Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Szuper jó cikk! Nem túl hosszú, benne van a lényeg, tök jó volt olvasni. Az egyik mondatban a "szerencse" szó kétszer van egymás után. Az megérhet egy korrekciót. Egyébként én is egy az egybe ilyen vagyok próbálok elsőre design-ra menni , fogalmam sincs miért van ez..de igyekszem most már nagyon komolyan előtérbe venni a technikai részleteket is. Na de megvennék egy autót ami mondjuk iszonyat megbízható , de nem tetszik..?!

Nem is tudom talán egyszer eljön ennek is az ideje de addig is VAIO-ra fel!

Szerk: Külön elismerésem amiért ennyire vigyázol a gépedre! :R

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#2) opeter87


opeter87
senior tag

Jó cikk lett. Pont annyi szubjektív amennyire kell. :C
Ismerősi körben egy Vaio van, így nekem nincs sok tapasztalatom a Sonykkal.

Én mondjuk kisebb gépet vettem volna napi cipeléshez (16,4 és 3,3kg - nekem sok)

(#3) oszi666


oszi666
őstag

igen, én is néztem hogy 16 inches gépet azért minden nap cipelészni :D
a cikk zseniális lett, végre nem csak száraz adatokat olvastam :D gratula

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#4) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Pont amikor vettem, akkor jött ki a Windows 7, s bár ezen még Vista volt, a Sony regisztráció után ingyen, csak postaköltségért küldött egy Windows 7 upgrade lemezt.

Good guy Sony! :)

YNWA

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó cikk, jó gép!

Azonban: 3 éve használod, és még nem szedted le azokat az undormány matricákat a csuklótámaszról? Blöeh... :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#6) blueMerle válasza BoC1ka (#4) üzenetére


blueMerle
veterán

Sok gyártó még a postaköltséget is magára vállalta anno mikor volt ez az akció :U Szóval...

(#7) havast válasza blueMerle (#6) üzenetére


havast
aktív tag

Nekem volt néhány noti a kezem között eddig (HP, Acer, Asus, Fujitsu (muhaha), stb.) de egyértelműen a Sony nyerő eddig. Amit egy lapon mernék emlegetni vele, az talán a Dell.

Egy éve használom a jelenlegi VAIO-mat, de semmi gáz nincs eddig vele.

(#8) gekkoXT válasza AxBattler (#5) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Ott a pont. A matricák a boltban kirakott időszakra vonatkoznak, a marketing hatás miatt vannak.
Nekem szent küldetésem, ha bármely ismerős laptopján ilyet látok már veszem is le.
A4-es papírra szépen felragasztom és nézegetheti bármikor a laptoptáskából kivéve.

(#9) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

A lakótársamnak is sony vaio-ja van, de neki a teljes ház magnézium azthiszem, és, és ahhoz képest, hogy már neki is vagy 3 éves szerintem sokkal jobban néz ki mint az újak, 1600*900-as a kijelző, és pazar minőségű, ma meg már csak a vacak 1366-osokat erőltetik, még a drága gépekben is. Vissza térhetne a sony erre a vonalra.

[ Szerkesztve ]

(#10) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

Nagyon jó cikk :C a laptop is nagyon jó :DD

[ Szerkesztve ]

(#11) Speeedfire válasza blueMerle (#6) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Neked hova lettek a logout cikkeid? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

"Mint említettem igencsak megszerettem a gépet, így talán nem meglepő, hogy mindenkinek jó szívvel ajánlanám a gépet. "

(#13) Xmodule


Xmodule
őstag

muteromnak is egy sony vaio -t vettunk karacsonykor. nagyon jo kis gep annak ellenere is jol megy hogy ö hogy is mondjam annyira nem vigyázik rá mint pl én. szerintem ezek a vaio gepek jok. bar nekem most egy thinkpad x31 van ez jobban bejön nekem minösegre. nem tudom az uj tp milyen mert semmilyen ilyen media markt szeru boltban nem lehet kapni. igy nem tudtam még megnézni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14) blueMerle válasza Speeedfire (#11) üzenetére


blueMerle
veterán

Öhm...némi nézeteltérés miatt ami a PH staff és köztem történt úgy gondoltam hogy törlöm. Így utólag ez nem volt okos ötlet, de ha az ember mérges akkor ugye... :U

