Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Első írásom, várom a véleményeket, tapasztalatokat :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Blaise válasza HardSanyeee (#1) üzenetére


Blaise
veterán

jó cikk :R

(#3) aeroxr válasza HardSanyeee (#1) üzenetére


aeroxr
tag

Fura, ha jól látom akkor a headset-nek nincs távirányító része, nekem ilyen w950i-hez alapból járt, nyár végén cserélném 960i-re de így még indokolatlanabb az ára :B

The truth is out there.

(#4) djtooomi


djtooomi
tag

Különösebben nem bejövösek érintős telók, emg oprendszeresek, de ennek a külsője, KIJELZŐJE(!!!), meg úgy az egész gyönyörű!!
K810i-n kívül ez az SE ami irtózatosan bejön, a köv telóm tuti ez lessz. :Y :Y :Y

Gyönyörű a kijelzője, ettől el vagyok ámulva, és a wlakmanes részen a háttérben az a tenger kékes-narancsárgás az milyen gyönyörű rajta....
Must have. :R

Amúgy grat, jó cikk. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5) cizoe válasza HardSanyeee (#1) üzenetére


cizoe
őstag

Na ez kell ide! Ilyen egy jo telefonteszt. :R Örülök, hogy elolvashattam. A Viewty "teszt" írója példát vehetne róla. Egyedül talán a mobilarenás pecsétet cserélhetnéd le, a félreértések végett...

(#6) CSorBA válasza djtooomi (#4) üzenetére


CSorBA
őstag

Ööö, egy kérdésem lenne, Te hol látod, hogy szép a kijelző?, csak mert:
Ezek nem képlopó alkalmazással lettek véletlen csinalva?

szerk.: Jah amúgy, nagyon szép igényes írás, grat. A telefon meg tetszik, csak lehetne a készülékról több kép fent, ez az egy amit kicsit hiányolok :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Racecam válasza HardSanyeee (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A Mobilarénás logót kivettem. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8) tkazmer


tkazmer
addikt

jó cikk, jó telefon. amin meglepődtem, az az infra hiánya, nekem a p1i-be még tettek (ami meg ugye ennek az egyszerűbb, üzleti verziója)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) feka007


feka007
nagyúr

Jó teló, én most fogok jövőhéten előfizuban venni egy W610i-t, nekem az már bőven jó, a lényeg, hogy jól szóljon, mivel 70%-ban zenehallgatásra akarom használni. :) Végre megszabadulok a 6630-amtól 3 év után, utolsó egy évben már semmi mást nem csináltam rajta csak telefonáltam, egyszerűen nagyon nem jött be nekem ez a Symbian, papíron jól hangzik, de legtöbbször csak a baj van vele... Az összeszerelés tetszett a legjobban a telóban, tényleg soha nem volt semmi baja, de ettől még nagyon igénytelen a belseje egy SE-hez képest. Oprendszer lassú az egy dolog, de hogy ilyen szar legyen vminek a menüje... A kínai gagyisághoz hasonlító füles miatt pedig az embernek kedve nem volt zenéthallgatni rajta, mert mire kibogoztad, addigra lekellett szállni a buszról. Úgyhogy Nokia off nálam egy jóideig

[ Szerkesztve ]

(#10) infectedmann


infectedmann
őstag

Egyik kolegámnak pont ilyen telefonja van, és voltak/vannak gondjai az érintőképernyővel, valamint egyszer úgy szarrá fagyott a telefon, hogy élvezet volt nézni. :) Pedig semmit nem csinált vele előtte, éppen akkor vette elő a zsebéből és csak telefonálni szeretett volna, de amint előakarta hívni a híváslistát, meghalt a teló.

