott nyalókát / távirányítót. Szóval tök jó, hogy keskeny, de pl. zsebre tenni, vagy ne adj' Isten onnan - ülve - kivenni, szinte lehetetlenség.
Ja, vagyok annyira szerencsés, hogy filmezésre van monitorom, TV-m, szóval nem akarok egér-mozizni. ;)

#180 sheratan
"Van ilyen "szavazás", úgy hívják hogy nézettség/olvasottság."
Ööö... OK, de akkor lehetne nyitni elektromos szexuális segédeszközök tesztelése irányába is, és ott lehet még nagyobb lenne a "pörgés". ;)

"Az autós témák legalább érdekesek, van fejlődés ... "
OK-OK, de még 1×. Szerintem nem ide valók. Főleg nem annak az árán, hogy közben mobilos témában is volna mit "kibontani" (ld. előttem szólókat)

#181 kretenallat
" ... más oldalakat ritkán olvasok ... " - de erről ki tehet? :)
Ennyi erővel lehetne egy kül- és belpolitikai rovat is. Ahogy sheratan-nak is írtam, szerintem ez nem ide való. Pl. a GSMArena-n vagy a Phonearena-n te láttál már ilyen teszteket. Pedig azok ugye sokkal nagyobb oldalak.

(#185) kretenallat válasza sh4d0w (#182) üzenetére


kretenallat
senior tag

nagyon szomorú voltam, amikor kiderült, hogy nem az 1ii nek a külsejével jön :( de legalább sík a kijelző.
a hulladék appok/malware/ hiánya nálam is pirospont volt. (azért még a cod mobile-t lefeljthették volna, őszintén... az egyik kolléga kérdésére megnéztem tegnap a beállításokat, elkövetve azt a hibát, hogy beindítottam a cod-ot, azóta kapom az értesítéseket... ha nem most várna rám 10 nap karantén, már törölném is.)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#186) Bog válasza <Adamsky> (#184) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

"Ööö... OK, de akkor lehetne nyitni elektromos szexuális segédeszközök tesztelése irányába is, és ott lehet még nagyobb lenne a "pörgés". "
Volt rá precedens, nem volt nagyobb a pörgés.

"OK-OK, de még 1×. Szerintem nem ide valók. Főleg nem annak az árán, hogy közben mobilos témában is volna mit "kibontani" (ld. előttem szólókat)"
Akkor hova valók? Techie termék, egy tech portálnak kötelező ezekkel foglalkozni. Nem PH, nem IT Café, leginkább mégis ide illik, főleg a sok infotainment és Android-Apple izék és telefonos kapcsolatok miatt. (Ne, ne mondd, hogy legyen neki külön oldal, mert annyi viszont nincs benne.)

"Ennyi erővel lehetne egy kül- és belpolitikai rovat is. Ahogy sheratan-nak is írtam, szerintem ez nem ide való. Pl. a GSMArena-n vagy a Phonearena-n te láttál már ilyen teszteket. Pedig azok ugye sokkal nagyobb oldalak."
De azért az okosóra, a karperec meg a headset csak elfért ott is a telefonok mellett... ;) Egy Verge meg egy Engadget pedig bőszen tolja az autós kontentet is...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#187) sh4d0w válasza kretenallat (#185) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

COD-ot nehéz lett volna kihagyni, elvégre a játék hivatalos telefonja :) Mondjuk nekem sem hiányozna.

https://www.coreinfinity.tech

(#188) #16820480 válasza <Adamsky> (#184) üzenetére


#16820480
törölt tag

A menő yt-erek általában foglalkoznak autókkal is. MKBHD, Snazzy Labs, Tailosive, és még lehetne sorolni. Ha nem is elsődlegesen, de valamennyi autós kontentjük volt.

Sőt, én még el tudnék viselni több smarthome cuccot is, az most egy elég dinamikusan fejlődő ágazat és elég nehéz benne kiigazodni.

(#189) Yeffy válasza Wolfy33 (#179) üzenetére


Yeffy
veterán

egyetertek, az elso napon volt csak furcsa, azota megszoktam. :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#190) Wolfy33 válasza <Adamsky> (#184) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Ez a zsebbe dolog, nem járja, centikről beszélünk. De mondom, én használom, te max láttad. Mivel előtte hasonló méretű készülékem volt, csak 16:9, érzem a különbséget, semmiképp nem rosszabb ez zsebben, kézben. Félve váltottam, már az 1 II és a régebbi 5-öst is néztem, de ez amikor kijött, akkor eldöntöttem, itt a csere idő. nem bántam meg.