(#15) Speeedfire válasza blueMerle (#14) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hát, van ilyen...nem te vagy az első. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Gratula a cikkhez! :R Jó gép és becsületes,hogy 3 év után is ilyen állapotban van. :DDD

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#17) fabicska válasza AxBattler (#5) üzenetére


fabicska
aktív tag

Nekem 2 éves a gépem, és minden matrica rajtavan, sőt az enyémre még ragasztottam is plusz matricákat, pl windows 7-est :)

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#18) AxBattler válasza fabicska (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

Légy vele boldog! :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#19) r4z


r4z
nagyúr

A Sony FW és F szériája a legjobban sikerült modellcsalád a Z után szerintem. Én ugyan az FW utódját, az F1-et használom nagy megelégedéssel (bár kezdem nehéznek érezni), de az FW szériával is volt dolgom (FW21E volt talán), nagyon patent cucc mind.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#20) bigfoot546


bigfoot546
csendes tag

A súlya mondjuk engem nem zavar, végülis ha azt nézzük, hogy gimnáziumban a táskám minimum 5 kiló volt akkor ez a 3,3 meg max egy füzet meg toll igazán nem sok :) A matricákkal sincs bajom...

[ Szerkesztve ]

(#21) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Először is grat a jó cikkhez!Keresztapámnak van ugyanilyen laptopja de neki sajnos már 2xer szétment a bekapcsológomb része,szóval neki nem volt ilyen szerencséje mint neked :)

(#22) SonGosu


SonGosu
csendes tag

Én 3 évig használtam egy FW21E-t.
Tapasztalatok: A csuklótámasznál nekem nagyon lekopott a színezés, de állítólag ez a széria gyengéje, inkább hagyd rajta a ronda nagy matricát. (az enyémen kicsi volt csak)

Másik gondom az volt, hogy a Sony leszarja a support update részt, rgo megveszed, és amit optimalizáltak hozzá drivereket, azt használod, míg megy a laptop. Videókártya drivert nem lehet hozzá frissíteni. Sokszor ezzel 1 -2 év után 15-20%os teljesítményt lehet bukni, arról nem is beszélve, hogy a javítások rengeteg bugproblémára adnak megoldást. Megértem, hogy így 1x megcsinálják az optimalizációt jól, és nincs probléma, de legalább engednék, hogy felrakhassam azt, ami tetszik.

Egyébként robosztus a konstrukció, gondom nem volt vele a mai napig, anyukám még vígan használja.

Jelenleg egy Acer 7750 van helyette, ami anyaghasználatban, és lcd panelminőségben igencsak le van maradva, ellenben brutális hardver van a gépben, és még így is messze olcsóbb volt.

Sony-t annak ajánlom, aki nem kifejezetten játékra használja, és tartós, stabil laptopot keres (3év+).

(#23) r4z válasza SonGosu (#22) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha újrarakod a gépet tiszta oprendszerrel, akkor akármilyen driver felmegy rá. Én is így használom.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#24) Lacess


Lacess
tag

Tetszett a cikked, nem elfogult és jó volt olvasni.

Én egy FW21Z-t használok ami a tiédnek egy úgymond "erősebb fatreja" (T9400, fullHD, BD-RW viszont "csak" HD3650).
Viszont külsőre teljes mértékben ugyan ez. A véleményed én is alátámaszthatom. Szerintem is kívül-belül kiváló gépezetek. Nemnagyon lehet panasz a minőségükre, bár az akkori árukat tekintve ez elvárható (az enyém újan ~400k volt valaha, bár én már használtan vettem de tökéletes).
Tartós hordozásra szerintem nem a legjobb (már csak az akku miatt sem, nem egy bajnok) de aki asztali laptopot keres annak bátran ajánlom. Valóban tuti multimédiás gépek ezen széria tagjai és simán be lehet még most vállalni egyet esetleg használtan, aki kifog egy szebb darabot nem bánja meg.
Szerintem az új VAIO-k már nem hozzák azt a minőséget mint amit 3-4évvel ezelőtt. Persze akad pár kivétel (pl.:S széria állítólag még mindig jó, Z-vel sajna még nem találkoztam).

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.