Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Akidobos74 válasza Wolfy33 (#100) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

:DD

(#102) _flamer


_flamer
aktív tag

Az ár és a káva nem tetszik de egyébként egy korrekt telefon.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#103) kutyek


kutyek
senior tag

Szerintem is jár az elismerés a Sony-nak, ez most nagyon jól sikerült!

Két kérdés azokhoz, akik már használják:
- Button Mapper appal lehet programozni az extra gombot?
- UAPP támogatja már a high-res uzemmódot?

Előre is köszönöm, ha valaki meg tudja nézni :R

[ Szerkesztve ]

(#105) nuke7 válasza #16820480 (#82) üzenetére


nuke7
veterán

igen, nekem az a max telefon méret :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#106) TTomax


TTomax
nagyúr

360ért nem fért bele egy Qi receiver?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#107) Akidobos74 válasza kutyek (#103) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Button Mapper: SEM :(
UAPP: A leírás szerint: "Play HiRes audio at 24-bit without resampling! Bypasses the Android resampling limits!" és dec. 2-án volt update-je az appnak.

(#108) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha nem remegsz a magyar gariért 250 körül már megvan kintről, annyiért nem rossz. Bár nekem ez a távirányító design nem jön be. :DDD

(#109) kutyek válasza Akidobos74 (#107) üzenetére


kutyek
senior tag

Köszönöm szépen! :R
Szomorú vagyok nagyon :( na mindegy, jövő ilyenkor lehet aktuális (vagy még később), hátha addig javul a helyzet...

(#110) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

158mm, mint kompakt telefon? A 11 Pro Max-om pont ugyanilyen magas. Oké, a Sony keskenyebb, de azért 3 fényévre van a kompakt mérettől.

(#111) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Az első gondolatom, hogy olyan, mint egy távirányító. Nem tehetek róla, nekem nem tetszik (ez az irány).

(#112) Yeffy válasza kutyek (#103) üzenetére


Yeffy
veterán

nem mukodik a Button Mapperrel sajnos

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#114) #16820480 válasza nuke7 (#105) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, de attól, hogy neked az a max méret, nem lesz ez a kompakt kategória általános definíciója :N

(#115) judas13


judas13
addikt

Kettő lett, maradhat?

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#116) Noukoum


Noukoum
veterán

Jó látni hogy a Sony fejlődik és jó irányba halad. Pedig a fanok hogy mondták nem is olyan rég hogy nem kell bele nagyobb aksi. Úgy látszik a Sony máshogy látta és hirtelen jó lett az üzemidő. Érdemes lenne magunkba nézni néha..
Ami nagyon hiányzott az a nagyobb képfrissítés, azt is megkaptuk. Ez már nagyon kellett. De könyörgöm, minden gyártó 360ezer forintért már belerakja a vezetékmentes töltést. Csak azért hogy ne legyen jobb mint a nagytesó, valamit ki kellett szedni. Pedig akkor lenne igazán best buy.
Összességében elég sok mindent tud amit ma már sok gyártó lespórol, ráadásul kategóriájában teljesen jó árazású mobilról van szó. Senki nem lepődik meg a plecsnin. :) Semmiben sem emelkedik ki, ugyanakkor qi töltésen kívűl semmiben nem marad el. Így is lehet csinálni Sony, ez egy remek kompromisszum.

A káván jót mosolygok, van akit ilyen pici káva zavar? Mert igen a nagy az tényleg nem a legszebb, meg tényleg gáz ha nem ugyanakkora alul felül. De basszus ez egy kis vékony csík a telefon méretéhez képest. Számomra sokkal szimpatikusabb mint a duplakamerás hole vagy akár az egykamerásnál is. Az noccsról nem is beszélve.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#117) rep3at


rep3at
őstag

Komolyan ekkora gond hogy van egy plusz gomb? Nem inkább annak kéne örülni hogy van dedikált a kamerának mondjuk?

Mindig van valami amin lehet mérgelődni..