(#191) Yeffy válasza #16820480 (#180) üzenetére


Yeffy
veterán

+ 10millio. amennyire lettem volna mondjuk 10, vagy akar 15 eve mobiltesztelo, annyira nem lennek ma.

akkoriban meg izgalmas fejleszteseket lathattunk, megvoltak a markakra jellemzo egyenisegek, ma meg csak hot unalmas, szifon/samu copy-paste telefonok egymas hegyen-hatan, kb nulla innovacioval, vagy formai ujitassal.
Sony-nal udito latni, hogy itt legalabb meg van a formai kulonbozoseg, a rajuk jellemzo stilusjegyek nagyjabol maradtak, miota kivasaroltak az Ericcsont, csak modernizaltak. ez szamomra mindenkepp pozitiv.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#192) Akidobos74 válasza kretenallat (#185) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Ugyanez. Az 1MII-nek a formája első látásra szerelem volt nálam és legörbült a szám széle, mikor láttam, hogy ez gömbölyű szélű. Vagy hogy kell ezt fogalmazni... Viszont adta azokat a pluszokat, ami miatt instant volt a vásár: 120Hz, kisebb méret, baró fotós képességek (állítólag jobb a feldolgozó algoritmus, mint az egyesben), dzsekkaljzat, 2 sim(!!) és a Bt füles az előrendeléshez. Az 1-es 4K kijelzője valahogy nem vonzott egyébként, akkora méretben semmi értelme szerintem, max az akksi szívja. Techdemo.
A formavilágot pótoltam egy cshájnábúl rendelt tokkal, aminek laposak az oldalai, tök szögletes lett tőla a telcsi (igaz a tök pont nem szögletes...), sokkal jobb fogásilag. Utólag derült ki, hogy egy Spigen utánzat :D
A 21:9-cel kapcsolatosan voltak fentartásaim, de pár nap alatt megszoktam és semmi gondom vele.
Az már csak hab a tortán, hogy kölökkorom óta, mióta volt egy Sony Walkman-em szonibuzi vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#193) <Adamsky> válasza Bog (#186) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Volt rá precedens, nem volt nagyobb a pörgés." - ok, ezt buktam, de amire igazából rá szerettem volna világítani - mert ugye innen indult a vita - hogy az oldalnak, ami alapvetően azért mobiltelefonok (most ugye a Mobilearenáról beszélünk) teszteléséről várt ismerté talán nem kellene tovább forgácsolódnia. Annak árán semmiképp, hogy azt a fő profilnak számító telefon ill. "kütyü" tesztek kárára menjen.
Mert ugye volt egy felvetés, hogy fotós / videós vonalon nem ástatok elég mélyre. Ez szerintem egy valid igény lenne, akár az előbb említett villanyautós vonal kárára.
Persze, az is tiszta, hogy pénzből éltek, és emiatt maximalizálni kell(ene) az olvasók számát, csak aztán nehogy az legyen, hogy ezzel párhuzamosan esik a tényleg szakmai cikkek színvonala.
Összefoglalva: kevesebb "oldalág" (rovat), szakmaibb írások, ill. tesztek. Persze, ha megy mindkettő, akkor hajrá, de pont Te panaszkodtál, hogy nincs elég erőforrásotok arra, hogy a cikkben tesztelt készüléket mélyrehatóbban kipróbáljátok. Megoldás tehát ... ?

#188 sheratan
Hú, most picit elszégyelltem magam, mert a felsoroltak közül egyiket sem ismertem. De, nem is ez a lényeg. A kérdés, hogy - ahogy fentebb Bog-nak is írta, - hogy az elvárt színvonalnak megfelelő minőséget le tudja-e tenni a tartalomgyártó. Ha, nem, akkor jobb esetben csak kicserélődik a klientúra, mert a hardcore mókusok más oldal, csatorna után néznek, és helyüket átveszik az életmódmagazinokat olvasók népes tábora, vagy egyszerűen eltűnik mindenki, mert a színvonal ill. tartalom egyik tábornak sem fog megfelelni igazán.
Én pl. Index, Origo, stb. - értsd: nem tematikus oldalakon - nem fogok mobil tesztet olvasni, mert tudom, hogy csak felhúznám magam rajta.

#190 Wolfy33
"Ez a zsebbe dolog, nem járja, centikről beszélünk." - de, pont azért járja, mert centikről beszélünk. Nekem most egy P10-em van (tudom ciki, hogy ilyen régi telefonnal mászkálok, de megnyugtatlak, ennek nem az az oka, hogy ne tudnék egy újat venni ...), amihez képest a cikkben szereplő Sony csak hosszabb / magasabb. OK-OK, nagyobb a kijelző. De, ez az a plusz, ami nekem - mivel már a P10 is "csücskös" - már inkább mínusz, mint plusz. Itt pedig most konkrétan 13 mm-ről beszélünk. Ez nekem már sok esetben tuti kényelmetlen lenne, és ezt tudom anélkül is, hogy vala lett volna ilyen telefonom, ugyanis tudok viszonyítani a jelenlegihez.
És, akkor még 1×. Nem akarok én senkit megtéríteni. Akink bejött a 21:9, vegye azt, akinek ez túl nagy és/vagy fura képarány (mert a méret mellett azért ennek van egy ilyen vonatkozása is) az had vegyen mást. Ja, de ha nincs?!

