Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oliverkiss32


oliverkiss32
aktív tag

Rendben van, de soha nem veszek Sony lapost.

[ Szerkesztve ]

;]

(#2) Digital


Digital
addikt

Nekem tetszik a gép, de az általatok említett hibák miatt én sem venném meg!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#3) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Létezik ez érintőkijelző nélkül, olcsóbban? :) Nekem pl. (laptopra) semmi szükségem nincs rá, sőt utálnám, ha csupa ujjlenyomat lenne, sose érek hozzá. Anélkül a felesleg nélkül alacsonyabb áron tök jó gép lenne. Mondjuk még így is jó, vannak ennél rosszabbak magasabb áron Ultrabookok közt. Bár eleve az egész fel van fújva, túl vannak árazva szerintem (magyar viszonylatban).

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#4) student


student
őstag

ez az egész szitu hogy ott ülök a noti elött és nekiállok taperolni a mancsommal a fényes kijelzőt hát eléggé nehezen tudom elképzelni az értelmét.

még ha esetleg le lehetne kapni és tabletként fotelba nyomogatni úgy már ok

(#5) pusszycat válasza Tomy Yayo (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy két év és nem lesz más csak tapicskolós de nem kényszerit senki sem hogy tapicskold. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mivel van mérve a fogyasztás?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) Neurotoxin válasza student (#4) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A másik win8 cikk kapcsán is előjött, hogy egy idő után "leszakad" az ember karja. Böködés közben meg ide-oda lötyög a zsanér, a fényes kijelzőn meg meglátszódnak az ujjlenyomatok. Ha kifordítható lenne a képernyő, mint a Dell netbookján vagy mint pl a régi, hagyományos értelemben vett tableteken, lenne értelme. Természetesen matt kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#8) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ugye nyáron jött be az előd, az érintő nélküli T13. ott ugye vékonyabb a kijelző. megnéztem ezt is most a napokban, nyilván klassz, mint az előd, de maradnék az elődnél, én se taperolnám a kijelzőt. egyébként kifejezetten jó gép, sőt, eddig ez a kedvenc laptopom (mármint az előd), pedig jópár elitebookom volt, csak nekem ez az ultrabook fekszik, az előd meg ár/érték arányban verhetetlen.

I humbly and respectfully decline™

(#9) Tomy Yayo válasza pusszycat (#5) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Tudom, és nem is tapicskolnám, akkor se ha érintős lenne a notebookom, nem is ez a baj, hanem hogy ennek ellenére muszáj leszek kifizetni a felárát valaminek, amit nem használok, mert nincs nem tapicskolós változat...

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#10) aram01


aram01
nagyúr

szép és drága,kicsit erösebb vga is lehetne ennyiért,a tapis kijelző helyett

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) Magnum_ válasza aram01 (#10) üzenetére


Magnum_
nagyúr

minek erősebb vga ebbe?

I humbly and respectfully decline™

(#12) hyperman25


hyperman25
tag

Azért ez a felbontás 2012-ben már erősen röhej.

(#13) cucka


cucka
addikt

A képernyő felbontásért kár, ezt leszámítva viszont ez nagyon tetszetős. Külön pluszpont a vincseszter bővítési lehetőségért, ezt a fícsört igazán átvehetné az összes gyártó ebben a méretkategóriában.

(#14) rudi válasza ledgeri (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkumerítéssel. Ha tudod, hogy 4 órát ment és 40 wattórás az akku, akkor
40Wh / 4h = 10W a fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) raper válasza cucka (#13) üzenetére


raper
senior tag

Nem csak ebben a kategóribán kellene ezt átvenni. :)

(#16) cowk válasza oliverkiss32 (#1) üzenetére


cowk
tag

ezt szerencsere senki se veszi komolyan egy olyan lenytol, aki az alairasaban tarhal dropbox tarhelyet :-)

miert ilyen vastag? :/

(#17) sparc


sparc
tag

Tetszik ez a laptop de van egy idegesítő hibája.

Ha kinyitom a kijelzőt akkor az alján van két támasz.
Nem tudom hogy ezt ki találta ki de elég nagy baromság.

Csak emiatt nem fogom megvenni.

(#18) Blaise


Blaise
veterán

Volt szerencsém használni ezt a gépet néhány órán keresztül, teljesen korrekt. A monitor felbontása valóban kevés lehet, de a képminőségére nincs panasz.

Az érintőkijelző is jól működik, fejlesztőknek hasznos lehet, hogyha komolyabb érintés vezérelt alkalmazásokat fejlesztenek, hogy könnyedén tudjanak tesztelni.

(#19) erdoke válasza Blaise (#18) üzenetére


erdoke
titán

Azért az a fényerő és kontraszt... :(

A legjobb aláírás a héten

(#20) tvse1995 válasza erdoke (#19) üzenetére


tvse1995
senior tag

Nem rossz gép de ennyiért szerintem nem fér bele ennyi hiba....
Kis elírás az utolsó oldalon: "hangja is sem bántó."

Nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Krix


Krix
őstag

Megtapogattam egy ilyet az egyik boltban. Azt nem tudom, hogy mióta lehet kint, de a zsanér már kilazult a sok tapogatástól. :( Amúgy szimpatikus kis gépecske, egy matt, no touch kijelzővel jó is lenne. :K

If it is not broken then don't fix it!

(#22) effendi2


effendi2
tag

Az üres kétésfeles helyért hatalmas pirospont! :)
A gépház nagyon rendben van, kár azért a kijelzőért...

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#23) aram01 válasza Magnum_ (#11) üzenetére


aram01
nagyúr

mert ennyiért beleférne

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) bok92


bok92
addikt

Nem rossz, de én maradok továbbra is a vaio se1e1e-nél... :DDD

(#25) W1


W1
senior tag

Utolsó oldal:
"ráadásul hangja is sem bántó." :)

Egész korrekt gép, bár szerintem is felesleges notira érintő.