Forward thinking. كرر

(#118) ®abstract® válasza Wolfy33 (#54) üzenetére


®abstract®
őstag

Szerintem lehet találni olcsóbbat :U
Nekem soha nem volt Sony telefonom és nem is lesz, valószínűleg a magas árazás miatt de a környezetemben levő emberektől az elmúlt 10 évben folyamatosan csak a panaszokat hallottam, (már attól a kevés felhasználótól, aki még kitartott a cégnél) hogy szoftveresen milyen betegek voltak a Sony telefonjai.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#119) janeszgol válasza ®abstract® (#118) üzenetére


janeszgol
félisten

Voltak is. Mondjuk én leragadtam az XZ2 családnál, de pl a kedvencem, a sima XZ egy jó ideig (majdnem egy évig) hulladék volt szoftveresen. A legutolsó builddal viszont nem találok hibát benne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#120) #90305280


#90305280
törölt tag

Valaki (lehet, többen is, akár más telefonokhoz is) írta, hogy 'magasabb a lélektani határ-árnál'.

Ja, van, akinek a 19.999.- HUF a lélektani, a 49.999.-, a 129.999.-, a 299.999.-, stb.
Most én is írjam ide (oda, amoda, emide; topic/telefon függő), hogy CSAK azért nem veszem meg hivatalos forrásból az iPhone 12 Pro Max 512-est, mert a lélektani határ a 609.999.- HUF?

Eh... :N

(#121) Janaboy


Janaboy
veterán

Ezek a mostani Sonyk milyen minőségben?
Nekem anno nagy csalódás volt minőségben a z3 compact, szoftveresen szerettem, de hardveresen.. Kijelzo elvalt, akku hamar megadta magát, a záro fedelek hamar leesetek stb.

Janaboy

(#122) Wolfy33 válasza ®abstract® (#118) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Informális jellegű hozzászólás volt és a válasz pláne. Lényegre törő, pontos adatokat tartalmazott.
Köszönöm.
:W :W :W :W

(#123) MikeWazowski válasza hito (#93) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Még jó, hogy nem csak a MA létezik... több hónapja vannak ilyen tesztek a neten... :F

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#124) #16820480 válasza ®abstract® (#118) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen. Január óta használom a sima X5-öt, eddig konkrétan semmilyen szoftveres problémája nem volt. Ez annyira sok, hogy eddig amit használtam Samsung, Oneplus, Huawei, Motorola sem mondhatja el magáról, hogy aztán az olyanokról ne is beszéljünk, mint a Xiaomi :N

Noukoum: Mondjuk a nagyobb képfrissítés miatt muszáj is volt a nagyobb akku, de az eddigiek sem teljesítettek rosszul, hiába volt kisebb a telep.

(#125) hito válasza MikeWazowski (#123) üzenetére


hito
nagyúr

Tényleg? Akkor ezzel az erővel minek tesztelni a kijelzőt, hisz ott van a gsmarena-n. Sőt, mondok jobbat, a kamerával kapcsolatos részt töröljük is a tesztből, mert vannak a neten már ezzel kapcsolatos tesztek. Nagy okosságot mondtál!

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#126) helixP válasza hito (#125) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem arra gondolt, hogy az ember általában nem csak egy újságot olvas, több forrásból tájékozódik.

De tény, hogy az Általad említetek a teszt tárgyát szokták képezni.

[ Szerkesztve ]

(#127) hito válasza helixP (#126) üzenetére


hito
nagyúr

Bog tesztjeit azért (is) szerettem, mert Ő eddig nem hagyta ki a nyers képeket. Remélem eztán se fogja. Egyébként meg tényleg +3-6 kattintás, ellenben sokak örülnének neki, én a fönci helyében kötelező elemévé tenném a cikkeknek. De nem én vagyok a fönci :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#128) Yeffy válasza rep3at (#117) üzenetére


Yeffy
veterán

latod.
engem is picit bosszant, de inkabb csak az, h egyelore nem lehet remappolni, de nem fogok ettol a kardomba dolni, mivel nincs utban. letiltottam a GA-t oszt' cso.

amit emlitesz camera shutter gomb viszont rohadt jo. :K igazi kuriozum.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#129) #16820480 válasza Yeffy (#128) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk én pont nem szeretem használni a kamera gombot, mert elég kemény a nyomáspontja és sokkal könnyebb a megnyomásával bemozdítani a telefont, mint a képernyőn hozzáérve egy virtuális gombhoz.

