Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Annak ajánlom, aki a mérsékelt árkategóriában akar egy nagyon hangos eszközt,.."
A mérsékelt árkategória eléggé kétséges megfogalmazás.

"Hangteljesítmény: 10 W"
Ez valami elírás. 10 mW lehet a valós érték.

"A frekvenciaátvitel hatótávolsága:"
Ez megfogott egy kicsit. Most próbálom átszámolni fénysebesség/liter mértékegységre, hogy érthetőbb legyen.

"Teljesítményerősítés: Térmikrofon"
Ezen még dolgozok egy kicsit, mert nem tudom értelmezni. Ez már Asgard technológia?

"Sztereó mód, sajnos nem volt alkalmam kipróbálni!"
Pedig ez lenne a legizgalmasabb része az írásnak. Hasonló képességű, olcsóbb eszközökkel Dunát lehetne rekeszteni. Ez a tulajdonság lehet az ami vásárlásra csábíthat.

Három oldalon van hangszórórács, ebből mindösszesen kettő kamu, de nem gond, mert jól néz ki."
Még szerencse, hogy a harmadik nem az. :DDD

"Elsőre, bár ha a kedves olvasónak nem is tűnik fel, elég meggyőző a termék. Ha dupla ennyibe kerülne, még akkor is a bőven megfelelő kategória lenne,"
Dupla annyiért már komplett házimozirendszert is lehet kapni, akcióban. Nyilván nem egy kategória kettő, de mutatja ezen termék túlárazottságát.

Az írás az önmeggyőzést sugallja számomra. Jó vétel volt. Igaz nincs mély hang, kicsit drága, de megérte.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) bkercso válasza Hieronymus (#1) üzenetére


bkercso
nagyúr

A mély hangnak szimplán méretbeli kolátai vannak. Ekkora kockától és 5cm-es membrántól a 150 Hz-et se nagyon hiszem el, ankább 250 Hz lehet az... Tedd be sarokba, akkor több lesz a mély.
Aminek értelmét látnám ilyes esetben, az a mély hangok felhangjainak szoftveres dúsítása, amit úgy hallunk, mintha az alaphang, vagyis a mély hang is jelen lenne, noha nincs. Kíváncsi vagyok, ezt tudja-e a Sony telefonjaival vagy valami mást.

Ezt jobbra megcsinálni szerintem nehéz, de nem ismerem a piacot.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3) futo001 válasza Hieronymus (#1) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Már több Sony BT hangszórót kipróbáltam, de 1 kivételével mindegyik csalódás volt.
SRS-BTX300: ezt másnap visszavittem a boltba, mondván ez csak egy gyengére sikerült vicc 40.000Ft-ért.
SRS-X2: vicc szintúgy.
SRS-X77: ez volt egyedül értékelhető.

Hamar rájöttünk, hogy ezt nem fogjuk olcsón megúszni.

Néztük továbbá a kis JBL-eket, nonameket, végül beleszaladtunk a Pure Voca-ba, ez ár/érték arányát tekintve nagyon jó. Van mély, magas, kicsit halovány a közép, de egy kis gyöngyszem a kategóriában.

Növelve a keretet néztük még a B&O BeoPlay 2-őt, Bose SoundLink Minit végül pedig a Bowers & Wilkins Zeppelint de az áruk tekintetében gyengén szóltak.

Végül egy Libratone Zipp lett a befutó, az előzőek árszínvonalát képviseli, de a hangzás sokkal természetesebb.

Sajnos itt is igaz az olcsó hús, híg lé összefüggés.

Emellett van egy 3000Ft-os kis noname BT hangszóró, ugyanazt a színvonalat képviseli, mint az X2 töredék árért.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#4) bkercso válasza futo001 (#3) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Libratone Zipp-ben 10cm-es hangszóró van, aminek a hasznos membránfelülete 2,5-3-szorosa a tesztben szereplőnek. ;)
Köszi az infót amúgy a hsz-edben, szerintem az elfért volna a cikkben is. :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#5) futo001 válasza bkercso (#4) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Persze, nem is összehasonlítani akartam őket. :)
Ha a hálóba akarsz egy szépen hangzó, hordozható hangszórót amit ki tudsz vinni néha a kertbe ha bográcsoztok, nem ezek a kis kockák a megfelelőek.
Ha csak a hordozhatóság számít, akkor pedig csak ezek a kicsi hangszórók jöhetnek szóba.