[ Szerkesztve ]

(#26) Tamás9x


Tamás9x
őstag

A címben : Sony VAIO T13 Ultrabook újra, ezúttal Windows 8-al

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#27) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Kiegészítés a cikkhez, hogy két modullal sem lesz gyorsabb, mert az ultrabookokban nincs kétcsatornás memóriakezelés.
Ez az egyik beáldozott dolog a vékonyság oltárán. Nélküle pedig az igp még annyira sem képes a játékok futtatására.

(#28) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Kifordítható kijelzővel nem akarnak elődrukkolni? Jó lenne munkához, filmezni, egy kis mutimédia centernek ami mögött van is hardver és nem utolsó sorban x86 os:D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#29) SentryGun válasza cucka (#13) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Külön pluszpont a vincseszter bővítési lehetőségért, ezt a fícsört igazán átvehetné az összes gyártó...
+1

Illetve érintőfelület nélkül (szerintem notebooknál semmi értelme, meg a másik teszt is írja, hogy kényelmetlen), de nagyobb felbontású panellel (vajon hány év(-tized?), mire elérik az IPS panelek ezt a szegmenst, én legalábbis várom őket nagyon) is jó lenne.

(#30) plus44 válasza Tamás9x (#28) üzenetére


plus44
veterán

Lenovo IdeaPad Yoga

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#31) rudi válasza CyberPunk666 (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezt honnan veszed?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) stifi


stifi
senior tag

nekem tetszik ez a gép, sokkal inkább ez az éles design mint az apple (és a sok hasonló klón)..

szerintem ha fektetni lehetne a kijelzőt sokkal érdekesebb lenne a touchos kijelző mint így, de hozzáteszem hogy én sehogy sem látom értelmét... csak úgy egy hangyányival több lenne...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#33) Tamás9x válasza plus44 (#30) üzenetére


Tamás9x
őstag

Háát ötletes de én félteném a billentyűzetet kifordítva, de ötletes:)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#34) plus44 válasza Tamás9x (#33) üzenetére


plus44
veterán

link

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#35) McNamara


McNamara
Ármester

Volt már 2 Sonym. Nagyon szerettem őket. Ez azért elbírna egy normálisabb videó kártyát, de nem rossz így se.

(#36) fa4hu


fa4hu
őstag

A HDD, SSD bővítéshez milyen kártya kell a gépbe és hol szerezhető be? Tudtok olcsó HDD, SSD bszerzési lehetőséget is esetleg? Előre is köszi a válaszokat!

(#37) SeniorTilla válasza fa4hu (#36) üzenetére


SeniorTilla
veterán

mSATA SSD és ultra vékony HDD kombóval vannak azok az svt-k, amikben ssd és HDD is van. Ha sima SSD-s a gép, akkor 2,5"-os SSD van benne, az mSata foglalat üres. Nem egyszerű bővíteni, de lehetséges.

Egyébként a gyakorlatban, így már visszatekintve és megnézve a statisztikámat, nagyon megbízható gépek a T-k. A 13-asok és a 15,5-ös FullHD-sok is. Bátran ajánlom őket mindenkinek, főleg, hogy a bolti ártól 100 000.-rel olcsóbban is meg lehet már őket venni. :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#38) tibike8


tibike8
őstag

Én is beszereztem kb. 2 hónapja egy ilyet és sikerült is felbővíteni HDD-vel és plusz RAM-al. Minden nagyon szép és jó, de a hangja az valami katasztrófa. Nagyon hallkan lehet csak hallgatni mert kicsit feljebb hangosítom olyan mintha szakadt membránú Sokol rádió szólna. Gyakorlatilag hallgathatatlan. A telefonom kihangosítva annyival jobban szól mintha valami high end cucc lenne.

(#39) fa4hu válasza tibike8 (#38) üzenetére


fa4hu
őstag

Senior Tilla: Köszönöm!

Tibike8: Mit vettél bele, mennyiből úsztad meg?

[ Szerkesztve ]

(#40) tibike8 válasza fa4hu (#39) üzenetére


tibike8
őstag

Gondolom a bővítő a kérdés inkább:
Sony szerviz
http://www.fixdirect.hu/
A1888408A - SONY SKT SATA 22P LD3022J-S4QL – 1.890.-Ft + Áfa
Munkadíj – 4.500.-Ft + Áfa (Nem elhagyható tétel)*

A HDD és a RAM meg amennyiért sikerül és amelyik szimpi neked. A lényeg, hogy slim HDD kell bele. A RAM meg a szokásos.

(#41) fa4hu válasza tibike8 (#40) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi!

(#42) fa4hu


fa4hu
őstag

Téves.

[ Szerkesztve ]

(#43) wsoul


wsoul
csendes tag

Az én T13-as gépemmel sajnos történt egy baleset, így a teljes felső házat cserélni kellett kompletten: az LCD kijelzőt, érintőpanellel együtt. Sajnos a régi példányból csak az érintőpanel használható fel alkatrésznek. Ha valakinek szüksége lenne rá, nyugodtan írjon.

[ Szerkesztve ]

(#44) stracker06


stracker06
aktív tag

Sziasztok!

Az esélytelenek nyugalmával, (hiszen halott a topic), de azért megkérdezem:

A laptopomban elkezdett haldokolni a kijelző, függőleges piros csík jelenik meg olykor. Az LCD cseréje macerás, nagyon drága és nem is igazán akarják vállalni a szervizek. Olyan gépet keresnék, ami donorként szolgálhat, tehát a teljes "fedlapot" cserélném kompletten. (Más ötleteket is szívesen várok.) :R

SFm™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.