(#194) #16820480 válasza <Adamsky> (#193) üzenetére


#16820480
törölt tag

Látom, hogy érted, csak mégsem érted. Az, hogy a manuális videót letesztelik több óra munkaidő, és hoz mondjuk 5 olvasót. Vagy helyette írnak egy autós cikket, ami meg mondjuk bevonz 5-10 ezer új embert, mert manapság érdekes, népszerű téma. Szerinted melyik éri meg? Ha már valamit fel kéne adni, akkor én inkább azt mondom, hogy egy ilyen telefonnál teszteljék a fő funkciónak mondott kamerát, és a telefon általános (és nem egyedi) részeit meg ki lehet hagyni, hogy nincs ott semmi látnivaló. Például D2D csinálja ezt általában, gondolom őt sem ismered :)

(#195) Wolfy33 válasza <Adamsky> (#193) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Miért lenne ciki ha régebbi telefonod van? Z1 compaktom 5 évet ment nálam, xz prémiumot akkor vettem,mikor már két éve a piacon volt,ez most tény elsők között,de nem számít semmit.
A 13 mm... hát nyilván ízlések szerint,kinek mi a hosszú,nagy,ez rendben van.

(#196) <Adamsky> válasza #16820480 (#194) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Értem én. Kifizetődőbb mindennel (is) foglalkozni, mint elmélyülni a témában. Persze ez érthető, mert mindenki pénzből él, csak közben picit szomorú is ...
D2D-t sem ismerem, de vele legalább már találkoztam. De, hogy behozzak én is valakit, akinek a sztorija még bele is illik ebbe a témába. Ez az Oluv csávó bluetooth hangszórók, fejhallgatók, ill. úgy általánosságban "hangkeltők" tesztelésével foglalkozott, ill. foglalkozik, de most már picit máshogy. A sztorija röviden: mivel nála egy teszt nem annyiban merült ki egy hangszórónál, hogy figyi öcsém, ez olyan basszust tol, hogy magad alá ...
... meg vedd meg, mert tuti nem fogsz csalódni, én garantálom (itt van a pénz a zsebemben, amit a gyártótól kaptam, szóval, ez a cucc tuti, na!).
Ezzel szemben tesztelt, mért, és ha valami gyengusz volt azt elmondta. Hosszúak, és fárasztóak voltak a tesztjei, azok számára, akik csak arra voltak kíváncsiak, hogy ez most több basszust nyom-e mint X gyártó terméke, és a "legböfögősebb" bass boosted zene, hogyan rezegteti a membránt egy slow-mo videóban.
Gyorsan maga köré gyűjtött egy kemény magot, de ez kevés volt a fennmaradáshoz, úgyhogy be kellett hozni a képbe a Patreon-t ...
Szóval, vágom. Nem könnyű kérdés ez. Viszont apróbb lépésekben csak el kellene indulni, mert ennek így tényleg az lesz a vége, hogy az itteni tesztek a tucat + 1 kategóriába fognak esni.

#195 Wolfy33
"A 13 mm... hát nyilván ízlések szerint,kinek mi a hosszú,nagy,ez rendben van."
Ha, elérsz egy határt, akkor már minden milliméter számít. :K
Nagyon tetszenek a Sony telefonok, mert egy kihalófélben lévő, de számomra nagyon tetszetős design-t képviselnek. Viszont ez a 21:9 nálam agyoncsapja az egészet.
Persze, lehet eljön az a pillanat, amikor a melyik ujjamba harapjak kérdés feltevése után azt fogom mondani, hogy ok, legyen inkább 21:9, mint hülye lekerekített képernyő és/vagy glory-hole.

[ Szerkesztve ]

(#197) #16820480 válasza <Adamsky> (#196) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kifizetődőbb olyan dolgokkal foglalkozni, ami több embert érdekel.
Az a srác biztosan nagyon profi, de engem például nem érdekel a membrán slo-mo videója, mert nem hordoz semmilyen hasznos infót számomra. Ha csinálna vízesés diagramot esetleg, az király lenne, de ilyet kb senki nem mér, mert bonyolult, és szinte senki nem tudja mi az és mire való.
Ettől még amúgy nem vagyok az első kategóriában sem, amit erősen sarkítva vázoltál, nem ilyen fekete-fehér a világ, és nagyon sok árnyalat van még a két végleted között.