(#11) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

@aeroxr: valóban távirányító nélküli a headset, de nem is kell, mert hangerőgombokkal lehet számot váltani (meg nem mellékesen a hangerőt is lehet szabályozni), a headset hívásfelvevő/letevő gombja pedig play/pause gombként működik :)

@CSorBA: igazad van, képlopó progival lettek csinálva a képek :) a teszt végére beszúrtam egy linket ahol további képeket vannak :) sajnos nem a legjobbak a képek (sötétek), a fényképező amivel készítettem kicsit butácska volt, makróképeket se tudtam vele csinálni :F

@Racecam: sorry a MobilArénás logóért :B

@infectedmann: nekem is szokott fagyni (monhatnánk hogy természetesen), de azért nem magától, tenni is kell valamit azért :D

amúgy thx mindnekinek :) :)

[ Szerkesztve ]

(#12) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Jó cikk, Ber...cz!

(#13) daniel0113


daniel0113
csendes tag

Hát az egyik ami miatt a SE sosem fog ott tartani ahol a Nokia, az a kis apró irás az akksi alatt, ami a képen is látható..: Made in China
És akkor köszönöm szépen itt be is fejeztem a fikázását a márkának, amúgy első iráshoz képest nagyon jól sikerült csak igy tovább :C

(#14) feka007 válasza daniel0113 (#13) üzenetére


feka007
nagyúr

Mindent Kínában gyártanak... :U Jó mondjuk igaz, hogy a SE összeszerelése fele olyan minőségű nincsen mint a Nokiának, nade az árak is így viszonyulnak... Én meg amúgyis vigyázok a dolgaimra, a lényeg hogy azért annyira iszonyatosan gagyi ne legyen, mint a K700, mert az egy iszonyatosan szarul összerakott telefon volt.

(#15) copin válasza daniel0113 (#13) üzenetére


copin
őstag

Ha már fan vagy, akkor tudhatnád, hogy a nokia alkatrészek zöme kínai gyártású, vagy vonatkozású. Azért már érdemes lenne a kínai minőséget becsülni. Nem minden államnak van saját űrprogramja (koppintással, vagy anélkül), ilyen hatalmas exportja és így tovább.
Szóval aki a kínai gyártásban látja a minőség romlás okozóját, annak nem olyan hasonlatot ajánlok, hogy az "akku alatti írás" neki kifogás, mert ez igen felületes. Ha kinyitnál egy szutyok nokiát ott is befigyelne a kínai rokonság, ahogy majdnem minden elektronikai terméknél.

Amúgy az írás remek. :R

[ Szerkesztve ]

(#16) joey04


joey04
titán

A teszt kifogástalan gratula! :R
a telefon pedig korrekt.erősebb proci kellene neki és szinte tökéletes lenne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

miért van az,hogy nekem nem volt sosem szükségem megabassra?be sem kapcsoltam még,annyira elrontja a minőségi zenét.--

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18) __Psion__


__Psion__
tag

Tényleg részletes írás, azt hittem rossz helyre kattintottam, és ez a Mobilarena szekció. Bár a telefonok abszolút hidegen hagynak, de ez az írás felkeltette az érdeklődésem. Kicsit utána néztem az árának, s ez 80-100 E forintos ársáv számomra roppant ijesztő.
De úgy látszik, csak én vagyok ilyen csóró... :DDD

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#19) feka007 válasza __Psion__ (#18) üzenetére


feka007
nagyúr

Ha telefonról van szó, akkor én is csóró vagyok, most is 3 év után szántam rá magam a cserére, és most se veszek drágát.

(#20) gV válasza feka007 (#14) üzenetére


gV
őstag

Jó mondjuk igaz, hogy a SE összeszerelése fele olyan minőségű nincsen mint a Nokiának[...]

igazad van a Nokiánál jóval jobb az SE-é, tesom a hétvégén mutogatta a 6230i-jét (3 éves): a hátlap ha erősen szoritja pont úgy illeszkedik a telohoz mint új korában és a kihangositó is akkor szól az eredeti hangzásban

[...]lényeg hogy azért annyira iszonyatosan gagyi ne legyen, mint a K700, mert az egy iszonyatosan szarul összerakott telefon volt.