(#130) sh4d0w válasza Janaboy (#121) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez a 6. Sony telefonom, Z, M2, Z5, XZ Premium, 1 jöttek sorban, de egyiknél sem volt széthullás. Ha jól emlékszem, a Z3 compact tényleg szétesős volt.

https://www.coreinfinity.tech

(#131) Yeffy válasza #16820480 (#129) üzenetére


Yeffy
veterán

en fokuszalashoz kedvelem, de teny, h ez elo tud fordulni. ilyenkor jon jol az idozito. :) ami persze virtualis gombnal is elerheto.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#132) MikeWazowski válasza hito (#125) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nagy okosságot mondtam,hiszen ami itt nincs az máshol van... ;] :DDD
Valakinek ez is segítség....

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#133) rep3at válasza Yeffy (#128) üzenetére


rep3at
őstag

Nekem pl. nincs is semmilyen gomb a hangerő + bekapcs. gombokon kívül de pl. be lehet állítani hogy dupla és hosszú gombnyomásra mit csináljon. Dedikált kameragomb sincs, viszont a hangerő gombokkal lehet fényképezni. Nem tökéletes de megszoktam.

Forward thinking. كرر

(#134) opr


opr
veterán

Evek ota nem volt olyan telefon, ami ugy igazan tetszik, de ez most nalam talalt. Ha a hulye GA gomb nem lenne, meg a 21:9 helyett 16:9 lenne (azonos szelesseg mellett), akkor azt mondanam, hogy elkeszult a tokeletes telefon, de meg igy is azt mondom, hogy nem is tudom miota az egyik legjobb, ha nem A legjobb csomag.
Es SONY. Hat bakker, vannak meg csodak. :Y

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#135) sh4d0w válasza opr (#134) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még mindig nem értem, a Sonynál miért baj a 21/9, a Csamcsungnál meg miért nem a 20/9...

https://www.coreinfinity.tech

(#136) opr válasza sh4d0w (#135) üzenetére


opr
veterán

Mutasd meg legyszives, hogy hol irtam, hogy nem baj.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#137) quailstorm válasza Janaboy (#121) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kb. az volt az utolsó széthullós Sony. Cserébe az utolsó viszonylag nagyobb mennyiségben eladott is.

Z5 széria óta elvileg nincs ilyen.
Nekem csak Z3 compactjaim vannak és XZ1-em. Z3 compactot szereltem is.

(#138) Silenzio válasza Akidobos74 (#97) üzenetére


Silenzio
addikt

Az egyik Xperia hír alatt írtam múlt héten, hogy borítékolható, hogy jó közepesre fogják kihozni ezt az új 5-öst, és azt is megjegyeztem, hogy a kamerák hardveres és szoftveres különlegességeire sem fognak sok szót fecsérelni. Az utóbbiban igazam lett, az előbbiben tévedtem. Bár a külsőt kivéve nagyjából 0 lelkesedést érzek a tesztben. Múlt héten rögtön hozzátettem, hogy nem azt mondom, hogy MA-sok dilettánsok, de nem ártana egy kis továbbképzés nekik. Tegnap jöttem rá, hogy ezzel pont azt írtam, hogy dilettánsok, és amúgy tényleg nem ártana. Nem mintha szívügyem lenne, hogy a Sony-nak kamerás marketinget csináljak, de szűk másfél év alatt felültek az iPhone mellé a dobogóra, legalábbis videóban, és lám, a többiek is csak azért maradnak le a hardveresen sokkal jobb készülékeikkel, mert nem foglalkoznak a szoftverrel. A Huawei pl. a mai napig nem tudja a Camera2 API-s fícsöröket, és már soha nem is fogja. Kár értük. Mindazonáltal az meg a dxomarkot minősíti, hogy így is lehetett toplistás HW készülék. Szóval végső soron mégiscsak szeretnék némi marketinget csinálni az Xperiáknak, mert megérdemlik.

#110EclipseGT:
Tegyük hozzá, hogy kerek egy centivel magasabb a sima Samsung S8-nál, és pont ugyanolyan széles. S8-fan haverom, mióta megvettem az Xperia 5-öt, él-hal érte, épp a formája, nyúlánksága, ergonómiája miatt.