Annak ellenére hogy dolgoztam ebben az iparban bíztam abban, hogy találok megfelelőt a kis méretűek között, de nyet, fizikai képtelenség.

Amúgy ránéztem a blogodra, nagyon tetszenek a munkáid!

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#6) bkercso válasza futo001 (#5) üzenetére


bkercso
nagyúr

:R
Építek most én is BT hangszórót, de az max egy hátizsákban lesz hordozható. Inkább a gyerekszobába megy, végszükség esetére. Meglátjuk, a kis Monacor 8cm-es vízálló hangszóró mit fog nyújtani. Max. kap egy Linkwitz-transform mélykiemelést...
Mit dolgoztál, ha szabad tudni?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#7) futo001 válasza bkercso (#6) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

A Libratone gyártójánál voltam a mérnöki csapat tagja.
Ismertem a hibáit, ezért néztem körbe a többi márkánál, de mint kiderült azok is szenvednek hiányosságokban. Meg elsőre nem is akartam ennyit költeni.
Másfelöl jó ott látni a polcon a hangszórót, ami a kezem nyomát magán viseli. :)

Monacort használtunk egy étterem konyhájában, azt hiszem SPE szériából, beépítve a gipszkarton falba, kultúrált hangzást biztosított, kicsit semleges, kevés méllyel, bár ezt lehet a beszerelés mikéntje rontotta el.

Majd írj a BT hangszóródról, nagyon érdekel a téma. Főleg ha Te építed a Linkwitz kört. :C

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#8) bkercso válasza futo001 (#7) üzenetére


bkercso
nagyúr

értem. :)
Mindenképp, ha elkészült.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#9) Szoszo94 válasza bkercso (#8) üzenetére


Szoszo94
őstag

Na már annyi teszt jött ki ezekkel a BT hangkeltőkkel kapcsolatban, hogy ideje lenne nekem is megosztanom az első DIY készülékemet, úgyis prezentációt kellett nemrég készíteni és ihlethiány gyanánt a tervekről, megvalósításról írtam. Lehet, csak beemelem egy linkkel a ppt-t a blogomba és kiegészítem, időhiány miatt többre nem fogja futni, ha meg szabadidőm van, épül a következő projekt (Clarion SRE-1022R autóhangszórókkal, sikerült bagóért zsír új darabokhoz jutnom ismerőstől, már rápróbáltam a mostani hangfalra őket - csak átforrasztottam a két első hangszórót, beépíteni a méretbeli különbségek miatt nem tudtam :DD - , nagyon tetszik a hangjuk :)) ).

A cikkhez: jó, jó, de nem ebben az árkategóriában, a sztereó üzemmód lenne tényleg az, ami kiemelné, de akkor meg a két darab árából lehetne komolyabbat venni.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#10) bkercso válasza Szoszo94 (#9) üzenetére


bkercso
nagyúr

Várjuk! :C

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#11) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Ilyen méretben basszust várni valóban csoda-kategória lenne.

Ha nagyon hordozható recsegő kell, ajánlom a JBL Clip-et, 15 ropi, 3w, szól, ahogy kell.

Ja, vizet bírja: eső, Elbában úszás, és még mindig megy :)

Hogy on is legyek: szokás szerint egy túlárazott kacat, ahol a márkanevet fizeted meg szvsz... Ejnye Sony.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#12) f(x)=exp(x) válasza Hieronymus (#1) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Szerintem a 20 ezer forintos ársáv még a mérsékelthez tartozik (lazán), még akár a 30 ropis hangszórókat is ide lehet sorolni. Nézz szét a piacon, tele van 40+-os kis hangkeltőkkel!
Mindenhol 10 W van megadva, és szerintem ennyi is a valós érték. Nem annyira kimagasló teljesítmény ez egyébként.
A specifikációkon meg nem kell fennakadni, nyilván valamilyen visszajelzést ad a készülék tudásával kapcsolatban, de nem ez a fő irányelv.
Már megkeresett egy fórumtárs, hogy szívesen ír egy sztereó részt a cikkbe, mert neki kettő is van belőle. Szóval hamarosan bővülni fog a cikk.
Mivel sok elfoglaltságom volt, a teszt több, mint fél évig készült, ezért a vége egy kicsit darabos lett. A dupla ennyit az akkori, durván akciós árra értettem, amennyiért vették.
Egyáltalán nem volt módomban az önigazolás, mivel nem az enyém a készülék, csak tesztelgettem, amikor a tulajdonomba jutott. Én nem venném meg, sőt, még a 2/5-ödébe kerülő kerek Xiaomimat se cserélném le rá, mert abba ezerszer több basszus van.