Anyukám használ egyet semmi baja nincsen (a joy is müxik), pár karcolástól eltekintve a kijelzőjén, biztos csak a véletlen műve :U

[ Szerkesztve ]

(#21) feka007 válasza gV (#20) üzenetére


feka007
nagyúr

Hát biztos nem hordja munkába mint apum, akinek már totálkáros, kijelző se műxik, az egész úgy néz ki mintha tűzbetette volna, az előző Nokiáját meg szinte szép állapotban adta el.

(#22) AMD ehog válasza copin (#15) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Az aksi általában magyar gyártású a Nokiáknál, de gyártanak kínában is.

(#23) joey04 válasza bajnokpityu (#17) üzenetére


joey04
titán

Hát az te vagy :)
Én amikor SE telóim voltak mindig használtam és élveztem a megabasst(már amelyikben volt)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) aeroxr


aeroxr
tag

Nem értem mi a baj a made in china akkuval, vagy nem a magyar nokia akku szokott felrobbanni?

Egyébként nekem w950i előtt volt néhány nokia-m, amelyek összeszerelési minősége érezhetően gyengébb volt a se mobilokénál, pedig húzós áruk volt...

The truth is out there.

(#25) papi77 válasza aeroxr (#24) üzenetére


papi77
addikt

Nekem is ez a tapasztalatom...

Az első: NOKIA 1611

(#26) aeroxr válasza papi77 (#25) üzenetére


aeroxr
tag

Mármint neked is felrobbant :F :DDD

Nem véletlenül hívták többen express-off-nak a nokia előlapokat...

The truth is out there.

(#27) beteg


beteg
őstag

a cikk tök jó!
én mondjuk rövidebben írtam volna meg: a teló szép, okos, elegáns, mindent lehet vele, csak ép telefonálni nem!
lol
kb 4 hónapig szenvedtem vele. többször a nejem faxhangot adott, pedig semmilyen idegen nyelvet nem beszél, bekapcsolt állapotban is azt jelezte a hívóknak, hogy ki vagyok kapcsolva, stb stb.. xar a telefon.
aztán amikor jött a jó idő, sütött a nap és kezdtem semmit nem látni az érintő képernyőn, eladtam.
aki rám hallgat, meg sem veszi.

Csak futni kell!

(#28) Geller72


Geller72
veterán

Volt K700-am, nagyon szerettem, semmi baja nem volt.Volt 6280-am, de olyan darab xar volt, lötyögött, 2 hónap után eladtam. Lassan két éve van W850i-m...és még mindig nem találtam méltó utódot neki..pedig lejár a hűségem, vehetnék. Nézegetem a készülékeket, de nem tudok dönteni. Nokia ár/tudásban fos. Motorolát elvből nem. Samsung szép, de akku nulla...hm...passz..

(#29) copin válasza beteg (#27) üzenetére


copin
őstag

Ez kimaradt a leírásból. :)

(#30) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

@bajnokpityu: max hangerőn valóban elrontja zene minőségét a MegaBass (torzít), viszont 7es hangerőn nagyon tiszta hangzást ad :) bár szvsz zenei stílustól is függ hogy kinek van szüksége MegaBass-re és kinek nem.

@Psion: ebben a telefonban két dolgot kell megfizetni: az egyik a 8 GB memória, a másik pedig az érintőképernyő :U

@beteg: vagy szoftvert kellett volna frissíteni a telón, vagy be volt állítva hogy nincs hívásfogadás... vagy flight módban volt, de feltételezem ennyire nem vagy kezdő Sony Ericsson-os dolgokban :D a kijelzős témában félig igazad van, attól függ hogy látszik-e napsütésben, hogy hány %-on van a fényerő, én 50%-on használom aksikímélés miatt, nem teljesen olvasható, de azért még tudom használni, úgy 75%-on már olvashatóvá válik :)

a minőséges vitához annyit fűznék hozzá hogy ez nem csak telefontól függ hanem a usertől is. a K300i-men fél év alatt majdnem teljesen hazavágtam joy-t, K750i-nél direkt vigyáztam rá és a mai napig működik (igaz fölfele nem teljesen de az a sok Gravity-zéstől van :D)