(#198) Bog válasza <Adamsky> (#196) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egyébként sajnos igen, kifizetődőbb, de mindig próbálunk egy arany középutat keresni. Mint ahogyan olvashattad, fogtam az igényt és ha találunk rá időt, akkor külön foglalkozunk majd a manuális videózással.
Egy közepesnél jobb telefon tesztjével így is rengeteg a munka. Nem megírni hosszú idő, az néhány óra alatt megvan, ha addigra már van elég tapasztalat. Fotók, videók, mérések, egyeztetések, utánaolvasások, mindenféle próbák (hang, beszélgetés, navigáció, stb), anyagok átmozgatása, azok megvágása, táblázatok készítése, HTML izélgetés, YT feltöltés, címkézés, embed, a portréhoz kell még egy ember (mostanság még ez sem egyszerű), aztán meg a cikk utóélete indul a fórummal, meg az adott esetben hisztis gyártóval :D
És ebben a sok teendőben mindig becsúszik valami szívás... hogy homályosak az esti fotók, de a kijelzőn nem látszott. Hogy valaki belepofázik a tesztvideóba. Hogy a telefon szoftvere nem friss, mert valami kukázott marketing sample-t küldtek. Hogy a csoffadt benchmark nem fut le rendesen. Whatever. És akkor közben ott ugrál a gyártó, hogy adjuk most már vissza a tesztcuccot, mert kell nekik is. Ja, de amúgy embargós, nem jelenhet meg a teszt még két hétig, bocs, hogy csak most szólunk.
Nem véletlen, hogy itthon még úgy is mi vagyunk masszívan a leginkább alaposak és teljeskörűek, hogy meg kell hozni kompromisszumokat.
És igen, egy autós teszt jóval kevesebb munka, ott csak az értemenés, mosás, töltés, visszavitel logisztikát kell megoldani :D Én mindig azt csinálom, hogy ha tesztautó van nálam, akkor menjünk el vele messzire is, legalább kirándulok és tapasztalatot szerzek 2in1.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#199) <Adamsky> válasza #16820480 (#197) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... engem például nem érdekel a membrán slo-mo videója ... "
Félreértetted (mert lehet félreérhetően fogalmaztam). Szóval ő pont nem ilyen volt. Ő a technikai részletekre koncentrált, és azon pörgött, hogy minél jobban át tudja adni YT-n keresztül (ami nem kicsit nehéz, már-már lehetetlen), hogy hogyan is szól az adott eszköz. Ezért használ binaural mikrofont, és olyan "mű fejet", amivel pl. füleseket és fejhallgatókat lehet tesztelni. Ja, van külön adatbázisa is, ahol az egyes hangszórók hangzását össze lehet hasonlítani.

(#200) <Adamsky> válasza Bog (#198) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... ahogyan olvashattad, fogtam az igényt és ha találunk rá időt, akkor külön foglalkozunk majd a manuális videózással." - Ámen!
... de, ne csak azzal! Tudom, hogy a fotózás / videózás baromi fontos (nekem mondjuk annyira pont nem) egy telefon (képzavar) esetén. Viszont ki lehetne térni sok már apróbb dologra is. Pl. Widevine L1.: mostanában látom, hogy bizonyos esetekben említésre kerül, ha ilyet tud a készülék. Viszont ezt jó lenne általánosítani. Vagyis, ha csak L3-at tud, akkor azt is jelezni kellene. Bluetooth: audio codec-ek listázása (ez, hol van, hol nincs, hol pedig lehet hibás). Az is izgalmas kérdés (persze lehet csak nekem), hogy a mindenfelé "hangzásjavítók" a bluetooth "kimeneten" is élnek-e (az én P10-emen pl. nem). Működik-e rendesen a bluetooth absolute volume (az előbb említett P10-en, ill. gyk. az összes Emui 8-as telefonon ez rossz volt)? OTG: milyen fájlformátumokat támogat? Ha, már itt tartunk, egy - elképzelhetően - szőke nős kérdés: Ha nekem ilyen csoda 21:9-es telefonom van, és - ahogy a tesztben is írva van (erre sem mindig tértek ki) - 4K 60 FPS DisplayPort támogatással bír, akkor mi történik, ha rádugom a TV-re? Egy "csíkot" fogok csak látni, mert a TV-m (még ha 4K-s is) 16:9-es? Gyanítom igen, de nekem - és ezzel lehet nem vagyok egyedül - nincs ilyen tapasztalatom.
Még egy, szintén ebből a cikkből: értesítő LED. Milyen RGB, egy színű? Mennyire szabható testre a működése ...
A fentiek csak így nagy hirtelen jutottak eszembe, és olyan apróságok, amik nem igényelnek plusz órákat napokat (szemben mondjuk a videózással), de mégis olyan pluszt tesz a cikkbe, ami máshol szintén nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.