#121Janaboy:
Szerintem kiváló az összeszerelési minőség. Így 10 hónapos korában legalábbis nincs baj a telefonnal.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#139) #16820480 válasza opr (#134) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem is tudom létezik-e még 16:9-es képarány az SE2-t leszámítva a piacon.

(#140) Yeffy válasza rep3at (#133) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, ezert irom, h a remappolhatosag (de szep magyarosch :D) jo lenne, mert amugy tudnek ra mas funkciot rakni, amit hasznalok.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#141) Yeffy válasza sh4d0w (#135) üzenetére


Yeffy
veterán

ez mondjuk engem is erdekelne, miert picsognak ennyien emiatt, ha masoknal nem gond a szinte megegyezo keparany. (altalanossagban kerdezem, nem kifejezetten opr-nak cimezve)

en is ellenek a 16:9-el, de az mar kb teljesen kihalt, az emlitett szifont kiveve.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#142) opr válasza #16820480 (#139) üzenetére


opr
veterán

Tudom, hidd el, tudom. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#143) AliceWake válasza Silenzio (#138) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Elnézést, hogy nem lelkesedtem az elvárásaidnak megfelelő mértékben, mindössze csak két hétig, betegen írtam a tesztet, szóra sem érdemes.

Szerintem kellően kihangsúlyoztam, hogy mi minden miatt kitűnő készülék, de ez itt nem a marketingosztály. By the way lelkesedés, a saját anyukámnak is komolyan fontolóra vettem, hogy csere esetén az Xperia 5 II erős alternatíva lehet a felhasználói szokásait figyelembe véve (zene, tartalomfogyasztás, multitask, fényképezés elvétve). Az ergonómiát és a hangzást tekintve szerinte neki tökéletes.

A kamera. Az átlagfelhasználókat az foglalkoztatja, hogy ha előveszi a telefont és kattint, akkor különösebb macera, app telepítés és szakértelem nélkül milyen lesz a kép. Az olyan lesz, amiket a tesztben látsz. Az ilyen szemkövető AF meg nagyon jól hangzik, csak összesen két darab kép bírt készülni a macskámról a kismillióból (az is csak nappal), mert az AF képtelen volt lekövetni a cicát, a zoom pedig állandóan hisztizett egy teljesen átlagosan megvilágított belső térben. Pedig elhiheted, hogy állandóan a macskát fényképezem, mert az is cuki, ha csak ül.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#144) opr válasza Yeffy (#141) üzenetére


opr
veterán

Jack dugó is kihalt, amikor minden idióta gyártó majmolta az iPhone hülyeségeit, azért is ment a sírás, és látod, lassan hozzák vissza.
Hátha a 16:9, és vele a tényleg kompakt de csúcs hw-es telefonok is visszajönnek egyszer, ha eleget sírunk.

Ui.: lásd kivel van dolgod, a házilag cserélhető akkut így is elengedtem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#145) Yeffy válasza opr (#144) üzenetére


Yeffy
veterán

hatha.
en nem remenykedem, legalabb is nem egyhamar, de hatha. :D

mikor minden idióta gyártó majmolta az iPhone hülyeségeit
hja, errol mikor szoknak mar le, nem tudom...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#146) opr


opr
veterán

Tulajoktól kérdezném: google camera app megy a telón? Ha igen, úgy teljesen automata módon milyen képet csinál?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#147) Noukoum válasza opr (#144) üzenetére


Noukoum
veterán

Jack helyett kaptunk nagyobb aksit máshol. Az más kérdés hogy ma más olyan vastag nagy tepsik vannak hogy simán visszalehetne hozni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#148) opr válasza Noukoum (#147) üzenetére


opr
veterán

Jah, ezt mondták. Aztán valahogy mégse volt nagyobb akku a jack nélküli telefonokban...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#149) helixP válasza Noukoum (#147) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem, nem kaptunk.

Engedjük el ezt a gondolatmenetet. Többen bebizonyították, hogy NEM az akksi növelésére használták a jack elhagyását.

[ Szerkesztve ]

(#150) Yeffy válasza opr (#146) üzenetére


Yeffy
veterán

sajnos meg nem, uton van az erkezese.

helixP: pontosan

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.