[ Szerkesztve ]

(#31) Enjoy válasza HardSanyeee (#1) üzenetére


Enjoy
addikt

Gratulálok az íráshoz, jól sikerült! :R
Váljon sokáig hasznodra a teló ;)

► més que un club ◄

(#32) eldiablo válasza daniel0113 (#13) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A Nokia telefonok fődarabját Finnországban vagy az EU-ban rakják össze(pl: Románia,M.O.) a rákerülő alkatrészeket pedig Kínában gyártják. :K
Anyukámnak van négy éve hibátlanul működő SE-ja amit Kínában raktak össze, nekem pedig 4 hónap után meghalt a Finn Nokiám... :C
A gyártás helye lényegtelen,ha betartják a minőségi előírásokat.

(#33) jeni válasza eldiablo (#32) üzenetére


jeni
félisten

Nyilvány nem két forintos telcsi a SonyEriccson W960i.A kijező grafikája tényleg szép,mutatós,de..ma már nem kevés a 265ezer szín a telcsiben?A nokia egyszerűbb telefonjaiba is berakják a 16 millás kijelzőt! :F :R

(#34) bajnokpityu válasza HardSanyeee (#30) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért azon sztem ne vitatkozzunk,hogy az EQ nélküli zene a legtisztább.minél kevéssé nyúlsz bele a zenébe,annál tsztább,7estől fölfele nem azért torzit,mert rossz a megabass szoftvere,hanem mert nem birja a füles.

a megabassz meg eltorzitja a mélyet és a magasat.tüctüc és hasonló igénytelen zajokra lehet szórakoztatóbb,de zenére sztem korrekt fülessel kell kisérletezni,nem EQval,és megabassal.normális cuccon lineáris EQn minden zene(és zörej) jól szól.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#35) joey04 válasza bajnokpityu (#34) üzenetére


joey04
titán

Tisztán szól az de ha valaki(pl.:én) szereti ha a mélyek jobban ki vannak emelve akkor jó a megabass.tehát az eredeti hangzástól pont hogy el akarok térni!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem a MegaBass-tól megfájdul a fejem és/vagy a fülem.Olyan is előfordult már,hogy lüktetett a fülem,miután kivettem a fülest a fülemből,de kb úgy,mint amikor valakinek a szemhéja ugrál.
Remélem értitek mire gondolok. :U

(#37) Rolee.


Rolee.
csendes tag

Nagyon jó teszt.Én is gondolkodok egy ilyen telóban. :)

Dávid Roland

(#38) netwolf


netwolf
csendes tag

ha ez drágább, mint 1 kiló akkor inkább, iphone:-)

(#39) Jégkokó válasza jeni (#33) üzenetére


Jégkokó
veterán

Minden telefont a 4 éves kínai gyerekek raknak össze, leszámítva amit finnországba gyártanak.Mert ott a télapó üzemébe dolgoznak az eszkimó gyerekek, természetesen éhbérért. :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#40) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

@jeni: hidd el hogy nem csak a színárnyalatok száma számít :) Samsung G800 tesztből idézve:
"A kép gyönyörű, kontrasztos, élénk, egészen addig csodálatos látvány, amíg mellé nem keveredik egy K850i, amely bizony lemossa. A megoldás az, hogy nem kell mellétenni."
A G800 16,8M színű, a K850 pedig 256k és mégis lemossa, szal ennyit erről :D

@bajnokpityu: szerintem meg szoftveres hiba hogy maxon recsegett MegaBass-el (most ugyebár a K750i-ről beszélünk).rákötöttem egy 25 Wattos 2.1-re, azon is recsegett... jó, kipróbáltam egy 800 Wattos hangfalon is, azon már télleg nem recsegett de azért 800 Wattól ezt el lehet várni, na meg nincs otthon mindenkinek ilyen komoly hangcucca. :D W960i-nél nem recseg maxon se, ebből is következik hogy gyengébb benne a MegaBass, valamint az is h a fent említett recsegés szoftveres hiba volt :)