Den Hadnagy: azért egy kicsit jobb hangzás elvárható lenne 20 ezerért. Az a gond, hogy olyan szinten nincs mély a készülékben, hogy egy-egy szám szinte élvezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#13) #15419392 válasza futo001 (#3) üzenetére


#15419392
törölt tag

denon envaya és nevaya mini, canton musicbox xs :) ezekben nem fogsz csalódni

(#14) draco31


draco31
veterán

Van normális cucc olcsón, csak várni kell rá kicsit.
A videót nézzétek meg.....

A teszt egyébként tetszett, kellően részletes számomra.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15) f(x)=exp(x) válasza draco31 (#14) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Pont erre akarom lecserélni a kereket.

[ Szerkesztve ]

(#16) Hieronymus válasza f(x)=exp(x) (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

10W Peak Music Power Output.
Jól hangzik, csak semmit sem jelent.

"Én nem venném meg, sőt, még a 2/5-ödébe kerülő kerek Xiaomimat se cserélném le rá.."
Ezért tűnt önigazolásnak írás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) f(x)=exp(x) válasza Hieronymus (#16) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ja, akkor félreértelmeztelek. Amúgy bizton állítom, 10 emberből 9 az én véleményemen lenne.

(#18) schawo válasza f(x)=exp(x) (#12) üzenetére


schawo
titán

Nem annyira kimagasló teljesítmény ez egyébként.
10 Wattal akár falat lehet bontani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) bkercso válasza schawo (#18) üzenetére


bkercso
nagyúr

viccelsz? még egy 500W-os fúróval sem igazán lehet, max gipazkarton falat. :D
Amúgy meg hatásfokkérdése is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20) Hieronymus válasza schawo (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az első magyar "néperősítő" az Orion Orister volt.
A 2x15W szinuszos kimenőteljesítményhez 90W fogyasztás társult. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) f(x)=exp(x) válasza schawo (#18) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Most erre mit írjak? :D
Viccnek jó, másnak nem nagyon. Amúgy meg nem bontó szerszámhoz hasonlítottam, hanem más bluetoothos hangszóróhoz.

(#22) bkercso válasza f(x)=exp(x) (#21) üzenetére


bkercso
nagyúr

úgy érti, hogy közepes hatásfokú hangfal 10W-tal lehívja a szomszédot két emelettel feljebbről is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23) f(x)=exp(x) válasza bkercso (#22) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem jöt át... :( :D (De egyébként, pont ezért írtam azt, amit.)

[ Szerkesztve ]

(#24) MineFox54 válasza f(x)=exp(x) (#23) üzenetére


MineFox54
őstag

95db érzékenységű hangfal 16w-on 107dB max!
Az elég kemény.

(#25) igori


igori
tag

Én egy KS (KitSound) Gravity-t vettem kemény 5 rugóért, átlag 70 font az ára, nagyon kellemes termékei vannak a gyártónak.

(#26) bkercso válasza igori (#25) üzenetére


bkercso
nagyúr

Árában vetted.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27) Sixtus_


Sixtus_
újonc

Az a 10W kimenő(!) teljesítmény azt jelentené, hogy veszteségekkel és egyebekkel mondjuk jó lelkűen legyen 12-13W folyamatos teljesítmény felvétel. Az általad említett 10 órás üzemidő maximális teljesítményen, azt jelenti, hogy egy cirka 120Wh-s akkumulátor van benne. Amit bizonyára zsugorsugárral összenyomtak ekkorára, mert a rollerem 260Wh-s Lipo pakkja is akkora mint egy blokktégla.
De persze írták itt hogy "peak power", ez olyasmi lehet mint a PMPO teljesítmények, Pusztuláskor Mérhető Pillanatnyi Olvadáshő.

(#28) f(x)=exp(x) válasza Sixtus_ (#27) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Igazad van, viszont ezek gyári értékek, nem írhatok 2W-ot, ha egyszer mindenhol ennyit írnak. Biztos nem ennyi a kimenő teljesítmény, de ezt mindenki tudja, aki ért egy kicsit hozzá.

(#29) bkercso válasza Sixtus_ (#27) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azért a PMPO kb. 100-szorosa a tényleges átlagteljesítménynek. Ha ez 10W csúcs, akkor kb. 2-3W átlagos, ami reális lehet. Ekkora akksi kb. 100g és 0,5dl (kétszer akkora, mint ez a kocka maga :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.