@netwolf: már simán megkapod 100k alatt [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#41) nemma


nemma
addikt

Szia!
Jó lett a teszt, grat hozzá!
Én P1i-t használok, amiről azt hittem, hogy majdnem ugyanaz, szinte csak a külső más, de az enyémben van infra. Ebből minek spórolták ki?
Valamint az akksim is nagyobb, nekem 1120-as, ebbe miért kisebb?:Y

(#42) gtasystem válasza HardSanyeee (#1) üzenetére


gtasystem
őstag

A cikk jó.. pontos részletes de javaslom legközelebb használj egy helyesírás felismerőt miközben írod..
egyébként jól meggyőztél hogy nem érdemes a k750i-t lecserélni..:-) nekem valahogy megabass nélkül nem szól jól a zene pedig azóta már egy nokiát is használtam egy darabig de az hulladék zeneileg..
azért az érdekes hogy a megabass nem szól olyan jól egy ilyen húzós árú walkman telefonban mint egy kifutó üzletiben..
lehet hogy az SE felvett valakit a Nokia "lökött üzletpolitika"-i részlegéből?:-)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#43) harry


harry
veterán

Nahát, szintén Neumannos ;] Az órarendből sejtettem, aztán láttam rá is van írva.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#44) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

@nemma: nekem spec nem hiányzik az infra, akinek meg csak az van az haladjon a korral :D az aksit valóban örökölhette volna a P1i-től nemtom mért jó ez így :F ráadásul ez zenemobil szóval jobban kéne hogy bírja a strapát :F bár akár hiszed akár nem ígyis tovább bírja mint a K750i :D

@gtasystem: használtam helyesírás ellenőrzőt miközben írtam, szóval nemtudom miről beszélsz... a MegaBass-el kapcsolatban pedig annyit hogy nem a W960i hibája hogy nem olyan jó mint mondjuk a K750i-ben, hanem az újabb Sony Ericssonoké. elkértem oszt társam V640-esét, azt is kipróbáltam MegaBass-el és a W960i bizonyult mélyebbnek. biztos valami hülye előírás miatt kellett visszavenni a mélységből :(

@harry: kicsi a világ :)

(#45) joshua7 válasza HardSanyeee (#44) üzenetére


joshua7
veterán

Tényleg olyan lassan tér magához bekapcsolás után?

Semper Fi

(#46) HardSanyeee válasza joshua7 (#45) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Sajnos igen :( De szerintem annyira nem zavaró hogy hajtépés legyen belőle :)

(#47) joshua7 válasza HardSanyeee (#46) üzenetére


joshua7
veterán

Megnéztem az N95-öt, annak kb. fél perc. :) Igazából mindegy, mert meg lehet mindent szokni.

Semper Fi

(#48) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Nekem ma sikerült szereznem egyet. Nagyon tetszik. A sebessége megszokható. A lényeg, hogy a sokat használt dolgok menjenek a háttérben.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#49) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Az SMS-eknél nem lehet valamit beállítani, hogy ne csak 70 karakter legyen a maximális hossz? Úgy tudom, hogy a max az 160 karakter, de nekem már 70 után írja, hogy második üzenet! :F Ja, meg nincs valami megoldás még arra, hogy maximum 1 üzenetet lehessen írni? (k850-ben volt, és akkor tudtam, hogy mikor lesz vége az üzinek.)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#50) HardSanyeee válasza PowerBuldog (#49) üzenetére


HardSanyeee
őstag

én úgy tudom hogy csak akkor engedi a 160 karaktert ha ékezetek nélkül írod :F de ezt a jelenséget máshol is láttam már sajnos :( én nem tapasztam hogy lenne ilyen funkció amivel max 1 sms-t lehet csak írni. :(

am grat a telóhoz :D :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.